Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

jancia
21. dec 2009

Caute baby ja len na skok...

nika.r gratulujem k domceku a tisko (ale v dobrom) zavidim ten pocit 😵 tak uz Vas caka len prijemne... 😉

ja som bola tiez vcera s kamoskami po meste, tato sa staral o maleho, celkom im to spolu slo, potom ked Tomi zaspal tak zo sna vykrikoval "tata, tata", no ale noc bola zla, asi zuby zase a do toho mame aj riadne sople ☹.

iwus ti chlapi su jedna banda... mna zas ten moj vie rozculit ked vcera ja som bola v kuchyni vecer, on pri malom v izbe a ked maly zacal plakat tak on hned nabehol do kuchyne ze nech idem za nim, ale stylom ze co si hlucha, ved place... jak keby nebol on otec... no ale on mi na to ze maly krici "mama" a inak sa neupokoji kym nepridem ale tak aspon posnazit sa mohol, no nie? 😕

co sa tyka upratovania, nakupov a pod. tak to si mysli ze sa to asi vsetko same... no... ale stromcek bude akoze zdobit on a potom sa chvastat aky je perfektny... my asi zajtra ked maly zaspi aby mal rano prekvapko, chceli sme uz dnes ale kym zaspal bolo vela hodin.

no tak som sa trocha vykecala, uz ziadne stazovanie, prajem Vam pokojne posledne dni priprav a tym ktore uz nenakuknu tak aj krasne Vianoce 😵

danulik
22. dec 2009

iwus - ved ty mas "dovolenku" uz vyse roka, tak co sa stazujes? 😀 😀 😀
ti chlapi su niekedy naozaj "vtipni" 😠

lilienka je uz ok, vyzera to tak, ze mala siestu chorobu, lebo po 4 dnoch sa vyhadzala na brusku a hrudniku, vraj to deticky casto chytia ked sa im prerezavaju zubky, lebo vtedy je oslabena imunita..

dnes nas caka upratovanie, na to sa vobec netesim, ale aj to treba robit..

musim ist, lili sa vobec nepaci, ked sedim pri NB 😅

paaaaaaa

katuska.
22. dec 2009

juj baby, dnes rano som rozmyslala, ci sa budem stazovat na mm na konikovi a ked som zbadala, co pisete, tak ze dobre to vyslo 😀 chlapi maju ine zmyslanie. aj moja mama hovorila vzdy, ze ked je doma tatino, tak ona nic neurobi a ked je doma len on, tak zas on nic nespravi.. tak si vyber 😀

vcera sme si s mm ujasnovali, ze preco neberie dovolenku uz konecne. a ze ma vela prace a bla bla, ze teda nevezme a az vo stvrtok bude doma. tak si hovorim, no parada, vsetko budem robit sama. potom z prace hlasil, ze si asi zoberie v stredu teda, ked som si vydrankala a domov prisiel o pol jednej v noci, lebo kapustnica bola.. a dnes isiel do prace neskoro az okolo 10, tak si hovorim, ze asi preto, ze ma vela tej prace... bola som z toho smutna, ale uz ma to preslo. mne sa vtedy dobre robi, ked mam nervy, alebo som sklamana.. alebo nieco

vcera som upiekla dalsi kolac, este ma cakaju dva druhy, ale tesim sa na to 😉 a vonku sneziii... celu noc az doteraz, pojdeme do obchodu na sankach 😀

elly111
22. dec 2009

baby šikovné ste 😵
my sme sa rozhodli že nebudeme piecť, potom sa iba napchávame a čo z toho 😅, takže pohodička, ozdobujem s malým stromček, ocinko je samozrejme v práci,...upratujem každý deň, takže nič navyše 😅
katuska rozumiem, ja najlepšie a najdôkladnejšie vyupratujem keď som totálne naštvaná,...to drhnem jedna radosť všetko 😀
všetkým želám krásnu predvianočnú pohodičku 🙂

iwuskaaa
22. dec 2009

Ahojte maminky 😉

baby a ja som si myslela, že iba ja mám takého chlapa 😀 . Keď čítam Vaše riadky, akoby som to všetko písala ja. Janci, ja keď niečo chcem robiť tak chlapov zavriem do izby a po chvíli nazriem, že čo robia ako sa mu ocko venuje, tak ocinko si číta šport a Davidko sa zabáva sám chudák 😠 . A keď mu poviem, že keby som sa takto venovala ja malému, že by určite viac napredoval 😀 ..mňa zo začiatku vytáčalo toto...ide ho prebaliť, už ho má vyzlečeného a kričí na mňa, mamina podaj nám plienku, mamina podaj nám tepáky.... 😀 ...tak som ho rovno mohla aj sama prebaliť 😝 .

Dnes išiel ráno na psychotesty, tak sme boli sami. Stihla som všetko a ešte aj poriadok mám 😀 . Tak radšej nech je v práci ako doma 😀 😀 😀

Danielka, to áno, to tiež určite chlap vymyslel ten pojem MD 😠 😀 ..Som rada, že Lillienočka je už OK 😵

katuska.
22. dec 2009

pockajte ked niektory z nasich chlapov najde otvoreneho konika a len tak sa zacita 😀 ale musim pochvalit madinho manzela, ze vcera vecer pozehlil vsetko pradlo 😕 a aj som simim sa vie pekne hrat. minule mu u nas vysvetloval, ze svetla sa z bezpecnostnych dovodov zapinaju dohora na vypinacoch 😉 pozor na simiho, bude vedator 😵

elly111
22. dec 2009

😀 som sa pobavila na vašich riadkoch, veru zaujímavo berú naši ocinkovia starostlivosť, tak po svojom 😀
MM mi iba zakričí, že malý smrdí treba ho prebaliť 😅 😀,
smeje sa na mne, že ako divne som malého naučila napodobňovať ako robí mačička, že ako úchyláka 😅, tak ja sa teším aký je šikovný a on sa tomu smeje 😠 😀
náš ocinko je poklad, on varí celé vianočné menu, ak by som chcela aj napečie, keďže inak počas roka na nič z toho nemá čas, tak sa teší na Vianoce že bude variť 🙂
tak šup chváľte aj vašich chlapov ak by to tu počas Vianoc čítali 😀 😀 😀

eminkaa113
22. dec 2009

Ahojte dievčatá,

vidím, dobrá temá sa tu rozoberá - muži 🙂
Ja si musím môjho chlapa trocha zastať. Ja si porobím viac keď je doma ako sama. On je s malou a ja môžem v kľude upratovať alebo niečo variť, piecť, lebo keď som sama, tak chcem všetko stihnúť počas Emkinho spánku a to teda makám ako fredka... Ale také prebaľovanie ako u iwusky je aj u nás 😉
Včera som napiekla 3 druhy (manžel pomáhal - robil ochutnávača 😅 ), dnes večer ozdobím stromček a zajtra ešte trocha poupratujem.

Príjemné prežitie Vianočných sviatkov a šťastný Nový rok 2010 Vám všetkým prajeme "cmuk" 🤐

tinka66
22. dec 2009

Ahojte mamicky,

ako vidim ,tak podobne je to vsade, ale to je normalka, takych muzikov sme si brali a nezmenime ich....moj je non stop v praci, ale ked je doma, tak sa venuje malej perfektne, je ukazkovy, zvlada vsetko v pohode, okrem varenia a samozrejme bordel vsade....ale baby treba ich aj pochvalit, aby mali ten najlepsi pocit na svete, aky su uzasni, aby sa nahodou nezacali obzerat inde 😀

ja sa citim strasne unavena, mam pocit, ze pri prvom tehu to tak nebolo, ale to som spala non stop a bez nocneho budenia a nemusela som robit larinke program, je to fakt ine....prave som sa dnes dozvedela ze moja super kamoska caka v ten isty termin ako ja dvojicky a to sa velmi dlho snazili, tak sa fakt tesim...

vcera sme boli kupovat kapra v jelke, tak chovaju vo velkom vselijake ryby, aj som si to hned dala ocistit a naporcovat, to by som asi v mojom stave teraz nezvladla, dost divne totiz reagujem na vone....

dnes este kukneme svokrovcov a zajtra odchadzame na sviatky na chalupu, budeme tam az do noveho roka, velmi sa tesime, je tam super atmoska....salat a kapustnicu chystam az zajtra vecer na chalupe, rybky a stromcek 24, taka pohodicka, ja vobec nestresujem z vianoc....

Jancia - nebudete v nasich koncinach cez sviatky? ak ano pozyvame na navstevu...

Vsetkym vam prajem krasne a pozehnane sviatky!
Cmuk malym betarkam a betarikom!

jamaica77
22. dec 2009

Ahojte, prajem vam vsetkych nadherne prezitie Vianocnych sviatkov.
U nas doma to este na vianoce vobec nevizera, stromcek sa urobi az 24teho,taky sme mali doma zvyk, tak ho chcem mat aj tu, mame napadaneho plno snehu skoro po kolena tak dufam ze do vianoc vydrzi, Alexe sa prve dva dni to velmi nepacilo, ale kazdym dnom si na to zvyka viac a viac, manzel sa snou chodi vonku salit a stavaju bunkre a taha ju na bobach hore dole 🙂
Alexa je velka akrobatka vylezie kde sa len da, nicoho sa neboji, rozprava vela ale podla zvukov uz vieme rozoznat co asi hovori, zrozumitelne slova povie Mami, dAddy, hopi (sadnut) up-i (po anglicky hore), bye (ked kyve pa pa), Pop pop (dedko po anglicky) Nanny (babka po anglicky), Babi (babka po slovensky), NO (po angilcky) no a este take tri nezrozumitelne slova ale ked ich hovori takvieme co znamenaju : a-ja-ju (I love you), e-a-oo (lietadlo) un-ky (chrumky) 😀 no a ostatna slovna zasoba to je mis-mas to rozumie len ona 😉
Ukazat vie vsetko, oci, usi, nos, vlasy, nohy, ruky, jazyk ,zuby.....zvieratka rozozna tiez aj zvuky...... pri pesnickach uz aj ukazuje veci - ked spievame oli - oli janko, klakni na kolienko, umyvaj sa utieraj sa........ alebo kolo kolo mlynske....... aj anglicke pesnicky vie co sa spieva a co ma robit 🙂
Skoda len ze nemame cas chodit na nejake aktivity - som pracujuca mamicka, tak toho casu tak vela nieje. 😒

jamaica77
22. dec 2009

Jaj este novym tehulkach - BLAHOZELAAAAM 😵

iwuskaaa
22. dec 2009

Tinka, aj moja kamoška otehotnela, práve včera som sa to dozvedela a snažili sa dva roky, bola už stresovaná z toho, tak im to veľmi prajem a som šťastná aj za nich 😵 .
A chlapov treba chváliť, chváliť a chváliť, lebo potom sa nám na všetko vykašľú 😀 . Môj manžel napr. navaril v nedeľu obed a večer sa ma spýtal, či som ho niekomu pochválila 😕 . A ja sa pýtam, a Ty ma chváliš, že Ti varím každý deň?! Nooo, to je samozrejmosť 😀 😀 😀 ...no tak povedzte 😀
Tinka, to znie tak romanticky, že strávite Vianoce na chalupe 😉 . Tak si ich užite a oddychujte 🙂 . My tiež máme chalupu, je tam aj všetko zariadené, ale ja si to predstavujem trochu ináč, tak snáď sa nám to podarí niekedy trošku zveľadiť. Ešte tam chodia svokrovci, majú doživotné právo, tak nechceme do toho teraz zasahovať. Ale je to už naše, to je hlavné 😀

Všetkým prajem krásne a pokojné prežitie Vianočných sviatkov, plné lásky a pohody, veľa darčekov pod stromčekov a krásny úsmev v tvárach našich detíííí 🙂 😵

tunylyk
22. dec 2009

ako vás tu čítam,tak neviem,či smiem toho nášho tatika pochváliť 😔 volal mi,že umyl okna,zaclony opral,aj oblečenie,čo sa mu za 2týždne nazberalo,maloval,kým sme doma neboli,dokonca žehlil a tu nastala chybička krásy,tak nesmelo sa mi pochválil,že sa mu čosi podarilo spáliť 😉 zlato moje,nevymením ho za nič na svete a už sa neskutočne teším,že zajtra budeme spolu 🙂

dnes sme boli so sestrou a buducim švagríkom ešte dokúpiť nejaké hračky a náš malý loptoš stále niekam utekal,raz si to namieril do obchodu s kozmetikou,potom medzi spodné prádlo a kým sme čakali na pizzu ušiel do detského kútika,vôbec ho netrápilo,že ho volám len zavolal mamaa a už utekal a ja behom za ním.Tetušky z kútika mi vraveli,nech ho tam nechám,no mala som obavu,niežeby tam plakal,skôr ako som ich tam pozorovala,kým bol Kubko na prieskume,vôbec si ho nevšímali,on by im odtiaľ určite zdrhol 😀 stihol chytiť reťaz na stromčeku a celý ho ťahal za sebou a ďalší,ktorý bol celý do zlata ozdobený prišiel o guľu,len som mu ju chytro z ruky vytiahla a šup pod stromček,nech ma nenaháňajú sbskári 😀 😀 😀 s nákupnými centrami to u nás také jednoduché nebude 😀 😀 😀

tak vám všetkým ešte zaprajem krásne Vianoce plné lásky a hlavne pohody s najbližšími,do nového roku,hlavne veľa zdravíčka,šťastíčka,poslušné detičky,nech ste šťastné a usmiaté mamičky 🙂

iwuskaaa
22. dec 2009

Tuny, jasné, že ho smieš pochváliť 😉 . Máš šikovného manžela 🙂 .
V tom nákupnom centre si to viem živo prestaviť. My sme boli pred dvoma týždňami a povedala som, že naposledy 😀 . Keď som ho vybrala z kočíka, začal utekať, bolo mu jedno, že centrum je plné ľudí, doslova narážal do oproti idúcich 😀 . Ľudia sa bavili, ale ja som bola nervná 😠 . On mi zase utekal a skrýval sa v predajni obuvy a mama hľadaj ma 😀 . No proste kopec srandy a kopec šedivých vlasov 😅 .
To Tvoje vianočné prianie je krásne a ako sa rýmuje 🙂

katinka0000
22. dec 2009

ahojte!

iwus: nic si z toho nerob. aj moj manzel je dost velky bordelar. ale ked mu nieco nakazem, tak to urobi. samozrejme to nikdy nie je podla mojich predstav, ale zdrzim sa a poviem mu, ze je to o.k. ale nedala by som ho ani za nic. my mame uz skoro vsetko napecene. zajtra ozdobime stromcek, upecieme este stedrak a jezisko moze prist. 🙂

dnes som si isla este do nitry kupit jedny cizmy, lebo ked sa v snehu s nicom chodim prechadzat, tak v takych klasickych "kozackach" mi je velmi zima. nico nas samozrejme zatiahol hned do dracika, tak sme mu tam este par drobnosti dokupili na vianoce. uz som sice nic nechcela, ale tie jeho ocka ma prehovorili. 🙂

aktak
autor
23. dec 2009

vsetkym vam mamickam aj vasim detickam prajeme krasne Vianoce plne pohody a prijemnych spolocnych chvil 😉 a vela zdravia a stastia aj v novom roku samozrejme 😉 a vela peknych prekvapeni pod stromcekom 😀 😉

danulik
23. dec 2009

dievcata, aj ja vam vsetkym prajem kraaasne vianoce!! 🙂 😉 uzite si pekne chvile s rodinkou 😵

aktak??? 15tt??? blahozelaaam 🙂

kto je tu vlastne NEtehu??? 😀

hribikana
23. dec 2009

ahojte, aj my prajeme krasne vianoce + pridavame vo fotoalbume prianie
aktak - blahozelaaaaaaaaaaaaam, ty si ale odvazna 😉

hribikana
23. dec 2009

my uz mame vlastne vsetko tiez pripravene na vianocnenie, chybaju nam len manzelikovia, ktori sa k nam dnes dopravia 🙂. Od soboty si chaluparcime so sestrou a rodicmi a uzili sme si aj kusok krasnej zasnezenej zimy, skoda, ze sneh uz dlho nevydrzi, bolo krasne vidiet cervene licka a detsku radost na nininej tvaricke, ked sme sa sankovali ... to boli vianoce 🙂

slaviq81
23. dec 2009

Aktak, gratulácia 😵 Kto ešte neprezradil? 😅 😀

Všetkým maminkám a ich rodinkám prajem ŠŤASTNÉ A VESELÉ VIANOCE 😵 😵 😵

kape
23. dec 2009

Tak som bola upozornena , ze rady tehotnych sa rozsiruju 🙂 Aktak blahozelam, tak s novym bytom aj tretie babatko, mate aspon 5 izbovy ten novy bytik 😀 ? Hlavne nech ste vsetci zdravucki.

My Vam tiez praje krasne pokojne a pohodove Vianoce https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage....

aktak
autor
23. dec 2009

hribi ano, asi sme odvazni 🙂

dakujeme 😉 no asi ziadny byt by nam nebol dost velky 😀

aj od nas jednen vianocny pozdrav
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

elly111
23. dec 2009

aktak blahoželám, želám pohodové tehotenstvo 🙂

všetkým želám prekrásne Vianoce, šťastia, lásky, hojnosti, v zdraví si užite, všetko po čom túžite 🙂

nika.r
23. dec 2009

Aj my prajeme krásne, požehnané a pokojné Vianoce!

aktak, no teda, ty tajnostkárka 🙂 prajem veľa zdravia a pohodičky. Tak pekne si vtedy napísala, že máš dvojnásobne viac lásky, keď máš dve detičky. A nakoniec to bude trojnásobná dávka 🙂

jamaica77
23. dec 2009

jejda, zakazdym ked nakuknem tak dalsia nova tehulka 😅 , no uz to tu vizera ze je tu viac tehuliek ako netehuliek 😕
Aktak 😨 , wow, tak to je asi najvecsie prekvapko, dlho si to dokazala tajit 😉 , blahozelaaaam 😵

iwuskaaa
23. dec 2009

Želám Vám všetkým krásne a pokojné Vianočné sviatky, plné lásky a pokoja 🙂 .

Aktak Ty beťárka 😀 . Dlho si to dokázala tajiť, dokonca aj v plnom prúde debaty o tehuľkovaní, dokonca aj vtedy, keď sa Ťa nejaká kočka spýtala, kedy tretie 🙂 . Vtedy si tuším hodila iba 😀 .
Ale z celého srdca Vám gratulujem a prajem bezproblémové tehotenstvo 😉 . Obdivujem Ťa 😉 .

Danielka, ja som netehu 😀 ...teda myslím 😀

lenoc
24. dec 2009

ahoj kočky, prajeme krásne vianočné sviatky:
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

dlho som vás už nebola kuk, a teraz zíram, koľko tu je tehuliek, tak gratulujem a držím palčeky, nech sú bubátka v brušku zdravučké. 😵 😵 😵

jancia
24. dec 2009

Ahojte tak aj od nas jeden vianocny pozdrav:

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

Prezite krasny cas 😵 a vela zazrakov prajem 😉

J + T

eminkaa113
24. dec 2009

Ahojte,

tak štedrovečerná večera dopadla dobre, Emka moc papať nechcela, no nevadí. Z darčekov bola veľmi šťastná, No1 húpajúci plyšový koník, kniha, vláčik a potom ostatné.... Inak nevedela čo skôr chytiť.... rozbalovala všetky darčeky a trhanie papiera jej teda išlo dobre 🙂
Išla spinkať až o 22 hod., taká bola veselá, že premohla aj únavu 😀

Novej tehuľke gratulujem a prajem bezstarostné tehuľkovanie.

Dani, ani ja nie som tehotná, zatiaľ sme 3, kto sa pridá??? 😀

basky
24. dec 2009

Ahojte,

prajem Vam vsetkym stasne a vesele Vianoce, plne lasky, radosti, pokoja a spokojnosti 😉

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre