Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

jancia
29. sep 2008

kati urcite ho uz spat do mraznicky nedavaj ked je raz rozmrazene

katinka0000
29. sep 2008

a kolko mi potom vydrzi v chladnicke?

jancia
29. sep 2008

hmmm no to neviem 😖

aktak
autor
29. sep 2008

!!!
nechce nekto ist na klbiky do PROSANUSU 6.10. o 16:00? my sme uz boli a tento termin idem zrusit, ak nektora chcete tak vas mozem prihlasit miesto mna, napiste IP 🙂
!!!

anula
30. sep 2008

Katinka, v chladnicke 24 hod

lalunna
30. sep 2008

katuska 😀 😀 😀 no diki, ale nech a tesim sa s tebou 😉
inak k tym pocitom co opisujes, presne ako ja, niekedy si ani neuvedomujem a chytim si prsia aj na verejnosti 😀 alebo ked idem kojit a skusam ktory je plnsi 😀 😎

tami s tym kakanim je to ok, MM sa zvykne vstrebat a tekutinu babatko vycika, hlavne je aby babatko pravidelne cikalo, kakat moze aj takto, lebo uz je vacsie a casy ked po kazdom krmeni sa aj vyprazdnovalo su uz za nami, pozitivum je, ze minies menej plienok, a je mensia pravdepodobnost zaparenin, napr. ja odkedy patrik takto kaka, v noci neprebalujem, iba ked ide spinkat a potom az rano

tamita
30. sep 2008

Tak s kakaním sme si to práve vynahradili-za celý týždeň,asi zaúčinkovala masáž bruška,cvičenie nôžkami a aj to,že som sa včera napchávala sušenými slivkami a zalievala ich jablkovou šťavou.Ja som si tiež odsedela svoje na WC a pusinku to tak naštartovalo,že nemohla prestať.Nuž budeme to musieť asi riešiť takto-cezo mňa,lebo problém veru nebol v komletne strávenom mliečku,podľa tých plných plienok 😀
Prsia pichajú aj mňa a pripisujem to tiež tomu,že sa nalievajú.
Kočky-koľko by malo priemerne na jedno kojenie spapať také mesačné bábo??Aspoň približne.Mne sa zdá,že papá dosť málo,keď ju občas zvážim pred kojením a po,tak nikdy nevytiahne viac ako 80-100.A tiež menej pribrala-za necelé 2 týždne iba 200g.Kojíme sa minimálne pol hodinu,kým sa jej na začiatku mliečko leje,tak O.K. a keď ho treba už viac ťahať,tak len cucká a potom sa odvráti a už jej to tam nenašróbujem ani čo by čo...Fajnovka malá nám asi zlenivela,alebo to môže byť aj tým-napadlo ma,že ju tá nutritonová kaša na úvod tak zasýti,že sa už potom len pro-forma babre 😖 .

glia
30. sep 2008

ahojte maminky...tak k tej stolici...my mame opacny problem, uz z toho zacinam byt nervozna...matko kaka niekolkokrat za den...vzdy ked vypije viac, tak nalozi hned plnu plienku...a skor riedke...pri kazdom prebalovani mame aspon trosku sprtnute, tak ja neviem...ze deti pri kojeni nemusia kakat aj niekolko dni to viem, ale co ked kakame niekolko krat denne? 😖

a bolest prs...mna bolia ked su uz naliate, to akoby mi isli prasknut, ale bolia aj ked matko zacne z jedneho papat, tak ma strasne zacne pichat v bradavke toho druheho...to bude asi tym vypudzovacim reflexom, vsak? ale bolest je to teda taka, ako opisovala katinka, ako by mi noze niekto pichal 😢

inac tamita, nas matko tiez vela nepribera...narodili sme sa ako chlapina, no uz nas pomaly vsetci predbehnete ☹
vcera sa vazil a mame 5950g, dnes rano po papani 6100g, no to bol napapany...

elly111
30. sep 2008

ahojte mamulky,
ja som sa chcela opytat katinky kedze krmi z flase kolko maly spapa naraz a kolko za den. My sme na UM a maly vypije naraz 120-140ml a mal by to vypit podla prepoctov 6x denne, ale on to vypije asi 9x denne, ved je aj poriadny macko. narodili sme sa 3700g a teraz to uz bude asi cez 6000g 😀

kape
30. sep 2008

Elly mas dobreho papkosa 🙂

Ja pocitujem tiez take pichanie, som sa tomu dost cudovala a ako citam, tak je nas viacej s tymto problemom.

Glia- aj my sme mali taky problem s kakanim ako opisujes Ty. Viacmenej Samkovi sa striedaju taketo dni. Ale teraz asi dva dni uz to nie je take caste kakanie.

Inac sme konecne uz doliecili nasu zaparenu ritusku. Ja som z toho taka stastna ako male dieta ked dostane hracku o ktorej velmi snivalo. Uz je aj posledna mala bodka prec.

Tak dievcata z Petrzalky, kedy dame to stretko? Vyzera to ale tak ze sa nam ide zas shorsit pocasie. Ale pokym nebude velmi prsat prechadzat sa da. Navrhnite termin.

My sme sa v nedelu boli prejst v Sade J. Krala a tatino sa nam korculov s malym Samkom v kociari. Islo im to super. Takze sme kupili dobry kociar 😉 V sobotu sme sa chceli ist tarat, ale aby mne nebolo luto, tak som mala prezmenu zvysenu teplotu, takze ja som trcala doma a moji chlapi boli na prechadzke sami. 😒

madi
30. sep 2008

aaaahojte mamulky a augustovcatka
vas zanedbavam riadne...kurnik sopa...ale ked mna to tak bavi venovat sa malemu...hehe...ani ma nenapadne zapnut PC vobec....
priebezne som si vas precitala, som rada ze babatka prosperuju a rastu a posluchaju maminky a mrzia ma tie koliky co mate....my ich mame tiez, ale nie vzdy....ale vacsinou hodinu po dopapani (ked maly zaspi) tak sa zobudi so straaasnym placom - teda vlastne on sa ani nezobudi, iba place....trosku ho pomojkam a vacsinou zaspi nazad...a niekedy nefunguje - to sa musime vybalit z velkej plienky a cvicime a kopkame a potom sa mu ulavi...
inak je zlatucky, tiez sme mali zaparenu ritku a dostali sme imazol a skusala som aj bepanthen, uz je to okej.....
ktosi tu spominal tie vyrazky na tvaricke - take ako keby krupica - len uz si nepamatam ze co na to....lebo toto mame a trapi ma to...a niekedy sa mu spravi aj taka hnisava vyrazka na licku alebo tak....co s tym? alkoholom potierat? 😕
mliecka mame asi dost...tak primerane -kolko potrebuje....neodsavam ani neodstriekavam ani nic podobne - je to chyba? 😕
tatik je vzorovy, krasne sa stara a pomaha nam so vsetkym....som velmi spokojna a stastna mamina... 😵

jooo a kamoska (kolegyna z prace - taka ta najoblubenejsia) dnes dostala potvrdenie od dokiho ze caka babatkoooooo...juuupiiiiiii 🙂

klaudinka21
30. sep 2008

ahojte babule tak sme konecne aj my uz domaaaaa 🙂 🙂 🙂 juu sladky domov, do nemocky ma uz nikdy nikto nedostane a hlavne nie do tejto bystrickej,beeeeee 😠

elly111
30. sep 2008

kape no teda papkac je to poriadny, niekedy nechapeme kam to dava a vypytat si vie od narodenia strci si ruku do pusiny a zacne mrncat a ked nikto nedodava potravu tak zvysuje decibely 😀 , ale radsej keby sme mali vlastne mliecko a menej 😖
klaudinka gratulujeme ti k navratu domov
madi aj my mame vyrazky ako pubertiaci tie hnisave a skusam co pisala tamita, umyjem tvaricku vodou alebo repikom a potom nanesiem trosku detskeho pudru, aspon to potom nema take zacervenane, trosku to pomaha a doktorka mi radila nejake bylinkove speci mydlo ale nezapamatala som si nazov, v piatok mame poradnu tak si to zapisem, kupim a dam vediet 😉

claudinka
30. sep 2008

Ahojte babule,
neni nahodou niektora z Vas z Vrakune, Dolnych Honov alebo z Podunajskych Biskupic? Ak hej, pls IP 😉

kape
30. sep 2008

Madi a aku gramaz Bepanthen si dostala, lebo my tu vieme kupit len 30 g a existuje aj 100 g.

adrina
30. sep 2008

glia...pohoda...my kakám 2-3denne v priemere, sú dni ked aj 5x....vraj je to normálne...
my priberáme velmi slušne...pôrodna váha 4500 a teraz v 2mesiacoch 6200g...takmer 2kg... 😀 😀 😀
začína byť veľmi vnímavy a vyžaduje si kopec pozornosti...smejo malý
ináč som statočne chorá,kýcham,soplím a ten kašel...hrúza..musím skočiť k dokimu...len si dávam veľký pozor aby som nenakazila drobčeka

bammbi
30. sep 2008

Ahojte maminky 🙂
...hlasi sa vam jedna stratena augustovka... 😉

Po dlhej dobe som sa sem dostala a konecne vas citam a pozeram vase albumiky, nemozem sa vynadivat na tie krasne bambuliatka... augustovciatka su nadherne !!!

My sa mame dobre, dnes mame 6 tyzdnov, nasa malinka je ako anjelik, spinka, papa a kaka. Cez den v 3-hodinovych intervaloch a v noci 5-6 hodinovych, celkom dobre na to , ze este ani nemame 4 kila - teda pred 2 tyzdnami sme mali 3,64 kg.
Mliecka mam dost, trochu podobne ako Lalu - aj pre susedove by sa uslo 😀 . Neodstriekavam, lebo som skusala a tieklo potom este viac...

Jedine, co nas trapi je reflux. Teda ja si myslim, ze ho asi ma. Babula dost vela vracka, aj 3 hodiny po napapani a tesne po jedeni sa vrti, pomrnkava a je nervozna. Vyvysili sme postielku, aj kojime v 45 stupnovom uhle, trosku je to lepsie. Zajtra mame 6-tyzdnovu kontrolu, tak sa opytam doktora... Dufam, ze nam nieco predpise - neviem ci tu dostat ten Nutriton, ktory tak chvalite.

Inac kakame skoro do kazdej plienky ( plienok minieme cez den okolo 8) kakame aj 4-5 krat. Asi opacny extrem oproti Leuske. Inac ritka vyzera napriek tomu ukazkovo vdaka Bepanthenu 😉 Stolica je vzdy riedka a zelena, dufam, ze je to ok??

...krasny den

glia
30. sep 2008

ahoj bammbi...nie som odbornik na detske stolice, no normalna u kojeneho miminka ma byt zlta a v konzistencii miesanych vajicok...vcera som studovala tehotenstvo academy a tam som sa docitala, ze zelena stolica neznamena hladne miminko, ako sa kedysi hovorilo, ale ze miminko papa po vacsine len predne mliecko...kedze pises, ze mas moc mliecka a pises, ze si neodsavas, tak predpokladam, ze sa snazis, aby babo papalo pri krmeni z oboch prsnikov...a dopapa ti aspon jeden do dna?

mozno jankamanikova uplne vyvrati moje vcera nadobudnute mudrosti 😀 😝

danka2612
30. sep 2008

Ahojte mamicky.Vcera sme boli v poradni a nasa ratolest nam schudla.Ked sa narodil mal 4500kg.Ked sme isli domov mal 4400kg.A po mesiaci ma 4300kg.Kojime sa kazde tri hodiny a niekedy aj kazde dva ale malo kedy.Lekarka mi vravela ze mam byt kludna ale to sa neda.Dnes mu brali z hlavicky krv na vysetrenie tak mam obrovsky strach co to bude.Vravela ze ona na nom nevidi zeby pochudol.Mne sa to nepozdava.Ja si myslim ze na 4500kg dieta by mal byt mocnejsi.Domnieva sa ze mu udali v porodnici zlu vahu,alebo velmi schudol pri zltacke a taktiez mal nizucku hladinu cukru,cize dva dni bol pod fialovym svetlom napojeny na infuzii.Jakubko je kojeny a je spokojny ja si myslim ze keby mal malo tak by nebol spokojny ale by plakal.Akoze faldiky na ruckach a nozkach ma.Mam strach.Je tu mamicka ktora mala take velke babatko ako ja?Vy vsetci priberkate a my chudneme. ☹

tamita
30. sep 2008

Bammbi - no vitaj stratená duša 😅 ,ja tiež veľmi nestíham,ale snažím sa aspoň občas.To čo máte sa dosť podobá na reflux,my sme sa tiež takto trápili a plačkali a grckali po jedle skoro týždeň,kým sme nenasadili Nutriton.Je to vlaknina zo svätojáns.chleba.Už som tu písala,že to dám do trošky odstriekaného mliečka-asi 20ml,pomiešam a pred kojením jej dám asi 5 malých lyžičiek.Potom sa nakojíme a negrcne,iba ak minimálne blinkne.Dávam jej to hlavne cez deň,keď sa viac hýbe,v noci nie. Včera ráno sme zabudli dať a po dopapaní hodila také 4 tyčky,že sa mi zdalo,že všetko vyvrhla.A hlavne - keď negrcká,tak ju nepáli kyselina a neplačká,je omnoho spokojnejšia.Tak skús aj ty-aspoň niečo podobné.Inak zajtra ideme na sono bruška,objednala som ju,aby som vedela čo a ako..
Madi - no konečne,lebo na nás riadne kašleš 😝

tamita
30. sep 2008

Dani-mne sa zdá,že detičky s menšou pôrodnou váhou majú väčší apetít..Kojené väčšienarodené akoby priberali menej.Naša pusa mala pri narodení 3 720,schudla na 3 520 a teraz po mesiaci máme ledva 4 200g.Iné je to u bábetiek-čo sú na umel.výžive. Nechcem radiť kočkám-každá mamina svoje bábetko najlepšie pozná a rozumie mu,ale ja mám takú skúsenosť s mojimi staršími deťmi - kojila som ich 5 mesiacov,neboli vyslovene chudí,ale neboli ani žiadni bucľoši. Sestra -má rovnako staré deti-nekojila a dávala feminar a sunar,jej deti boli rozkošní barokoví anjelici. Mne ju staré mamy dávali za príklad,že ako dobre papajú a do mňa stále vŕtali,že prečo už neprikrmujem... ☹ Otočilo sa to o pár rokov-neter aj synovec boli vyslovene obézni-mimochodom sú dodnes a už v predškolskom veku začali chodiť na detské redukčné pobyty a synovec má potiaže so srdiečkom.Neter trochu schudla až teraz-má 18 a našla si fešáka,tak jej začalo vadiť,že sa nezmestí ani do XXL...
Bammbi - presne - zelená stolica je z predného mliečka,ak ho máš veľa,tak bambulka sa k zadnému ani neprepracuje.Možno by si mohla pred kojením to predné trochu odstriekať.Moja ked už kaká-tak kaká úplne praženicovo.
Klaudinka - vitajte doma aj s Natálkou a prečo sa ti v nemocnici nepáčilo??? Mne tam bolo super,ja som si dokonca pobyt o deň predĺžila.

danulik
30. sep 2008

hihi - tami - ja som rada, ze si si pobyt predlzila 🙂 😉

klaudi - vitaj doma 🙂 ako sa tam paci natalke? urcite viac ako v nemocnici 😉
a bolo to az take zle? podla mna tam bolo celkom v pohode, cakala som ovela horsie, takze skor som bola milo prekvapena a cely pobyt v nemocnici ma nijako nepoznacil, neberiem to ako nejaky negativny zazitok..

my sme sa prave vratili z nakupov, boli sme sa trosku vyvetrat, kupila som si rifle, lebo vsetky moje povodne obleciem len do pol stehien 😀 liluska vydrzala 3 hodiny, tak som happy 🙂 teraz sa napapala a rozmyslam, ze pojdeme este na chvilku von..

tamita
30. sep 2008

Ahoj danuli-tak to budeš kosť 😵 ,aj počasíčko vám vyšlo 🙂
Ja som ešte zabudla v mojom predchádzajúcom príspevku dodať to hlavné-čo som vlastne chcela tým povedať-že keď bábetká papajú umelú výživu-tak im treba trochu kontrolovať množstvo a netešiť sa,že veľa spapajú a rýchlo priberajú.Hlavne novopečené mamičky-nedajte sa ovplyvniť babkami a rodinou.Viacnásobné maminy už vedia o čom hovorím. 😉

bammbi
30. sep 2008

Glia, Tami - dakujem pekne za reakcie.. 🤐
Kojim iba z jedneho prsnika priemerne 20 minut, potom ho malinka vypluje a druhy uz nechce. Pri dalsom kojeni jej potom davam ten druhy. Je mozne, ze zadne mlieko tecie az po tych 20 minutach?

Kolko vam maminky+ babatka trva jedno kojenie?

Danulik, Tami - videla som ten vas kocik nazivo. Skoro som odpadla. Naaadhera....

danulik
30. sep 2008

tami - to zase nie, este musim tych par kg zhodit 😉 inac, nausincky sme uz nestihli kupit, ale nabuduce sa nam uz hadam podari..

bammbi - dakujeme za pochvalu 🙂 ja som dnes videla svetlo modry, tiez je krasny 😉

jedno kojenia nam trva od 5 - 40 minut.. zo zaciatku to bolo kratsie, teraz to trva trosku dlhsie.. v noci sme hore aj hodinu - papame najskor z jedenho, dame odgrgnut, potom prebalime, zase papame - z druheho, zase prebalime a potom si este trochu cucne a vacsinou zaspinka 🙂 takze ako kedy..

baby - co davate na potnicky? liluske sa urobili na tvaricke 😒

glia
30. sep 2008

na tie potnicky som zvedava aj ja...my ich mame pri pusinke... ☹
bammbi, my papame tak od 10 do 20 minut, vynimocne to je aj dlhsie...ale povacsine vypijeme jeden prsnik do dna a druhy obcas este dame, obcas uz ani nie...mne sa tvori viac mliecka v pravom, tak lavy je uz len dokrmovaci...ale sem-tam sa stane, ze sa urobi viac mliecka v tom lavom, ale to je tak raz za 3-4dni... 😝

katinka0000
30. sep 2008

ahojte!

anulka: dik. takze ked ho vytiahnem z mraznicky, tak do 24 hod. ho musim pouzit???

my sme boli dnes na poradni. pani doktorka bola z neho unesena, aky je velky, ako krasne drzi hlavicku. cely cas sa tam usmieval, debatoval a bol dobrucky ako anjelik. uz vazi 5790 g. nabuduce sa budeme ockovat a aj merat. teraz mu zmerali len obvod hlavicky - 39,5 cm.

glia: nas maly je presne taky isty ako tvoj. ma nalozene skoro v kazdej plienocke a ja mu davam tiez len moje mliecko. dneska rano to bola zase riadna nakladacka. podla mna je to o.k. vsetko je to individualne. tak sa zbytocne nestresuj. ked pekne papa, pribera a je spokojny, tak mu urcite nic nie je.

elly: ziadnym navodom sa neriad, ze kolko BY MAL vypit. daj mu tolko, kolko si pyta. ja som to tiez zo zaciatku robila a nakoniec som zistila, ze to je o nicom. ked som mu nedala, tak plakal od hladu a ked som mu dala viac, ako bolo predpisane, tak som si potom vycitala, ze vela zjedol, ze to by nemal a podobne sprostosti. aj nas maly vypije ovela viac, ako je predpisane. niekedy stiahne aj vyse 200 ml.

posledne bolesti bruska sme mali 15.9., tak dufam, ze nas to uz opustilo. kvapocky ale davame stale, aby to nahodou zase neprislo.

klaudinak vitaj doma!

madi: no konecne si sa ohlasila, ze ako sa mate. uz nas teda poriadne zanedbavas. 😀

bibianna
30. sep 2008

Náš malý včera veľmi plakal, mysleli sme si, že má koliku, tak sme sa rozhodli, že ideme masírovať bruško a cvičiť. No ked sme ho vyzliekli, začal sa usmievať a veselo naťahovať, beťár. No boli sme radi, že to nakoniec nebola tá bolesť bruška. 😉 🙂 🙂
Neuveríte, no dnes Maťko vydržal spať celú noc, zaspal o 22 a zobudil sa o 6.30. Najedol sa a spali sme ešte do 9.30. Boli sme takí radi, že nám dal takto pospať.
Baby, čo ste už boli u gynekologičky, aké to bolo, nebolelo to? 😖

tessie
30. sep 2008

ahojte mamuľky, vidím, že máme rovnaké problémy-neproblémy... aj mňa pichá v prsníku, ale len v pravom. A naozaj si niekedy ani neuvedomím a chytím si ho aj na verejnosti 😀 Ale ked to je zrazu taká bolesť, že to ani neriešim, že ma niekto vidí 😀

my tiež papáme každé dve hodinky, a máme občas zelenú stolicu... ako píšete, je to z predného mlieka??? Malá papá tiež od 5-40 minút a zatiaľ len z jedného prsníka. Takže každé kojenie striedame prsníky. Myslíte, že by za ten čas sa nedostala k zadnému mliečku??? Ideme zajtra k doktorke, tak uvidím, či dobre priberá, ak áno, tak to nebudem ani riešiť. Šunky má naše zlatíčko poriadne, tak hádam hladná nie je 😉 A inak kakáme často, skoro do každej plienky. A doobeda máme vždy takú stolicu, že je prekakaná až na chrbte 😀 Včera dokonca prekakala troje oblečenie, práčka ide na plné obrátky 😀 Dokonca bola špinavá až na pleci... no chápete? A ked som ju rozbalila, tak bola vytešená a usmievala sa od ucha k uchu, že "mami, to kukáš, čo som dokázala", výmyselníčka naša krásna 🙂

teraz akurát vymýšľa, tak chudák tatinko s ňou sedí na fitlopte - to ju super ukľudňuje...

pa pa

kikinela
30. sep 2008

Ahojte maminky no mne prsia sem tam pichnu alem po kojeni neviem prečo 😕 kakame tiež skoro do každej plienky,ja som kojila aj 45 minut prve tyždne lebo pritom spal potom so ho pritlačila na 20 minut a zobrala som surovo a spal aj 4 hod.takže hladny nebol on sa iba hrajkal 😉 a teraz to mame na 10 minut maximum 20 ale to už mu bud čečem hlavičku alebo striham nechtiky a chcem aby bol kludny 😅 normalne pprvych 8-10 minut ceca a potom zatvara oči a iba žužle par krat ho zobudim ked sa to opakuje tak beriem ,je mi ho lluto ale rozužle mi ich bradavky,ale ked citim že taha tak ho necham niekedy taha aj 15 minut a potom žužle....tak som spokojna oproti mojim 45minutovkam,prajem vam dobru noc

jaj a ešte k tim vyražkam madi ja s m mala tiež to iste čo ty až hnisave to mal posielala ma na kožne ale ja som verila že sa to strati ved to sa všetko čisti 😕 a stratilo sa to už ich ma iba par červenych fliačikov a prišla som na to že to mal s horčice lebo ja som velmi bola zvedava a ked sa mu to zlepšovalo tak som prišla na to že som dlho nejedla horčicu zatial mi to takto sedi tak dufam že to nezarieknem,a na tvaričku som mu nič nedavala okrem liehu an tu hnisavu ale aj to asi iba 2 dni 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre