Augustové bábätká 2008. Pridajte sa

aktak
7. aug 2008

myslim ze uz je nacase 😵

nika.r
20. mar 2009

katuska, asi môže byť, že viac ciká..ešte ma napadla taká blbosť, ale mne Tomi občas štvorec takto precikal...daj pozor, kam mu smeruje pinďur 😀 ..mne precikal, keď som si nevšimla, že ho mal nabok 😝
a keď ho prebalíš, tak je plienka úplne nasatá? lebo ak áno, tak zrejme fakt veľa nacikal...hoci moderné látkovky pokiaľ viem, tak majú savosť cca 400 ml...žeby vycikal pol litra? ktovie...

nika.r
20. mar 2009

prevenar je už povinný?

ja mám občas strašnú depku z toho ,v akom svete žijeme..akú stravu jeme, aký vzduch dýchame, očkovania atď...napríklad som sa pred nedávnom dozevdela, že pôda u nás je strašná..takže čo sme si v záhradke pestovali je nezdravé..a nepozerali ste niekto v stredu Reportérov? ja som z tej reportáže o Zemplíne a Chemku mala normálne nočné mory 😖

aktak
autor
20. mar 2009

my sme prevenar nedali ani sa nechystame, nic mimo povinnych nechceme, zatial, pocula som aj za aj proti a takto sme sa s manzelom rozhodli
nika viem co myslis, ja na to uz ani nemyslim radsej, v poslednej dobe mam skor strach z vojny, lebo kriza moze nastrbit aj velmi dobre vztahy a vyhrotit tie horsie, ked nas napriklad rusi dlhodobo odstavia od plynu nabuduce, bude to vlastne ako vojna 🙄 a ked este pocujem ze sa rodi vela chlapcov (ako pred vojnou) tak to ma fakt povzbudi 🤐

iwuskaaa
20. mar 2009

Tessie, no my už lepšie tiež, tak dúfam, že sa to znovu nezhorší. Mali sme také asi dva týždne, ťažko aj zaspával a už o desiatej, dvanástej bol hore...a kašu som mu dala asi štyrikrát a keby si videla ako sa zalizuje 😀 . No dávam mu ju ako olovrant, alebo skorú večeru, okolo tej piatej... 🙂
O týždeň ideme mať 7 mesiacov, tak začnem dávať aj ovocie a mäsko 🙂
Aktak, ja dávam malému iba obed (zatiaľ zeleninu a ryžu ako Ty) a iba kojím zatiaľ, no ako som spomínala už som mu dala aj kašu pár krát 🙂
Júj, nezačínajte také depkové témy 😢

jancia
20. mar 2009

baby rychlo preladte nech sa tu nezdepkujeme navzajom 🙄

jancia
20. mar 2009

nika.r prevenar je uz povinny

aktak
autor
20. mar 2009

jancia to som pocula ale neviem ze ci aj pre nas alebo len pre tych co sa narodili potom ako to je povinne ci ako?

jancia
20. mar 2009

pre nas nie ale pre tych co sa narodili tusim od roku 2009

kape
20. mar 2009

Teda baby , to ste tu popisali veci 😖 Ved nasa tema sa vola augustove babatka, tak dost uz tych hrozostrasnych veci.

Prevenar je uz od januara povinny a aj ja viem ze pre deti narodene v tomto roku, aj ked spoluziacka porodila malu na konci novembra a vraj uz to maju povinne.

My sme mali po prvom prevenare skaredu reakciu , ale nie az tak ako opisujete Vy dva tyzdne to mal opuchnute, a v noci mal teplotu, pri druhom som uz preventivne dala cipok, a aj lekarka povedala, ze ak prvy krat bola reakcia preventivne nech dame a ja uz k lekarke chodievam s pripravenym obkladom a ked ho obliekam, tak vzdy mu dam obklad na miesto vpichu.

Samko na desiatu papa jablcko - pomaha na kakanie, na obed zeleninku a skoru veceru kasu, pomedzi to mliecko hlavne pred spanim a v noci 2x papame.

Nasa nocna plienka Bum Hugger je teda tiez dost vela nacikana, ale vyborne saje a davam na nu Fixky od BL a uplne v pohode, precurany v tejto plienke este nebol, v Alane sem tam ano.

Tessie - tak zajtra asi nejdete plavat, ja som zvedava, ze ci pride aspon ten stvrty Matko, alebo budeme z nasej skupiny sami. A ako Vase buduce plavanie? Nas vyskrtli z toho terminu co sme mali chodit namiesto Vas, tak som sa naserkala a ideme chodit plavat uz inde. Sa mozem vykaslat na tie nase celebrity a tento ich sposob jednania.

A zajtra sa nam zvolebnieva, som zvedava, ci stihnem , ale mohla by som 😉

katinka0000
20. mar 2009

tessie: aj my sme mali opuch na nohe. dala som mu studeny obklad a ked som mu to prilozila, tak plakal este viac ako predtym. tak som mu nato potom dala octanovu mast a za den to bolo prec.
proti horucke som dala homeo "viburcol". ale az od 38 st. cize v zadku mal 38,5 a az potom som mu dala nieco proti horucke.

katinka0000
20. mar 2009

idem odsavat a potom hajat, lebo zajtra idem zase na cesty.

detickam prajem skore uzdravenie a mamickam to, aby sa zbytocne nestresovali.

jancia
20. mar 2009

kati inak ty uz mu davas obyc. roztek? inak riadny je to chlapina na tej posl. foto 😵

kape
20. mar 2009

Jani, ako Tomi ked ste prisli domov? Samko by bol este spal, ale ked sme prisli domov, tak asi po 10 minutach sa zoudil, bolo mu uz teplo 😉

jancia
20. mar 2009

cauko no etse potiahol na balkone aśi do 5tej 🙂 som zvedava aka bude noc ale dufam ze oki, inak vecer mal 37,9 uz po odratani 😖 tak dufam ze nam coskoro vyrasia zubky a ze to neni nic ine ☹

dobru noc vsetkym a pekny vikend...

jancia
20. mar 2009

a dnes mame uz 7 mesiacikov 😵

kape
20. mar 2009

Blahozelame 😵
Tak si aspon chudatko pospalo a dufam, teda ze mu nic ine nie je. Mozno uz vonku ho trosku trapila teplota, ked tak chudatko plakal. Tak zajtra odspievame a odplavame aj za Vas, ale Vy si to potom s Lukaskom nahradite. 😉

Dobru noc, idem spat, aby sme rano vladali plavat. Pekny vikend vsetkym.

katinka0000
20. mar 2009

janci: ano, obycajny rohlik. muka sa moze uz od 7. mesiacov. nico ma uz sedem a pol mesiaca, tak je to o.k.
takze v pohode uz od nedele zuzle rohlik. ale vela z neho nezje. len mu dam kusok zo striedky a to co ma v rucicke, tak to si zuzle v ustockach.
a blahozelame tomaskovi.

lalunna
20. mar 2009

cafte,
ja uz kukam golface a uz je dalsi den 😀 😀 😀
vyhrava maclaren
vy ste uz rozmyslali nad nejakym?

po poradni: 9480g a 71cm
papa vsetko, ovocie, zelenina, masko, zltko a rozmyslam nad ovsenymi vlockami...
lozi uz aj sprintom, skoncilo sa obdobie kludu v nasej domacnosti, vsetko co nemoze je super zaujimave 😀

tak, idem spat, dobru nocku 🤐

katuska.
21. mar 2009

dobre rano! my sme zase od pol piatej hore.. nechapem, on je ako hodinky. je mu jedno kedy ide spat o pol pietej je hore kazdy den 😒 esteze chodim spavat s nim..

dnes sa chystame ne nakupy do madarska 😎 celkom sa tesim, bude vzruso.. nevieme po madarsky ani makke f, tak dufam, ze sa nevyskytnu ziadne komplikacie

a v pondelok sme si dohodli rande s madi a simonkom 😉 🙂

lalu, golfac este nepozerame

marek prave grcol do misky 😀 dal sa na brusko aj ked je po papani, misku zacal ohryzat a zrazu ble a rovno do misky 🤐

jamaica77
21. mar 2009

katuska - no to mas dost blbe, ze ti tak skoro vstava, a ked ho nakojis hned tak este nepospinka? Mne alexa vstava o 6h alebo 6.30 ale ked jej dam hned papinkat ze si snou este lahnem tak este pospinka a ked nie tak lezim v posteli s nou ja este som v polospanku do 7.30, ma smolu ja s nou nevstanem a nehram sa, necham ju na velkej posteli a ja este podriemkavam a z postele vstaneme az o 7.30h.
laluna - no patrik je fajne velky 😵
No vidim ze tu uz su sami zubkaci a stornorkary, mi zatial este nic, ale vizera to ze Alexa skor bude chodit ako stvornozkovat 😕 Jedenie zatial o nicom, najradsej by bola keby mala vkuse len MM a nic ine 😝

slaviq81
21. mar 2009

Dobre ranko 🙂

Pisete tu o precikanych plienkach. Ja som si vsimla posledne dve tri rana pri prebalovani, ze plienka je malo pocikana. Neviem co si mam mysliet 😕 Moze to byt tym, ze vyspala celu noc bez kojenia?
Vcerajsok u nas dopadol zle, mala mi spadla z postele rovno na hlavicku. Plakali sme obidve, mne bolo az zle 😔 ☹ Dnes mam pozorovaci den, ale zda sa mi v poriadku, pekne sa hra, plazi. A uz slabikuje ba-ba-ba-ba, je schopna babakovat aj 2 minuty 😀

Lalunna a aky golfac si vybrala?

danulik
21. mar 2009

baby - ked citam, kolko niektore deticky spapaju, tak vidim, ze mame co dohanat..
lili spapa strasne malicko, davam jej na obed bud ovocie alebo zeleninu (zje par lyziciek) a obcas jej dam poobede alebo vecer kasu (tiez len trosku), inac je stale zavesena na cicke..
dalsi mesiac skusime 2 pravidelne chody, uz pridam aj nejake obilniny (uz sme skusili ovsene vlocky) a mozno aj strukoviny (cervenu sosovicku).. uvidime, ako nam to pojde..

lalu - ja som kupila golfac cosatto diablo, ale este pokukujem po quinny zapp 🙂
ten cosatto je velky, priestranny, pohodlny - da sa polohovat az do lahu, ale neviem si predstavit, ze lili uz bude chodit a ja ju budem nahanat s golfacom - neovlada sa az tak super, jednou rukou nehrozi (nie som zvyknuta na tolko kolies).. tak preto rozmyslam, ze kupim este zapp, ten by som mala hodeny v aute (po zlozeni je rozmerovo asi najmensi), je lahucky, a ma menej kolies 😀 (trojkolka) - takze sa lahsie ovlada - je to taky shoppingovy kocik, nie je polohovatelny, len taka "rychlovka" 🙂
mne uz sibe z tych kocikov 😀

slaviq81
21. mar 2009

Dani 😕 😕 😕 ty si maniacka 😀 😀 Tu letia quinny kociare, aj mne sa zacali pacit. S papanim sme na tom rovnako, kym zje par lyziciek tak uz to ma studene. Pusu otvori podla nalady, takze niekedy je to boj 😝

nesca
21. mar 2009

Caute,

aj my teplotujeme a nevieme z čoho, včera sme boli aj u obvodáčky, zobrala aj krv na CRP a moč, v moči nič (chvalabohu, kvoli našim obličkovým problémom), ale z tej krvi vyšlo, že zápal niekde. Na ORL nevideli nič, tak stále nevieme . . . a večer mal zase 39,7 v konečníku, ale dnes mu už nestúpa zatiaľ až tak vysoko. Tak fakt je to divné, zo zubov to assi nebude že? Počuli ste už niečo o šiestej chorobe? Teraz ma to napadlo, že som to niekde čítala, že sú len vysoké teploty a nikde nič sa nedá nájsť a potom ako prišlo, tak odíde 😕

lalunna
21. mar 2009

asi maclaren quest sport, alebo este ten jednoduchsi truimph
ale na svk nepredavaju zatial, nenasla som... musime do rakuska asi

danu, ten cosato je pre mna prilis velky a zapp sa mi nepaci, ja davam prednost klasike golfacu

tessie
21. mar 2009

nesca - počula som o 6.chorobe, presne ako píšeš, ako prišla, tak odíde...

dani - aj mne sa celkom páči Quinny, tiež nad ním rozmýšľam, len to by bol ozaj len taký nákupný, lebo sa nedá vôbec polohovať. Cosatto je pekný, len sa mi nepáčia tie "diablo" ornamenty, to mi manžel hneď zakázal 🙂

Sophinka už neteplotuje, soplíky sa trošku stabilizovali, ráno sa síce zobudila o 4:00, že nemôže dýchať, tak sme odsali soplíky, dala som Olynth, no slečna už bola prebratá a nechcela spať dalej 🙂 Najskôr len tak so mnou ležkala, potom začala byť nervozna, že nemôže spať, tak som ju dala o 6:00 do balkonoveho kočíka, dala som si ju do kuchyne, vytiahla som mäso, že idem napácovať, otvorila sáčok a malá už spala... No tak ja už mäso otvorené, musela som ho nakrájať a napácovať 🙂 A ona si kľudne spinkala 🙂

Dnes ideme aj my asi do Madarska pozrieť, tak som zvedavá, či sa tam aj dostaneme 🙂 Akurát som dokončila malej obedík - zajko, mrkva, cukina, petržlen, zemiak. Určite sa bude zalizovať 😉

krásny víkend prajeme všetkým

danulik
21. mar 2009

uz mame novy kocik 🙂 nakoniec sme nas concord vymenili za maxi cosi mura 4 a este sme zobrali tuto autosedacku: http://www.babymarket.sk/index.php?page=view&co...
vajicko sme si nechali, resp. to nam uz zobrat nechceli, ale som rada, lebo ta nova autosedacka je este velka..

manzel mi uz zakazal kupovat dalsie kociky, takze zapp-ik uz asi nebude 😖

sanik
21. mar 2009

ahojte,

chcem sa opytat, tie co uz davate detickam masko, aj to nejako solite? ci sa to podava len tak ako zeleninka bez nicoho?

bibianna
21. mar 2009

ahojte, pridala som 4. nové fotky
https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vRefe...

lalunna
21. mar 2009

sanik, nema sa solit teraz nic, az neskor, este nie su vyvynute oblicky dostatocne

aj my mame 2 nove foto

danu, ty si kocikova kralovna 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre