Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

elly111
6. nov 2008

Ahojte
Anula Klara papa 4x za den 😕 , ale ty si tusim pisala ze spapa naraz vela. Nas si pyta UM kazde 2-3hod, cize asi 8-10x/den ale on nevypije viac ako 120ml, niekedy len 60ml.
A termosku som si objednala taku co sa na nu len nasrobuje cumel. Ja, kedze papame UM nosim horucu prevarenu vodu v termoske a UM a na mieste kde potrebujem si zamiesam, ked sme niekde mimo domu kde sa neda mlieko zohrievat. UM sa doporucuje nechat zarobene len 2hod.
Neporadila som ti lebo ty mas vlastne mliecko, ale ani moje vedomosti z mikrobiologie nesiahaju tak daleko aby som vedela ako rychlo sa mozu bakterie pomnozit v termoske 😝

anula
6. nov 2008

Nika, flasu som vyvarila v hrnci len pred prvym pouzitim, odvtedy ju len umyjem v cistej horucej vode a to iste aj s cumlom.

Zeby som zobrala na cestu UM? V Nemecku je totiz dost dlhy usek cesty, kde je dialnica vo vystavbe, neda sa tam zastavit. 😒

bammbi
6. nov 2008

Anula, to padanie vlaskov je normalne. Aj nasa mala uz je plesata. Mne mamina vzdy vravela, ze som sa narodila s hustymi tmavymi vlasmi a do troch mesiacov som sa stala uplne holohlava, no a potom pomaly zacali rast uplne blondave a take zostali hadam do 18tich rokov... 😉

podla mna sa MM vo flaske v termoobale za par hodin pokazit nemoze...

bammbi
6. nov 2008

A k tomu jedeniu, my papame 6 az 7 krat denne.
4 krat sa mi zda malo, ved a dospely clovek by mal jest 5 krat denne, ci nie?

anape
6. nov 2008

ahojte mamicky,

dnes som bola s Viki u lekarky, tak musime brat prve antibiotika, lebo ma chytnute priedusky a aby to nepreslo do niecoho horsieho 😒

ani, aj Viktoria sa narodila s hustym dlhym harom a uz ma vlasky riadne preriedene, ale takto povypadavali aj Petuskovi, ved sa narodil s tmavymi a dnes je z neho totalny blondacik / vid moje fotky/ 🙂

neviem presne povedat kolko krat cez den papame, lebo stale nemame nejaky pevny rezim, niekedy vydrzi aj 3-4 hodiny a niekedy chce papat takmer kazdu hodinu po troske... inak ja stale krmim aj v noci tak 2-3 razy a neraz si spomeniem na vas, ktorym babatka uz vyspia celu noc, ze ake to mate super, lebo nie je nad nocny spanok...tak hadam sa toho coskoro dozijem aj ja... ved som poriadne nespala uz veeelmi davno, najprv tehotenstvo s petuskom, potom kvoli nemu /asi do 8mich mesiacov papal raz aj v noci/, potom som uz bola zase tehotna a nedalo sa mi poriadne spat, no a teraz je tu Viki... 🙂

ani a preco nechces klaru dojcit pocas cesty na slovensko, to by si mala najpohodlnejsie

sasenkah
6. nov 2008

Anape, Katinka - tak ako pisala Slaviq, staci mat dieta zapisane v tvojom pase. Ak chodite cez hranice, napr. len na nakupy do Heinburgu mala by si ten zapis mat.
Pas som dala malej spravit, lebo cestujeme do USA, tak aby mala pre istotu svoj /plati 2 roky/.
Teta na pasovom sice tvrdila, ze zapis je platny vsade vo svete, ale videla som okolo toho cirkusy, tusim v Kuala Lumpur alebo v takom nejakom vzdialenejsom meste.

sasenkah
6. nov 2008

Anula - o take 2 tazdne ide Juraj na sluzobku do Svajciarska do Lugana a asi pojdeme s nim. Uz sa tesim. Budem tam na treba aj s malinkou mysliet 🙂

sasenkah
6. nov 2008

Nelly ockovali v utorok a plakala pri tom asi len 10 sekund. Doma nic, vsetko super, bez akejkolvek reakcie na ockovanie, co sa tesim, lebo po tom prvom mala na pliecku strasny vred.... 😲

katinka0000
6. nov 2008

anula: to je normalne, ze jej vypadavaju vlasky. aj nasmu malemu padaju a hned mu rastu take hustejsie a tvrdsie. ale aj ked nenarastu, tak to je v pohode. neskor jej narastu krasne, neboj.
nas maly papa velakrat a este aj veeelke mnozstvo. ja to radsej ani nepocitam. do mraznicky uz neusetrim ani gram. vcera aj dneska sme vystacili len s mojim mlieckom, ale to poctivo odsavam kazde 3 hodinky.

my sme raz volali do takeho centra, ze kolko moze byt vonku mliecko vytiahnute z chladnicky a tam povedali, ze ho treba spotrebovat do 1 hodinky.

lalu: a kde dostat take odliatky?

slaviq: projektovy manazmant 😝

vejinka
6. nov 2008

sasenka..proti comu bola ockovana..nas to caka o tri tyzdne..a mam z toho strach 😖

katinka0000
6. nov 2008

nika.r: aj nas maly robi taketo mostiky. ale on sa nezdvihne do vysky. on sa tak len natahuje, ked sa napr. zobudi, alebo ked uz nechce papat. podla mna sa tak natahuje ako dospely clovek. ci mam si z toho zacat robit hlavu?
ja sterilizujem len raz za cas.

katinka0000
6. nov 2008

danulik tak ako ste dopadli? uz sa nemozem dockat, co vam povedal.

sasenkah
6. nov 2008

Veji - hexavakcinu. Pneumokoka doktorka odporucala az o 2 tyzdne koli tomu vrediku na pliecku.

vejinka
6. nov 2008

nam to bude vsetko davat naraz..ktovie ako to bude maly znasat 😖 a vredik sme mali aj my..ale uz je prec

elly111
6. nov 2008

katinka aj nas sa natahuje ako dospely clovek ked sa zobudi a aj nahlas ziva 😀, tak zival uz v porodnici 😀
my flase sterilizujeme kazdy den. Vyvarat nemozme, mame tvrdu vodu a po jednom vyvareni zostavali uplne biele od vodneho kamena blee 😝
sasenka to je super ze ste nemali reakciu na ockovanie, ja mam z toho obavy 😖 , ale snad to zvladneme 😉

sasenkah
6. nov 2008

Elly, Veji - drzim Vam aj malym palce.
Pa.

bammbi
6. nov 2008

Jankamanikova, netvrdila by som, ze vas Jakubko je narocnym babatkom, lebo chce cez den spinkat iba v babyvaku. Je to uplne normalne, prirodzene, ze babatka vyzaduju a preferuju to, na co boli naucene od narodenia... Nasa Natalia chce spinkat len v postielke alebo v kociku a to len preto, lebo iny sposob nepozna...

elly111
6. nov 2008

sasenka dakujeme 😉

lalunna
6. nov 2008

nika - ja pouzivam aromaterapiu od fi. nobilis tilia (su zo zvolena a nakupujem cez net) aj na kupanie, aj na olejcekovanie atd. maju kopec pripravkov pre deti
a mam zopar pripravkov aj pre seba 🙂
a uz som objednala od nich aj olejcek ked pojdu zubky, "vzdy pripraveni" 😝

ja cca raz za 2 tyzdne previm flasu a dudel a hotovo, nemam serilizator a dobre ze som ho nekupovala totiz by som ho vobec nevyuzila, kedze patrik chce dudel len niekedy a flasu nechce vobec, on je taky moj cuckacik proste

katinka, daj do googlu baby art a mas kopec e-shopov 😉

hankahc
6. nov 2008

Elly to je naozaj pravda, ze UM sa ma do 2 hodin spotrebovat? 😲 😲 ja sa pytam preto, lebo my sme uz tiez uplne presli na UM a ja si zarobim mlieko do 3 flias a ked vychladnu tak si ich dam do chladnicky a potom podla potreby ich ohrievam v horucej vode v pohari. dufam, ze to nevadi, lebo aj v nemocnici to tak isto robili, ze zarobili zopar flias a potom uz len ohrievali. ja som teraz uplne mimo z toho 😲 😨 ! ale doposial maly nemal ziadne problemy. a presne ako ty pises, ze viacej ako 120 ml nevypije a niekedy dokonca vypije len 60ml.najlepsie mu chuti ked tak komuje teda ked je v polospanku vtedy stiahne aj 170ml ale to fakt musi komovat 🙂
a este som sa chcela poradit, ze ci je to normalne ked davam malemu jest tak normalne zacne plakat, ked mu dam cumlik tak sa uspokoji. taketo stavy mam asi 3 dni a neviem co moze znamenat.

tami som rada ze si krizu zazehnala, viem o com to je, mne sa ta kriza nepodarila zazehnat ☹ ☹ ale aspon maly nehladuje 😉

hankahc
6. nov 2008

tami prepac, vsak ty mas bambulku 😉 oprava nie maly ale mala 🙂

hankahc
6. nov 2008

baby co robite s vyradenymi vecickami?? nechavate si ich pre druhe babo 😉 ,alebo ich davate niekomu?? ja mam toho uz za chvilu za vagon a ja to nemam komu podarovat, fakt neviem co s tym.... 😉 vyhodit len tak do kontajnera to mi srdce nedovoli ☹

sasi pozrela som si tvoj album a tvoja nelly ma perfektne tie adidas saty s kapucnou, ina herecka 😀 kde si ich kupila? urcite v rakusku,ze??

bibianna
6. nov 2008

Hanka, ja si to nechávam pre druhé dieťatko.
Maťko mi začal akosi pokašlievať, ale ten tak asi tri krát za deň, no mám obavy, neviem či je to v pohode alebo treba ísť ku doktorke. Uvidíme do rána.
Aj vám kašlú detičky?

katuska.
6. nov 2008

.. my sme dnes boli na plucnom a zas marekovi prepichovali pliecko. uz tam nic nema, ale oni mu to pomackaju a vraj tam vnutri nesmie byt ani mala hrudka. tak zas o tyzden na konrolu a dufam, ze uz bude posledna.. 😔 v cakarni som sa rozpravala s jednou mamickou, co tam chodi uz skoro pol roka kazdy tyzden.. doteraz nie su proti nicomu zaockovani, lebo sa to nesmie, kym sa ramienko nespravi.. a vraj ked to dlho trva, tak posielaju na liecenie do tatier..

marek papa 5-6x denne v roznych davkach. uz dva tyzdne ho vazdim pred a po kazdom papani, tak mam uuuplny prehlad 😉 niekedy vycucka 60ml inokedy 170ml, ale denne davky zhruba rovnake..

a vianocne oblecko pre deti som videla aj v tescu.. ale velmi som na ne nepozerala, tak neviem, ci budu za nieco stat.. ale zas na jeden raz..

hanka, marek robi posledne tri dni to iste.. ked mu davam papat, tak sa trochu zlosti a ked dam cumlik, tak sa ulkudni a potom cucka znovu.. mne sa zda, ze byva trochu nervny, lebo menej spal tie posledne tri dni. dnes cez den nepospal viac ako hodinu a zaspal az teraz.. ale zatial to neriesim, dufam, ze je to len chvilkove..

a vyradene vecicky odkladam pre dalsie babatko.. snad niekedy bude 😉 ale ak chces druhemu kupovat novu vybavicku, tak mozes ponuknut na nejakom bazare.. napr. mimibazar.sk

sestra dnes pride a donesie nam babysatku 🙂 jupiiii...

ockovania este neriesim kym marek nema to pliecko v poriadku 😒

danulik
6. nov 2008

anula - veru, je to narocne, ale ked mam chvilku casu, tak vzdy kuknem aspon par albumov - tie nase augustovcatka su nadherne 🙂

fakt papa klara iba 4x za den?? ja som to minule pocitala, tak lili papa cca 9x..

katinka - tie vianocne oblecky som videla aj v tescu, ale este som ich blizsie neskumala, nemala som vela casu.. ale zajtra asi pojdem zase, tak pozriem 😉

dnes sme boli u toho dr. v krusovciach, postup bol asi taky isty ako u vas, plus diagnostikoval aj manzela, lebo on ma ekzem, takze aj jeho liecil tym pristrojom 🙂 mame prist zase o 2 tyzdne..

tess - ahooj, dlho si sa neukazala.. som rada, ze mas ten zapal za sebou 😉 a inac, ako ste spokojni s kocikom?

lalu - hej, uz si spominam na to znamienko 🙂 🙂 🙂

sasenkah
6. nov 2008

hankahc - saticky kupil Nellynkin tatino v Parizi. Su z nejakej limitovanej edicie a ked som zbadala cenovku az mi zle prislo.
😲 . My uz mame tiez strasne vela vyradenych veci, ale urcite nie na vyhodenie ved kopec z nich mala oblecene len raz a niektore ani raz... 😒
Navyse je tam kopa fakt drahych znackovych veci, prevazne od svokrovcov /Dior, Escada, Chloe, Missoni,.../ ktorych mi je fakt strasne luto, tak tie si poodkladam.
Take bezne veci by som chcela darovat na charitu.

vejinka
6. nov 2008

hanka a ty nexces druhe babo?? alebo nemozes mat??? daruj niekomu ked ti je luto vyhodit 😉 alebo daj do bazaru..mimibazar.sk 😉

sasenkah
6. nov 2008

Katuska - nam vredik prepichovali 2-krat, preto sme boli na ockovani az teraz. Ale ked jej to zahnisalo a vytieklo, tak to teda fakt nebol pohlad pre citlive zaludky... 😖

sasenkah
6. nov 2008

Hanka este k tomu mlieku - na kazdom je vyslovene napisane, ze ho treba ihned spotrebovat a preto mi pride zvlastne ze ho v nemocnici ohrievali...Ale zasa na druhu stranu je otazne kolko bakterii sa vo flaske za tu chvilku rozmnozi... 😒

anula
6. nov 2008

O, sasenkah, o 2 T ja uz budem na SK.

Ani, jasne, ze budem kojit po ceste, je to len do rezervy, nie vzdy sa da hned zastavit na dialnici, niekedy su benzinky 50 km od seba.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre