Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

jamaica77
9. okt 2009

Par slubenych videi z Alexi:

takuto show nam robi kazdy vecer predtym nez ide do postele 😀 :

https://www.youtube.com/watch?v=gAAcAv-KTec

na smykalke:

https://www.youtube.com/watch?v=OjxP1ZgJvsI

pomocnicka v kuchyni:

https://www.youtube.com/watch?v=aMO9_AkQ5sY
katinka0000
9. okt 2009

ahojte!

baby no inak sa to nedalo. akonahle som ho pustila, tak mi zacal plakat, ako keby ho rezali. takze ruka v ruke bola skoro celu cestu z prievidze. 😀

tessie: a uz to ma lepsie? a co je to ten aerius?

iwus: vidis? som ti hovorila, ze davidko to coskoro zacne bavit. 🙂

dnes sme boli s nicom na plavani. boli sme v bazene sami, lebo deticky su chore. nico sa tam vyzival. skace do vody ako rybka. a uz sa chyta trochu aj plavat. zatial sa mu dari udrzat sa nad hladinou len par sekund.

katinka0000
9. okt 2009

jamaica: no alexa je neskutocna. a ako ti pomaha v kuchyni. moje nervy, je hrozne zlata. 😀

slaviq81
9. okt 2009

Jamai, Alexa je superná 😵 😵 . A tancuje tak ako naša Lara 😀 😀 Sa čudujem, že sa im netočí hlava 😀 😀

Dnes som bola pre výsledky, tak moč je v poriadku. V krvi má zvýšený kreatinín, takže pôjdeme na nefrológiu. No a tiež na gastroenterológiu. Som zvedavá 😝

katinka0000
9. okt 2009

slaviq: neboj, vsetko bude o.k. a na gastro jej budu robit ake vysetrenia?

katuska.
10. okt 2009

ahojte! uz som tu dlhsie nebola, len kedy tedy na skok, co ma kto nove.. este stale prerabame, takze nie je az tolko casu. nejaky sa najde, ale ten travim hladanim baterii, dveri a pod.. myslim, ze niektore viete o com pisem 😉

marek este nechodi. za jednu rucku uplne paradne uz dlho, ale pustit sa nechce. ako keby sa bal.. nevadi, my ho netlacime do nicoho, vsetko mu dlhsie trvalo.. ma zatial len 8 zubov a tlacia sa mu stolicky. citala som vas prave ked ste rozoberali pitie malych.. citala som jeden clanok a tam bolo, ze rocne deti maju vypit 600-900ml.. 😕 zdalo sa mi to vela.. marek vypije ako kedy. niekedy aj 500ml, inokedy len 300ml.. zato papa za tri deti 😀 vazi uz cez 12kg, ale nezda sa mi tucny, skor je asi vysoky.. vzdy bol trochu dlhsi ako ostatni a ma byt po kom 🙂

s tym, ze nechavat alebo nenechavat deti riesit si svoje veci.. hm, mam mozno trochu iny pohlad ako vy. bola som s marekom na pieskovisku a bolo tam dievcatko o par mesiacov starsie ako marek, ale take trochu zlostne alebo co.. vkuse sa nasilu smialo a robilo detom zle. hadzalo marekovi piesok do tvare a nevedela som si predstavit, ze ho necham, nech si to riesi sam.. zato mamicka dievcatka sa na svoju utesenu dcerku len pozerala a usmievala.. 😠 nechapem.. a to, ci sa vie dieta neskor presadit zavisi trochu aj od povahy, nie?
takze my budeme co to asi riesit za mareka, vysvetlovat mu, ze detom nema brat hracky len tak a pod.. a nemam rada, ked su deti az nezdravo sebavedome a "odvazne"... niekedy mam strach predstavit si ich, ked budu mat 15...

pozeram, ze niektori uz behaju paradne.. aj simonko (madi) je borec. vcera stal pri kaluzi a strasne fuukalo, tak stratil rovnovahu a clap ritkou rovno do mlaky 😀 potom sa postavil a sup ho cupital dalej, no zlaty.. 😵

otazka, kolko zimnych topanociek budete kupovat? lebo my aspon 2 asik. ked sa jedny premocia.. lenze si zoberte, ze topanocky stoja pekne peniaze a co potom? davali by ste ich druhemu dietatku? alebo treba kupovat nove??? poslednu dobu nad tym rozmyslam a neviem...

zimne oblecko uz nejake mame. tiez sme kupili radsej overaly. nasla som na mmb celkom pekne a za dobru cenu. bolo mi luto na jednu zimu kupovat overaly jeden za vyse 33€ (ked uz tu mame to € 😀).. a kupila som mu aj zimnu bundicku, ale tu bude nosit asik len ked pojdeme niekam seriozne akoze 🙂, nie na sane... juuj, tesim sa na sankovacky a potom na teply cajik a zohrievanie sa pri rozpravke 😵 len aby vysla pekna zima... aj na vianoce sa tesim, uz budu ti nasi vnimat darceky a vsetko okolo toho..

marek spi uz 2,5 hod, ocko sa bol najest a zas je na byte, tak som doma sama ako poslednych niekolko tyzdnov.. obdivujem slobodne mamicky, ved je to strasne narocne.. uz len psychika, uf...

slaviq, drzte sa.. nech vam vysetrenia dobre dopadnu.. idem este docitat dalej..

katuska.
10. okt 2009

jeej, ze zimne stretko!! to znie super. nam to teraz nevyslo, tak snad v zime..

aha, este k odstavovaniu. mareka som chcela postupne odstavit, ale nedari sa nam. vecer mu davam kasu z flasky, lebo um uplne odmieta. kasicku ma rad, ale po nej si v poslednej dobe pyta aj mm. zacne mi prstekom ukazovat na prsa a hrabat sa mi do vystrihu. cez den inak nezaspi, iba na prse, tak neviem. pravdupovediac mi je z toho divne. predtym som si to uzivala, ale teraz mi to je niekedy az neprijemne, mozno je to aj tym, ze uz ma viacej zubov a niekedy sa chce poistit, aby som mu prso nevytiahla z pusy a fajne pricvakne.. a v noci je strasne slaby spacik. posledny tyzden sa budi minimalne 4x a zakazdym chce prso. nad ranom je uz vkuse na cicke, ani si nezdriemnem.. 😒 takze poslednu dobu som dost znicena..

pozerate detske izby, no super.. niektore su nadherne. my zariadime najskor to najpotrebnejsie a potom sa pustime aj do mareckovej izbietky 😉 aj tak bude este s nami.. stale s nami na posteli....

a vcera sme prehodili par slov s madi zase o nocnikovani. kupila som si aj mama a ja niekedy nedavno, kde pisali, ze kedy je ten spravny cas.. lebo vsetci na mna tlacia, ze to co sme za rodicia, ze ho nechavame sa vykakat do plienky a pod.. aky mate na to nazor?

a co sa tyka vozenia v aute, tak marek to ma velmi rad. ked som ho minule posadila do sedacky, len kym rozlozim kocik a potom vytiahla.. to bol plac.. on sa chcel vozit, ale nie v jeho suchom kociku 🙂 po ceste do ziliny bol uz celu cestu hore a pozeral okolo.. sledoval velke auta a tak.. takze ani cervena nerobi problemy, lebo casto pri nas stoji bus alebo ine auto

danulik je na svadbe.. ale sa ti zije, dani, ja by som hned sla.. uz len kvoli tomu, ze by som sa trochu nahodila. niekedy mam pocit, ze uz chodim po svete ako mamicka 4 deti.. ledva sa mi podari namalovat.. a ani sa mi uz velmi nechce len tak.

ale sa vypisujem, zachvilu ma zrusi admin 😀

katuska.
10. okt 2009

tess, to je pristup.. nemam to rada, ze nevieme, co je malemu zatial, ale uz mu davajte toto.. 😠

aj lalu pisala, ze patrik ma maly ekzem, vsak? marek mal tiez maly fliacik a nevedeli, co to je, ale hormonalnu mast nam jasne, ze predpisali.. uz to nema. nosi stale termotricko, aby sa nespotil, vtedu sa mu to nerobi.. aj je spokojnejsi. teraz ho nosi aj na noc, lebo kasle a sopli, tak mu dava spaci vak, aby sa neodkopaval a zas nechcem, aby sa spotil, tak mu dava este pod pyzamko to termotricko a rano je vzdy suchy.. uz sa chystam mu objednat aj spodare termo 🙂 uz je hore, po troch hodinach, tak ideme papat..

prajeme vam krasny vikend!!! 🙂

iwuskaaa
10. okt 2009

Ahojte kočky, to je teda za počasie 😠 . Od rána trčíme doma, ja som upratovala, chlapi išli zatiaľ ku svokrovcom pozrieť, potom maličký spinkal, tak som varila. Manželík zatiaľ dokončoval pivnicu, už konečne, po dvoch rokoch bývaniu tu 😀 , tak môžem niečo ponosiť dolu, čo mi doma zavadzia.

Katuska ahoj 😉 . Dávno si nebola, to je pravda. Ako sa cítiš? 🙂
Tak krásne si opísala zimu 😵 . Že sa tešíš na sánkovačku, zohrievanie pri teplom čajíku a pri rozprávkach 😵 ...a na Vianoce sa tešíme aj my 😵 😵 😵 ...

No idem off, prišla mamina, ideme si dať kávičku, malý spí 🙂 . Večer sa ozvem 🙂 . Papa

jamaica77
10. okt 2009

Katinka, Slaviq - diky. Alexa je velka pomocnica v kuchyni, len sa potom za nou este viac napratam po tej velkej pomoci 😀 ale nech sa uci. Do kosa vzdy chodi sledovat ci uz nie je plny aby mohla vymienat sacok 😕 ak nahodou vynesiem kos (sacok) a zabudnem dnu dat novy, tak hned pribehne, skontroluje, vybere novy a uz ho tam pcha 😀 Rada zmyva dom s mopom, alebo utiera podlahu s handrou, velmi ju to bavi, dufam ze jej to dlho vydrzi 😉
Dnes sa stalo nieco, co som necakala, ked som ju dala spinkat doobedu, chvilku bola ticho, a zrazu krici do monitora MA-MA, KA-KA 😕 , ja pocuvam nechcela som verit vlastnym usiam, tak som vysla ku nej a fakt bola posrata 😵 taka som bola stastna. Tak dufam ze to nebolo prvy a poslednykrat, dufam ze to uz bude stale hovorit. Ma-ma mi zatial povedala asi len 3x ale Daddy to vkuse 😠
Este jednu vec som sa chcela opytat, tie co ste skoncili s kojenim alebo zredukovali uplne na minimum na jedno kojenie denne, nespozorovali ste zhorsenie pokozky na tvari. Do riti, mne tolko vyraziek vyslo na cele a brade, ze to je hrozne, neviem sa toho zbavit, uz tyzden som vysypana ako pubertacka, ja som ani v puberte nemala vyrazky, tak neviem co sa deje, ale pripisujem to asi tej zmene hormonov ze som stiahla kojeine uz len na jedno. 😒

jamaica77
10. okt 2009

KATUSKA - TY SI TEHU? 😕 takze mame dalsiu tehulku? blahozelaaaam, vysla som si to len v pase ze mas 9tt 😵

jamaica77
10. okt 2009

Katuska - s tym kojenim castym, myslim ze keby si mala maleho v postielke alebo v inej izbe pocas noci(nie pri sebe v posteli), tak by necitil tak blizko mliekaren a by nechcel byt casto kojeni, toz je moj nazor.
A nocnikovanie, ja neriesim. V USA je normalne deti do 2 alebo 2.5r v plienke, ja ju zacnem ucit az pred letom ked uz nebude naobliekana a bude moct hola pobehovat a hlavne bude chapat co to ma robit, skusila som teraz ze aka bude reakcia, pchala tam nohy a hlavu a sediet na tom vobec nechcela, ani vyzlecena ani oblecena 😅 Takze u nas sa caka na leto 😉
Slaviq - drzte sa, dufam ze vsetko dopadne dobre a nic vazne sa nezisti. DRzim palce, myslime na vas.
Katinka tak pofilmuj NIca ako skace do vody a plava(aby sme aj mi videli), to musi byt podareneeee 😵 , a vobec sa neboji? Tak to je dobre, sikulko malicky/veliky 😀
Danulik svadbuje? aj ja chcem 😵 poslinejake zakusky 😝

kape
10. okt 2009

Blahozelam dalsej tehulke - tajnostkarke 🙂

Katuska - ja som rozmyslala, ze ked uz Samko zacne topanky poriadne nicit, tak tie uz budem asi predavat, teraz co mal prve su skoro ako nove, kedze Samko sam este nechodil, tieto druhe su uz na tom trosku horsie, uz v nich podstatne viacej nachodil.

Jamaica - ja som spozorovala na mojom "ksichte" tie iste neprijemne zmeny, otras, horsie ako v puberte.
Alexa jhe zlatucka, baby su v tejto teme ako tak sledujem podstatne sikovnejsie ako chlapci.

Slaviq - drzim palce, dufam, ze vysledky z vysetreni budu ok a ze sa vysvetli Larine trapenie.

Danulik este asi trsa, trsa 🙂

A ostatne sledujete s chlapmi fotbal, moj isiel k ujovi na velku telku a ja som doteraz lezala pri Samkovi, nech uz konecne zaspi.

basky
10. okt 2009

Ahojte,

nestiham vobec prispievat, konecne som dnes docitala zameskane.

Blahozelam vsetkym tehulkam, Katusku mame tusim poslednu 😉
My sa mame dobre, Simik zdravy, obcas mame horsie dni aj noci, ked sa posuvaju stolicky von. Zatial mame 8 prednych a 3 stolicky vonku, este posledna je na spadnutie.

My topanocky vyssie s kozusinkou na zimu este nemame, no uz tento tyzden budeme riesit aj to, doteraz mali vsade len jesenne. A myslim, ze jedny nam postacia, mozno este gumaciky dokupime.

Nehnevajte, nestiham na vsetko reagovat 😒

danulik
10. okt 2009

ahojte, je tu este niekto?
ja som uz doma zo svadby 😖 lilienocka nechcela ani za svet u nasich zaspat, mama ju do desiatej uspavala, nic nepomahalo.. tak som sadla do auta a isla za nou, ale ani ja som ju neuspala, tak sme sli domov..
teraz si idem povyberat cca milion sponiek z vlasov a pojdem si asi tiez lahnut..

danulik
10. okt 2009

katuska - blahozelaaaaaaaam 😵 😵 😵

jamaica - krasne videjka, alexa je perfektna!! a vyzera byt velmi rozumna na svoj vek 😉
...a ano, aj ja mam ksicht ako pubertacka - nikdy som nemala taku hroznu plet ako teraz 😠

elly111
11. okt 2009

katuska gratulujeme 😵 🙂
jamaica fakt Alexa je veľmi šikovná, niekedy sa mi zdá neuveriteľné čo všetko vie 🙂, ale veď my to dobehneme všetky deti sa vraj vyrovnajú v šikovnostiach do 3 rokov, ale samozrejme závisí to od mnohých faktorov,...
baby o pleti mi ani nehovorte ja som horšia ako pubertiačka 😠 , ale jediné čo pomáha sú HAK alebo ATB a to ja odmietam, všetko je to dočasné a keď sa vysadia??? V lete pomáha slnko, ale ja už ani na slnko nemôžem bez make-upu pre tie hrozné pigmentové škvrny po tehu 😠 . Tak som krásna a ešte aj vráskavá ako starenka 😠

slaviq81
11. okt 2009

Katuška aj ja sa pridávam ku gratuláciám. 😵

Baby, ja sa už niekedy radšej ani do zrkadla nepozerám, je to des 😝 Ale snažím sa papať viac ovocia a zeleniny. Len neviem či to pomôže. Lebo večer sa vždy začnem napchávať sladkosťami a nepoznám konca 😀 😝
A ďakujem za podporu, ja dúfam, že všetko bude v poriadku s mojou Larou. Tá si zasa vymyslela niečo nové. Podľa mňa už prekročila medze normálu, toto už je adrenalín - vylezie na gauč, rozbehne sa z jednej strany na druhú a normálne skočí dole. No a ja keď nechcem aby sa mi prizabila, tak ju samozrejme chytám. A jej sa to páči, je to pre ňu neskutočná sranda 😀 😝 A včera zaradila do svojho slovníka nové slovo - wow 😀 Kde na to prišla, celý večer nám s tým pílila uši - wow, wow, wow 😀 😀 😀 😀 Ale je s ňou čím ďalej tým väčšia sranda, stále niečo vymýšľa a je strašne zvedavá 😅

elly111
11. okt 2009

Slaviq tiež držíme palce aby bola Lara ok
že wow 😀, pridávame sa k adrenalínovým hráčom, náš včera začal robiť niečo podobné rozbehne sa a hádže sa smerom vpred alebo dozadu na zadok nikdy neviem kam 😅, no šialené, asi musíme kúpiť ten skákací hrad nech skáče tam lebo na gauči a z neho je to fakt nebezpečné 😖

jancia
11. okt 2009

Ahojte baby, tak citam ze za tyzden nam pribudla dalsia tehulka 😵 gratulujem Katuska 😉

Som Vas vcera v noci aj docitala ale uz som nemala sil pisat...

No my sme sa mali superne, prisli sme uz v piatok vecer, Tomino paradne zvladol vyse 2000km v aute 😉, no a ani sme nebrali kocik, vsade bud mne alebo Petovi na chrbte alebo vpredu v manduce, aj si pospinkal, aj sledoval vsetko, no pasak velky 🙂 skoda ze si to velmi nebude pamatat, len z fotiek, ze kde vsade uz bol...

Prajem peknu nedelu, asi sa vsetky venujete manzelikom, ten moj je na futbale, tak my oddychujeme doma a pecieme kolacik (teda Tomi fuka do vankusa uz skoro 2 hod. 😝 ) a potom pojdeme asi za starkou.

Inak ako bol tyzden s nami oboma tak to bolo len na striedacku 1000x po sebe - mamaaaaaaaa a potom tataaaaaaaaaaaa, som zvedava zajtra ked ostaneme uplne sami 2... asi ma aj zozere ze furt len ten moj ksicht vidi 😀. A strasne sa mu zacali koniky pacit tak ako mal obdobie "havo,havo" tak teraz konik ale to nevie zvuk ale napodobnuje akoze cvala tak sa tak trasie ci pohupuje... podareny 🙂. A ma takych 2 malych konikov tak tych ma v rukach a vsade s nimi beha...

danulik
11. okt 2009

😕 😕 😕
kde ste vsetky? pozerate superstar? 🙂

my sme dnes boli na otocku v nitre, boli sme si dat spravit navrh tej kuchyne, zajtra by nam ho mali poslat, uz sa tesim 🙂
rano ideme na yamahu, konecne 🙂 uz sme zmeskali dve hodiny, ale hadam sa chytime 😉

jani - a co ste tam robili?

jancia
11. okt 2009

danulik ahoj, tak uz si fit? 😵 hej ja som pozerala superstar 😵
no a vo Svajci sme boli na vylete, v Zurichu mam kamosku tak sme ju boli pozriet 😉

danulik
11. okt 2009

jani - skoro 😉
ahaa..no tak to ste mali pekny vylet 🙂

danulik
11. okt 2009

inac, ked si uz spomenula to svajciarsko - neviete co je s anulou?

jancia
11. okt 2009

no to by som tiez rada vedela... aj mi tu chyba nasa anulka s Klarkou, ale asi je dost zaneprazdnena a volne chvilky travi s rodinou...

dani pozeravas superstar?

danulik
11. okt 2009

mohla by sa tu aspon ukazat..

ano, pozeram 🙂

jancia
11. okt 2009

ja tiez 🙂 a uplne zeriem tu malinku milunku Moniku, je neskutocna 😵 jaaaaaaj no mala by som ist asi do inej temy, heee 😝

danulik
11. okt 2009

zlata je, aj mne sa paci 🙂 a este ta konvickova - minule spievala kraaasne 😉

teraz je co za blbost na markize? particka?? dost trapne 😝 vypinam 🙄

idem uz asi do postele, manzel zalahol s lili, musi dospat minulu noc.. a my rano vstavame na tu yamahu 😉

dobruuu 😵

danulik
11. okt 2009

jaaaj, este som chcela - ako je ta basnicka ci co to je "varila mysicka kasicku"? dnes sme cestou z NR so sestrou spominali a ona si pamata len taku brutal verziu - na konci nieco ze "...a tomuto uz neostalo, tak mu odrezala hlavicku..." - to tam naozaj bolo???? 😅 😅 😅

basky
11. okt 2009

Ahojte,

Danulik, tak svadbu ste takto rychlo ukoncili? Aspon ste sa trosku zabavili?
Nas Simik by teraz v tomto obdobi zubkov urcite nezaspal s babkami, uz od jula uspavam len ja, ani tati nema teraz uspech.
Inak krasny ten Vas bytik bude, kupelka nema chybu, cierno biela je moj favorit uz davno.
A tie detske izbicky su nadherne, co ste dali linky, aj mi je to luto, ze nemame detsku izbicku pre Simonka, no snad niekedy budeme mat aj my vacsi bytik.

Katuska, kde si kupila termo tricko pre Mareka? Alebo ak aj ostatne viete, kde kupit, poradte. V zime sa nam urcite zide, a zatial co som sa pytala v sportovych obchodoch, nikde take malicke nemaju. Diky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre