Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

katinka0000
4. sep 2008

bibi: no ved to davame dietatku. ja som myslela, ze espumisan berie moj maly, ostatne baby tu pisali o sab simplex.
aktak: mne v lekarni normalne ponukli sab simplex bez receptu. tak neviem, mozno zalezi na lekarnikovi.

my sme v noci spinkali krasne (skoro 6 hodin). uzasne, ze?

madi
4. sep 2008

ahojte augustove maminky....uz su vsetky augustovky rozdvojene? nestiham docitavat ani tuto ani augustovu temu...kurnik sopa
smarila som par foteciek nasho Simona
a musim sa vam pochvalit....dnes sme spali od 23.45 do 7.25 - normalne....pohodka...okolo stvrtej trosku mrncal ale cici som nemusela vytahovat....teda vlastne - ja som este nikdy nekojila v noci....maly prespi celu noc...nechapem to....vecer sa napapa na trikrat...a potom chrni az do rana...do tej piatej, pol siestej...dnes do pol osmej.... az sa bojim, ci je okej... hm

dufam, ze vsetky maminky aj babatka su okej a snad sa nam nejako zacne robit denny rezim a budem chodit castejsie...
so Simonkom posielame velku pusu vsetkym ostatnym babatkam....

lalunna
4. sep 2008

ahojte maminy,

ja sa tak vytesujem z nasho maleho, on je uzasny, s nim nie je absolutny problem, jedine co ho trapi je bolenie bruska nad ranom, ale vysvetlujem mu ze to je len prechodne a on sa vzdy tvari ze ok rozumiem
dnes som mu rano spievala a po chvilke strasneho zaujmu o tie zvuky co som vyludzovala zacal hrozne plakat 😀 takze asi mu uz spievat radsej nebudem 😀

vcera sme boli na velmi dlhej prechadzke a ked sme sa uz vracali domov, spustil taky strasny narek od hladu, ze mu normalne prve slzicky vysli 😨 chudacik, len co sme dosli domov vycucal ma skoro celu, ale potom ten spokojny vyraz na tvari 😵

basky, ja mam tento tyzden kazdy den nieco, dajme to na buduci tyzden niekedy, napr. utorok? napisem potom aj saske... a kde by sme sa stretli?

ty kokso madi a neprasknu ti prsia ked v noci nekojis, ja by som explodovala, ja som tuto noc kojila 2 krat a este som si odstriekala 150ml a hodila do mrazaku 😕 😅

ja maleho nosim po byte alebo ked varim v nosici cez plecia, miluje to, vzdy zaspi, a ja nechapem, lebo ja popritom robim vselijake pohyby, na panvici skvrci jedlo, niekedy este telefonujem a on nic, spokojne si spinuska tam, na satku nemam nejaky nazor stale, nechce sa mi viazat asi alebo co 😖

madi
4. sep 2008

ahoj lalu
kukala som patrikove fotecky..je rozkosny....
mne na poradni povedali, ze este na nejake dlhe prechadzky neodporucaju....ze max hodinka hm...tak spinkame pri otvorenom okne dokoran... a paci sa mu to...
a co sa tyka tej explozie, no rano je to zaujimave.... ale neni to az take uplne zufale, da sa to vydrzat...asi nemam az tolko mlieka
inak zvazujem - mam odsavacku - tak ci mam aj odsavat....lebo ono mna maly vycuca tak akurat, ze nemam pocit, ze musim este odsavat.... zvysim odsavanim tvorbu mliecka? ci nemam vymyslat? 😕

glia
4. sep 2008

ahojte maminky...madi, krasne fotocky... 😉 simonko je cely tatino, nie? aspon na mna tak z fotiek posobi 😎

no chcem sa s vami podelit o svoj problem zo vcerajska...predvcerom som mala cely den vela mliecka a vcera rano mi az isli explodovat prsia, tak som nakojila matka do uplneho prejedenia, zvysok som si odsala...110ml este bolo...ale potom som mala cely den problem s mlieckom...normalne sa mi prestalo tvorit...tak sme prikladali kazdu 1,5hodinu a zasa sa to rozbehlo az dnes v noci...rano sme spapali 165ml, potom na dalsie krmenie 145ml...a este by som aj poodsavala, ale bojim sa, ze sa mi zase mlieckovody urazia a nic nevydaju 😒 neviete mi to niektora vysvetlit? zatial mam zamrazene len 2 davky mliecka, chcela by som aj viac, ale bojim sa uz odsavat a aj neodsavat sa bojim, lebo ked sa mi zapalia prsniky pre to zbytkove mliecko... 😖

adri, tak vas damianko teda riadne papa...my sme sa akosi v priberani moc nerozbehli...z porodky sme isli domov s vahou 4700g, teraz mame 5350g...ale pokial priberame, tak hadam mu to staci, ved nemusime oslavovat 1.narodeniny s 15kg... 😀 nie? uvidime, co nam povie lekarka na poradni v 6tt...

inac, mam taky blby pocit, ze sa mi na jednom mieste v jazve urobila ta obavana dutina naplnena hnisom...lebo tam mam pod povrchom taku bolavu gulu...ku gyndosovi idem az 18.9., no muzicek by ma tam najradsej zaviezol hned teraz...ale nemam teploty, jazva boli len podvecer a vecer, ked uz som unavena, alebo pri zmene pocasia...katinka, ty si to tu spominala...nevies, co so mnou, ked by som mala ozaj uzatvoreny vyvod a utvorenu tu dutinu? zasa chirurgicky zakrok? 😢

glia
4. sep 2008

sorry, nie katinka, ale katuska, zoffka nasa 😵

lalunna
4. sep 2008

madi, aj ja som kukla tvojho, tiez je zlatusik 😉

ja ti neviem povedat k tomu odsavaniu, ja si jednoducho musim odsavat, maly nezje tolko kolko ja vyprodukujem, a popritom za tri tyzdne pribral vyse kila 😀 a keby som si to tam nechala tak je to az bolestivo skrabajuce, ked su take naliate je to neprijemne

a podla mna odsavanim sa tvorba zvysuje, preto sa snazim odsavat uz len v nutnych pripadoch...
mne v nemocnici povedali, nech si odsavam kolko chcem, ja som davala aj do laktaria, ze ked sa maly prisaje zostane aj prenho 🙂 ze mliecko sa tvori neustale, a bolo tak, odsala som si a ked sa maly za 10 min. zobudil a chcel, mala som aj prenho dostatok, je to zvlastne

glia, toto sa zvykne stavat, viem ze aj kamoska to mala, a aj moja PA ma na to upozornovala, hlavne klud, vela pi (vineu, karo kavu, caj na podporu dojcenia) a este je vynikajuci weleda olejcek na prsia, a podla mna sa neboj odsavat

petrushka
4. sep 2008

Ahojte,

ak si pamatate augustovku sanik, tak dnes sa jej narodil o 10.30 Dominik. Ma 48cm a 3650g. Mamicka sa este neozvala, ale este sa zotavuje, malo to byt na cisarsky.

glia
4. sep 2008

lalu, lenze ja ked neodsavam, tak mam mliecka na kojenie aj 2 deti...no ked poodsavam, tak sa to mliecko nezacne tvorit...uz ked sme maleho dotlacali odsavanym mlieckom, tak som vedela, ze po odsavani na dalsiu davku mat nebudem a musel byt na nutrilone...teraz som si myslela, ze sa to upravilo, kedze mam uz vela mliecka, no situacia sa zopakovala...tak asi odsavat nebudem, len nech sa mi tie prsia nezapalia... 😔

lalunna
4. sep 2008

glius, aha 😕 tak rob ako si myslis ze je spravne, co ti radi tvoja intuicia, pripadne odsaj len trosinku v prestavkach medzi kojenim, a podla mna tie zapaly su povacsinou cca 10 dni od porodu, takto mesiac od porodu uz nezvyknu byt, aj ja som chytila mastitidu na cca. 9 den po porode, teraz pohoda, aj ked necham chvilu plne prsniky az bolia, asi si uz zvykli tie zlazy...
a pockaj na jankumanikovu, ona ti urcite dobre poradi

lalunna
4. sep 2008

glius a este som na nete nasla: "Obzvlášť dôležité je nočné dojčenie, kedy je sekrécia hormónu ovplyvňujúceho tvorbu mlieka najvyššia."

glia
4. sep 2008

lalu, dik za rady...my v noci nepapame...v noci sa predsa spi... 😎 😝 😀 ale nie, my mame spave deticky...matko dnes spinkal od 23:00 do 5:00 ale uz dohana vcerajsiu pauzu v mliecku...prave papal 135ml a este sa toci, ze ma malo...ale myslim si, ze to az tak dohanat nemusi,... 😀

a uz sme konecne ostrihali vsetky nechtiky...ale asi dame aj tak rukavicky, lebo si strka prsteky do otvorenych ociciek... 😖

oraia
4. sep 2008

baby ja vam zavidim ze mate tolko mlieka ja prikladam malu stale ale furt sa tvori menej a menej mlieka uz neviem co mam robit...

tamita
4. sep 2008

Ahoj mamičky a všetci malí chrústikovia 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
Ako vám už Danúlik písala ,26.8.2008 sa nám narodila naša pusinka Lea Julianna.
Bolo to trochu prekvapko,termín som mala 28.-30.8.V pondelok-25. som bola na KO-uvolnili mi konečne steh na krčku a tuším mi to trochu aj poroztláčal,lebo bolesti a krvácanie trvalo až do večera,chvíľami som mala pocit,že budem musieť ísť do pôrodnice ešte v ten večer.No potom to ustalo a krásne som sa vyspala.Ráno o 7,30 zrazu v brušku "puk" a vyšplechla plod.voda.Nuž som rovno stopla manžela,ktorý bol na odchode z domu a čakali sme čo bude.Keďže nič,žiadne bolesti,tak som si šla dať sprchu,natočila vlasy,upratala trochu a okolo 9,00 som začala cítiť pobolievanie bruška-tak sme vyrazili...Asi bol najvyšší čas,v piebehu 15 min. to nabralo na intenzite,po príchode do nemocnice som si ešte vyšlapala 3 poschodia,výťahy štrajkovali. Konečne o pol desiatej som sa ocitla v pôrodnici a doktor skonštatoval,že som na 7cm otvorená. Klystýr sme už nestihli,akurát mi natočili ctg a šup na sálu. Tam som ešte pol hodinku chodila okolo pôr.stola,kontrakcie a bolesti už boli parádne,ale natrafila som na perfektnú pôrod. asistentku,ktorá mi pri nápore bolesti masírovala kríže a krásne to účinkovalo.Potom sme už šli na vec...malá sa asi na 2 kontrakcie výborne posunula,doktor mi hovorí-už vidím vlasy...-a zrazu sa to stoplo-niekoľko kontrakcií a nič,naštastie ozvy boli dobré,teda panika nenastala a potom som sa do toho znovu riadne oprela,asistentka mi pomáhala tlačiť zvonku na brucho a už to šlo 🙂 Problém bol v tom,že Leuška bola dosť veľká 3 720g a 55cm, ale hlavne-a to zistil Dr.po chvíli,mala dosť krátky a hrubý pupočník,ktorý ju zastavil a musela som zamakať a vytlačiť ju rovno aj s placentou. No o to to bolo rýchlejšie.. Narodila sa o 11,20h.
Keď ju utierali a obliekali-manžel s dcérou boli pri tom-fotili,mohli ju povarovať a potom mi ju priniesli všetci spolu-krásnu,úplne bielučkú s dlhokánskymi vláskami,kukla na mňa,mraštila fajnovo pusinku-hneď som ju celú vypusinkovala....Ochutnala cicku a bola to záplava šťastia,ešte silnejšia ako v najkrajších predstavách...
Je to zlaté,spokojné dieťa,kojíme sa,v noci spí aj 4hod.,prebalíme nakojíme a zaspinkáme.Prdká,kaká,grgá...Napapaná sa usmieva od uška k ušku.Dopoludnia a večer má takú bdelú hodinku,keď napapaná spokojne gúľa očami a obzerá si všetko okolo ...milujeme ju nadovšetko,deti sa na ňu nevedia vinadívať..stále ju hlakajú,varujú a hovoria mi aká je rozkošná,čarovná,utešená...Nikdy sme neboli šťastnejší... 😵 😵 😵 😵 😵

tamita
4. sep 2008

Kuko 7, Danúlik porodila 30.8. o 18,05. Lillian - krásne bábetko vážila 3 410g merala 54cm. Mimochodom,dnes ich mali pustiť domov,tak sa určite ozve. Ja som mala také šťastie,že som bola na izbe s Mimou a jej Eliškou a keď ju pustili domov,tak mi priviezli Danúlik s Lilliankou.Jasné-že sme tomu trochu napomohli,ale sestričky boli zlaté a ochotné a tak malé bystričanky sa kamošili už v pôrodnici... 😀

lalunna
4. sep 2008

oraia ☹

tami, super 😵 ako pises, ta zaplava stastia uplne tesne po porode to je zazitok na cely zivot, nikdy na to nezabudnem, bolo to nieco neskutocne 🙂

lalunna
4. sep 2008

tami a kedy hodis foto 😉

tamita
4. sep 2008

Dúfam,že sa mi podarí ešte dnes,dcéra príd zo školy,tak ju poprosím,nech niečo vyberie,najviac fotí ona.. 😉
Lalu,patrik je krásny chlapček a na tej poslednej-normálne "Ťažký frajer"

lalunna
4. sep 2008

tami, ze dakujeme 😉 a tesime sa na vase foto...
hej, niekedy hadze take ksichty, ze z neho nechapeme a s tou pusou co dokaze robit 😀
a ked vrasti celo ako mudrc sveta co rozhoduje o vsetkom, tak vyzera 😀
ked sa narodil, najradsej by som sa nanho 24 hodin denne pozerala 😵 taky sa mi zdal nadherny, najkrajsi na svete 😅

jamaica77
4. sep 2008

GLIA - ja mam taky isty problem s mliekom ako ty 😢 vcera som zase skoro prisla o mlieko, ja neviem co sadeje, v piatok som skoro prisla o mlieko, mala chcela byt kojena kazdu pol hodinu, neskor mi doslo preco, ked som si odsala prsniky a nebolo tam skoro nic 😒 , odsavala som sa kazdu chvilu aby som spustila produkciu mlieka a podarilo sa mi to, vnoci sa mi prsia zase naliali a mala som mlieko dost aj pre 2 deti 😉 , trvalo to dobre par dni, a vcera sa to zopakovalo, poobede som skoro mliecko stratila zase, pritom doobedu ho bolo habadej 😅 poobede uz nic, mala chcela byt prisata na mne kazdu pol hodinku, bolo to hrozne, zase som zacala pumpovat aby som spustila produkciu, no troska sa mi to podarilo zachranit, vnoci uz bolo toho viac, no tak akurat jej bolo, a dnes rano som jej dala zmrazene mlieko co som mala este v mrazaku chcela som vypumpovat prsia aby som videla kolko sa mi utvorilo za posledne 2h, a bolo z toho 100ml 😵 tak som sa potesila, tak uvidime ako to bude pokracovat. Ak mozem ti poradit este, atk skus pred kazdym kojenim si hodit teplu sprchu - to zevraj pomaha tiez, ap ri kazdom kojeni vypit aspon 2 pohare vody, plus odsavanie - zevraj aj ked ti nic nejde ale je to dobre na stimulaciu aspon 10min pumpuj aj na prazdno a malo by to pomoct, plus ziadny stres a odychovat - to mi vsetko laktacna sestra poradila v nemocnici 🙂

Madi - to je super ze mas takeho dobre spachtoska anemusis v noci kojit - a to nevadi tvojim prsiam ze sa tak naplnia pocas tolkych hodin? Nasa mala prvykrat vcera vnoci prespala 4h od 10.30 -2.30h 😵 , moja nastastie prespi celu noc ale budi sa len na krmenie 🙂

jamaica77
4. sep 2008

Tami - no to si mala fajny porod, hlavne ze rychly, no dobre ze si to stihla do tej porodnice dojst, ked si uz bola na 7cm 😅 , blahozelam ku princeznicke 😵 😵 😵 , tesim sa na fotecky.... pridaj cim skor 😉

katinka0000
4. sep 2008

tami: blahozelam!!!!

no mam taky problem. neviem, ci aj vy mate niektora taky, ale tusim sa mi zda, ze basky ano. nas maly ked sa napapa, tak si pekne odgrgne a zvacsa aj vygrcne. no ale niekedy aj po hodine a pol (teda cely cas od dopapania) je stale nespokojny a vygrckava. akurat teraz to tak bolo. zobrala som ho na ruky a on si este aj po hodine a pol odgrgol a od dopapania par krat vygrcol. mam to povedat doktorke?

glia
4. sep 2008

Jamai, je to fakt divne, ze raz je na rozdavanie a potom zasa malo...
ja sa bojim sprchovat sa pred kojenim, lebo mne sa spusti tak mlieko, ze kym by som sa osprsila, uz by som mala prsia prazdne...ja praktizujem sprchovanie po kojeni...mlieko mi po dvoch potiahnutiach zacne striekat, tak matko ma co robit, aby stihal hltat, tiez sa zakuckava, tak musime prerusovat...a kym kojim z jedneho prsnika, tak z druheho mi vsetko vytecie do vlozky... 😖 no na nervy...posledne dni kojime s podbradnikom, lebo jak mi strieka mlieko, tak sa maly pusta a je cely mokry...ale vzdy lepsie ako vcera, co chcel papat stale, lebo sme nemali mliecko...tak radsej nech ho je vela a strieka, kolko chce

Oraia, chapem ta...ja som si to prezila pri lubkovi...moje sucasne kojenie povazujem za zazrak...len sa bojim, ze kvoli mojej jazve budem musiet brat take lieky, ze budem musiet skoncit s kojenim...to by bola pre mna riadna rana ☹

Tami, vitaj doma a prajem vsetko krasne do zivota tvojej malej princeznicke...tesime sa na fotky 😉 a mali ste to skvele, ze ste boli takto spolu na izbe...

glia
4. sep 2008

katinka, ty ho krmis z flase, vsak? tak ked vygrckava po castiach, ja si myslim, ze to moze byt tym, ze spapa vela...vies, z flase mu tecie samo, nemusi moc makat, tak spapa viac, ako by mal...pri kojeni ked uz je dost, tak babo odmietne pracovat...teda moj nazor.. 😅

katinka0000
4. sep 2008

glia: hej, on papa z flase. ale napriklad teraz spapal 100 ml a vygrckaval. a aj ked spapa 80 alebo 60 ml, tak vygrckava. ale nie vzdy. niekedy spapa a nic mu nevyjde.

katinka0000
4. sep 2008

glia: tebe negrcka vobec?

glia
4. sep 2008

katinka,nas maly zatial grckal dvakrat...obcas sa mu stane, ze si grcne trosicku mliecka, ked chyti stikutku hned po papani a je v postielke...ked ho stihnem skoro vybrat, tak je ok, ale ked nie, tak si grcne...no brutalne grckal 2 x a to z nutrilonu...

glia
4. sep 2008

vas malinky papa len tvoje mliecko, alebo mu dodavas aj nutrilon? mozno mu nevyhovuje to mliecko...ale najmudrejsia budes, ked sa opytas doktorky...alebo sa tu najde mudrejsia stvora a poradi ti... 😉 ja s tym nemam skusenosti...

katinka0000
4. sep 2008

no moj grcka aj z mojho mliecka. tak neviem. ja mu fakt len malokedy davam nutrilon. to len vtedy, ked nahodou nemam moje, ale je to zriedka kedy.

katinka0000
4. sep 2008

dufam, ze to nie je nic vazne. baby ak mate niektora takuto skusenost, prosim, ozvite sa. dik!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre