Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

danulik
15. okt 2008

tess - aj ja som mala zapal, brala som atb, ale zabaly som si uz nerobila.. odsavala som z obidvoch a malicka papala aj z toho zapaleneho - je dolezite ho vyprazdnit.. treba striedat polohy!!
teraz uz neodsavam, snazime sa papat tak, aby som nemusela 😉

uz mame nausnicky 😵 dnes sme boli dat prepichnut uska, liluska ani velmi neplakala, len trosicku..

aktak - ja este radsej pockam, zacnem cvicit asi az od decembra - januara..

vejinka
15. okt 2008

tess tiez som prekonala zapal..horucka az 40...antibiotika mi na prvy den ani nezabrali teplota isla este hore..ale na druhy uz to bolo v pohode..a kojila som cely cas..aj v tych brutalne vysokych teplotach z obydvoch..zapalene som mala oba prsniky..bolest neskutocnaa hlavne ked sa prisal...ale vydrzala som to.

katinka0000
15. okt 2008

angi: ahoj! konecne po dlhom case nieco o tebe nove vieme. drzte sa!

anula
15. okt 2008

Kati, ja slapem na bicykli pred telkou 😉 a trochu tiez cvicim, ale nie pravidelne, len ked ma Duracelka na chvilu necha a ked nie som velmi unavena. Cize zriedka 😀 .

Hani, nic take nove, vrti sa stale, volame ju uz cervik 😀 . Zda sa mi, ako keby sa chcela posadit, zdviha hlavicku aj s castou trupu, manzel sa smeje, ze robi brusaky. Idem hodit nove foto.

Tessie, drzim palce, nech ti to rychlo prejde.

stankaji
15. okt 2008

Ahoooojte mamulky!!!! 🙂 🙂 🙂

davno som tu nebola, lebo nestiham, Martinka ma riadne zamestnava. Mame sa fajn, mala pribera pekne, mam uz prepichnute uska, a aj jedno natrhnuteeeee ☹ ☹ ☹ , "tak sa podarilo doktorke"

Martinka je podarena, pokusa sa rozpravat a vascinou diskuruje s havkom a macickou, ktorych som jej nastrcila vedla prebalovacej podlozky a este aj s macikom v postielke pred spanim 😲 😲 😲

tak ideme sa kupkat, papkat a spinkat.

...inac uz mame zabehnuty celkom dobry rezim, papa 😵 😵 😵

katinka0000
15. okt 2008

no tak zajtra ideme znova ku doktorke. maly ma ten vysyp uz aj na hrudi a na pleci a aj v hlavicke. som z toho hotova, lebo neviem, co to moze byt. ten krem mu vobec nepomaha, len mame asi 3 body z toho take spinave, ze ich uz mozeme rovno vyhodit. dneska som ho kupkala a chudacik tak chcel byt este vo vodicke, ze plakal ako o zivot. zo zaciatku plakal, lebo vo vodicke nechcel byt a teraz je to opacne.

danulik: vy uz mate uplne vymiznute tie pupaciky?

danulik
15. okt 2008

kati - ano, uz ma krasnu tvaricku, sem - tam este najdem vyrazku, ale vecer ju natriem a do rana zmizne 😉
dufam, ze vam zajtra daju nieco lepsie, skus sa spytat na ten locoid..

elly111
16. okt 2008

ahojte maminy, vcera sme aj my mali sono, vsetko ok uz nemusime balit na siroko, tak sa tesime,ved uz sme par tyzdnov ani nebalili. Dnes sme mali rekord, spali sme v noci 5 hodin to sa nam od tehu casov este nepodarilo 😀
A mam otazku. Zaujima ma vas nazor teraz ked mame vsetky este malych drobcov. Planujete v priebehu jedneho, dvoch rokov dalsie babatko? Mna to asi v navale hormonalnych zmien napadlo asi pred dvoma tyzdnami, porod by som absolvovala znova, ale absolvovat tehu teda netuzim. Hormonalny vykyv ma presiel a vraciam sa k nasmu dlhorocnemu presvedceniu a planu mat jedno dieta 🙂 . Tesime sa z neho 🙂

lalunna
16. okt 2008

sevaste babule

tess, ja som mala mastitidu, brnkni mi ak chces, poviem ti co a ako som robila ja, uz som to tu pisala, nechce sa mi tukat znova 😉

aktak, ja cvicim kazdy druhy den, posilnujem a uplna pohoda 😉 co sa tyka mlieka
a od 3. mesiaca chcem zacat aerobic lahky

elly, my tiez neplanujeme druhe dieta, ludia sa nad tym pozastavuju ze "co jedinacik???" takze uz ani nevysvetlujem nic...
ale je to len plan, rozhodnutie ktore sa moze zo dna na den zmenit 😅

idem pridat nove foto patucha a pokukat vase albumy

co sa tyka nasho syna: rehoce sa o 106, rozprava hatablaninou, inak vsetko v maximalnom poradku a este aj koliky ustupuju, uz cca par dni az tyzden ma len velmi mierne, dokonca popritom spinkame 😵
cvicit chodime na rehabilitaciu a aj bio lampu mu davaju aj bazen budeme mat 5x - to koli tomu krciku
je velmi prisposobivy a spolocensky zdatny, mozme s nim absolvovat uplne vsetko, dokonca bol so mnou v takom mini kine na kratkom filme 😀

danulik
16. okt 2008

my sme sice planovali viac deti (manzel aj nadalej planuje - chce este syna), ale momentalne nehrozi - toto jedno mi uuuplne staci 🙂
ale je mozne, ze o par rokov sa to zmeni a dam sa nahovorit 😉

elly - ja by som si zase radsej zopakovala tehotenstvo ako porod 🙂

lalunna
16. okt 2008

ja zasa porod, pre mna to bol kratky a uzasne silny zazitok 😵 a ten cas v porodnici, tesne po porode bol plny krasnych emocii, juj
tehotenstvo, som znasala horsie, bolo to na mna prilis dlhe obdobie, tie obavy a to velke brucho, uf, dakujem, neprosim 😔

kape
16. okt 2008

Ahojte.
Ja by som si tehotenstvo zopakovala tak mozno do siedmeho mesiaca, potom to uz bolo dost vlacit velke brusko v tych horucavach.

A co sa druheho potomka tyka, ja dufam, ze raz este budeme mat dievcatko. Ja nechcem aby bol Samko jedinacik, ale momentalne is neviem predstavit, zeby som mala na starosti este okrem Samka jedneho krpca tak vo veku cca 2 roky, tak najskor asi tak az ked bude mat Samko 4 roky.
Pre mna najtazsie zo vsetkeho co sa maleho babatka tyka je nevyspatost ciastocna, ale uz aj na to si clovek zvyka a myslim si ze teraz nam zacina tie najkrajsie chvile ked uz zaciname s nimi a oni s nami komunikovat a ze pre toto obdobie to vsetko este raz podstupim. 🙂

Tess - Ja som pri prvom zapale skusala vselijake babske recepty , ale kedze som mala tiez teplotu isla som na pohotovost a zabrali antibiotika, potom som uz tie babske recepty nepraktizovala a teraz pri druhom, ten som mala bez teploty mi nakoniec pomohol harmancekovy caj. Uvarene sacky som si prikladala na postihnute miesta a pekne som sa toho zbavila, vino, tvaroh, kapustne listy u mna nezaberali.

Skusim pridat fotky, ak sa maly este nezobudi, dufam, ze nebudu modre ako minule.

A bola som aj v tom LIDLI na tiue detske veci, dostali asi par kusov, lebo o deviatej rano tam uz toho vela nebolo a tie detrske pancuchy mali len 56 , tak to nech si nechaju, nam su uz male 🙂 Tie body som brala posledne a vekova kategoria je na nich uvedena 2-6 mesiacov, dost siroke rozpatie.

kape
16. okt 2008

Kedze Samusnik este spinka sladko na balkone pridala som fotky zo vcera, ale zas su domodra, uz sa budeme musiet s manzelom pozrtiet na to co je s tym fotakom, ale ked bude cas poupravujeme ich a hodim ich do albumu opat. A zajtra sa pokusim priniest uz fotak, co nebude fotit do modra 🙂

elly111
16. okt 2008

jee baby dakujem za odpovede, velmi dobre sa to cita, myslim ze mame celkom podobne nazory, lalu uplne s tebou suhlasim, ja som mala cele tehu obavy ci je vsetko ok s drobcom a vselijake drobne problemy. Prii porode sme mali nasu super doktorecku a urobila nam z porodu prijemny zazitok a velmi pomohla a urychlila, takze sa tesime ze sme to zvladli, tak ako sme to zvladli bolo to uzasne byt tam s drahym, ktory tiez velmi pomohol a potom tie minuty po porode ked sme sa tesili uz aj s drobcom. Na druhy den som bola mimo provoz ale to neprijemne clovek nastastie rychlo zabudne 😉
A este mam otazocku uzivate uz niektora horm. antikoncepciu? Ja teda nie, ani som ju este nikdy neuzivala, ale chcem si dat predpisat ked pojdem na dalsiu kontrolu po 2-3 mesiacoch od prvej mrchy. Inak nase prve tutumutu po porode bolo asi najlepsie doteraz 😀

aktak
autor
16. okt 2008

lalu no to cvicenie kam by som isla je aerobne, tak neviem ci neni este skoro na take
posilujem aj ja a kazdy den niekolko krat, moja cinka ma 11,5 kg a ma funkciu hybania a vrtenia 😀 s tou mensou 5,5 kg sa len rozcvicujem 😎 😉

mhviezdicka
16. okt 2008

ahojte babulky,
vsetkych vas aj s Luckou zdravime z Oravy - sme tu od minuleho piatku na navsteve u strarych rodicov a uff, poviem vam uz sa aj celkom tesim naspat do BA. je tu sice fajnovo krasna jesen, super vzduch ale uz som unavena z tolkeho okukavania malej a neustaleho pendlovania medzi mojimi a muzovymi rodicmi.

babulky,
hlavny dovod preco pisem je, aby som sa podakovala vam, ktore ste mi poslali alebo aj osobne dali rady a povzbudenia, co sa tyka mojej krizy pri kojeni - ved vy uz viete ktore. este raz velke DAKUJEM !!!!

myslim, ze to najhorsie uz mame hadam za sebou, par dni sme sice kojili aj kazdu hodinu. ja uz aj s placom, co ma boleli bradavky, ale stalo to za to. v pondelok mame poradnu, tak som plna obav ale aj zvedavosti, kolko bude mala vazit. pred 2 tyzdnami mala 4 185 gramov, tak snad to bude aspon 4 500 gramov. ale zato rastieme ako z vody 😀

teraz sice nemam velmi cas si vas precitat, ale ked uz budem doma, skusim dobehnut zameskane ...

a petrzalcanky, na dalsie stretko uz snad prideme aj my.

zatial papa

danulik
16. okt 2008

hviezdicka - supeeer!! myslela som na teba 🙂 som rada, ze ste to zvladli!! 😵 a drzim palceky na poradni 😉

zlatulienka
16. okt 2008

ahooojte mamule..... 🙂 🙂 🙂

danulik - konečne som dala prvé dve fotečky do albumíka, tak kukni 😲
budú aj dalšie, len teraz sa mi už drobček zobudil a nechce sa o mňa deliť s PC 😉

katinka0000
16. okt 2008

ahojte!

hviezdicka: tesim sa s tebou.

ely: no tak ja by som urcite chcela mat este 1 alebo 2 deti, napriek tomu, ze som mala porod dost tazky a aj tehotenstvo nebolo najhorsie. teraz ale este urcite nie.

danulik: dneska sme boli u tej doktorky. dala nam ten locoid. vraj s nim mam natierat max. 2 dni. netusim preco. a ak neprejde, mam odporucanie na kozne. ona mi ale hovorila, ze to bude urcite zo stravy. mam vyhodit cokoladu, arasidy, papriku, rajciny a korenia. tak to urobim a dufam, ze sa mu to strati. nadalej mame uzivat aj fenistil kvapky.

danulik
16. okt 2008

kati - tie liluskine vyrazky zo stravy asi neboli, lebo nejem ani cokoladu, ani arasidy, ani papriku a paradajky a korenie tiez velmi nie.. tak neviem..
nam kazala natierat ten locoid 3 dni a potom tu hnedu, ale tu som uz nedavala..
natri mu to az pred spanim, aby si to nesuchal rucickami a tie potom nedaval do pusy.. neboj sa, do rana to bude urcite lepsie 😉

zlatulienka - no konecne 🙂 malicky je zlatucky!! 😵

katinka0000
16. okt 2008

danulik: no ja jem vsetko, tak preto to z toho moze byt. ja som doktorke hovorila, ze ved to je od jeho narodenia a ona mi nato povedala, ze to vobec nevadi, ze sa kludne mohol teraz z toho vyhodit. a kolkokrat za den mu to mam davat? 3-krat?

katinka0000
16. okt 2008

a ze ci som nezmenila prach. a veru som zacala davat ten tide sensitive. tak znova prejdem na ten povodny, mozno to je aj z toho.

danulik
16. okt 2008

kati - nie!! staci raz 🙂 po kupkani pred spanim 😉
hmm..no moze to byt z hocicoho 😖

danulik
16. okt 2008

baby - prislo mi nejakych 5640,- sk - to je ten prispevok pri narodeni ci co?

bibianna
16. okt 2008

Danulik, to je pôrodné, nám to už prišlo dávno, dnes nám prišlo zas tých 20 000

danulik
16. okt 2008

aha, chapem, dik bibi 😉

sanik
16. okt 2008

ahojte,
pozeram ze vy uz rozoberate dalsie babatka. ja by som este jedno urcite chcela, ale urcite nie teraz, tak mozno o 3 roky, po cisarskom sa aj tak neodporuca hned. ja som mala perfektne tehotenstvo aj porod - ziadne komplikacie, vsetko prebehlo velmi hladko, takze keby dalsie tehotenstvo bolo tiez take, tak to rada uvitam.

madi
16. okt 2008

ahojte maminky augustove.....dlho som tu nebola, hlboko sa ospravedlnujem ze vas zanedbavam....ale ked PC zapinam az vecer...a to vybavujem maily a postu.....a chodim po nete a hladam vecicky pre maleho a tak....a nestihackujem uz tu....iba chytro pokukam albumiky

babatka su krasnucke rozkosne, velmi sa z nich spolu so simonom tesime

druhe babo? ja by som brala aj za rok-dva....neviem si sice celkom zivo predstavit ako budem zvladat dvoch prckov naraz, ale nebola by som prva a zvladnut sa to urcite da....tiez spominam v pohode na tehu aj na porod.... nic strasne....takze si to rada zopakujem 😉

katinka - tiez ma napadlo ci to nemoze byt z prasku na pranie.....a nam na vyrazky (co som tu uz davnejsie spominala) nepomohol ani bepanthen ani sudocrem ani neviem co....ale obycajna rybacia mast (rybylka ci ako sa to vola? ) co je aj na zadok babatiek....mame krasnu tvaricku

uplne si vychutnavam tieto teple dni, chodime s malym vonku na dlhocizne prechadzky (predvcerom 4 hodiny nonstop) - mamu bolia nohy a bedrove klby ale simono je spokojny tak to neriesim....
buduci tyzden asi pojdem k mamke na par dni
simono uz absolvoval aj svoje prve vinobranie...boli sme na vikend u svokrovcov....nebola som velmi nadsena, lebo doma mam svoje pohodlie a klud a cisto a tam je to kus o inom, ale prezila som....ale nechystam sa tam nejako skoro....macka je v dome furt a stale a moju potrebu dat ju prec kedze je tam babatko vsetci ignoruju....vrrrrrrrrrrrrrrrrrrr 😠

no..neviem co este pisat teraz narychlo...idem vas skusit precitat aspon tak zbezne....ale uz za chvilu zacinaju serialy v telke, tak bezim kukat 😝 hehe

a inak, aj my uz pomaly mame rezim 😉
cmuky, bozteky a prdiky seckym augustovciatkam od nas... 😵

madi
16. okt 2008

a este som chcela napisat ze mame (vcera na poradni) rovnych 5 kg a 59cm
a klbiky - jeden je okej a druhy este ne celkom, takze na noc davame 2 plienky latkove a cez den iba jednu....uf uf uf

a anulka moja - dakujem za tip ako sa vykakat....teda ako sa ma simono vykadit...funguje to iste co s vasou duracelkou...waw...mam z toho zabavu neskutocnu hehe

no...idem kukat telku....a asi aj kojit - uz na dobru noc 😉

jancia
16. okt 2008

Ahojte

madi no fajn raz za cas citat spravy od Teba... som rada ze sa mate dobre a pekne priberate, este hod nejake nove fotos 😉

Moni - super ze ste uz oki, urcite sa musis pridat ked bude dalsie stretko, nech to tam Vasa Lucinka trosku okrasli, vsak my sme tam sami chalani 😝

co sa tyka dalsieho dietatka, my urcite chceme este jedno, neviem kedy mozno tak za 2 roky... uvidime... ja som si tehu celkom uzivala ale uz dalsie nebude take pohodove kedze tu bude stale ten jeden prcek o ktoreho sa treba starat, uz to nebude take ze vsetci sa vtedy starali o mna 😅 a porod keby bol taky ako tento, nevadilo by mi...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre