Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

jancia
4. dec 2009

Ahoj basky 😵 no ja som stale tu, pozeram po nete a uz mam dalsi cajik 😉

kuknite co som nasla, celkom fajne, dufam ze to zobrazi: http://www.tuli.sk/products/hierarchy/22/17/

jankamanikova
5. dec 2009

Ahojte!
Sme doma, taky dobry veget. Chystame sa von, ale asi az poobede. Maju dnes od piatej do polnoci v jednom uzasnom kvetinarstve zlavy a bude tam Mikulas, tak deti vezmeme, nech sa potesia. A aj zajtra ideme ku frantiskanom na Mikulasa, som zvedava ako budu deti reagovat.

Akurat ranajkujeme a riesime s Janym darceky a co a ako, my si to musime vsetko rozplanovat, lebo na Stedry den sme doma v NZ, ale na druhy den uz cestujeme do PO a do Tatier, kde budeme oddychovat. Tak sa velmi tesime.

Vyzdobu uz mame, vcera sme dokoncili snehuliaka a uz aj visi na stene. A vsade tade drobnosti, nase deti to zboznuju, ked sa nieco tvorive deje.

Myslim na Vas a zelam Vam pokojne dni, plne lasky a radostii.

elly111
5. dec 2009

basky ja som minulý rok dostala tento recept na hneď mäkké medovníčky a je to prvý taký, že sa mi naozaj aj podarili 😀

Medovníčky
70dkg hladkej múky
30dkg práškového cukru
15 dkg smetol /hera,.../
4 polievkové lyžice medu
3 celé vajcia
1/2 prášku do pečiva
1 malá lyžička sódy bikarbóny / ja nedávam/
1 balenie medovníkového korenia /niekto nedáva, ja áno/
trošku kaka, ak chcete potom zdobiť lepšie to farebne vynikne /ja nedávam/

Všetko zmiešať, môžu sa hneď vykrajovať, dávať na vymastený plech, po upečení potrieť vajcom 🙂

mizulienka
5. dec 2009

ahoj Jani, ja pridavam takyto recept 🙂
ja tiez velmi malo peciem, u nas to akosi nema kto jest ☹ a medovnicky som tiez piekla 1x a myslim, ze sa vydarili, ale asi hej, lebo zostali uz asi iba nejake 3-4 🙂) aj Miskovi velmi chutia :0)

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=2940

elly111
5. dec 2009

mamuľky z Ba chodíte niektoré cvičiť do Miracle s ďeťmi, alebo niekam inam?
mizulienka u nás jesť má kto, ale piecť nie 😀 a keď sa napečie tak sa to rýchlo zje, no je nám to treba? 😀

iwuskaaa
5. dec 2009

Elly, Ty si to tak dobre vystihla s tým pečením 😀 . Mne sa do toho tiež veľmi nechce, keď vidím ako rýchlo sa všetko míňa 😀 . Ale medovníčky som napiekla - prekonala som sa 😵 . Tiež som robila prvý krát, ešte nikdy som nepiekla sama, iba s maminou a vydarili sa, zožali úspech 😵 . Tak ma to nakoplo k ďalšiemu pečeniu. Robila som podľa tohto receptu a vyšlo ich cca 200 ks.

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=3326

A ešte sa musíme pochváliť. Dávidko má dve horné stoličky vonku 😵 . Našiel ich manžel. No ešte sme ich nečakali, keď ešte nemá dve dolné dvojky? Nie som si istá, ale asi sú to dvojky 😕 . Proste dole má iba dva zúbky. Takže máme spolu 8 zúbkov 😵 🙂 ...

...a nezabudnite si vyumývať čižmičky, nech Vám v nich Mikuláš niečo nechá 😉

basky
5. dec 2009

Dakujem velmi pekne za receptiky, ste uzasne 😉 Tak buduci vikend ideme na to. Tesim sa, ze mam odskusane receptiky, len ktory vybrat ? 🙂

A som rada, ze nie som sama, kto na Vianoce nepecie resp. doteraz nepiekol. Ja az tento rok idem skusit.
Uz som myslela, ze vsetky vypekate, aj viac druhov, aj som sa bala spytat o radu 😉
Ja robim len rychle a jednoduche kolace, bublaniny, babovky, bananovy chlieb atd, no uz kvoli Simikovi zacnem aj medovnicky, on sa bude urcite tesit, ked bude troska pomahat.

Elly, a z toho mnozstva cesta kolko vyslo medovnickov? Iwuska, a nie je to vela 2OO ks? Ja nemam ani sajnu, kolko ich mam robit ... Elly, my cvicit nechodime nikam chceli sme tu kusok od nas, no stale maju plno, je to Babyfit.

Lucka, tak mozes zasa piect, ked Misikovi tak chutia 😉 Vam ich kolko cca vyslo? Cvicit este chodite?

iwuskaaa
6. dec 2009

Basky, ja som robila iba z polovičnej dávky, takže ich vyšlo 100 ks, ale nabudúce urobím z celej dávky, sú fakt dobré a rýchlo miznú 😀 .

V noci sme mali trošku poplach, mali sme podozrenie, že Dávidkovi sa ťažko dýcha (možno laryngitída?). Urobili sme mu "saunu", dala som mu dithiaden a calcium sirup, do rána bolo už dobre. No je poriadne zachrípnutý, kašeľ iba sem tam, ale ak áno, tak poriadne hrubý. Zajtra ideme k Dr., dúfam, že noc bude pokojná a nebudeme musieť letieť na pohotovosť, lebo to by bolo isté, že by nás rovno nechali v nemocnici ☹ .
Nepoznáte nejaký osvedčený recept na takýto problém? Stretli sme sa niektorá mamina s tým?

No idem dať piecť slané trojuholníky a pripraviť misu, dnes máme oslavu 🙂 .
Prajem Vám peknú nedeľu Mikulášsku 😉

katinka0000
6. dec 2009

ahojte!

vidim, ze mamicky uz veselo vypekaju. my zatial este nic. vypekame kazdy rok tak 1-2 tyzdne pred vianocami.

vcera sme boli vo viedni. stretli sme aj mikulasa, pozreli sme vysvietenu vieden. nico bol zlatucky. bol dobry ako anjelik a mikulasa sa vobec nebal. stale ho hladal a kazdemu ukazoval, co dostal.
dnes mame velku oslavu. nico ma meniny. uz mam vsetko pripravene. mame pripravene pre nicolaska este jedno prekvapenie. sestra sa prezlecie za mikulasa a donesie mu darcek. v nasej izbicke si nasiel v cizmicke balicek rano a to bolo radosti. sice som mu tam dala len ovocie a brumika, ale on sa tesil z toho, ze mu to doniesol mikulas.

iwus: aj moja neter mala laryngitidu. sestra s nou bola aj v nemocnici. netreba to podcenovat. zajtra drzim palceky. dufam, ze davidko je len prechladnuty a ze to nie je nic vazne.

eminkaa113
6. dec 2009

ahojte mamičky,

včera u nás boli až 4 skupinky Mikulášov 😀 Emka sa vôbec nebála. Pri prvom len pozerala a pri ďaľšom sa už jašila a tešila a aj fúzi chytala. Bola chutnučká. A tiež som jej dala do čižmičky ovocie a brumíka a tááák sa tešila.
Včera ocino priniesol húpacieho koníka plyšového, čo dostane do Ježiška, no to tiež bolo radosti. Stále na ňom sedela a stláčala uši a on ergal, cválal a otváral pusu. Je to taký plyšový a myslím, že sme trafili do čierneho. Tak sa teším. Keď zaspala sme ho schovali, aby naňho zabudla 😉

Dnes sa chystáme okolo 15 na Mikuláša u nás v dedine a potom do susedného mestečka, kde bude aj ohňostroj, tak som zvedavá, ako bude reagovať.

Majte sa pekne a krásneho Mikuláša.

katinka0000
6. dec 2009

eminkaa: aj nas nico dostane plys. hupacieho konika na vianoce. kde ste ho kupili? bude to darcek od babky.

elly111
6. dec 2009

basky ja netuším koľko ich vyšlo, nikdy mi nenapadlo ich počítať, ja som ich mala dosť vysoké 😀 a určite to závisí aj od veľkosti formičky. Ale nebolo ich nejako veĺa, iste nie 100ks
iwuskaaa čo oslavujete?

hribikana
6. dec 2009

ahojte,
my sme boli vecra v Krosne na nakupy ... a fajne, fajne sme nakupili, vsetko, co som si napisala na zoznam 🙂 takze som spokojna, mali sme so sebou aj Ninu, ta ma ocividne nakupy rada, cely cas ani nemukla a ani oka nezazmurila 🙂 ... konecne som pozhanala fajny overalik za slusnu cenu (20€) a polskej vyroby a dokonca sme nahodou natrafili na dreveny stolcek a stolicky pre malu na malovanie, taky rucne malovany, to dostane od jeziska a ten ani na zozname nebol a ani som necakala, ze to kupime a zohnala som aj koberec do detskej podla mojich predstav, MM sa cudoval, ze konecne taky pre mna vyrobili 😀
ked sme sli domov, presli sme cez namestie a akurat spustili ohnostroj, takze to strielalo priamo nad nami a ten rachot, ale krasne to bolo
podvecer urobil ocko zo seba mikulasa a zazvonil na nas zvoncek ... Nina sa ho kusok bala, ale ked jej dal darceky z mecha, tak ho odmenila aj puskou aj pekne ho vyprevadila za dalsimi detickami, no sranda, ako sa to meni, min. rok ani netusila, ze je Mikulasa
iwus - nasa mala mala laringitidu, tusim niekedy min. rok, tiez sme nesli na pohotovost, lebo bolo nad slnko jasne, ze si nas tam nechaju, sice sme potom od mudr. dostali po nose, ze sme to nemali tak podcenit, ale nastastie sme to zvladli. treba dat dietatko do sikmej polohy a v lete otvorit chladnicku a nech dycha studeny vzduch, teraz v zime maleho poriadne oblec, otvor okno a nech sa nadycha chladneho vzduchu z vonku. Nam to pomohlo.
Nicovi vseto najlepsie k meninkam

jankamanikova
6. dec 2009

Ahojte!
Katinka - Nicovi prajeme vsetko najlepsie, vela zdravia a pozehnania a kopec radosti do sytosti. Ja na Teba myslim v poslednej dobe dost casto. Nasi chalani si oblubili rozpravku o sobikovi Nikovi a cele dni sa na neho hraju a na sobov a Nika a vlka, tak som si spomenula na Vas dost casto. Drzte sa a vsetko dobre!

My sa mame nadherne; dnes sme boli tiez na Mikulasa vo frantisk. kostole, bolo uzasne a deti stastne, ze sme spolu. Mam pocit, ze nasim detom je jedno, kde ideme, len nech sme spolu ako rodina a to je na tom nadherne ... A z balickov, ktore nasli v topanockach sa neskutocne tesili. Krasne vidiet, kto je v akom vekovom obdobi a ako to preziva primerane svojmu veku. Tesili sa, ze Mikulas im priniesol minisladkosti a ze vlastne im dal najavo, ze boli dobri (a aj su 😉 😉 ).

Majte sa krasne!

mizulienka
6. dec 2009

Jani tiez presne neviem, kolko vyslo tych pernickov, ale tak odhadom cca 70-80 ks myslim.
hej, este tento tyzden sa chystam piect druhu davku, lebo uz nie su 😉 Pri prvej mi Misko pomahal, sedel pri stole a dala som mu do ruky taku gulku cesta a on si ju hnietol a sem tam ochutnal, velmi mu chutilo aj surove cesto 🙂
Jani a to cvicenie...tento stvrtok ideme posledny krat ale na zimny kurz uz nebudeme chodit...ak by si so Simonkom chcela chodit, skusim sa spytat cvicitelky, ci by ste nas mohli nahradit, daj vediet 😉

eminkaa113
6. dec 2009

Dobrý večer,

tak Mikuláš bol pekný, Emke sa aj darček ušiel 😀 bolo veľa detí. Najskôr divadielko a potom prišiel Mikuláš. Dobre zorganizované.

Nicovi prajeme aj my všetko najlepšie k meninám, veľa, veľa zdravíčka, úsmevov a poslušných rodičov 😀
Kati, Eminka dostane toho koníka tiež do babky, manžel ho doniesol z Polska. Kúpil takého jednorožca a je fakt nádherný.

katinka0000
6. dec 2009

nicolasko dakuje za gratulacie.
janka dik, ze si na nas aspon takto spominate. 🙂

kape
7. dec 2009

Ahojte.

Nicolaskovi vsetko najlepsie aj o dnas.

Iwuska, dufam, ze Davidkovi je uz lepsie a nech ste skoro fit.

Ja som este piect nezacala, kedze sme doma len 24.12. a 25.12. uz cestujeme k babke a starkej , budeme prec dva tyzdne so Samkom, tak upeciem len suche kolaciky. A budem musiet navarit aj podstatne menej kapustnice a spravit podstatne menej salatu ako som zvykla,to bude pre mna problem , ja pri vareni velmi neviemvarit malo. 😵

Katinka aj my sme boli v sobotu popozerat vianocnu Vieden, mozno sme sa aj niekde len kolo seba presli. Ludstva tam bolo neskutocne vela, ale pocasie bolo ukazkove a Vieden nadherna, tu na okoli asi taku vyzdobu nemame nikde. A Samko to tiez cele zvladol ukazkovo vo vlaku daval kazdemu pa pa a na cely vlak cely cas vykrikoval len tata tata. NO a vcerajsi Mikulas bolo otrasne pocasie.

Inak , kto hladal este stan , tak v Lidli bude v akcii taky ako maju Hribikovci http://www.lidl.sk/sk/home.nsf/pages/c.o.200912....

Elly - my chodime teraz cvicit do Etnodance (maju aj stranku, jedna hodina stoji 4 Eur), byva to raz do tyzdna , ale to je v Petrzalke, my len kratko, lebo som sa snazila zalatat momentalne v decembri dieru co mame po plavani. V januari sme zas 2x do tyzdna v bazene.

Prajem Vam pekny tyzden, snad nebude takyto cely usmokleny, u nas bude narocnejsi, kedze manzela prakticky tento tyzden uvidime az v nedelu, to Samko bude mat uz riaden abstakat. sStacili mu teraz tri dni co ho nevidel. VAm to nazavidim, tym, ktore ste s detickami cele dni same a bez rodiny na blizku. Ked zbadal v sobotu rano vedla seba v posteli tata, tak ja som mohla ist prec, ku mne ani nahodou sa nechcel pritulit. Ale je to pekny pocit vidiet ako ma dieta rado svojich blizkych.

iwuskaaa
7. dec 2009

Ahojte kočky 😉 ,

tak vydržali sme dodnes, išli sme k svojej doktorke. Nieje to také vážne, má naštrbené hlasivky a vraj to môže byť vírusové ochorenie z počasia, je veľa takýchto prípadov v týchto dňoch. Vonku nemôžeme chodiť aspoň 4 dni, tak snáď to nejako vydržíme doma. Predpísala nám Calcium, Dithiaden a Prednison. V podstate ani nevidieť, že by bol chorý, iba tie hlasivky a keď začne kašľať, no na šťastie je to iba občas.

Katinka, oneskorene gratulujeme Nicovi k meninám, nech je hlavne zdravý 🙂

Elly, my sme oslavovali moje narodeniny, ale trošku s opozdením (2.12) 😉

Hribi, super nákupy 😵 . Kedy sa my už takto vyberieme??? 😒

Kape ďakujeme 😉

Idem žehliť, prajem Vám pekný dník 😉 .

elly111
7. dec 2009

Ahojte
Katinka aj my oneskorene ale srdečne gratulujeme Nicovi k meninkám

Iwuskaaa tebe všetko najlepšie k 18tke 🙂 a nech je drobec rýchlo zdravučký aby ste mohli behať po vonku

Malý zaspal, tak idem hľadať autosedačku lebo už ma nebaví tú našu prekladať z auta do auta. Rozhodujem sa buď Romer alebo Chicco, obe sú s Isofixom, aj predajcovia, aj referencie tvrdia že sú veľmi podobné a vraj dobré. Pozriem aj nejaké bazárové,...
No hlavne nech sú bezpečné

http://www.nakup.sk/index.php?page=6&itm=73584

http://www.kociky-autosedacky.sk/zbozi/3617/Chi...

aktak
autor
7. dec 2009

iwuska vsetko naj k narodkam, v ten isty den mal moj Adamko 3 rocky 🙂 ja mam narodky zachvilu 17teho, 26, starnem 🤐

cez vikend by nam mala prist detska izba, tak sa tesime, postele asi az ten dalsi tyzden ale do vianoc by malo prist vsetko 😵

jancia
7. dec 2009

Ahojte

aj my sa s oneskorenim pripajame ku gratulaciam, Nicolaskovi, Iwuske a predcasne aj Katke keby sme nahodou zabudli... ze starnes... ale myslim ze si jedna z najmladsich tu v nasej diskusii 😝 takze stale si na tom lepsie 😎

Ja mam dnes cudny den, dufam ze ho prezijem v zdravi, tak papa

elly111
7. dec 2009

aktak gratulujeme k takému mladíckemu veku, fakt si tu asi z tých najmladších, to je paráda 🙂
Jancia, čo sa deje?
ja som mala deň blbec včera

katinka0000
7. dec 2009

ahojte!

kape, jancia, iwus, elly: dakujeme!

kape: ozaj nicolaskovi tiez davam tu melasu. samko ma uz zelezo v poriadku? no mozno sme sa v sobotu veru aj minuli a ani sme o sebe nevedeli.

elly, jancia: preco blbe dni? deje sa nieco? ci len tak z pocasia?

iwuskaaa
7. dec 2009

Elly, Aktak a Janci ďakujem Vám krásne 😉 .
Aktak, tak tak si tu jedna z najmladších, tak hlavu hore 😉 😀 . Si ešte mladučká, my už trošku staršie 😀 . Ja ani neviem prečo, ale ja si pamätám, že Adamko je narodený tiež 2.12 🙂 😵 . Ja Ťa mám Katka zafixovanú ešte z mojasvadba, tak asi preto 😉 . Adamkovi taktiež dodatočne všetko najlepšie, nech má krásne detstvo, ale pri takých skvelých rodičoch o tom nepochybujem 🙂 .

Janci ako si prežila dnešný deň? Všetko v poriadku? 😉

Idem si ľahnúť, včera sme išli spať o 00.30, tak som unavená 😔 . Dobrú noc prajem.

kape
7. dec 2009

Katinka - papa jednu lyzicku kazdy den v jogurte rano a v septembri bolo zelezo OK, teraz v decembri ideme na kontrolu znovu. Tak dam potom vediet, ci staci melasa.

aktak
autor
7. dec 2009

ste zlate, ze mlada, ja sa aj tak citim stale rovnako tak to zatial neriesim 🙂

inak moja mala je taka presibana a tvrdohlava ze ma kazdy den prekvapuje, taketo som s Adamkom este nikdy neriesila a to ma tie 3 roky uz, nekedy fakt neviem ako reagovat a ona na mna pozera a caka na reakciu, skumavym pohladom, uplne ma "číta" a ja sa citim ako male decko pred triednou ucitelkou 😅 😀

tie co zehlite a nemate to radi, posuvam radu od kamaratky ktora caka 7me dieta, proste NEZEHLIT 😀 velmi dobre sa to aplikuje a rychlo si zvyknete, a ked obcas nieco treba ozehlit tak je to prijemne spestrenie 😎

jancia
7. dec 2009

Caute baby

no dakujem, uz je to fajn... 😝 niekedy fakt nesmiem zabudat na to, ze "ak nejde o zivot, ide o hovno" (sorry za hlasku ale je to spisovne slovo 😕 )

aktak skvela rada, ja sa snazim co sa da nezehlit a svoje veci minimalne, ale manzelovi musim lebo to by vyzeral...

katuska.
8. dec 2009

juj baby, ja sa tak hanbim 😔 .. tuto stranu mam precitanu, kym sa marek nezobudi skusim este pocitat. uz vyse tyzdna sme prestahovani v novom, ale este nam tu chyba dost veci, takze si to uzivame len tak ako sa da 🙂 ale sme radi, po mesiaci u svokrovcoch je to skvely pocit 😀 uz nas boli pozriet aj madi so simonkom..

mame sa celkom dobre, marek "uz" chodi, teda niekedy beha na vzdialenost 1m, z coho mam pekne stresy. len sa tak rozbehne a hned zastavi a potom sa kymaca. uz sa oprel aj o reprak.. skoro ho zvalil, to by bola galiba. modriny mava pernamentne, ani nestihnu miznut..

aj my sme kupili melasu, ale nevedela som do coho ju davat, lebo ma taku vyraznu chut v caji by mi to nechcel. s tym jogurtom je to skvely napad.

este nepecieme, ale chystame sa.. aspo 3 druhy, ale ako niekto pisal az tak tyzden pred vianocami.

ocka mame teraz na 2 tyzdne prec, tak budem rada ak poupratujem
marek je hore, ale zastavim sa dnes este

iwuskaaa
8. dec 2009

Katuska tak musíš sa cítiť super v novom byte, však? 😵 Gratulujem a neboj, všetko má svoj čas 😉 .
No aby ste si nemysleli, že ja žehlím často 😀 . Včera čo som žehlila, tak asi po mesiaci a to tiež iba manželove veci, ktoré sa mi zdali pokrčené 😀 . Svoje a Davidkove veci sa mi daria vyžehliť iba rukou, ale manželove nie vždy 😀 . Takže včera to bola otázka 15 minút 🙂 .

Aktak a v čom je prešibaná? Ako to potom riešiš? Mne sa tiež zdá, že malý začína vystrkovať rožky, skúša nás a niekedy fakt neviem ako reagovať. V poslednej dobe, keď sa mu niečo nepáči, príde ku mne a "capne" mi jednu 😕 . Ako sa vtedy zachovať? Nechcem mu vracať, aby sa to nenaučil aplikovať na iné deti, snažím sa mu vysvetliť, ale či chápe, no neviem 😕 😀 . Ak máte skúsenosti, poraďte 😉

Janci, dobrá hláška, fakt 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre