Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

mhviezdicka
25. jan 2010

jej odpoved bola 😀 nie necakaju. takze zienky, mozete tipovat dalej 😀 😀 😀

danulik
25. jan 2010

aaaaaaaale, skoda 😀 hviezdi, este si nas mohla trochu nechat v napati 🙂 🙂 🙂

kape
25. jan 2010

A Hviezdi co ?

Tinka - napis Jancii jej to takto zistovali este v ramci vyskumu, ale ten uz vraj v BA skoncil a uz je to spoplatnene. Spoluziacke tak zistili ze caka dievcatko, maju tiez druhe.

Aj u nas uspava tatino, ale u nas sa este nespi.

kape
25. jan 2010

Tak z mojho tipu uz ostava len Iwuska, tak co Iwus ako , lebo si nenapisala ani ano a ani nie 😵

danulik
25. jan 2010

u nas v izbe je ticho, cize manzel zaspal tiez 🙂

mhviezdicka
25. jan 2010

baby, normalne nechapem z tych vasich drobcov, ako vam pekne idu na nocnik. Lucka ho len vidi a uz ho dava naspat pod stolik a kruti hlavickou, ze nie -nie 😝

katka,
Nico je uz teda riadna chlapina, ked to pojde takto domov, budete mat doma basketbalistu 😀

a co sa tyka citrusov a medu - my nedavame a zatial sa neviem odhodlat dat aspon vyskusat. Lucka ma detsku dermatitidu a ta sa moze zhorsit, aj ked imunologicka tvrdi, ze Luckin organizmus bojuje s bacilmi takymto sposobom - no nazorov je vela, len si vybrat ten spravny 😒 😝

mhviezdicka
25. jan 2010

kon ide neskutocne pomaly 😝 asi je pretazeny, ma to nebavi cakat 😒

danulik
25. jan 2010

hviezdi - vsimla som si 🙄

kape
25. jan 2010

My sme skusali citrusy, ale uspech nebol, takze uz ani pokusy nemam a caj , ked nahodu pije tak nesladeny, kedze aj my pijeme taky, tak ma ani nenapdane.

A este ste sa tu minule bavili o pyzamkach, tak mi overal a nic pod nim okrem plienky, pripadne ponozky, ak je bez zakrytych noziciek. A spava uz pod velkou perinou, kedze malu si stale skopal a vak na spanie - to by sa velmi spotil, tak som sa nesrkala akupili sme mu super perinu, obliekli do krasneho postelneho pradla a ma ju velmi rad a neodkope sa z nej.

A kon blbne dnes cely den.

jankamanikova
25. jan 2010

Ahojte!
Avatar je super (videl ho manzel, ja len utrzkovito, ale sa chystam na cely a poriadne) a ja vobec milujem take filmy. Pan Prstenov u mna boduje, joj a my s Janym sme vobec filmovy experti. My vsetko musime vidiet este pred premierou, kedze do kina sa nedostaneme. Ked sme nemali deticky, tak v kine sme boli stale na nejaku novinku. Ale to bolo uz davno 😀 😀 😀 😀 😀 😀 .

U nas pocujem Janyho chrapat, tak predpokladam, ze zaspal ako prvy a deti maju volno 😀 😀 😀 😀 .

mhviezdicka
25. jan 2010

pridala som par foto ...

jani,
tak co sa tyka filmov, tam by sme si spolu nerozumeli 😀 ja mam radsej take tie nekomercne. malokedy sa mi paci nieco komercne. a velmi mam rada ceske filmy a rozpravky.

mhviezdicka
25. jan 2010

kati,
nasa sa obcas tiez vo vaku spoti, ale perinu napriek nadhernej obliecke neznesie na sebe 😅 mozno na nu musi este dorast 🙂

mhviezdicka
25. jan 2010

vyzera to tak, ze zo zurky dnes nebude nic. odradil vas pomaly konik? ja mam pocit, ze uz ide rychlejsie 😕

jankamanikova
25. jan 2010

Mhviezdi - a mozno by si bola prekvapena. My mame s Janym odpozerane vsetko mozne, zanre ani nehovorim. Ceske mame plnu zbierku a rozpravky ... My mame jednoducho radi filmy, a este divadlo, ale tu v NZ ziadne nie je. Keby sme boli v PO, tak by sme chodili veru do divadla aj s detmi, to by sa im pacilo.

jankamanikova
25. jan 2010

Ja som tu ...

mhviezdicka
25. jan 2010

tak divadlo milujem aj ja - to ma taku super atmosku. my mame v BA sice vela moznosti, ale Lucku nam akosi nema kto postrazit. ale ked uz bude vacsia, urcite pojdeme aj s nou na nejake babkove divadielko 😵

tak asi by sme nasli predsa len spolocnu rec 😀

jancia
25. jan 2010

Ahojte ja som tu tiez, mne konik neblbne... ja som dnes pri zaspavani Tomiho zaspala s nim, no to sa mi uz dlho nestalo 😝

Hviezdi pekne fotecky si pridala 🙂 na tej poslednej pozeram ze to je urcite Tvoja sestra, sa podobate a potom citam ze mamina 😀

mhviezdicka
25. jan 2010

ale musim na seba prezradit, ze sa mi velmi paci Twilight saga 😅
najprv som sa namotkala na knihy a teraz aj na film ... taketo romantaky mam strasne rada - ked ma pri pozerani stiska pri srdiecku. ale napriklad Steelova a tie svedky a norky a neviem este ake autorky tych romantakov, tak to ma nebavi ani trochu, brrrr 😝 😀

jankamanikova
25. jan 2010

Mhviezdi - tak u nas je tiez problem, kde dat deti, lebo tu nemame rodinu. V PO nam ich ma kto postrazit a s radostou. Zajtra nas napr. znami pozvali na bowling, ale pojde len Jany, lebo deti nemame, kde dat. Nevadi, ja by som tam aj tak len zavadzala ...

jankamanikova
25. jan 2010

Ja mam rada aj dramy, filmy podla skutocnej udalosti a trilery. Rada si pozriem nieco psychologicke a aj romanticke. Ale vyberam si, co pozeram. Nepozeram vsetko, co Jany prinesie, uz mam cit na to, co bude hlupost a co bude kvalita.

mhviezdicka
25. jan 2010

janci,
mamina sa potesi, ked jej poviem, ze si ju mylia s mojou sestrou 🙂 - inak ked sme obcas niekde spolu, tak nam velakrat nechcu verit, ze ja mam tridsat a ze som jej dcera 😀

mhviezdicka
25. jan 2010

jani,
keby si bola blizsie, tak by sme si normalne mohli robit filmove stretka, z toho co tu pises, by sme si 100% rozumeli, teda 99% - pan prstenov a pod. by som s tebou nekukala ani za nic 😀 😀 😀

mhviezdicka
25. jan 2010

juuuj, zacina ma chrbat pobolievat 😖 uz dlho sedim. bola som dnes aj zacvicit a uz ma toho asi dost 😅 dnes to tu budem musiet uz ukoncit, aj ked nerada ☹

jankamanikova
25. jan 2010

Mhviezdi - my tu v NZ, kamaratky, co sme na materskej mame kazde dva tyzdne filmovy vecer u niekoho. Jedna kamaratka prinesie taky projektor, ktory svieti na stenu, tak to mame ako v kine a pozrieme dva filmy, pokecame a po polnoci domov. Je to skvela tradicia a som rada, ze ju mame zauzivanu, lebo je to pre kazdu z nas urcita spolocenska udalost, kedze sa ziadna z nas z domu poriadne von nedostane. A samozrejme si pripravime aj obcerstvenie ...

jancia
25. jan 2010

Moni tak snad si zdedila geny po nej a potom ked pojdes s Luckou na kafe si pomylia Teba 😉

Ja mam tiez rada filmy podla skutocnej udalosti a psychologicke a tak... ale napr. pana prstenov som vydrzala pozerat, to sa mi pacilo ta krajina a tak, inak stalo sa vam niekedy ze ste odisli z kina lebo film bol onicom? Mne teda nie, no raz sme boli aj so sestrou a s jej frajerom a oni odisli ze ich to nebavi, bolo to divne ale ja som vzdy zvedava co sa z toho nakoniec vykluje a potom nadavam ze aka somarina 😝

mhviezdicka
25. jan 2010

dobru noc, maminy aj deticky a zajtra krasny den vsetkym 🙂

jancia
25. jan 2010

Dobru Moni 🙂

Janka to mate super, to by som brala aj ja, aj ten projektor... mm o takom davnejsie snival tak snad si ho niekedy poriadime do vacsieho bytiku.

jankamanikova
25. jan 2010

Dobru noc hviezdi ...

Jani - stalo sa mi, ze som vypla film alebo odisla. Jany to potom dopozeral a tiez skonstatoval, ze to bola hlupost. Prvych desat minut mi ukaze atmosferu v akej sa film ponesie a ta atmosfera je potom zodpovedna za to, ci to dopozeram alebo nie 😀 😀 😀 😀 😀 .

tessie
25. jan 2010

Ahojte klebetnice 😀 😀 😀 Tip vám nevyšiel,aj ked by som sa asi aj potešila... teraz momentálne sme prestali riešiť bábo, lebo nevieme, aká situácia nastane u manžela v robote,kedže sa T-Com spojil s T-Mobilom a budú sa spájať pozície... presne bude všetko jasné do júna... takže tak je to s našim tehu... ale keby sa zadarilo, tak sa budeme tešiť a veľa modliť, nech manžel má všetko v práci o.k. 🙂 🙂 🙂

popísali ste toho veľa, ani neviem, na čo reagovať, lebo som vás len tak zbežne kukla.

ale poprvé... obrovská gratulácia Janke Maníkovej... nech ste hlavne zdravučkí a nech všetko dobre dopadne 🙂

tie, čo držíte 90-dňovú dietu, tak len vydržte, ja som ju držala pred prvým otehotnením a dopadlo to super, schudla som 7 kg a to som ju poctivo držala len 2 týždne, potom len tak zhruba... a aj po skončení mi váha zostala a dokonca išla stále dole. Jedine som poctivo vydržala ovocný a vodný deň. Teraz nedržím nič, len jemne priberám a som akurát na váhe pred otehotnením... no čo už...

odstavila som Sophinku... minulý týždeň ma asi seklo, alebo niečo sa mi stalo s chrbtom, mala som strašné bolesti, stále sa to zhoršovalo, až som šla v piatok k doktorovi, skoro odpadol z môjho chrbta a tak od dnes chodím aj na rehabilitácie. Dostala som také silné lieky, že sa pri nich nesmie kojiť. tak som aspoň konečne naplnila svoje plány o odstavení, lebo stále mi bolo malej lúto a dávala som jej aspoň ráno... ale mám pocit, že už som jej dala dobrý základ a ja som neskutočne zničená, tak už musím myslieť aj na seba... a keby náhodou otehotniem, tak sa chcem trochu zregenerovať...

ak mi ešte niečo napadne, tak napíšem. musím sem chodiť asi častejšie, nech vám zasa niečo nenapadne 🙂

tessie
25. jan 2010

inak odkedy malú nekojím, tak sa zobudí zvyčajne okolo 4:30, to si ju preložím k sebe, dám jej napiť vody a väčšinou prespí potom do rána, alebo sa zobudí okolo 6:00-7:00 a ked si pýta ham, tak jej chcem dať UM, ale nehrozí... chvíľku si poplače, chytí ma okolo krku a spí dalej. Už síce nie tak dlho ako doteraz (9:00), teraz vstáva okolo 7:45-8:15.

Čo jej mám dať, aby mi pila mlieko? Zje tak max. 1 jogurt denne, syry nelúbi... Z mlieka vypije maximálne, ked máme dobrý deň, tak 1 dcl... ako do nej dostať potrebné látky? Dík za rady

inak tip na odstavovanie - ja som si prelepila bradavky ráno, cez deň som jej párkrát ukázala, že maminka má "bo", ona to pochopila, a teraz tiež, mi hocikedy kukne cez tričko na prsia a povie bo... vôbec už odo mňa mlieko nepýta...nebolo to až také hrozné, ako som čakala... len občas to ráno...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre