Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

vejinka
28. nov 2008

lebo zvykneme o siedmej co je za par minut

pipinka82
28. nov 2008

veji tvoj malinký je celý tatinko 😀 zlatučký je 😉

vejinka
28. nov 2008

pipi diky..no mozno baba druha bu po mne 😀 😀

vejinka
28. nov 2008

vynechavaju mi pismenka 😠

pipinka82
28. nov 2008

no vtom dúfam aj ja xixixi bo aj môj je celý tatinko 😀

vejinka
28. nov 2008

pipi takze vy ste mali len zvysenu teplotku? kiezby aj my...mam kupene aj cipky aj sirup panadol baby pre istotu

slaviq81
28. nov 2008

Este som take blondave vlasate nevidela 😉

pipinka82
28. nov 2008

heh veru to mi vela ludí vravieva xixi 😀 aj doktorka sa ešte s takýmto blondákom nestretla za svoju prax xixi on je in xi 😀 blond je po mne aj ja so origoš blon 😉

vejinka
28. nov 2008

tak som sa rozhodla nekupat

pipinka82
28. nov 2008

už papá práve 🙂 má rád svoje bruško ako jeho tata xixi čo papáte vy? my nutrilon ar bo iné vygrckal ☹

vejinka
28. nov 2008

my MM

slaviq81
28. nov 2008

A my sa ideme teraz kupat. Tak pekny vikend vsetkym.

pipinka82
28. nov 2008

ideme aj my bo je umrnčaný ked som na nete xixixi ja nemôžem nič len sa jemu venovat xixixi 😀 pekný večer paaa

vejinka
28. nov 2008

slaviq..aj tebe

vejinka
28. nov 2008

maj sa pekne pipi 😉

jankamanikova
28. nov 2008

Ahojte!
Dlho som tu nebola, lebo sme boli odcestovani. Najprv Praha, potom vychod a teraz ideme do Blavy. Chcem Vas len pozdravit, popriat pozehnany cas a vela radosti.
My sa mame fantasticky, tesime sa a radujeme.
Uz mam album, ak budete chciet, mozte pozriet mojho Jakubko a Janika a Matuska ...

ivetka2581
28. nov 2008

caute baby uz vjete co kupujete drobcom na vianoce?

jamaica77
28. nov 2008

jankamankova - ja som si myslela ze tie kable od fotaku uz nikdy nenajdes 😀 , super fotecky, vsetci chalani su krasni, jakubko rastie ako z vody, a sa mi vidi ze sa strasne podoba s matuskom 😉

jamaica77
28. nov 2008

Dnes som zobrala Alexu ku doktorovi, kedze sa jej to nachladenie nezlepsuje ale ani nezhorsuje, volala som len tak orientacne ze co mam robit, tak mi povedali aby som ju doniesla radsej ukazat, kedze je este stale malicka. akoze vekom...hihi, nie velkostou 😀
Takze ma ciste uska aj pluca, takze nie je to take zle, mam nadalej jej davat kvapky do nosa, cistit nostek, natierat hrudnik tymianovym kremom aby sa jej lepsie dychalo, vyvysit hlavicku a primerane k pocasiu obliekat -t akze vsetko to robim,t ak som bola rada.
No a ked ju vazili som skoro na rit spadla, ta moja mala herecka ma 7.65kg ale tentokrat ju vazili v obleceni, takze by somnieco odpocitala z toho 😅 , doktorka hovorila ze to priberanie rychle sa spomali tak po 6 mesiaci ked zacne byt este viac aktivna. Zatial neprikrmujem, stale papka moje mliecko len z jedneho prsnika na kojenie 😉 to je tych 80ml, viac nezvladne 😒
Jaj a este som sa pytala na tu klokanku, tak povedala ze jasne ze je to ok ju nosit tak ale nie pridlho, to co ja ju berem do klokanky v obchode na tu hodinku raz za tyzden to je uplne bezpecne, nic sa jej za tu dobu nestane, ale ze ine je ak by som ju cely den tak nosila par hodin denne, takze by to neodporucala, takze tu je odpoved 😉

vejinka
29. nov 2008

ivetka..my sme malemu trojo punsosiek 5 podbradnikov a mega pack pampers svokra mu kupila pyzamko na jar segra obrovskeho plysaka delfina na trenovanie...dvaja svagrovia daju korunky a dalej uz neviem co dostane 😉

vejinka
29. nov 2008

ahojte mamcule
noc bola relativne dobra.
.zaspali sme o pol jedenastej..bez kupania..a zjavne mu to chybalo u nas je to taky ritual.
.nuz co v noci o pol dvastej bol hore chytila som ho a ako ohen..
rychlo mu dala papat...teda pit najprv predne mliecko z jedneho a potom tiez len predne z druheho...
a teplota sla akoby zazrakom dole..po papani som mu chytila celo a mal ovela chladnejsie..prebalil ho muz a odmerala som tak vtedy mal 38,1 v konecniku co je 37,6. takze sme nic nepodavali a vratili sme sa do postele kde som ho dokojila z oboch...
potom vstal o pol piatej uz nebol ani troska horuci takze to bola rychlovka nakojila som a spali sme do pol osmej...
o siedmej som si ho vzala k sebe do postele lebo mrncal ale mal zavrete ocka..
.no a ozaj vcera vecer ked tak dlho nexcel spat tak som si ho vzala k sebe d postele a mlady pan ma uplne zatlacil k postielke ..
pamatam si ze som rukou vrazila do tych priecok..a bolo vtedy daco po jedenastej kompletne rozbita som sa rozhodla ze maly bude spat vo svojom..
a prehodila som ho..a konecne som sa vystrela a zaspala

spika
29. nov 2008

Ahojte dievčatá,
neviem, či takáto téma tu už bola (čítam len občas), ale ktorá máte dieťatko na UM a dávate aj niečo iné, ako mliečko? Ja mám trošku staršie bábetko - už malo 4 mesiace a je na UM, tak si myslím, že by už malo poznať aj niečo iné....2 predchádzajúce deti som mala už dosť dávno 🙂 , ale pamätám si, že sme začínali šťavičkami - jablková a mrkvová.....skúšam jej dávať šťavičky už 10 dní (1-2 lyžičky), ale nie je z toho nadšená a ani nejaví snahu prehltnúť o čosi viac.....
A druhá vec je jedálenská stolička....začala som robiť prieskum trhu...máte tipy na nejakú fantastickú stoličku?

slaviq81
29. nov 2008

Ahoj Spika,
aj mne mamka hovorila, ze ked som ja mala tri mesiace tak mi uz davala stavicky, neskor mrkvu, jablcko, zemiak. Dnes ti lekari povedia ze do 6 mesiaca vylucne mlieko. Tak si vyber.

kape
29. nov 2008

Ahojte.
Co sa tyky prikrmovania je super clanok v novom decembrovom mama a ja. Doporucuju zacat az od 5. mesiaca pri UM a pri MM, vraj to netreba prehanat pretoze je to zataz hlavne pre oblicky, skuste si to precitat, kto o to javi zaujem.

Mne sa velmi pacia stolicky od JANE - Terra a Activa, len stoja dost vela koruniek a neviem ich najst v bazaroch, ak by ste natrafili, dajte vediet 🙂

Veji - no vidis ako ste to super zvladli a si sa tak velmi bala.

My uz druhy den skusame latkove plienky a Samulo je momentalne v nich ako sumo zapasnik a uz necitime ziadny zapach jednorazovych plienok 😉 a ostal nam neotvoreny balik pampersiek activ 4-9 kg, 96 kusov - ak by nahodou niekto mal zaujem moze napisat do IP, lebo mi ho uz urcite nevyuzijeme, takze ho ani nejdem otvarat.

pipinka82
29. nov 2008

Spika môj má 3 mes.a 2 týždne a už papá jablčko s marína keksom alebo mrkvičku varenú v polievočke taký slabunký vívar som mu spravila a papá pekne na to si musí zvyknút nemixujem mu iba roztláčam každým dnom je to lepšie 🙂 ja mám polohovatelnú stoličku a tam sa mu dobre sedí xi no ešte polo sed 🙂) 😀 a papáme inak nutrilom ar bo iné vygrcká....tak kludas dávaj aj ty už 🙂

pipinka82
29. nov 2008

jasné že netreba do nich hned vela tlačit môj spapá pár lyž.a hotovo nenútim ho ale už sa chytá 😀 pomalinky dalej zájdeš sa vravieva nie? 😉

kape
29. nov 2008

Ja sa chcem len spytat, ak mozem tie co uz prikrmujete, uz boli vase deticky nespokojne vylucne len s mlieckom, ze ste sa rozhodli zacat prikrmovat? Alebo Vam to doporucil lekar? Neberte to osobne, len ma to zaujima.

Slaviq82- to som uz aj ja pocula, ze nas Samko je velky a ze si bude pytat stavicky a pod. to boloo asi ked mal dva mesiace, mozno trosku skor, tak hovorili moje cca 50 rocne tety,moja mama na mna ked som jej povedala, ze do pol roka bude dostavat len moje mlieko pokym budem mat na mna pozerala tak trosku s krutiacou hlavou, ze ci si myslim, ze to tak bude naozaj. Svokra by mu uz od tretieho mesiaca davala detsku vyzivu, ze ona tak krmila svoje deti. Vsade v dnesnych aktualnych literaturach sa pise, ze to bola uplne ina doba, doba propagovania umeleho mlieka ... Moj kolega, ked mali prve dieta ako pomaly s prvym prikrmom zacali s haluskami , vtedy som sa nad tym dobre pobavila, chudak maly sa im vyhadzal ale dnes mi z toho do smiechu , ked uz mam vlastne dieta a clovek uz o tom aj nieco vie, az tak velmi do smiechu nie je .

Ale samozrejme, zas je to len na nas rodicoch, aby sme sa rozhodli tak ako povazujeme, ze je pre nase dieta najlepsie. Ja som sa rozhodla, ze sa nebudem drzat v tomto smere rad "starsich" 😉

Tak dobru noc maminky.

kape
29. nov 2008

A este Katuska, prosim Ta, mohla by si nam napisat, preco Vam Vasi znami doporucili zaockovat Mareka az po roku proti pneumokokom. My by sme sa mali ockovat 9.12. tak by ma to zaujimalo, lebo ja osobne si myslim, ze tie ockovania su dobra vec , ale zas na druhej strane je to aj slusny biznis.

kape
29. nov 2008

A este som zabudla dakujem 🙂

jancia
29. nov 2008

Cauki no ja som sa rozhodla tiez do 6 mesiacov LEN kojit ak bude mliecko takze to neriesim a ked bude mat niekto z okolia reci tak nech si zaobstara vlastne dieta a praktizuje to na nom 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre