Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

danulik
16. mar 2010

peti - ok, napisem 😉 my sme neboli v ziadnom inom obchode, lebo lili bola pri svokre a cesta bola nekonecna (hrozne cesty 😝 ), tak sme sa ponahlali..

elly - neboj sa, pomaly ta dobiehame (vekovo) 😀

mizulienka
16. mar 2010

ahojte maminy,
katinka aj moj misko sa teraz nejako nevie pohrat sam 😒
mam pocit, ze za posledne 2-3 tyzdne sa velmi zmenil...na vsetko odpoved nedam nedam, nie a nie...je strasne vzdorovity, ked mu nieco nedam ma dokonca zachvat hnevu...aj vase deticky su take?

doteraz to bol zlaty chlapcek, so vsetkym sa podelil, ani sme ho o to nemuseli ziadat, robil to sam od seba a teraz trha hracky z ruk svojich kamaratov a krici nedam 😠

trapi ma to, ale niekedy ani neviem, ako sa mam zachovat v danej situacii...ako to riesite vy?

danulik
16. mar 2010

lili ma tiez celkom rada lego (duplo), ale zatial iba spaja kocky, prip. ja nieco postavim a ona zbura 😀

kati - nas izba v mebliku vysla na cca 50 tisic sk, ale zalezi co si vyskladas.. my urcite potom este budeme dokupovat, toto je len taky zaklad (postielka, skrina, regal, komoda, stolik, kresielka, policka, truhlicka na hracky a neviem co to tam este mame)..

danulik
16. mar 2010

mizulienka - lili sa nikdy nehravala sama.. vzdy musel pri nej niekto byt, hrat sa s nou.. je strasne tvrdohlava, ked si nieco zoberie do tej malej hlavicky, tak si za tym stoji a za kazdu cenu to chce dosiahnut.. ked neustupim, tak sa strasne hneva, place a pod., tiez robi "handroveho panacika", skriabe nas, bije, trieska hrackami a pod.
uz som niekedy naozaj zufala, neviem co mam robit..
ked ma dobru naladu a vsetko je tak, ako si to ona predstavuje, tak je zlatucka, aj sa rozdeli, miluje svoje babiky, stara sa o ne, krmi ich, prebaluje, rozdava pusinky.. ale potom si nieco zmysli a koniec............

danulik
16. mar 2010

no a ja tiez rozmyslam, ze co s hrackami - ma ich dost vela a roztahuje ich po celom dome, tak asi jej ich zbalim a budem jej vytahovat vzdy len par kusov..
knizky ju velmi nebavia, lebo pri tom treba sediet a to ona nemusi 😝 stale je v pohybe a my behame za nou 🙂

mizulienka
16. mar 2010

no u nas podobne...Miska to chyti malokedy, ale ja rozmyslam, ci to nemoze byt aj kvoli tomu, ze sme sa prestahovali...a nemame tu zatial ziadnych kamaratov, vkuse spomina jedneho kamosa z ruzinova 😵

tie nase detvaky su uz fakt hotove osobnosti ako si presadzuju svoje 🙂
niekedy povolim nech je po jeho, ale v niektorych veciach si stojim za svojim a necham ho vyplakat alebo vyhnevat sa....a vidim, ze on sa uz iba "doraba", ze place nasilu, len aby zaujal moju pozornost ☹

by ma zaujimalo aj ci hribikovci maju tiez podobnu situaciu a ci sa to nezhorsilo, ked sa narodil maly...ja som velmi zvedava, ake to bude, ked donesieme z porodnice uzlicek 😉

danulik
16. mar 2010

mizu - neviem, v tom ti neporadim.. ale lili taka bola od narodenia.. a cim dalej je to horsie 😖

hribikana
16. mar 2010

mizu - u nas je to rovnako ako ked som mala este len brusko 🙂 ked si nieco Nina zmysli, je schopna sa hodit o zem aj v strede cesty do mlaky a kricat o zivot, niekedy presne ako pises, len sa robi, ze place, ale to robila aj pred porodom, myslim, ze to, ze u nas pribudol novy clen na nu nema takmer ziadny vplyv, vobec neziarli, snazi sa ho stale pusinkovat, pyta si ho na ruky, snazi sa mu strkat dudu do pusy, opravovat ciapku, kocikovat kociar ... ked maleho kojim, bud sa sama pohra alebo sa tiez prituli, ale nic naviac nevyzaduje, necha nas, ked maly place, aby sme ho nosili na rukach, ale stale, ked maleho polozim, hned si ju zoberiem na ruky a pomojkam, myslim, ze aj vdaka tomu nema pocit, ze sa jej venujeme menej... jedine co sa zmenilo je to, ze predtym, nez som bola v porodnici, tak jej nevadilo, ze ma nevidela, napr. som bola v inej izbe, teraz ked ma chvilku nevidi, hned ma hlada, ze kde som, asi sa boji, ze zas ujdem niekde na viac dni 😀

eminkaa113
16. mar 2010

ahojte,

som veľmi rada, že je leuške už dobre 🙂 , chúďa malé si vytrpelo ☹

keď ste sa tu bavili o prababkách, tak u nás na dedine je babka, ktorá má 33 rokov, ona mala dieťa v 16 a jej dieťa má dieťa v 17 😨 o malé sa počas štúdia matky stará prababka... keď pôjdú takýmto tempom, tak budú mať aj praprababku....

elly - že stará páka 😝 , o 7 mes. oslavujem okrúhle narodeniny, neboj, máme ten najlepší vek 😀

emka si tiež pevne stojí za svojím... nevyjednáva...je to hrúza.... tiež sa začala biť o hračky... predtým skôr ustupovala, teraz hryzie (tými 4 zúbkami 😀 ), ťahá za vlasy a štípe...vždy taký čert do nej vojde...
nie je to správne, ale zase sa mi zle pozeralo aj na to ako stále len ustupovala a bála sa... tak som trocha, ale len trocha rada 😅
emka sa nikdy nehrala sama, vždy si vyžaduje moju pozornosť, ja varím, upratujem a iné veci robím len keď spinká... pri nej nič nespravím, som len sňou...a hračky odkladám a za nejakú dobu vytiahnem, ale veľmi to nezaberá, vždy na jeden deň 😖

danulik
16. mar 2010

emi - vidim, ze sme na tom podobne 😉 a som sa ta akurat chcela spytat, ze ako je emka na tom so zubkami, ale uz som sa docitala 😀 lili mi uz nedovoli ani poziet do pusy, naposledy mala 7 😅

inak, lili ma niekedy len tak bezdovodne "napadne" - zoberiem ju na ruky a ona mi napr. zahryzne do brady 😀 😖 😅 🙄

hribi - uz sa na vas tesim, tvoje deticky musia byt zlate spolu 🙂 😉

eminkaa113
16. mar 2010

dani - tlačia sa jej ďalšie 3 naraz, celé ďasienká má opuchnuté, tak dúfam, že sa to už konečne rozbehne... ste nás riadne ubehli 😀
jeden čas mala tiež emka také maniere, že keď som ju zobrala na ruky, tak mi dala preplesk (aby mi ľúto nebolo), ale už prestala, som jej vždy dohovárala a robila sa, že plačem... teraz pusinkuje 🙂

danulik
16. mar 2010

emi - neboj, ked sa emke prerezu tieto tri nove, tak budu vyrovnane 😀 lili som tiez zahliadla nieco biele na dasnach, ale dalej som sa nedostala..
ja sa tiez robim, ze placem, ale uz ma asi odhalila 😀 a nevsima si to..

eminkaa113
16. mar 2010

no to dúfam, lebo už je to dosť veľká nevýhoda, že má málo zúbkov. nechce veľmi jesť rožok alebo chlebík, kričí "nejde, nejde", vždy ju musím nahovárať, že to ide...je to malá opica 🙂

eminkaa113
16. mar 2010

a ešte mi stále chodí za riťou, rodina hovorí,že nám zabudli prestrihnúť pupočnú šnúru 😀

danulik
16. mar 2010

emi - chapem 🙂 😉 ..ale zase lili ma rada vyzvy a tak chrume vsetko 🙂 🙂 🙂
kym nasim babam narastu vsetky zubky, tak tuto ostatnym augustovcatak uz zacnu pomaly mliecne vypadavat 😀

danulik
16. mar 2010

aj lili za mnou (nami) vsade chodi, ked si dovolim ist niekam bez nej, tak zacne straaasne kricat - myslim hore schodami alebo dole - vsade inde si nas najde, ale pred schodami ma trosku respekt.. ide len ked vie, ze niekto stoji za nou 😉

danulik
16. mar 2010

no, idem asi off, lebo uz tu sedim nejako dlho 😝 tak dobru noc vsetkym a pozdravujem aj deticky 😵

katinka0000
16. mar 2010

danulik: ved ani my nicovi zo zaciatku nedame do izbicky vela nabytku. zbytocne by mu tam len zavadzal. 50 tis. sa mi nezda vela. ked sme boli v NR na vystave nabytku, mali tam nadherne detske izby. dik za info!

mizu, danulik: taketo obdobie maju asi vsetky augustovcatka. ich to ale isto casom prejde. nico je niekedy ako zlato, inokedy za nim len hori. 😀 😀

eminkaaa: to ako keby si pisala o nicovi. ja tiez musim vsetko robit, ked nicolasko spinka, alebo je niekde s tatinom. inak neurobim nic. a s nicolaskom sme tiez zlepeni. este aj na wc ide so mnou. a ked idem niekam bez neho a pridem domov, tak ma tak vyobjima, ako keby sme sa nevideli roky. je to nadherne. 🙂 😀

nico este po schodoch nevyjde. on je na svoju osobnost veeeeelmi opatrny od malicka. hrozne si dava pozor. ale je v tom velka vyhoda.

katuska.
17. mar 2010

dobre ranko,
mm isiel zase na sluzobku na tyzden, tak sme od vcera sami a som nejaka divna.. normalne som sa v noci bala, co sa mi inokedy nestavalo. pocula som vseliake zvuky a tak.. normalne ako v detstve 😒 snad je to len tehu hormonmi

leusku vitame doma a davidkovi rychle prerezanie zubkov, aby teploty netrapili

mizu a ost. - my nastastie este nemame obdobie vzdoru, ma len take chvilky, co som uz pisala, ze ked nieco nedovolim alebo zakaze, tak sa robi, ze si ublizil a pride sa mi stazovat. vtedy mu len poviem, ze sam sa naschval buchol, tak nebudem fukat a je to ok.. uvidime, ci sa to obdobie u nas neprejavi neskor.. ale ako pisala jankam myslim si, ze je dobre detom ukazat, ze neustupite kvoli tomu, ze sa hadzu na zem, oni to casom pochopia a obdobie ich prejde.. ked im dojde, ze placom sa da vselico vydobit, tak im to ostane.. mame znamych, ktorym sa o zem hadze aj 3rocne dieta a potom vzdy dostane, co chce, tak sa necudujem... 😖

mareka teraz zacalo velmi bavit kreslenie (vydrzi aj hodinu sam kreslit a tvari sa pri tom strasne dolezito 😕 ), ale dohodla som sa s nim tak, ze ak chce kreslit, moze, ale len v jeho stolicke alebo so mnou na stole a ked aj najde niekde ceruzku, tak mi ju donesie, necmara po stene. raz sa mu podarilo po knizke s fixou, ale to neviem ako presne bolo, ma to na svedomi mm. vcera sme zbadali, ze mu pocmaral teplaky, tie, ktore mal vtedy na sebe.. hlavne, ze mi tvrdil, ze maleho nevidel 😠 😀 no co budem hovorit, sedel za nb..

nabytok do izby je u nas aktualna tema.. zaciname pomaly. ma v izbe farebnu vstavanu skrinu a v pondelok sme boli objednat postel v tych istych farbach. chystam sa aj malovat na stenu a lepit na nabytok, tak som zvedava ako to dopadne.. stolik zatial nebudeme davat, ma stolicku, ktora sa da rozobrat na stol a solicku.. tak to este pocka. este doladime nejake policky, boxy na hracky ma.. postel nas stoji 6tis. a mam pocit, ze je to aj dost.. 😒

kam sa chystate na vikend? ma byt pekne, tak rozmyslam, kam by sme sa vybrali, ale nic mi nenapada.. dajte nejake tipy..

elly111
17. mar 2010

ahojte
baby ja myslím že to úplný normál obdobie hádzania sa a hádzania všetkého okolo, brania hračiek a všetkého ostatným, to všetko vidím u cca 2 ročných detí, ale je to určite individuálne, my sme ešte do toho nedospeli i keď náznaky občas sú, ale malý je zlatý, hrá sa sám len občas vyžaduje pozornosť, je to pokladík 🙂 na všetko hovorí áno 🙂 Ideme papať ? "áááááááááno" Ideme von? "áno". Ti si môj pokladík "ááááááááááno"
Som to sem napísala tak od zajtra sa môžem tešiť, že 😀
Vonku sa hádže na zem iba keď niekto povie slovo kliky, videl manžela ako klikuje tak aj on chce, hodí sa na bruško a hojdá sa na ňom, že klikuje a potom ukazuje svaly 😀 😀 😀

emi že okrúhle narodeniny, to mám už nejaký rok za sebou 😖 ak teda myslíš 30, či 40, či 20dsať? 😀
Ja to už ani nepočítam, neoslavujem a MM keď má nejaké papiere vyplniť sa ma pýta koľko má rokov a vždy ho to zaskočí 🙂 😀 🙂 len nechápem že niekedy ho to poteší že iba toľko a niekedy sa čuduje že už toľko

ideme sa chystať von pa a krásny dník všetkým 🙂

eminkaa113
17. mar 2010

dani - emka behá po schodoch ako čert, museli sme aj zábranu dať, ale keď ideme k niekomu kto má schody, tak sme vždy len na schodoch 😀 už sa púšťala aj dolu schodmi, tak ju učím dolu sa šmýkať po riťke, aby náhodou nespadla, lebo keď ju chcem chytiť, tak začne kričať nee 😉

elly - 30 😝

petula08
17. mar 2010

ahojte prosim vas chcela by som malemu objednat veci z anglickho nextu.. Neobjednava si tiez niektora z vas takto ? lebo ta kamoska to uz nerobi co som to objednavala cez nu a teraz nemam cez koho.. neviete mi poradit??? Dakujem

tinka66
17. mar 2010

emi - od 30 do 40 je najsamkrajsi vek pre zeny...ja som sa na 30 tesila a tento rok 33, tiez pekne...

inac Larinka sa vie velmi pekne sama hrat, ma len obcas momenty kedy nie...ale ja som ju dost k tomu viedla...ja pokym ide mala spat mam vsetko urobene a venujem sa len praci alebo vegetim...takze to mam fakt super ako citam...po schodoch hore aj dole beha larinka uz dlho sama a uz normalne ako dospelacka...moja mala vymysla hlavne vtedy, ked jej treba kakat a sme na navsteve, to sa stalo teraz v utorok u kamosky, kde inac velmi rada chodi a hned doma nocnik a to si povie maminka domov a stoji pri dverach...

Mizu - radi vas spozname, ked ste uz v dunajskej, pozyvame vas na navstevu, co hovoris na buduci tyzden v pondelok dopoludnia???? a uz sa ti to dost blizi... a ako sa citis?

katuska.
17. mar 2010

petula, neviem poradit, skus cez mmb..

katinka0000
17. mar 2010

petula: ako napisala katuska. na mmb je vela bab, co objednavaju z nextu.

dnes sa nico sam hral s traktorom. ked sa mi nieco nebude pacit, tak vam to sem napisem a na druhy den to bude uz o.k. 😀 😀 😀

dnes bol nico sam za detickami v skolke. a predstavte si, ze nechcel ist domov, chcel tam spinkat. 🙂 😀

katinka0000
17. mar 2010

dnes sme boli objednani o pol stvrtej kadernicke, ze ho idem dat ostrihat. samozrejme sa mu nechcelo za cely den spat a o pat pol stvrtej mi zaspal. ☹ tak uvidim, dokedy bude tahat. 🙂

pepies
17. mar 2010

ahojte babulky,

chlapi sa isli vyvencit do mesta, tak som sama ............. asi idem pozehlit, aj ked sa mi nechce .........

Iwuska, ja som mala okruhle narodky minuly rok ............ 😉 Zevraj teraz mi zacne najlepsie sexualne obdobie, tak cakam, kedy to pride - chi chi chi 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Katuska ja objednavam Next cez jednu babu cez MMB, poslem Ti cez IP link ... Berie 1,33 EUR za libru.
Next uz po novom zasiela aj na Slovensko, ak si das www.next.co.uk tak dole si najdes slovensku vlajku a tam si mozes objednat ..... Kurier az k dveram stoji 15 libier.
Pozerala som to, avsak ceny v EUR su tam neskutocné a vobec tam nie je taky vyber ako trebars pre anglicanov. Je to svinstvo - obycajna diskriminacia - nie je to nahodou trestne??? 😀
Takze podla mna sa oplati objednat cez baby z MMB.

pepies
17. mar 2010

oprava - myslela som Petula, nie Katuska 😀

pepies
17. mar 2010

babenky a niečo na pobavenie - ak máte chuť na jahody 😀

http://vas.cas.sk/clanok/1864/zakaznicka-chcela...

katinka0000
17. mar 2010

pepies 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre