Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

jancia
30. okt 2009

aj my s Tomim prajeme Simonkom vsetko len to najlepsie k meninkam 😵

anula hurrraaa tesime sa na Teba, drzim prsty nech to dobre dopadne ale ty si sikula takze to ani netreba, len pre istotu 😉

jamaica77
30. okt 2009

Anula na teba nepretrzite myslim uz tyzden, co je s tebou, co sa neukazes, a zrazu tu si 😀 skoda ze si nestihla nic napisat o Clare, tak snad nabuduce a mozno ze aj nove fotecky das...hihi, to by som uz vela chcela, ze? 😉

No Alexa dnes zdolala schody uplne sama (smer dole) po stojacky ako mi dospely to robime a len jednou rukou sa drzala zabradlia, ja som ju drzat nemohla, nedovolila mi, v tieto dni len ona vsetko sama musi robit, takze uz si zvykam na to, ze nechce ziadnu pomoc pri nicom 😒 , ja som len pred nou isla tri schody dolu ak by nahodou spadla, ale nadherne to zdolala a bola som hrda na nu 😉

kape
30. okt 2009

Ahojte.
Hribi - esteze sa Dubakovi nic nestalo. To je asi ta cesta do BA, co ste povodne planovali aj Vy dve ist s nim vsak?
No chvalabohu, ze len auto si to odnieslo.

Citam, ze deticky robia krasne pokroky, tak len nech tak napreduju dalej.

Aj ja som tento tyzden myslela na Anulu. Anula drzim palce, ale Ty si sikulka, Ty to zvladnes.

Ide vikend, snad bude aj slniecko podla predpovede, tak si ho poriadne uzite.

A este k tomu spaniu, dufam, ja som uz pocula nozor od mamiciek, ktore patria medzi tie stastne, co im deticky skoro od narodenia spia celu noc - " ved v takomto veku uz by mali prespat celu noc v kuse a nebudit sa". Dufam, ze sa nehnevate, nemyslela som ziadnu konkretnu tu z VAs. A pozrite kolko nas je , skor je nas viac tych, ktorym sa deti este v noci budia ako tych,ktorym prespia celu noc. A to potom asi vsetky robime nieco zle. Podla mna sa to u deti do tych troch rokov ustali a zas ako vo vsetkom je to u kazdeho individualne. U nas sa to zlepsilo odkedy uz nespavame s cumlom a Samko je na UM (pretoze ho podstatne viac vypije), ale stale sa v noci zobudi , musimho prelozit ku nam , chytit za rucku a spi dalej a potom okolo piatej este potiahne jednu flasku 210 UM.

elly111
30. okt 2009

anula držíme palce som si vôbec nevšimla tvoj príspevok lebo som vtedy pridávala
pekný večer všetkým

hribikana
30. okt 2009

ahojte,
tak uz mame ocka doma, aj auticko a vobec to zas nie je take hrozne, ako to ocko vykreslil cez mobil ...
kape - ano, to je to, co sme sa povodne chystali aj my
pekny vikend prajeme

iwuskaaa
30. okt 2009

Ahojte 😉 ,

Šimonkom gratulujeme a prajeme všetko naj, naj, naj...krásne a bezstarostné detstvo, krásny úsmev na tváričke a skvelých rodičov 😵 😵 😵 ...
Hribi, som rada, že je všetko ok a ešte radšej, že to nieje také hrozné ako sa na prvý pohľad zdalo 😉
Anula, Ty si šikovná, som si istá, že to zvládneš! Budem držať všetky palce 🙂
My sme v noci teplotovali, cez deň všetko ok. Myslím, že idú ďalšie zúbky, veď ich máme iba 6!
Prajeme pekný víkend, užite si ho 🙂

anula
30. okt 2009

Diky baby, ste zlate, uz mi z tych knih harasi, vsetko mam v hlave domotane, riadny gulas, je mi na zvracanie. V utorok cestujem do BA, vo stvrtok mam skusku a vecer pride aj stupel s manzelom. ostaneme na SK este tyzden.
Klara je riadny saso, sama grimasa a lotrovinka, ked vidim, ze jej ocka ziaria, hned viem, ze ma nejaku lotrovinku na plane. Strasne ziarli na svojho ocinka, k manzelovi sa nemozem ani priblizit 😀 . Rada tancuje, je strasne smiesna ako vrti plienkou 😀 . Pred 10 dnami nam zacalo obdobie vzdoru, este aj zo sna vola "neee". Po slovensky okrem nie nehovori, vzdy mi odpovie po francuzsky 😠 , ale rozumie, lebo s nou hovorim len slovensky.
To je narychlo vsetko, ked sa 16.11. vratime, urcite sa tu ukazem castejsie (co moj manzel tvrdi s istotou 😉 ) a dodam aj stuplove fotky.
Majte sa zatial

iwuskaaa
30. okt 2009

Anula, tešíme sa na Tvoj návrat 😉 . Tak ešte raz: drž sa!!! 🙂

aktak
autor
30. okt 2009

anula si super urcite to zvladnes aj ked to mozno nebude lahke, ale som si ista ze to dobre dopadne, vydrz tieto posledne dni a budes mat za tym, drzte sa vsetci traja 😉

jancia
30. okt 2009

Caute babule... kde ste vsetky v piatok vecer? Moj muzik na treningu, tak ja tu sama a po tme, lebo mame v kuchyni pokazeny luster a MM mi dal vysvetlenie ze on predsa nie je elektrikar... takze ak o nejakom viete, poslite mi ho kym nacisto neoslepnem 😝

katinka0000
30. okt 2009

ahojte baby!

chcem sa spytat. vy drobcekom este varit zvlast? lebo nas nico uz je s nami. zvlast mu uz nevarim, pretoze som to aj tak vzdy vyhodila, lebo on chcel to, co sme mali my. a davate stale 6 dni do tyzdna maso?

kape: napisala si to stopercentne. mne sa tiez zda, ze nas viac, co nam deticky neprespia celu noc, ako tych, co spinkaju celu noc.tiez si myslim, ze do troch rokov sa to ustali. my sme mali min. noc celkom fajn. uvidime, aka bude tato.

anula: drzime palce a budeme na teba mysliet. 🙂 isto to bez problemov zvladnes.

jancia
30. okt 2009

katinka tak nas Tomas maso nemal uz asi 2 tyzdne... a zvlast uz mu varim malokedy, ale on teraz nechce ani to ani to, takze som rada ze dnes zjedol kusok zemiakovej placky aj ked inak by som mu to nerada dala... snazim sa varit polievky take ze aj my zjeme aj on, cize minimalne solim...

katinka0000
30. okt 2009

janci: ved my tak isto. my celkovo doma vela nesolime. manzel bol od svokrovcov nauceny vela solit, tak teraz pri vsetkom pouziva solnicku. ja som robila gulas z morcaciny, ale nedala som tam ziadne koreniny a nicovi hrozne chutil.

jancia
30. okt 2009

ten moj bude asi vegetarian, vsak on mi aj sunku vypluva 😝

basky
30. okt 2009

Ahojte,
dakujeme velmi pekne za priania k dnesnym meninkam, zajtra Simikovi odovzdam, uz sladko spinka 😉
A my tiez prajeme Simonkom vsetulikno naj, naj, naj ....

Kape, super si to napisala, ja nepoznam dieta, co by vo veku nasich drobcov spinkalo celu noc, 1O - 11h bez budenia.
Iba jedneho chlapceka teda pozname, jeho maminka tvrdi, ze spinka vskuse celu noc, stale je zdravy a vsetko vie, aj rozprava pekne ..... a ked stretneme jej manzela, tak je unaveny, co sa este o porodu nevyspal, maly je vraj stale soplavy, zly ako cert, budi sa v noci aj 5-6x .... tak si vyber, co je pravda. No ja verim tomu manzelovi. Je vela maminiek, co si nepriznaju a hraju sa na dokonele maminy a ich deti su tiez sama dokonalost. Take ja nepocuvam, lebo realita je uplne ina.
Simik je dlho na umelom mliecku a aj tak sa budi, niekedy staci pomojkat, kezde spi s nami, chytit za rucicku, podat dudku a spinka sa dalej. Niekedy cajik, nadranom mliecko .... kaza noc je uplne ina.

Hribi, este ze sa nic vazne nestalo. Na plechy kaslat, hlavne ze je manzel ok.
My sme mali buracku pre mesiacom, vsetci traja v aute, nie nasa vina, jeden somar do nas napalil z boku, otocilo nas o 18O stupnov, ostali sme v protismere s rozbitym autom, mam to stale pred ocami. Bud rada, ze ste neboli v aute aj vy. Nastastie sa ani nam nic nestalo.

Katinka, ja varim stale vascinou zvlast, lebo nam nevarim kazdy den, vacsinou len cez vikend, sebe cez tyzden nejaku rychlovku a manzel ma obedy v praci a vecer uz nechce teple.
A masko mame skoro kazdy den, velmi chuti, ale to mixujem, lebo ked nie, tak to pozuje, povytahuje s pusy a hra sa s nim. Obcas ho aj zle pozul a naplo ho. Inak pecivo prestalo nejak aj nam chutit, ani len kolacik, buchticky ....no nic z muky nejde, ani keksiky, Brumik ....no nic sladke Simino nechce. Chutia len zdrave jela, comu som aj rada, le niekedy som uz mala chut at mu kusok sladkeho, no nepochodila som.

jancia
30. okt 2009

basky no zohraty parik ta dokonala mamina a unaveny ocko 😝

basky
30. okt 2009

Veru Jani, a skutocnost je uplne ina. No keby sme nepoznali jej muza a bola som troska naivna, aj jej uverim 😀

kape
30. okt 2009

Jej Basky o jednej takej aj ja viem 😀
A inak dobru noc a som rada, ze ste vsetci ok po tych nehodach a este pekny slnecny vikend 🙂

madi
30. okt 2009

Bry vecer vam...
neuverite, ale aj ja uz asi tyzden myslim na anulu aj jankumanik..a aha..tu su stratene 🙂 anulka drzim palce nech to vyjde podla predstav
ja prave pocuvam pesnicky, co sa bude spievat v nedelu....tesim sa...bude aj gombitka aj kubisova...hmmm...lahodky...
Simonko Vam dakuje za gratulacie....secko super, akurat ze sme mu ako rodicia zabudli dat darcek 😔 tak snad nam odpusti, ked ho dostane az zajtra 😀 kupili sme mu take plastove zvieratka z farmy.... lebo uz buci a beka a havka a mnauka...tak nech sa tesi aj z takych zvieratiek...nie iba z knizkovych 😉

co sa spinkania v noci tyka...my sme zatial prespali iba 2 noci komplet... bolo to fajn, ale zvykla som si uz na to, ze sa v noci budime... ale to vlastne ani nie je nejake extra zobudenie..to sa len otocim, vytiahnem tricko a maly sa napoji a odpoji a spime dalej.. tiez si myslim, ze je este maly nato, aby prespal celu noc..a tym ze je kojeny furt, tak to nejako neriesim...

citala som teraz zaujimavy clanok o dojceni v novom Dieta-ti...celosvetovy priemerny vek pri odstaveni dietata od prsnika je 4 roky aj daco... waw... na Slovensku je este stale tolko vela predsudkov..a najhorsie je, ze aj pediatri niekedy informuju take hovadiny o dojceni ze zbohom zdravy rozum... vrrr by som ich bila...

a este som chcela k papaniu - varim kazdy den alebo no....tak cca plus minus.. a polievku varim jednu pre vsetkych - normalne korenim aj solim aj vsetko a hlavne jedlo ako kedy..niekedy varim Simimu samostatne a niekedy spolocne... ale odkedy bol chory, tak vymysla s papanim tiez... mam taku veeelku knihu receptov pre deticky, tak budem musiet pozriet do nej a vydumat nieco fajnove
jo...a objavila som mu 2 ocne zubky dole... nedovolil mi pozerat spodnu sanku hadam mesiac... a vcera ci predvcerom? som ho "znasilnila" a dva ocaky tam..cize 14tka je nase cislo... zatial 😵

zelame kraaasny jesenny vikend, snad si teda toho slniecka uzijeme a nasajeme energiu
paaa

nika.r
31. okt 2009

ahojte 🙂

ani my toho momentálne veľa nepojeme. Sú dni, keď žije len na jablku. Inak nechápem to, lebo ja od jablka ešte viac vyhladnem. Mäso jeme tak dvakrát do týždňa a takmer výhradne bravčové, kuracie nemá veľmi rád. Nevarím už zvlášť, oddeľujem preňho tesne pred dokončením, takže na pohľad má také isté jedlo ako my a je spokojný. Dala som mu raz naše mäso, ktoré bolo ochutené sladkou paprikou a vyhádzal sa na tváričke, takže jeho jedlo je len posolené, nedávam mu ani vegetu ani nič iné.

tiež máme teraz ťažšie noci. Asi zúbky, lebo pozorujem, že vtedy, keď zle papá, aj zle spí. Jeden očný už máme prerezaný.

inak ďakujem za rady k tej terpaii objatím. Ešte som sa na to neodhodlala. Stále neviem, či to aplikovať aj pri menšom vzdore, alebo len keď sa vyslovene hádže po zemi. Napr. niečo mu zakážem, rozplače sa a začne hádzať hračkami. Po pár minútach sa upokojí. V podstate sa akoby vyzúril sám, ale ten priebeh jeho "očisty" je hrozný, radšej sa vzdialim, aby som aj ja jednu nedostala. Vstúpili by ste na mojom mieste do toho a skúsili to objatie aj keď sa napokon upokojí sám? Som smutná z toho, že má také agresívne chvíľky. Myslíte, že je to len súčasť vzdoru? Nechcem, aby bol bitkár. Navyše nechápem, po kom to má, my s mužom sme veľmi mierumilovné typy.

Občas sa začnem báť, aby nepodedil nejaké zlé vlastnosti. Môj svokor je strašná povaha, nedá sa s nim ani po dobrom ani po zlom. Svokra sa s nim musela rozviesť, nedá sa s nim doteraz normálne vychádzať. Občas mi tak prebleskane hlavou, že či Tomi po ňom niečo nezdedil. Vy nemáte také obavy? Či sa bojím príliš skoro?

jankamanikova
31. okt 2009

Ahojte!
Nika - keby sme stale mysleli na to, co ake dieta podedi a po kom, velmi by nas to obmedzovalo a brzdilo vyvoj daneho dietata. Je jasne, ze niektore crty sa dedia. Jednoducho su to geny, ktore musime prijat a respektovat v danej osobnosti. Ale nad tym vsetkym je jednoducha a cista laska. Ta prevysuje vsetky hodnoty. Ak je dieta prijate, ake je; respektovane a ma dane hranice, niet sa coho obavat. Mozno svokor si nesie z detstva nieco, o com ani len netusite a mozno by ste tiez na jeho mieste takto reagovali. Nie je hodne sudit, ale byt empaticky a tolerantny. Ak bude Tomi citi, ze je prijaty a ze ho bezhranicne milujes (o com niet pochyb); a ze jeho osobnost sa vyvija a rozvijaju sa dobre vlastnosti, neboj sa. On sam pochopi, co je dobre a nie je dobre v jeho reakciach. Oni ti drobci su velmi mali a do troch rokov sa s nimi da velmi vela urobit. Uvidis, o tri roky sa nad tymito situaciami pousmejes a budes si hovorit, ojojoj, to teda bolo 😀 😀 😀 . Mimochodom reagujes spravne, ak si to nevsimas. Ak odchadzas od neho. Tomi casom pochopi, ze to nie je spravne. Ale potrebuje cas. A je uzasne, ze sa upokoji sam. T.z. ze rozmysla 😉 . A neboj sa, cas vsetko vyriesi. Ved sa hovori, "vsetko ma svoj cas".

Inac nase deti, zdedili provokativnu povahu mojho manzela. Jany je neuveritelny flegmatik a pohodak, ale vie niekedy necakane podpichovat a mna to vytaca. Ked som pochopila, ze Janik s Matuskom maju tu istu crtu, neostavalo mi nic ine, iba Janyho prijat a prijimat. Ale je to tazke a lezie mi to na nervy. Zda sa vsak, ze s tym neurobim nic 😉 . A este zdedili (nase deti) neskutocnu zivelnost a su tazkymi individualistami, to maju zase po nasej rodine 😉 . A v nasej rodine su teda tazek natury, takze sa mam na co tesit 😎 .

elly111
31. okt 2009

nika nerieš a neboj sa, ja si myslím že povahu usmerníš výchovou, ale to čo deti robia teraz podľa mňa nie je to čoho sa obávaš, to je normálny vývoj u každého, skúšajú čo im dovolíme a kde sú hranice. Ve´d napíšu skúsenejšie maminy
Ak by som si toto pripustila čo i len myšlienkou, že by mal mať náš drobec vlastnosti a povahu svokrovcov tak si to môžem hodiť a to doslova 😝 😖 😝
Ale šikovný a zručný je po manželíkovi to je vidno už teraz, dokáže mu pomáhať montovať nový stolík, stoličky, normálne opakoval a šróboval,...by som neverila keby som nevidela 😀 a tiež trpezlivosť a dôslednosť má po ňom toľko skúša dať veci na miesto a odkedy začal rozhadzovať veci tak keď mu poviem aj ich uprace 🙂
Žiadnu z týchto vlastností ja nemám, po mne je krásny 😀😅 😀
A čo vy ostatné, majú deti nejaké typické vlastnosti po niekom z vás ktoré sa už dajú vypozorovať?

jankamanikova
31. okt 2009

Co sa tyka este tych vlastnosti, tak tuzim, aby moje deti boli manzelovi. On je diplomat a vie uzasne riesit konflikty; ja som cholerik a velmi energicka. Ale deti sa ovela viac ucia pozorovanim rodicov a inych ludi. Ja to vidim na Janikovi. Je uzasne vidiet, ako to dieta dozrieva a aka je samostatna mala "dospela" bytost. On spozoruje na nas ako reagujeme a vyuziva to v svojom svete. A velmi by som si priala, aby moje deti boli samostatne a empaticke a hlavne velmi inteligentne 😀 😀 😀 😀 😀 , po tatikovi. Ako pise Elly, po mne su krase 😀 😀 😀 😀 😀 a este maju umelecke sklony, to tiez po mne 😀 😀 😀 😀 .

jankamanikova
31. okt 2009

Jancia - moj manzel je elektrikar, mozem TI ho poslat, aby TI ten luster opravil 🙂 🙂 🙂 🙂 .

nika.r
31. okt 2009

divečatá ďakujem za milé vetičky 😵

Asi fakt Tomáškove správanie veľa riešim. Ono je to teraz náročné a uvedomujem si, že výchovou sa dá veľa spraviť, tak stále riešim, či som to a to urobila dobre alebo zle. Ale všetko, čo sa dialo prvýkrát som veľa riešila. On je inak zlatučký, aby ste si nemysleli, že mám doma nejakého zurvalca. Dnes mi pomáhal pri upratovaní 🙂 Len tie občasné záchvaty zlosti ma prekvapujú.

Janka, krásne si napísala to o tej láske a usmerňovaní. Nevedela by som to vystihnúť lepšie 😵

elly, aj náš je majter po tatovi. 🙂 na Vianoce sme mu kúpili detské šrubováky a všetko možné iné, čo správny majster potrebuje. Si predstavte, že teta mi minule dala nejaké hračky po bratrancovi, on bol vraj strašný runtoš, že tie, ktoré mi dáva, prežijú všetko, keď prežili jeho. No a Tomi jedno z autíčok už na druhý deň rozobral na tri kusy. Nepolámal ho, on normálne našiel spôsob ako tie časti poodeľovať. Sme čumeli, aj manžel musel hodnú chvíľu rozmýšľať, ako sa mu to podarilo.

nika.r
31. okt 2009

a prajeme všetkým pekný slniečkový deň.

katinka0000
31. okt 2009

ahojte!

tak podla toho, co som vypozorovala, tak nicolasko je vyzorovo 100% po tatino a povahovo 90% po tatinovi. 😀 😀

nika: presne to iste robi aj nas nico. a ked chyti nervy, tak sa ma snazi ruckou este aj buchnut. ale parkrat som mu ruku chytila, pohrozila som sa mu, trochu zvysila hlas a odvtedy akoby vedel, ked sa na neho pozriem, kolka bije. ale isto pride aj tazsie obdobie a dufam, ze to nejako zvladneme. zatial sa to da, nie je to nejake hrozne. a som rada, ze si vela veci da aj vysvetlit.

jankamanikova
31. okt 2009

Nika - je normalne, ze vsetko riesis a nadtym premyslas. Pri nasom prvom dietati sme tiez vsetko rozoberali a rozmyslali a kopec veci som riesila. A pritom Janik je ukazkove dieta 😉 . A este stale vela veci pri nom riesime, lebo je najstarsi a ucime sa na nom. Ved vsetko pri nom vo vychove je prvykrat.
No, ale narodil sa Matusko a on je take dieta, ktore ani z knizky nevycitas. Je to taky tvrdy oriesok, tazky individualista, ktory sa do jedneho roka vobec neusmieval a vsetkych mal na haku 😎. A pri nom sme pochopili, ze nemozeme riesit nic, len prijimat a respektovat. No a Jakubko je zazrak. On akoby naozaj z neba spadol 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 . Kazde dieta je ine a uzasne a naucime sa pri tych detoch naozaj velmi vela. Teda aspon my pri tych nasich.

Vonku je nadherne, mame tatina konecne doma a tak vyrazame von. Prajem krasny den ...

jankamanikova
31. okt 2009

Inac Jakubko mi dnes zlomil okuliare 😒 . Potrebovala som ich uz vymenit a kupit nove, ale ne az tak skoro. Bola som v Zrakovom centre a tam mi povedali, ze sa s tym nic neda robit. Tak buduci tyzden si musim "nove oci" zaobstarat 😉 .

iwuskaaa
31. okt 2009

Ahojte, celkom pekne ste toho popísali a ja som včera išla spať, lebo som tu bola sama!
Janci aj MM bol na tréningu, to máme spoločné. Dnes je na zápase, aj Tvoj? 🙂
Janka, Ty tak super vieš písať, že si to všetko rada prečítam aj dvakrát 😉 . Také dobré rady do života vieš podať 🙂 .
Ja ako tak pozorujem nášho malého, tak poriadne som ešte neprišla na to, po kom asi bude 😀 . Lebo raz je taký a raz zase taký 😀 . Ja som cholerik a myslím, že v niektorých situáciách je celý po mne 😝 . To mi vyhadzuje na oči MM 😝 , keď sa mu nepáči ako sa malý správa! Aj dnes dokonca povedal, celý mama 😀 ...Ale ak mám pravdu povedať, radšej by som bola, keby sa podal na ocka 🙂 . On je riadny kľudas, nevie sa hnevať... 🙂
Katinka, ja už malému zvlášť nevarím. Od roka nie. Papá to čo my, síce nedochucujem, ale my si to potom už na tanieri dochutíme 🙂 .
Ešte niečo som chcela? Neviem 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre