Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

danulik
25. jan 2010

cau elly 😉

katinka0000
25. jan 2010

ahojte!

ako sa mate? co mate nove?

my sme boli s nicom min. tyzden na poslednej poradni. meria 90 cm a vazi 13,5 kg. no riadny chlapisko mi to doma rastie. dr. ked ho zbadala, tak sa hned zasmiala, ze ci ho uz idem prihlasit do skolky, lebo vyzera na 3 roky. min. tyzden som ho bola dat znovu ostrihat, lebo mal uz riadne haro. to bolo zase placu. horsie ako pri ockovani. ale casom si isto zvykne.
ja som sa konecne dnes bola dat trochu skraslit. dala som si podstrihnut a zafarbit vlasy. som nebola vyse 3 mesiace u kadernicky.

danulik: ani ja som este nebola od porodu u gyn. ale uz sa musim aj ja konecne objednat.

danulik
25. jan 2010

ahoj kati 🙂
90 cm?? to je naozaj riadny chlap!!
poprosime nejake foto ostrihaneho nicolaska a jeho krasnej maminky 🙂

tak sup sup objednat sa kto nebol, ja idem o mesiac 😉

kape
25. jan 2010

Ahojte.

Ja som bola cca pred rokom, som mala nejake zle vysledky uz ani neviem coho , tak som bola na kontrole, ale tiez sa chystam niekedy v lete, aspon raz do roka by sme mali ist.

Kati ze 90 cm ? Fuha, to je riadny chlapisko. To by boli nasi krpciatka popri nom. Ja Samka striham doma so strojcekom a sa pri tom smial naposledy, lebo ho to steklilo. Tak som rada , ze nemame z toho traumu.

Ste sa pytali na prebalovanie a cikanie. Samko toho podla mna az tak vela cez den nepopije ale cura statocne, nieco do plienok a nieco do nocnika- aj dost casto do toho nocnika a napriek tomu takych 6 plienok denne vymenime - my sme na latkovych. V noci neprebalujem, ak je pocurana tak riadne, ale casto sa stava, ze sa zobudime aj so suchou plienkou. Pred spanim vsak 3-4x este ideme na nocnik. Aj sa vycika, ale hlavne to zneuziva potvorka mala,lebo vie ze este nemusi ist spat. Hned ako dopije mlieko tak zacne robit "ccccccccccccc", ze chce akoze cikat.

A uz sa vie pekne pytat na nocnik, ale este sa nam stava casto, ze akurat sa pyta, ked uz cika do plienky. Vonku a v aute mi tiez hlasi, ale to mame bohuzial smolu, doma ked zahlasi "cccccccccccc" alebo "hanba" tak vieme, ze treba rychlo nocnik.

Danulik a kedy sa nam dotycna tehulka prezradi, aspon s nou dohodni termin, ja to citim, ze som sa nemylila, moje dedukcne schopnosti vacsinou nesklamu . 😵

NO a ja na take filmy veru nie som, naposledy to este na vyske, ked sme boli na panovi prstenov, tak som v kine normalne zaspala (nikdy redtym sa mi to nestalo), pre mna nekonecne dlhy nudny film, ale moj chlap taketo rozpravky moze, tak som mu chcela spravit raodst.

kape
25. jan 2010

Este som sa chela spytat, ci je medzi nami nejaka mamina co pracovala na dohodu a ide si robit danove priznanie.

danulik
25. jan 2010

kape - to je super, ze sa uz takto pyta na nocnik.. lili nehrozi 😝 ale ked sa pokaka (a ja o tom neviem), tak mi donesie babiku a zacne jej ovoniavat zadok a hovori ze "fuuuuu" 😀 a musime ju prebalit (aj jednu aj druhu) 🙂

neviem kedy sa tajmostvo vyzradi, musite si pockat a byt v strehu 😀

kape
25. jan 2010

Danulik ake sanky ste nakoniec kupili pre Lili, lebo my sme prisli na to , ze tie co su u babky, tak sa na ne neda primontovat operadlo, takze su nam teraz naprd. Tak hladam za rozumnu cenu. Baby kolko Vas vysli v POlsku, aby som mala predstavu.

tinka66
25. jan 2010

danu - dobre nas natahujes🙂 a ja potom trpim nespavostou a utekam dole na pc kedykolvek v noci, ze co ste zase napisali.....

jancia - ja som tiez menila gynekologa za konecne zenu a to dokonca v petrzke Sladicekova, neviem, ci ti to nieco hovori...vela chval je na na a fakt ma super pristup, taky ako som hladala.....inac ja som brala duphaston a ked si robis ten test na urcenie pohlavia, tak musis byt cista minimalne 10 dni a ja som bola len 8🙂 a taktiez musis vynechat radovanky s muzikom aspon dva dni🙂 a tak, ale treba to brat s rezervou...tie baby co pisu negativne reakcie asi nedodrzali podmienky...ved nie sme u nich doma v spalni🙂

danulik
25. jan 2010

kape - nakoniec sme nekupili ziadne 🙂 zatial sme sa boli len bobovat 😉
tusim iwus pisala, ze kupila za 20 eur v PL, ale nie som si ista.. u nas co som zahliadla v tescu, tak asi 50 bez opierky..

tinka - to mi je luto 😅 ale ja naozaj nemozem nic prezadit 🤐
inak k tebe si neviem predstavit chlapceka, takze tipujem dievcatko 🙂 ale nespoliehaj sa, tento rok mi nejako nevychadzaju tipy 😀

kape
25. jan 2010

No som si aj myslela, ze asi tak cena v Polsku, inak aj my sme sa zatial len bobovali v pohode, len ked treba tahat, tak to uz je problem, lebo to sa Samko rad vyvali . 😀 No uvidim, co pozhanam.

Tinka, uz tu boli maminy s prvymi dievcatkami a snivali o druhej babe a budu mat krasny parik. Zatial az na Katusku vsetky co vedia cakaju chlapcekov, tak snad Ty im ten priemer vylepsis, ale v podstate to bude aj tak jedno nie, hlavne nech je zdravucke a potom je moznost este pripadneho dalsieho kola, ako si ja hovorim, ak druhe u nas bude chlapcek. 😀

danulik
25. jan 2010

este vam dam tip na hru pre deticky: http://www.ab-obchod.sk/hracky/hry/magneticke-r...
my sme to tiez mali ako deti, lili to niekde objavila a odvtedy je to oblubena hra(cka) 🙂 objednala som jej nove, lebo na tych nasich uz boli polamane udice..
kto to nepozna, tak ide o to, ze rybicky aj udice maju na konci magnetky a deticky tie rybicky vytahuju (bud sa krutia, alebo chytaju len take "nehybne") 😉

nika.r
25. jan 2010

ahojte 🙂

jancia, už máš lepšie vnútorné rozpoloženie? 😉 Ja teraz vkuse zo všetkého plačem, správy v telke som musela prestať pozerať, lebo som pri nich plakala.

ja dávam Tomimu citrusy už pár mesiacov. Ale s mierou, nie veľa, nie každý deň. Ale napr. v decembri, keď mal chytené priedušky, som prosila Dr., aby mu ešte nedávala antibiotiká, že to skúsime nejako ináč a uvidíme o pár dní. Tak nám dala pár dní a za ten čas som mu spravila našu tradičnú kúru na všetky začínajúce choroby - čaj s medom a citrónom a dal sa dokopy aj bez antibiotík a za pár dní.

niektorí sú tu už riadni šikovníci, čo s atýka nočníka. Tomi ho stále nechce ani vidieť, ale čistotný je. Keďma špinavú plienku, musíme prebaliť, sám to ohlási.

my sme tiež boli na Avatara, celkom fajn zážitok, lebo som bola prvýkrát na 3D. Manžel bol z toho úplne hotový, aj tapetu na PC máme avatar a tuším ten film videl už 3x 😝

danulik
25. jan 2010

alebo aj tieto vyzeraju dobre: http://www.vytvarnehracky.sk/joomla/index.php?p...

ahoj nika 😉

vyzera to tak, ze avatar zaujal hlavne chlapov 🙂 🙂 🙂

kape
25. jan 2010

Danulik dik za tip, mam v tom prvom obchode kupon na zlavu a som minule pozerala, ze co kupim, tak uz viem co .

Nika uz je to dobre s Tebou si minule pisala, ze zas Ti je zle.

tinka66
25. jan 2010

danu- 🙂 dobre tipy na hracky dakujeme...citim,ze mas dobru intuiciu...

kape - tak uvidime, ved v podstate je uz davno rozhodnute...inac Samko je velmi sikovny a na chlapceka ani nehovorim🙂 posielame mu pusinku....

nika r. - normalka, to sa hormony opat blaznia...mm hovori, ze ked som brala duphaston, bolo to lepsie🙂

nika.r
25. jan 2010

Katka, ďakujem, hej, už mi je lepšie. Už mi býva zle len večer, to sa dá vydržať.

nika.r
25. jan 2010

tinka :D

nika.r
25. jan 2010

ahoj dani 🙂

nika.r
25. jan 2010

už som tu sama? ale aj tak musím ísť, beťárik sa mi zobudil.

Asi som Vás všetky odplašila. Som trochu nudná, uznávam.

Papa.

jancia
25. jan 2010

ale nika co si 😝 ja Ta rada citam 😵 teda ja vsetky rada citam 🙂

kape
25. jan 2010

Nika nenudis. 😉

Kazde nase augustovcatko je sikovne, kazde v niecom inom, ale vsetci su jedinecni 🙂

Inak ked uz tipy na hracky, u nas momentalne boduje ta tabulka na pisanie.

Danulik a naco antikoncepciu, si vravela, ze do domceka bude dalsie babo a v domceku chcete byt do roka 😉

hribikana
25. jan 2010

ahojte,
aaaano magneticka tabula na pisanie je aj u nas IN
ideme vonku, paaa

elly111
25. jan 2010

ahojte nejako ste sa rozšupli nestíham teraz čítať ideme von mrznúť ale...
danulik 2x preto že po 600nedelí sa mi ešte nedala dobre odobrať cytológia 😝

danulik
25. jan 2010

kape - ale ja som nepovedala, ze hned 😀 domcek si chcem v klude zariadit a potom sa uvidi 😉 pravdupovediac ma to zatial vobec nelaka..

elly - jaaaj 😀

tinka - tak drzim palce 😵 aj ked teraz to uz neovplyvni nik/nic 😅
a nerozmyslali ste zistit to z krvi? tam mas isty vysledok 😉
http://www.geneton.sk/slu_prenatal.html

tinka66
25. jan 2010

danu - to nemozem povedat mm🙂 ty vies vsetko...ako to stihas?

danulik
25. jan 2010

moje dieta je uz v posteli, dnes uspava tatik, pocuvam ich cez vysielacku, ale je tam ticho, tak uz asi spinkaju 🙂

pokusala som sa jej pozriet do pusy, ze ktore zubky su na rade, ale nedala sa.. zatial ma von iba 4 😅

emi - vy ako??

danulik
25. jan 2010

tinka - ale nie, vsetko neviem 😀 som tu videla reklamu, tak som klikla 😉

mhviezdicka
25. jan 2010

ahojte koceny,
tak my uz spinkame. dnes to islo celkom rychlo 🙂

dani,
tie magnetkove rybky pozname. My mame take z DRacika - dostali sme pod stromcek. JE to ako drevene puzzle - takze dieta ma 2 hracky v jednej. Lucka uz bez zavahania vychyta vsetky ryby a potom bez zavahania vsetky pouklada naspat. Sikulka moja - velmi ju tato hra bavi, a este take tie vkladacky vselijakych tvarov. to vydrzi aj 10-15 minut vkuse sa s tym hrat.

mhviezdicka
25. jan 2010

a ozaj, pisala som tess - a ...

mhviezdicka
25. jan 2010

... chvilka napatia 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre