Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

katuska.
19. feb 2010

aj my sme rano pozerali.. marek sa bal, ze zaspi, tak pre istotu vstal o 5.20 😉 vcera sa zobudil az na druhu tretinu a spal uz na nasej posteli, tak pekne docupkal v pyzame, to mam tak rada.. v pyzame su deti take zlate a pritulne 😵

hribik, ja kukam kazdu chvilku priebezne, ci nebudu spravy, ze uz mas pocit, ze to na teba ide a stale nic.. nevadi, este si to uzi. mne po porode prve dni chybalo, ze ma babatko uz nekope v brusku a nie je stale so mnou kde chodim.. a gratulujeme k synovcovi 🙂

katuska.
19. feb 2010

nikto nikde.. nechapem, ved vonku nie je vobec pekne. my sme dnes ani neboli 😒

hribikana
19. feb 2010

ja tu ...
my sme dnes boli doobeda pobehat nakupy, kupit velkeho plysoveho medveda pre Simonka a kopu inych veciciek a poobede sme za 45 minut vyzerali tak, ze sme sa mohli otocit a ist domov, kedze je odmak, tak Nina bola spinava a mokra od hlavy po paty, este aj na cele mala blato ... som sa smiala, ze krizik este z popolcovej stredy 😀 😀 😀 ciapka hroza normalne cierna, rukavice cierne od spiny a uplne premocene, potom si este sadla na psie ho... (psickari, to je dalsia kapitola) nehovorim o zavere nasho vyletu vonku, ked kraska nechcela ist domov a hodila sa v strede cesty o zem s placom ... doma som ju celu hodit do pracky 😀

kape
19. feb 2010

Ahojte.
Hribi gratulujeme. Neboj za chvilku uz aj ty pobezis na porodnu salu 😉

My sme dnes tiez neboli vonku, ked som zbadala, ze ako tam za oknom je a pris teraz uz poriadne. Som zvedava ako bude zajtra.

Iwuska - u nas homeo zabralo. 😵 Dufam, ze aj davidkovi zaberie. Ja som mu davala Coryzaliu.

U nas sa este nespi, kedze kratko pre 21hod. nas "mili" sused konecne dokoncil pravdepodone podlahu (pilili , vysavali a buchali). Vraj caka cochvila prirastok do rodiny podla toho ako sa vyjadril ,tak mu prajem nech sa potom najde niekto taky ohladuplny ako je on 😠 Vraj on cely den nesedi na zadku s deckom doma ako ja. Takze to nemoze odlozit na zajtra.

Baby nepoznate niekoho kto sa snazil odhlucnit si byt. My sme nieco nasli a hladame niekoho, kto by nam dal na to referencie.

My sme tiez vcera a dnes pozerali so Samkom hokej, ked dali Rusi v roztreloch gol, tak Samko krasne zatlieskal , pochopil ze kto su "nasi" 😀

aktak
autor
19. feb 2010

Adelka prvy krat spi mimo domu, u nasich, Adamko je u svokry, a my sme normalne nesvoji z toho, ze co akoze mame robit cely vecer sami 😀

hribi prajem ti nech to pride v pravy cas a nech si to uzijete, porod sice neni ziadna slast ale mat dalsie babo je uzasne, aj ja sa na to uz tesiiiim 😉

jancia
19. feb 2010

aktak no akoze co??? 😀 😀 😀 😝
uzite si to...

a pekny vikend vsetkym, ja som na atb, mam chytene mandle, no uz cela rodina tak hadam sa to uz nejako uzavrie...

ten dnesny dazd by mohol pekne pozmyvat vsetok sneh a nech uz je jar 😵 hmmmmmmmm

jankamanikova
20. feb 2010

Ahojte!
Hlasim sa po dlhej odmlke, ale ako vidim, nebudem zvladat vsetko precitat, lebo je tu toho dost :o))))).

Ja sa mam dobre. Mame s babetkom za sebou tyzdnovy pobyt v nemocnici. V stvrtok minuly tyzden som zacala velmi krvacat a s placom som prijimala fakt, ze sme asi prisli o babetko. V nemocnici si ma nechali a babetko je Vdaka Bohu v poriadku, len ja mam na maternici velmi velky hematom, a tak si ma v nemocnici nechali. Velmi ma ukludnil fakt, ze babetko je v poriadku a ze deti to znasali velmi statocne. Najtazsie to bral a stale berie Matusko. On sam prirodzene vycitil, ze nieco nie je v poriadku a bez toho, ze by som mu nieco vravela, tak Janymu pri prichode domov v osudny stvrtok povedal, ze "mamicka je smutna a asi sa nieco stalo babetku". Velmi citlivo berie vsetko, co sa tyka mojej osoby a velmi sa ho cela situacia dotyka.
Z nemocnice ma pustili do domacej liecby, ale sam moj dr. skonstatoval, ze si ma mali este nechat v nemocnici a ze musim doma prisne lezat 😀 😀 😀 😀 😀 . Tak som sa zasmiala, ale musim priznat, ze lezim a deti neskutocne pomahaju a snazia sa o mna starat.

Jany vcera zobral deti na vychod, bola tu Jankova mamka a velmi nam pomohla a tak ju isli s detmi odviezt do PO. Velmi sa tesili, ale ked sme spolu volali, tak im vsetko nebolo jedno. Velmi im chybam a hlavne Matuskovi ... Takze tak.
Musim poctivo lezat, lebo hematom tam este je; beriem lieky a aj nejake hormonalne, co som nikdy v zivote nebrala, tak cely moj organizmus je hore nohami obrateny a len sa modlim, ze bude dobre. Vsetky testy mam negativne, aj krvne a aj stery, tak vobec netusim, co sa deje a co a ako bude. Ale dakujem Bohu za tuto situaciu, lebo aspon chapem zeny, ktore maju v tehu problem. Ja som nikdy problem nemala a tak si to teraz viac vazim a dufam, ze bude vsetko v poriadku.

Drzte nam prsty, aby sme to zvladali a aby babo bolo v poriadku.

Inac musim povedat, ze Jakubko to zvladal neskutocne dobre; ked prisli do nemocnice za mnou, velmi sa tesil, nakojila som ho a hned k Janymu na ruky, zakyval mi, dal pusu a hotovo 😉 . Ukludnoval ma fakt, ze deti su naozaj v pohode, ze to zvladaju samostatne a ze aj ked im chybam, tak jednoducho to prijat musia. Tak som si v nemocnici vlastne aj oddychla a mala som velke stastie na skvele kolegyne na izbe. Aj sme sa smiali, ze mi ta nemocnica bude aj chybat 😀 . Myslela som na Vas, ale net som do nemocnice nechcela brat; tak sa ozyvam az teraz ... Majte sa!

elly111
20. feb 2010

janka veľmi držím palce, ja som mala taký blbý pocit či ste ok keď si sa neozývala, ale verím že všetko bude v poriadku

ja som začala krvácať v 6tt, potom zasa v 17tt tiež som mala hematóm a cystu, všetko samo zmizlo v priebehu tehu a po pôrode, ono to vraj vzinká zmenou hormonálnych hladín

držte sa, všetko bude ok 🙂

jankamanikova
20. feb 2010

Elly - vdaka! Vraveli, ze hematom sa vstrebe, ale ze moze by aj cele tehu tam. Uvidime. Je to nova situacia, meni hodnoty a vztahy, tak je urcite na nieco dobra. Dakujem ... A ze hormonalne hladiny? Zeby naozaj tam bola babula 😉 😉 😉 😉 😉 . Janik tomu veri, tak uvidime ...

elly111
20. feb 2010

uvidíme, napäto čakáme s vami na prekvapko 🙂

hej mne sa hematóm vstrebal asi okolo až 30tt, cysta zmizla po pôrode /zasa zmena hladiny hormónov/, medzitým bolo ešte veľa problémov a strachu o drobca a vidíš nakoniec som ešte prenášala 😀

sama najlepšie vieš, chce to iba pokoj a pohodičku ako sa len dá, to je pre bábätko, teba aj všetkých okolo najdôležitejšie 😵 🙂

nika.r
20. feb 2010

Janka, držím palce! Viem presne, čo prežívaš, ja som pri Tomáškovi ležala tri mesiace v nemocnici. Jedna kamarátka, ktorá tiež mala rizikové tehu mi vtedy vravela, neboj, má to svoj zmysel, ja som bola v tomto čase najbližšie k Bohu za celý svoj život. A musím povedať, že asi aj u mňa to tak bolo.

Je tu niekto, kto už dáva našim malým kravské mlieko?

kivec
20. feb 2010

Ahojte,
Janka, po tvojich prvych vetach v prispevku mi veru nebolo vsetko jedno. Ale nastastie to dopadlo dobre. Velmi ti drzim palce aby od teraz tvoje tehotenstvo prebiehalo bez problemov. 😉 A tiez sa tesim na prekvapko. Date si aj povedat co to bude?

Nika, ja davam Estherke kravske mliecko uz od 12 mesiacov. Rano vypije 300ml, vecer pred spanim takych 200ml. Ale kupujem zasadne organicke a plnotucne.

nika.r
20. feb 2010

kivec, ďakujem. To som potrebovala vedieť, či plnotučné, neviem nájsť, kde som o tom čítala. Organické myslíš bio? 😅

katinka0000
20. feb 2010

ahojte!

hribi: aj nico pri nas vrieskal, ked sme pozerali hokej. este sme aj lyzicami buchali o stol, tak on rychlo zobral nejaku palicku, co ma na hranie a trieskal s nami. 🙂 bolo to na popukanie.

katinka0000
20. feb 2010

iwus: ake homeo si nasadila. nico tiez dneska dost kychal. a raz kychol az tak, ze mu vyletel soplik. tak by som mu aj ja nieco chcela dat.

jankamanikova: vsetky na teba myslime a drzime vam s drobcekom palce, aby vsetko dobre dopadlo. ako sa inak citis? aj mas bolesti? s nicom posielame pusu.

jancia
20. feb 2010

Ahojte dievcata

Janka ani nechcem vediet co si prezivala, ale snad uz to bude dobre, treba verit a myslim ze Ty si tu v tom pre nas velkym prikladom, ako to zvladas 😵 drzte sa, myslim na Vas, chlapci su uzasni, oni to zvladnu.

aktak aka bola noc bez deti? 😉

Baby nas Tomi ma dnes rok a pol, uz je z neho velky chlap 😎

wydata
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kivec
20. feb 2010

Nika, ano, organicke je bio. Ja zijem v Anglicku, tak tu dostat bio mliecko bezne. A ani nie je ovela drahsie ako normalne. Ako je to u nas na sk?

Jancia, blahozelame Tomimu k rociku a pol 😵 !

A my tu ani nemozme pozerat hokej ☹ , nemame predplatene sportove programy a na BBC hokej nedavaju, anglicanov to vobec nezaujima. 😒

jancia
20. feb 2010

Vdaka kivec 😉

a v nejakych puboch slovenskych sa neda pozerat? My ked sme byvali v IRL tak to boli ine masovky ked boli majstrovstva...

tu tiez dostat bio, aspon teda v BA nie je problem, cenovo sa mi vidi mozno tak 15 - 20percent vyssie ako nebio ale moc sa nevyznam, ja kupujem aj obyc., Tomimu davam len obcas a teda take co kupujem pre nas - polotucne ale s kratsou trvanlivostou.

kivec
20. feb 2010

Jancia a kde v IRL ste byvali? A ako dlho? My sme tam byvali 1 a pol roka v Galway, ale nepacilo sa nam, tak sme skusili UK.
No a tu ziadne Slovenske puby nehrozia. V nasom mestecku az tolko Slovakov nezije. Vlastne ani ziadnych nepozname.

jancia
20. feb 2010

kivec - skoro 2 roky sme boli v Corku (vraj najteplejsie mesto 🙂) ale rodinu sme si tam zakladat nechceli takze sme sa vratili domov, ale bolo tam fajn, mame len dobre spomienky

jancia
20. feb 2010

A vy ste kde v UK? Ako dlho uz?

kivec
20. feb 2010

My sme pri Birminghame v takom mensom mestecku a uz sme tu 4.rok. A co ste robili v Irsku? Lebo my sme robili care assistantov v nemocnici a to bola tazka robota, s ludmi, nerozumeli sme im poriadne, (ved poznas tu Irsku anglicttinu), hnusne pocasie a Iri kapitola sama o sebe. Tak sme to zabalili. Ja by som tam zit nemohla. Irska mentalita mi strasne nerezala.

hribikana
20. feb 2010

ahojte,
jankam. drzim palce, nech to pekne dotiahnete do jesene, doma v teplucku a v zdravicku
my sme dnes boli pozriet sestru s babatkom, dufala som, ze pri pohlade na to male sa mi vyplavi vela vela oxitocinu a zacnem rodit ... ale nic sa nedeje 🙂
malicky je uplne nadherny ... ale vazne malilinky, uz si ani neviem predstavit, ze aj Nina bola take drobne babatko 🙂

jancia
20. feb 2010

hribi ty tu nerob soky s takymito vecernymi prispevkami 😀 ja ze uz... 😝

kivec - IP 😉

kivec
20. feb 2010

Aj mna vzdy trhne, ked vidim prispevok od Hribika. 😀

stankaji
20. feb 2010

Ahojte kočky!

jankamanikova - veľmi na teba myslím a držím palce, aby všetko dobre išlo, hlavne ten božský kľud...
...ja som mala pri Martinke niekoľko cyst a dosť veľkých, tiež som bola vyšinutá a horšie som znášala tehu ako pri staršom synovi....

hribi - ty ešte doma, nič ešte???

jankamanikova
21. feb 2010

Ahojte!
Dakujem pekne za povzbudenia. Vedela som, ze ked to napisem, tak ma podrzite a som rada.
Momentalne vegetim, moja garda pride vecer z vychodu a uz teraz sa velmi tesia, kedy pridu domov. No, od zajtra si uz tak neoddychnem 😀 . Ale nevadi, snad si to s detmi nejak zariadime a bude dobre aj pre nich a aj pre babetko.

Pekny den prajem ...

danulik
21. feb 2010

caute dievcata, hadam vas dnes docitam, zatial som zachytila, ze jankamanik bola v nemocnici ☹ ale vidim, ze je ok, tak som rada a drzim palceky, nech to dobre dopadne 😵

hribik - moja, ty si este tu? 😅

my sa mame dobre.. v piatok sme boli vo viedni pozriet domceky a zastavili sme aj v parndorfe trosku nakupit a potom sme boli chvilu aj v BA.. lili si striedali babky 🙂 moja mama ju vecer ulozila, pekne zaspala, sice sa pytala, ze kde je mama, ale potom v pohode..
vcera sme sa len tak motkali doma a dnes sa chystame von, cakame kym sa lili zobudi a ideme 🙂 konecne sa to zacina podobat na jar, aj ked je este chladno, ale aspon svieti slniecko 😵

pekny den vam prajem 😉

danulik
21. feb 2010

baby, next uz posiela aj na slovensko 🙂 🙂 🙂
http://www.nextdirect.com/sk/en/home

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre