Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

mhviezdicka
15. dec 2008

mima ahoooj 🙂

no tak ja som si tiez myslela, ze kojene deticky priberaju "netabulkovo" - ale u nas sa dokyna vylakal kvoli tomu, ze moj manzel ma diabetes - zevraj, aby sa nenarusil malickej metabolizmus. manzelov diabetolog vsak nebol nadseny ked zistil, ze musime davt aj UM, tak si vyber 😝 😠

mhviezdicka
15. dec 2008

no a co sa tyka kaky, tak po nocnom len kojeni ma riedku kaku, ale cez den je uz taka trosku hustejsia s bielymi hrudkami, ale zatial jej to islo von vzdy bez problemov - klop klop 😕

danulik
15. dec 2008

dobre ranko 🙂
lili stale spinka, ja prave ranajkujem.. spi uz 13,5 hod. a zobudila sa len raz - pred siedmou na papanie 😕

mima - to je dobre, ze sa eliska rozpapala 🙂 pozerala som fotky, zlata je 😵
kedy dame stretko? asi az po vianociach, co?

mhviezdicka
15. dec 2008

dani ahoj,
no super, Lucka tiez spi, ale my sme boli hore uz o siedmej a trosku sme sa pohrali a podebatili a od deviatej uz zase spinka 🙂 ale u nas je to takto skoro stale - mame uz svoj rezim, co ma celkom tesi 🙂

danulik
15. dec 2008

hviezdi - my mame nocny rezim, kt. je super a vyhovuje nam 🙂 ale denny nemame, je to taky adrenalin, nikdy neviem, co lili vymysli 😀

ellka
15. dec 2008

Ahojte,

prepacte, ze sa vam tu miesam, ale vidim, ze riesite ake mnozstvo UM davat babatku a kedy zacat prikrmovat. Ako detska lekarka si myslim, ze prikrmovat zacat az od ukonc.6m, je jedno ci je babo na MM alebo na UM, radsej dat babu tolko mlieka kolko si pyta,aj ked to prekroci liter na den. Nenechame ho predsa hladne, vsak? Rozhodne vsak odlozit prikrm az na zaciatok 7 mesiaca. Ved si predstavte ze pre tak male babatko je prikrm (je jedno aky, mrkva, banan a pod.) je taka zataz ako pre vas keby ste zjedli naraz celu pecenu hus. Tak aby som to uzavrela, neriadte sa odporucanymi davkami na krabiciach UM, ale vlastnym zdravym mamickovskym rozumom a dajte babu radsej viac mliecka ako je odpor.davka ako zbytocne zatazovat jeho oblicky, traviacu sustavu prikrmom, skor ako je na to pripravene.

Sama mam chlapceka, ktory ma 3 mesiace a 2 tyzdne a je bohuzial na UM...tiez papal okolo 1200 ml denne, ale teraz, ked mi zacal spavat celu noc, tak sa ustalilo na 4 davkach denne po 200ml zo 180ml vody, plus poobede, ked uz nespi vypije 2 davky po 100ml, co je cca.1000ml denne, vazi 7000g a meria 66cm.

A pre babatko je skvelych aj aspon niekolko ml MM denne, tak ak mate aspon trosku, tak sup s nim do bruska Vasho dietatka.

PS. Este raz sa ospravedlnujem, ze som sa Vam tu takto zamiesala, ale rada si Vas precitam, pretoze mat vlastne dieta je nieco uplne ine, ako len pracovne skusenosti s detickami. Dufam, ze Vam tento moj prispevok aspon trosku pomohol.

mimabb
15. dec 2008

mhviezdicka:
kazdy lekar ti povie nieco ine... najlepsie je riadit sa intuiciou a nic neprehanat...

danulik:
uz asi len po sviatkoch, lebo vsade v meste je chaos .... ved aj lilinka je zlatucka... mam pocit, ze su uplne ine ako ked len buvaju v kocikoch 😉
dani, 13,5 hodiny? fuha... tak eli papa kazde 3 hodiny a este aj v noci... co sa mi zda az vela...

mimabb
15. dec 2008

ellka:
dik za nazor odbornika, co robit v tom pripade, ked babo papa kazde 3 hodiny po 160 ml, ma 5,55 kg, nepomoze dat jej na vecer kasicku?

mhviezdicka
15. dec 2008

dani,
my v noci kojime okolo druhej tretej a spinkame od siedmej, osmej do siedmej rana 🙂

slaviq81
15. dec 2008

My sme este stale doma 😠 , mala zaspala, tak som ju nechcela budit.

slaviq81
15. dec 2008

Nemam sice skusenosti s UM, ale zda sa mi ze deticky na UM priberaju rychlejsie nie? No a podla toho co povedala Dr Mime sa mi to zda trochu divne. Zeby 3 mesacne babo nepribralo za 2 tyzdne nic a podla nej je to normalne? 😨

slaviq81
15. dec 2008

Jej, Mima na tej 29. fotke sa mi tvoja Eli strasne podoba na moju Laru 😉

ellka
15. dec 2008

Mimabb,

ja by som urcite nedavala na veceru kase, prave toto predcasne zavedenie kasi do jedalnicku dietatka moze mat za nasledok nadmerne zatazenie imunitneho systemu a moze byt zakladom pre obezitu v neskorsom veku. Ako vravim, radsej dat tolko UM kolko si Tvoja malinka vypyta..a to, ze sa v noci babatka budia je uplne fyziologicke.

ellka
15. dec 2008

A co sa tyka priberania...suhlasim s Tvojou lekarkou mimabb ohladne toho priberania...dietatko je dobre sledovat vahovo v ramci cca. jedneho mesiaca, pretoze moze mat napr.dva tyzdne kedy nepriberie vobec a dva ked vahovo dobieha...je to velmi individualne a takto to moze variovat.

petula08
15. dec 2008

ellka ja som zacala davat malemu nutrilon taky tyzden lebo ho uz nemozem kojit uz ma 4mesiace a teraz posledne 3 dni mu davam na vecer kasu tu ryzovu od nutrilonu je to od 4mesiaca. ale davam mu len stvrt davky alen trosku aby sa naucil papat z lyzicky a potom mu dam mlieko. Je to zle ze mu davam tu kasu ??

ellka
15. dec 2008

petula08, naozaj je to zle, ze mu davas kasu...ja viem, ze je na krabici uvedene od 4 mesiaca a niekedy je tazke odolat aj tlaku okolia, pretoze aj nam nase mamy davali prikrm velmi skoro..napr.mne moja mama davala krupicu!!! od druheho mesiaca na noc, a je sice pravda, ze v zivote som nebola chora, ale stravovacie navyky, prostredie, atd. sa velmi zmenilo za posledne desatrocia a podla poslednych vyskumov taketo predcasne zavadzanie kasi dietatku velmi skodi (imunitny system - vznik alergii)...takze treba vydrzat, uz je to len par mesiacov...ja viem, ze je to tazke, aj s mojim malym je niekedy strasny boj, ale treba vydrzat, aby v buducnosti bolo len lepsie 😉

petula08
15. dec 2008

ellka este predtym nez som mu davala tu kasu tak mu brali krv a ma nedostatok zeleza cize aj oslabenu imunitu
a ze bude pravdepodobne alergik to mi povedala dokt. tak uz bude dnes len to mlieko ked aj ta kasa k tomu napomaha. Dakujem

ellka
15. dec 2008

petula08 a preco si sa rozhodla mu davat kasu, lebo ti v noci nespinkal? Ak sa ti v noci niekolko krat budi je to uplne normalne v jeho veku.

hankahc
15. dec 2008

ellka ahoj!
vidim ze tu preberate kase. moj maly je uz tiez plne na UM. papa velmi nepravidelne hlavne cez den viacej ako 75 ml mi nezje a on vydrzi takto aj hadam 3 hodiny, co je fakt velmi malo. vecer ale mi zje aj 180ml, ale aj to vtedy kez uz zacina tzv.komovat 🙂 cize zaspava. skusila som mu zarobit do jeho mliecka aj troska kase ale to vlastne ani kasa nie je je to skorej take polohuste a to mi zje uplne v pohode bez problemov aj 150ml.
prave teraz som mu zarobila mliecko vypil tych spominanych 75ml a potom uz nic vyplul cumlik a zhasla fajka, tak som tam supla 2 lyzicky z kase a on mi to v pohode stiahol, ja tomu fakt nerozumiem. zatial som ziadny iny prikrm nedala a ani sa nechystam, len neviem ci mu mozem davat takto tie polo kase?...

hankahc
15. dec 2008

mimabb ahoj uz si tu veeeeeeeellllllllmi davno nebola 😉

danulik pozerala som si tvoj albumik a moj maly ked zbadal lili na fotke tak sa zacal uplne nahlas rehotat a nieco kecal, co zial som neporozumela, ale muselo to byt nieco zaujimave co jej hovoril lebo sa pri tom aj tvaril. 😀 uz zacina aj koketovat, nech sa paci.... 😀 😵 zeby sme sa ti vopchali do rodiny 😀 😀 😀 😀 chystaj veno mamo 😀 😀 😀 😀 ja uz mam veno pre lili 😀 😀 😀

ellka
15. dec 2008

Hankahc ahoj,

rozhodne by som mu tu kasu nedavala, ak to inak nejde skus mu tu kasu zahustit len Nutritonom.

elly111
15. dec 2008

ahojte vsetky, zbezne som vas precitala, velmi zaujimave temy 🙂
ellka dakujeme za rady
my sme boli na nutrilone od 2tt, velmi z neho priberal a samozrejme denna doporucena davka mu nestacila. Teraz uz papa menej takze sa do nej ako tak zmestime a presli sme na ine UM. Cajiku resp vodicky vypije za den okolo 150ml, davam medzi krmeniami. Nam doktorka kazala prikrmovat po ukoncenom 4mesiaca, kedze papame UM od 2tt, tak uvidime.
tami viem ze to myslis dobre aby dieta nebolo obezne neprekracovat davky atd., ale co by si robila s dietatom ak place od hladu a stupnuje to az tak ze za zachadza od placu a ty vies ze prekrocil dennu davku a vies ze je hladne, tak uz mu nedas? Nechat ho plakat? Nepomaha ani nosenie na rukach, ani cajik, ani nic.
Uz tento problem nemame ale ked mal take upapane obdobie bolo to takto 😖

danulik
15. dec 2008

hanka - to teeeda 😀 uz si vybera nevestu? ukazem lili dominikovu fotku, ze co povie a potom ti napisem 😀

hankahc
15. dec 2008

ellka dakujem za radu, asi kupim radsej ten nutriton.

vidis dani,uz si vybral, len ci lili si vyberie jeho 😀 😀 😀 😀 , ale ten rehot ked ju videl to som este teda fakt nezazila ako z divych vajec 😀 😀 a potom monolog s fotkou 😀 😀 😀

opustam vas herecky, idem kruzit po meste opat ako orol skalny 😀 so zavaziami na nohach 😀
tak papa

ellka
15. dec 2008

A este... viem o tom, ze lekari su roznii🙂 ale rozhodne by som pockala s tymi prikrmami do 6m., a myslim, ze deti nie su obezne z um, ale z toho ze rodicia zbytocne skoro zacinaju s prikrmami...

tamita
15. dec 2008

ahojte 😅
ellka - dík za názor a úplne súhlasím,že príkrmy aj kaše až po 6.mesiaci.A ved ty si asi tiež augustovka,či sa mýlim?
Ináč - my tiež papáme každé 3hod. aj v noci a akosi mi to nevadí.Občas si síce spomeniem na vás čo kojíte,že ako vám je dobre,že za 1O min.nakojíte a spíte dalej a ostatné zamiešate prášok do vody a detto....
Nám tiež trvá 1O min. kým vypije MM z fľaše,potom 5min. grgáme a ja potom hajde 3O-4O min.odsávať.A hned je hodina spánku v ťahu a takto 3x za noc o 12-tej,o 3-tej a o 6-tej,ale zatiaľ ma nenapadlo dať jej večer kašu,aby ma v noci nebudila.A už to dáko tie 2 mesiace vydržím,dúfam,že ma dovtedy neklepne 😀 😀
Ved čo by sme pre našich chrobáčikov neurobili 😵 😵

ellka
15. dec 2008

tamita-ano povodne som augustovka, ale maly sa narodil az v septembri..nechcelo sa mu na svet🙂

tamita
15. dec 2008

Elly - 🙂 ,to je jasné,že hladovať by som ju nenechala,asi tak ako píše Elka.
A na aké mliečko ste prešli a prečo? Ináč všimla som si,že predávaš hojdačku-už sa do nej nezmestíte? je tuším do 9kg. Ja som o nej tiež uvažovala a potom so kúpila inú.

ellka
15. dec 2008

ja nepredavam hojdacku...asi si si ma s niekym pomylila 😉

tamita
15. dec 2008

Ellka - tak to si vlastne naša 😉 😅 A doktorské rady potrebujeme,hlavne teraz keď je Anula na dovolenke. 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre