Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

katinka0000
8. sep 2008

tak sme viacere, ktore zboznuju sladkosti.

moj maly pije len z flasky, takze s tym problem nemame. 😀

kikinela
8. sep 2008

no sladkosti ja som teraz doslovne zožrala čokoladove keksiky že112g 😅 a ešte by som niečo pohladala ale musim sa krotit ale ked to je silnejšie ako ja 😠

katuska.
8. sep 2008

baby, dik za rady.. pri posteli stoji vinea, caj uvareny v kuchyni.. zajtra rano si spravim meltu a snad bude toho mlieka zas dost...

kape - este k tym tamponom mi napadlo... min tyzden som si kupila zberace MM.. niekto to vola muslicky na MM a odvtedy spotreba klesla... a su aj prakticke.. pocas kojenia zachrania mliecko, co dam potom malemu do striekacky.. uz setrime kazdu kvapku 😔

pri kojeni mi zle nebyva, len strasne vysmadnem... musim hned pit

tess - kde sa da kupit to mlieko gravimilk. v lekarni?

a biely povlak na jazyku ma aj nas a mylsim, ze to bude od mliecka.. a zelena stolica je ak je dlhsie pokakany, ze to tak zoxiduje.. to mi este v nemocnoci povedali, ked som sa zlakla, ze co to je... 😉 ale aj to zelezo robi isto svoje

maly spi tiez v noci v postielke.. nadranom v posteli s nami, lebo sa budi kazdu chvilku.. a zda sa mi este velmi skoro davat take male babatko do inej izby... hmm

katuska.
8. sep 2008

a sladkosti? doteraz som sa odvazila na jednu margotku a tatramelky... inak chcem este schudnut, tak aj preto ich nejem... sak kto by menil cely satnik? 😉 este tak 5kg a budem spokojna..

jankamanikova
8. sep 2008

Ahojte!
Katuska - skus aj castejsie maleho prikladat, aj kazdu hodinku. Mliecko sa TI rozbehne a maly bude vela papat, uvidis. Len sa drz a neplac, zvladnes to a keby nieco, tak sme tu my 😉 .

Jamaica - ja mam pocit, ze malinka sa TI v noci nebudi tak casto na kojenie, ale na to, ze potrebuje Tvoju blizkost. Keby spala s Tebou, bolo by to lepsie. A suhlasim s Lalu, ze babetka reaguju na nasu pritomnost a velmi potrebuju citit istotu matky. A to sa da jedine, ak je mamina s dietatom spolu.

elly - to, ze TA to mrzi, dokazuje, ze TI to nie je lahostajne a ze je tento fakt pre Teba dolezity. Ale nech TA to nemrzi. Bud pokoja, kludna, oddychuj a venuj sa malemu ...

Ja pouzivam babyvak a nedam na neho dopustit ... www.nosenie.sk ... Bez neho neviem existovat pri mojich drobcoch a pomaha mi. Kojime sa v nom vsade a je to kojenie aj diskretne, lebo nik to nevidi. Ja som v nom kojila uz aj na omsi v kostole a pohoda 😉 .

A nosice su super na stranke www.nosime.sk. Mne sa rata ten patapum ... Pri nosicoch treba len davat pozor, aby babo malo zadocek zahnuty do klbka. Typ znamej klokanky nie je vhodny, lebo tlaci velmi na chrbticu hlavicka a neskor tie deti maju problemy s drzanim tela. Dolezite je, aby ten zadocek a v babyvaku chrbatik bol zahnuty.

My sa mame dobre, Jakubko je uzasne dieta. Trochu sa pucime, snad to po tretom mesiaci prejde. My mame v nedelu krstiny, tak mam v hlave kopec myslienok, ale velmi sa tesim.

jancia
8. sep 2008

Caute babule...trosku Vas citam cez den ale pisat moc nestuham 😅 ale aspon Vaschcem pozdravit!!! Tak uz sme tusim vsetky maminy... uzasne! 😵 A tie nase krasne deturence, radost pozriet do albumikov akych anjelikov sme to nosili 9 mesiacov v bruskach 😵
Prajem pekny vecer, pokojnu noc a poslusne babatka 😉 papa

jancia
8. sep 2008

Janulik kedy si prihodis Jakubka do albumiku, hm?? 😉

jankamanikova
8. sep 2008

jancia - uz na tom pracujem 😀 ...

jamaica77
8. sep 2008

Jankamanikova - no vies ja som doteraz snou spavala v posteli v jej izbe (5tyzdnov) a spinkala tak isto, kratke intervali, ja si mysilm ze to je tym, ze ona je velmi unavena v noci a vypije len z jedneho prsnika a to jej dlho nevydrzi v zaludku, pred spanim ked vypije z obydvoch tak vydrzi do tych 4hodin ale po tom dlhom spanku uz len kratsie intervali 😅 , aj vcerajsiu noc som od 4h s nou ostala v posteli kde ju kojim, lebo sa mi nechcelo vstavat ju supnut spet do postielky (bola som prilis leniva nevladala som ani seba do spalne odniest 😀 ) takze spinkala pri mne a bol to len 2hodinovy interval. Ja viem ked nevie v postielke niekedy zaspat ze ma chce, tak ju vzdy vyberem a zoberem do postele ku sebe ale nikdy ju vnoci nenosim do postele ku manzelovi, on sa nevie kontrolovat, hadze rukami a aj so sebou, tak nechcem nic riskovat. Sem tam rano okolo 6.30h zajdeme si tam lahnut spolu ale aj to mam strach ze ju pripuci tak ju chranim vlastnym telom 😅 ale vecsinou problem mala nema v postielke, vie ze tam ma spinkat a hotovo, neprotestuje. Zboznuje sa cumakovat na svoj kolotoc nad postielkou, az sa rehoce z neho 😀 strasne sa jej to paci 😉

katinka0000
8. sep 2008

baby mna nenormalne boli ten zub! som na hlavu, mala som ist dnes k zubarovi, ale bojim sa. ☹
zajtra ma to urcite neminie. neviete, kolko ibalginu si mozem dat? zahodila som krabicku, takze neviem, ake je davkovanie.

katuska.
8. sep 2008

jani, aj my mame v nedelu krst. aku budete mat kosielku? ja som kupila cistu a chcela by som ju sama dorobit.. asi nieco vysit a nieco namalovat.. uvidim, co z toho bude.. 😉 marek sa akurat napapal.. dala som mu z jedneho prsnika, potom na chvilku prilozila z druheho a este som mu dala z flase a vypil este 60ml... bala som sa tej flase, ale vraj s avent flasou mamicky nemaju problem... ze babatka aj nadalej cuckaju aj z prsnikov... tak uvidime

tunylyk
9. sep 2008

katuska ja som zo začiatku malého,kým bol slabý a netahal poriadne,dokrmovala odsatým mliečkom z flaše,mám lovi,tá nemá klasický cumel,podobný ako avent a nemal problem papal aj z prsníka a aj pekne papa

tunylyk
9. sep 2008

kontrola u neurologa nam dopadla na výbornu,aj ultrazvuk mozgu,nateraz je všetko ok a dúfam,že to aj tak ostane 🙂 Jakubko je skvelébábo,v noci pekne spinka,zobudí sa maximálne raz,tak okolo 4-5-tej,aj kupka sa rad,už pri tom neplače 😀 😀

adrina
9. sep 2008

ahoj...náš drobček sa má fajn...sem tam pozlostí..ale ináč pohodička...

tunylyk
9. sep 2008

ahoj adri,tvoj už musí byť riadny fešák,Jakubko mal pred týždom 338Og,tak 200g mi z 5dni pribera,smejeme sa,že teraz ked už má mesiac,má takú akurátnu novorodenecku hmonosť 🙂

danulik
9. sep 2008

ahojte,
prave som vas docitala.. malicka spinka, tak mam chvilku cas 😉

katuska - mrzi ma to s tym mlieckom, ale este nic nie je stratene - skus hroznovy cukor, mne to pomohlo na rozbehnutie mlieka.. papaj vela hrozna, pi vineu a manzel nech ti kupi v lekarni tie hroznove cukriky v sulku - davaj si ich aspon 3x denne..

co sa tyka sladkosti, tak ja si musim zaklopat, ale chut sa s porodom stratila 🙂 som rada, lebo este mam z coho chudnut.. snazim sa jest vela ovocia, zo zeleniny toho vela nemozme, ale tak aspon mrkvicku a pod. 🙂

vcera sme boli v poradni, dr. je velmi mila, liluska pribrala od prepustenia z nemocnice 300g, vsetko je v poriadku, tak sa tesime 😉

anula
9. sep 2008

Ahojte,
len narychlo, kym ma moja Duracelka necha na pokoji.
Nespi cez den ani minutu, cumel nechce, najradsej je vo vertikalnej polohe aby si vsetko mohla obzerat, este citanie sa jej paci. Otec mi tu nechal stare noviny, tak citame.

Zo stravy som vynechala hrusky a strukoviny a zbadala som, ze ani jogurty jej nerobia dobre.

Kupanie si nechavame po vecernom krmeni, ked si dobre odgrgne, tepla voda jej dobre robi na brusko, pocas kupania jej na nom necham handricku s teplou vodou, dobre sa potom vyprdka a nalozi mi do cistej osusky 😀 .

Mlieka zatial mame dost, kazdy den aj odsajem okolo 50-100ml a ikladam do mraznicky na horsie casy.

Madi, nemas hlboku vanicku? V nemocke mali hlboke vanicky a Klara sa tam bala kupania, doma mame taku plytku, kde zadockom dosiahne na dno a aj nozickami sa zapiera o stenu a strasne sa jej paci kupanie. No a tiez zadocek v umyvadle, mam pocit, ze kaka na etapy, len aby mala zadok pod tecucou vodou 😀

Klara spava vo svojej postielke v svojej izbe, po obede ju zoberiem do nasej postele, kde ja driemem, ale ona nezazmuri oka, strasne sa jej pacia nase farebne vankuse, tak sa s nimi rozprava 😉 .
Boli sme na UZ klbov, su v poriadku, takze nebalime siroko, vcera sme absolvovali aj pediatra, pekne rastieme.

anula
9. sep 2008

Od soboty vecera nekakala, ale vcera si to vynahradila, rozkadila sa ako na pretekoch.
tuto noc mi nadherne spala od 21.30 do 5.30, az som chodila kontrolovat, ci alarm funguje.

UZ musim letiet, ideme papat a von

mimabb
9. sep 2008

ahojte maminky!
vyzera to tak, ze vsetky nas zamestnavaju nase pokladiky 😎
my sme si uz doma ako-tak zvykli... mame za sebou uz aj 2 mensie laktacne krizi, radsej to neporieknem, zatial sa kojime...
v noci od polnoci cca do 4:00 sa nevie ukludnit a ulozit...
okrem tych malych drobnosti mame kludne a dobrucke dietako

mamulky, vsetkym drzim palce, nech sa nam a nasim detickam dari!!!!!

lalunna
9. sep 2008

ahojte,
co sa tyka sladkosti, ja som schopna zjest za jedno nocne kojenie celu bonbonieru 😀 😝 nechavam len zopar kuskov, cca 2 kusky 😀 pre muza 😀 a na vahe sa to absolutne neprejavuje, parada 😵 stale len +2kg a to je pohoda, tie mi mozu aj ostat, predtym som bola lata

baby, ja mam pocit, ze nas patrik sa zvacsuje kazdym dnom, kukam nanho v posteli a aj v kociku aj aj v autosedacke, vsade uz ma menej miesta a to ma len mesiac, a ako sa mu meni vyraz tvare, to je uzasne sledovat to... a este vcera som rozmyslala, ze cely tento cloviecik je uplne cely vytvoreny zo mna a z mojho muza, z nicoho ineho, ziaden iny pridavok, to je uplny zazrak prirody, no nie je to uzasne... 😵

jankamanikova, ja zacinam tuho rozmyslat nadtym nosicom co ma aj kape, tusim manduca sa vola...

vcera som oslavovala meniny a patrikov prvy mesiacik a normalne spolocenske dieta sa z neho vyklulo, v restike ani nechcel byt v kociku ked videl kolko ludi je tam pri stole, stale len vytrestene oci a kukal okolo seba az sa mu skoro hlavka odkrutila 😀

anula
9. sep 2008

Kape, nam na zapareny zadocek zabera Sudokrem, do 24 hod je ritka v poriadku.

Jamaica, my mame tiez problem vecer s lavou stranou. 😕 Zaujimave

glia
9. sep 2008

ahojte kocule...pozeram, ze ste sa riadne rozkecali... 😀

my sme este zapareny zadocek nemali...dufam, ze to nezarieknem...u luboska asi raz a odvtedy som ho natierala len s bepanthen a matka s nim natieram tiez a je to ok...tak vrele odporucam... 😉

a k tym vahovym prirastkom...nas matulko ma 5510g, za 4 tyzdne pribral 800g, tak nam to nocne kojenie ozaj nechyba...on sa asi nadlabne dost cez den... 😀 akurat nam je male jedno peknucne oblecko, co nam bolo akurat, ked sme dosli z porodky...a zacinaju mu byt kratke bodicka 62...dupacky su este ok...

katuska a mas aj tie homeopatika na mliecko? ricinus communis 5ch? tie pomoli v rozkojeni mne a aj jednej kamoske, ta mi ich vrele doporucila...najskor som ich brala 4x denne 5guliciek, teraz uz len ked mam malo mliecka, alebo pocit, ze som viac unavena, tak si ich dam a zatial fungujeme ok...prezili sme aj moje vcerajsie prehanky, tak hadam bude dobre...a inac, pises, ze potrebujes schudnut...nedrzis nejaku dietu? vies, aj obmedzenie stravy ti momentalne ku kojeniu moc nepomaha...ja iez potrebujem schudnut, no to je teraz vedlajsie, nech kojime aspon tri mesiace bez problemov, potom sa zacnem pomaly obmedzovat...

tunylyk, blahozelam k dobrym vysledkom a drzim palce, nech je vsetko ok... 😉

jankamanikova, katuska, ja vam tak zavidim, ze uz mozete krstit...aj my chceme...no najskor sa mi musi zahojit ta nestastna jazva,aby som mohla cestovat na vychod...len dufam, ze dovtedy nebude mat matko 7kg, lebo chuda moja sestra ho neudrzi pocas celeho obradu... 😝 😀

kape
9. sep 2008

Lalu nas Samko aj prave teraz spinka v Manduce, teraz maju aj velmipeknu farebnu kombinaciu tu zlto zelenu. My mame tu bordovu, vtedy este ta novinka nebola. Maly si pekne odfukuje v nej.

My sme so Samkom este objavii caro hopsania na fitlopte ked mame velky plac. To ho vie pekne utisit.

No vyzera ze zadocek sa nam uz pekne hoji co konkretne zabralo neviem, lebo odskusli sme aj sudokrem aj pytiol a aj mliecko.

Anula to mas chudatko "dobre" ked mala cez den ani oko nezazmuri, podla mojho tehotenstva sa to dalo cakat aj u mna, ja som bola da sa povedat v kuse v pohybe. Nastastie maly spinka v noci a aj cez den.

tessie
9. sep 2008

ahojte mamuľky,

katuska - gravimilk mi kúpil manžel v lekárni, ten môj má vanilkovú príchuť, celkom sa to dá piť. Neviem, či je aj viac príchutí, vanilková je o.k. 🙂

som rada, že viacerým sa vám vrátilo krvácanie, už som sa zľakla, že čo zasa na mňa lezie 😒 ale ak je to normálne, tak som rada. Však raz to hádam skončí 😉

malá sa už začína krútiť, ideme asi prebaliť a zasa papať 🙂

anula - vy kúpete až po papaní? Nevadí to malej? Nám kázali vždy pred jedením, že aby sa jej potom nenaťahovalo bruško, ale ja by som ju tiež radšej kúpala až po, lebo ona ked otvorí oči, tak nemá "medzistupeň", ale hneď spustí plač, že chce jesť. Tak potom to kúpanie aj tak vyzerá... celý čas plače, až sa niekedy zajakáva, čo je taká hladná... no hrozné. Tak keby jej to nemalo robiť problém, tak to by bolo super. Aj tak má každý večer svoje "chvíľky" po skončení kúpania zhruba do 22:00. Vtedy ju nosíme na rukách a nevieme utíšiť na dlhú dobu. A potom ako keby uťalo a pekne spí aj do 2:00 a potom znova až do 5:00-6:00. Klop, klop, aspoň zatiaľ je to tak. Vie, že maminka by to ťažko znášala, keby musí byť častejšie v noci hore 🙂

lalunna
9. sep 2008

kape, spinka v tom nosici na tebe a mas ho vpredu alebo naboku?
ano, aj ja pozeram tu novu farebnu kombinaciu, je pekna, len neviem ci pre chlapca, a odradza ma aj ta navysena cena, asi by som dala prednost nejakej inej farbe, ale neviem sa rozhodnut, este vecer kukneme s muzom a rozhodneme spolocne 🙂
a nosi ho v tom nosici aj tvoj manzel? je to ok?

tessie
9. sep 2008

kape - a kde ste kúpili ten nosič, prosím ťa? koľko to stálo? zrejme si s tým spokojná... my tiež nad niečím rotmýšľame

katinka0000
9. sep 2008

tessie: aj nas maly to tak ma (spanie aj kupanie). preto mu dam teraz najskor napapat a potom ale po polhodinke sa ide kupat. on by sa zblaznil, keby bol hladny. 😀
a potom tak isto ako tvoja aj do 22:00-22:30 si je hore. nosime na rukach, on sa pozera po svete a hotovo. potom zalomi.

katinka0000
9. sep 2008

idem sa uz pomaly obliekat. drzte palce, aby nam doktorka povedala len dobre spravy. 😀

lalunna
9. sep 2008

katinka, drzime obaja aj patrik 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre