Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

katinka0000
13. okt 2008

ahojte!

dneska sme boli na sono noziciek. supeeeeeeeeeer!!!!
uz nemusime balit na siroko. nico to ma vraj nadherne vyvinute. 😀
som taka stastna.
no dnesny den bol dost natrieskany. cely den sme behali po doktoroch. ja som bola u zubara a na endokrinologii a nico u detskej lekarky s tymi vyrazkami a na nozicky
na tie vyrazky nam doktorka dala kvapky fenistil a tak mast, ktoru nam museli v lekarni zarobit. hrozne to smrdi a nico po nej vyzera ako keby vysiel z komina. je taka cierna.
tak dufam, ze to pomoze.

danulik: a vy ako s vyrazkami?

katinka0000
13. okt 2008

my sme zo zaciatku kakali skoro do kazdej plienky, ale uz sa nam to upravilo. kakame kazdy druhy den.

danulik
13. okt 2008

kati - nam uz vyrazky zmizli 🙂 kupali sme v tom hypermangane a natierali mastou locoid (3 dni) a teraz by sme mali pokracovat asi tou istou mastou aky vy (hneda, ktoru nam namiesali v lekarni), ale uz nebudeme, lebo tvaricku ma krasnu 🙂

jancia
13. okt 2008

veji no uz aj ja prestavam mat vycitky 😅 hoci zo zaciatku som sa tomu branila, ale teraz ho to fakt obcas ukludni a to je dobre 😉

kati no super, ja len nechapem preco niektori doktori povedia ze uz nemusite balit napr. po 2 mes. alebo aj skor a mne zase povedali balit preventivne do 4 mes. 😕 a niekto zase hovori ze aspon do pol roka balit... tak ja fakt neviem co je spravne...

katinka0000
13. okt 2008

danulik: ta nasa mast je taka sedocierna. no my sme to namali take hrozne, tak asi preto nam doktorka nedala ten pripravok do kupela. dufam, ze to tiez coskoro zmizne. my sme neboli u koznej, to nam predpisala len detska lekarka.

janci: ten doktor povedal, ze uz vobec nemusime a pol roka mame prist na kontrolu. ze sa to nadherne vyvija. v niektorych krajinach nebalia na siroko vobec.

danulik
13. okt 2008

jani - my tiez davame cumlik, ale lili ho velmi nechce - ked zisti, ze z neho nic netecie, tak vypluje 😀 obcas na prechadzke si da, ale doma velmi nie..
balit mame aj my do 4 mesiacov, ale nie vzdy to dodrziavame 😅

danulik
13. okt 2008

kati - neboj, urcite vam to zmizne 😉

katinka0000
13. okt 2008

danulik dik!

nas maly oblubuje cumlicek tak 50 na 50. ked je nervozny, tak mu ho dame, aby sa trochu upokojil. a ked je kludny, tak ho vobec nepotrebuje. pozera si, mrmle a nic ine ku stastiu nepotrebuje. 😀

pridala som nejake fotky v novej klokanke. hrozne sa mu tam paci. na vsetko vidi a to on oblubuje. huncut jeden!

bibianna
13. okt 2008

Baby, aj vaše dietky veľmi plačú, kým zaspia? My máme problém ho uspať cez deň, nevie sám zaspať, stále plače, očká ospalé a nie a nie zaspať a to sa snažíme ako vieme.

danulik
13. okt 2008

bibi - ked lili zaspi na cicke, tak je dobre, ale niekedy sa nepodari a tiez place - je to taky unaveny placik, vtedy skusame aj cumlik, alebo uspavame na rukach.. vacsinou to dlho netrva, ale napr. v sobotu som ju uspavala az do polnoci - vacsinou zaspinka okolo desiatej..

bammbi
13. okt 2008

Ahojte babulky,
pozeram posledne albumiky - Jancia, Tomi ma tvaricku ako dievcatko, je velmi zlaty...
Katinka, nico je tiez vlasaty fesak.. 😉 Je neuveritelne kolko mate fotiek s usmevom, nam sa to malokedy podari - odfotit malu ked sa usmeje, fotak nema moc v laske teda....
... ani bysticke herecky nezaostavaju teda 😉 😉

BB a BA stretka - ste po porode vsetky kocandy !!! 😉

...ja som malu predvcerom vazila na kuchynskej vahe ( to ste mali vidiet tu proceduru...) a vyzera to tak ze pribrala vyse pol kila za 10 dni, tak neviem neviem... predtym ledva priberala 150g za tyzden... Proste dostala papkaciu maniu, zacala si pytat papat kazde dve hodiny a to sme predtym boli mesiac na systeme kazdych troch hodin.... beriem to pozitivne, hoci bradavkam to dava zabrat..... no a v obleceni 0-3mes uz nevyzera utopena... 😅

bammbi
13. okt 2008

Bibiana, aj nasa bambula ma problem zaspat cez den ( pokial nie je vonku v kociku), vtedy pomaha cumlik- nas denny uspavaci prostriedok, zabalenie telicka do tenkej decky, tak aby sa nebudila rucickami (tu sa to vola swaddling), chvilku si pomrnci a potom zaspi... Problem je vtedy, ked jej vypadne cumlik a vtedy sa zlosti, takze musim byt poruke, aby sme ho vopchali naspat...no nic moc...ako kedy, niekedy ho vypluje a spi aj hodinu...
V noci ale spime bez problemov a bez potreby cumlika...

bammbi
13. okt 2008

...ani my nepouzivame rektalnu trubku... kakame do kazdej plienky - doslova... bambulku uz ma prezyvku "moj maly sracik" ....plienocky casto pretecu, takze prezliekame niekolko krat do dna... Pouzivame znacku Pampers, ale nie som az taka spokojna... Mate niekto podobnu skusenost s pamperskami? Aku znacku pouzivate? hlavne maminky s babatkami "sracikami".... 😅 😕 🤐

danulik
13. okt 2008

bibi - jaaj, ty si myslela uspavanie cez den? 🙂 no tak to ani neriesim, bude zaspi pri kojeni, ale nezaspi vobec.. v kociku tiez velmi nespi, trosku zdriemne a potom otvori ocka a kuka 🙂

bammbi - dakujeme za pochvalu 🙂 aj tvoja malicka je nadherna 😉
nam sa tiez nedari zachytit usmev, ale raz sa to hadam podari 🙂

co sa tyka plienok, my pouzivame pampersky a tiez ich obcas prekaka.. aj my casto prezliekame 😉 dnes 3x (raz sa pogrckala, raz prekakala a potom po kupkani)..
kupila som aj babylove, tie su dobre, len sa mi akosi nedari dostat do DM-ka (to tebe asi vela nehovori, kedze si mimo SR)..tak pouzivame tie pampersky - momentalne c. 2 (od 3 - 6 kg)..

bammbi
13. okt 2008

Anula - Klarka je velmi sikovna... nechapem, ako sa dokaze tak dostat z oblecenia... 😅
...nasa Natalia nozicky este neobjavila... zato rucicku by si do pusy najradsej vopchala celu... 😎

tak uz koncim, nejaku tu trpim samomluvou... majte sa krasne.. 🤐 😵

bibianna
13. okt 2008

Bambi, aj náš tak isto spáva

bammbi
13. okt 2008

Cau Danulik, skusali ste Huggies? .. a inac, kupkas malu kazdy den?

danulik
13. okt 2008

bammbi - skusala som tie newborn, ale boli strasne uzke a lili z nich bola stale otlacena.. tie vacsie som zatial neskusala, ty ano?
kupkame kazdy den 😉

katinka0000
13. okt 2008

ach som taka nastavana. niekomu v inej teme vadi, ze mam fotku v pase so psikom a nie s nicolaskom. nie je to drzost? vraj, aby som si konecne zmenila fotku. ved ak chce niekto vidiet mojho synceka, tak si klikne na moj album a tam mam len jeho. velmi rada by som si zmenila fotku, kde by sme boli ja, nico a nas nebohy havko, ale zial nejde to. niektori ludia ma vedia riadne vytocit.

danulik: teraz som malinkemu kontrolovala tvaricku. zda sa mi, ze niektore tie pupaciky su ovela cervensie. moze to byt prva reakcia na ten krem? aj vasa mala to take mala?

bammbi: dik! no on sa stale tak vyskiera. a keby si ho videla, ako sa s mojou maminou v sobotu debatoval. ona mu hovorila a on jej normalne odpovedal, ze geee, aaa, guuu... bolo to uzaasne!!! trvalo to dost dlho, mozno aj nejaku pol hodinku. my sme mali tiez huggies a boli asi take ako tie z DM.

katinka0000
13. okt 2008

ja nekupkam kazdy den, vraj to vobec nie je dobre. velmi sa tym vysusuje pokozka. snazim sa kazdy druhy den. ale teraz sme kupali aj v piatok, v sobotu aj v nedelu. dneska uz nie.

danulik
13. okt 2008

kati - nie, jej to zacalo hned blednut - natrela som jej to vecer pred spanim a v noci, ked sa zobudila na papanie, som uz videla, ze to mizne.. ale stalo sa nam to po tom bepanthene ☹

anula
13. okt 2008

Caves Bambi,
ze sa aj ukazes 😀 😝 . Uz kupujes lyze?
Ja som pouzivala Pampersky, bola som velmi spokojna, potom som mala Fixies, co mi poslala krstna, tiez dobre, ale menej ako Pampers, no a teraz mame Tescove a som maximalne nespokojna, prekakaju sa zboku a aj precikaju, Klara ma vzdy bodynka vlhke medzi nozickami. Takze sa vratime k Pamperskam. Navyse je na pamperskach indikatorovy papierik, takze hned podla farby viem, ze je v nej nieco.
A ako sa Klara dostane z oblecenia? Ani ja neviem ako. Ako dostane nozicky do stredu, to este viem pochopit, ale ako sa dostane z rukavov...Je velmi ziva, vkuse sa mrvi a podskakuje, tak asi nejako pri tom mrveni. Minule sa nam domrvila z hracej deky pod gauc a tam sa zakliesnila a spustila hrozny rev.

katinka0000
13. okt 2008

danulik: tak myslis, ze mu to nemam davat alebo co? som z toho uz na nervy. uvidim, ake to bude mat rano. ak horsie, tak neviem. asi zavolam doktorke. a co vam to dala ta doktorka?

jancia
13. okt 2008

anula no ked vam take kusky stvara v 2 mesiacoch, sa tes co bude ked zacne lozit 😝 hihi budete ju musiet strazit a ani na sekundu nespustit z oci 😉

oki deti 😅 idem spat papaaaa

rano ideme s tatom do jeho prace sa ukazat 😵

katinka0000
13. okt 2008

danulik: malinka to mala aj na tele alebo len na tvaricke?

katinka0000
13. okt 2008

aj ja si idem lahnut. zachvilu odsavam mliecko, takze sa idem len natiahnut. dobru noc!

danulik
13. okt 2008

kati - pockaj do rana a uvidis.. ak sa to zhorsi, tak chod na kozne (ale potrebujes doporucenie od vasej dr.)..
lili to mala aj na krku a trosku aj na hrudi..

danulik
13. okt 2008

a ta mast sa vola locoid

katinka0000
14. okt 2008

ahojte!
danulik: on to ma len na tvaricke - na lickach, brade a na slichach. dneska to uz nema cervene, len sa mi zda, ze ma taky vysypcek. ale este pockam a uvidim. davam mu aj trikrat denne tie fenistil kvapky.

danulik
14. okt 2008

kati - a ty si spokojna s tym klorane sprch. gelom? lebo my sme ho tiez pouzivali a mam pocit, ze aj tym sa jej to zhorsovalo.. ale to sa asi tazko hodnoti.. no a samozrejme - kazdemu sadne/nesadne nieco ide..
drzim palce, nech vam to rychlo zmizne 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre