• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

♥Augustové miláčiky 2010♥

20. januára 2013 
Bré ráno :slight_smile:

S tou zátkou som to myslela lak, že zátka chráni mimi práve pred vonkajšou infekciou a neliečenie mykózy v skorom štádiu tehotentva, keď tam zátka ešte nie je, mi príde trošku hazardné, ale samozrejme nie som lekár, len pre maminu to musí byť rozhodne utrpenie :rolling_eyes:
8. dec 2009 o 08:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dobre ranko kocky, vcera ste toho dost popisali :grinning: to snad ani nestihnem precitat. Ale riesili as tu tie tyzdne v pase, no podla mna to je tiez jedno. Mne MUDr. stanovil datum porodu pri malej na zaklade univerzalneho vypoctu, k poslednej mrche priratal tyzden a odratal 3 mesiace. A pritom som mu aj vravela, ze ja mavam vzdy kratsi ako 28 dnovy cyklus a pred tehu som mala tri mesiace po sebe cyklus dlhy 21 dni, cize aj ovulaciu som mala na 10 den a mne osobne to vychadzalo okolo 5 januara a mala sa narodila 6. :wink: A na UZV mi vzdy podla merani vychadzala mala vacsia minimalne o tyzden a na morfologickom dokonca o dva tyzdne. Takze cele tehu som nevedela v ktorom tyzdni sa asi nachadzam :grinning: a blbe to bolo len pri tripple testoch kde kvoli tomu tyzdnovemu seknutiu mi vychadzala sanca, ze bude mat malinke Downov syndrom 1:365.... a vzhladom na moj vtedajsi vek, 24 rokov, to bolo dost vysoke...
8. dec 2009 o 10:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ono je to v podstate jedno, babo sa aj tak rozhodne same kedy pride
8. dec 2009 o 10:39  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
evitka vsak ano :wink:

Baby chystate sa aj na cvicenia pre tehulky? Ja som pri prvom tehu chodila a chcela by som aj teraz, len asi budem musiet pockat do toho 12 az 13tt, potom sa na to dam :wink: sice pri malej som bola dost akcna a kedze som aj pred tehu cvicila tak som uz od 10tt nabehla na cvicenia pre tehosky :grinning:
8. dec 2009 o 10:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som pri prvom tehu nechodila na cvicenia a ani teraz nebudem
8. dec 2009 o 10:44  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mne su tie cvicenia v podstate na nic kedze budem mat aj druhy cisarsky
8. dec 2009 o 10:45  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Evitka nemyslim, take tie dychacie cvicenia, ale take aby aj tehulka ostala v kondicke :sunglasses: ja som sa vzdy super potom citila a lietala som jak sarkan este aj v 9 mesiaci :dizzy_face:
8. dec 2009 o 10:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
marija ja som nikdy nebola cviciaci typ takze u mna to nehrozi a ja mam tolko energie a aj pocas tehu som mala, ze mozem rozdavat :sweat_smile:
8. dec 2009 o 10:50  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no nic idem varit obedik
8. dec 2009 o 10:51  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Evitka tak potom super :wink: ja keby ze pozries na mna tak tiez som skor sportovy antitalent :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale chodila som, lebo doma by som sa zblaznila :grinning: a popritom som este chodila denne na vysku do NR, fakt som sa nemala cas nudit a straaaasne rychlo mi to tehu ubehlo. Teraz mam trochu obavy ako to bude pri malej, lebo aj pri nej sa dost nabeham :grinning: no uvidime.

A preco si rodila cisarskym? Inak malinky je straaaaaasne zlatunky :dizzy_face:
8. dec 2009 o 10:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja asi na nejaké špeci tehotenské cvičenie chodiť nebudem, ani neviem, či sú tu niekde kurzy v okolí, ale pravidelne som cvičila pred otehotnením, trošku som si dala pauzu, keď mala prísť MS a teraz som začala zase. V prvom tehu som bola ako rozkysnutá kvargľa, lebo ma raz vystrašila doktorka s možným potratom a potom som už nechcela robiť vôbec nič, pribrala som koľko som pribrala a navyše som celý 8. a 9. m prefučala a prevzdychala.. tak sa tomu chcem teraz vyhnúť :grinning:

Na predpôrodnú prípravu pôjdem zas :slight_smile: trošku si zopakovať cviky na uvoľnenie hrádze, lepšiu rotáciu a tak.
8. dec 2009 o 10:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ahojte baby

marija- ja urcite pojdem na nejake tehu cvicenia, uz sa tesim, len musim vyzistit kde co a ako, lebo nemam tusenia.Tiez si myslim, ze to nie je dobre len na pripravu a ulahcenie pôrodu, ale vseobecne prospesne pre zdravie matky. Ak najdem niekde aj jogu pre tehotne, tak sa prihlasim, alebo budem cvicit doma :slight_smile:
8. dec 2009 o 10:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
marija, v noci som zacala krvacat tak sme nad ranom bezali do porodky, tam mi namerali pri vysetreniach vysoky tlak a nepomohla ani injekcia s magneziom ani infuzka s magneziom, tak nechceli riskovat a hned na obed mi urobili cisarsky, ale vobec nelutujem, ze to bol cisarsky, velmi rychlo som sa zotavila a na druhy den som uz behala ako srnka, inac by som uz ani rodit nechcela a teraz kedze to nie je este taky velky odstup od prveho CR tak aj druhy bude ako poznam mojho dr.
8. dec 2009 o 10:56  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a dakujeme, ja som obcas tiez sledovala tvoju fesandu v januarovkach :dizzy_face:
8. dec 2009 o 10:56  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Bihan :grinning: mna zas doktor vystrasil, ze ma da do nemocnice lebo som do 22tt nevedela pribrat ani kilo a pritom akoze fakt ja s priberanim problem nemam :unamused: lebo vraj ani to nie je dobre ked zena v tehu nepribera, ze to moze svedcit o vadach plodu... ma vydesil vtedy... A kolko si pribrala?

Rosienka a ty sa kde teraz nachadzas? Myslim tym krajinu :grinning: a zdielam rovnaky nazor ohladom cvicenia ako ty :wink:
8. dec 2009 o 10:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Evitka rozumiem. No ja som rodila normalne, do 6 hodin bola mala na svete, kontrakcie som mala kazde 3 minuty a bolesti ziadne :grinning: ja som si povedala, ze by som mohla rodit kazdych 9 mesiacov ak by kazdy porod bol takyto. A tych 6 hodin to bolo od casu kedy som prisla na to, ze asi mam kontrakcie. Potom co mi pichli vodu, tak do 2 hodin som rodila.
Aj my dakujeme :wink: musim pridat fotecky, len na to nemam nejako cas...
8. dec 2009 o 11:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Marija, 18kg a to už som so slušnou váhou začínala, teraz mám o 5kg menej ako pred prvým tehu (ale ešte stále je z čoho čerpať), o číslo menšie nohavice a pravidelne 3x týždenne cvičím, lepšie sa stravujem, takže sa už na žiadne závratné čísla nechytám :grinning:
8. dec 2009 o 11:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Bihan :sweat_smile: ale super, ze si po porode tak schudla. No sama som zvedava ako to dopadne pri tomto tehu :wink: ale vaha ma az tak nedesi, aj pri prvom som sa hlavne bala o malu, vahu som neriesila.
8. dec 2009 o 11:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte kočky, ste tu všetky už po jednom pôrode?a je tu niekto na rizikovom?
8. dec 2009 o 11:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mata urcite tu nie sme vsetky co uz mame dietatko
8. dec 2009 o 11:58  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no mati ja som na rizikovom.. :frowning2:
8. dec 2009 o 12:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
miska takze si asi cele tehu doma vsak? aj ja som bola pri Adamkovi kedze babatko pred nim sme potratili
8. dec 2009 o 12:06  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj michaela80...ja som tiež na rizikovom a neviem si predstaviť, čo budem robiť tých 9 mesiacov, aj keď to samozrejme musíme zmáknuť kvôli bábu....
máš nejaký typ na vyplnenie času?ako tak pozerám tvoj profil, tak pri dvoch deťoch to asi ani veľmi riešiť nebudeš :wink:
8. dec 2009 o 13:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak ja uz doma od doktora a vsetko je ok malinke je tam kde ma bit pekne v maternici aj uz ho bolo pekne vidiet taka pekna bublinka srdiecko este nebilo lebo to je este skoro ale za 10 dni idem zase na kontrolu a uz malinke pekne pomeriame, ze uz aj srdiecko by malo bit a vystavime tehu knizku :dizzy_face:
len ma doktor trochu vystrasil ze mam slabsi krckok :confounded: snad to bude ok...
a este mi zistil kvasinky :angry: tak mi dal masticku a musim poctivo natierat...
8. dec 2009 o 13:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
petka super
8. dec 2009 o 14:21  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
peta aku masticku ti dal? :grinning:
8. dec 2009 o 14:27  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
čípky ti nedal? ja som si zatiaľ nedala nič, krémujem len canestenom, ale asi si dnes už dám tie čípky. neviem.
8. dec 2009 o 14:28  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak ahoj konecne mi doktor potvrdil ze budeme mat babo na buduci tyzden idem na dalsie odberi ale neviem kedy ma posle na ultrazvuk uz by aj mohol nie??a chcela som sa spytat ako bojujete s tou zacpou mozem pit senny list aj v tehotenstve mate s tym skusenosti ja ho pijavam len neviem ci mozem aj tezaz je super ziadne krce vecer vipijem caj a rano idem normalne na wc...
8. dec 2009 o 15:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nibiru senny list by sa v tehotenstve nemal
8. dec 2009 o 16:03  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
senny list spôsobuje kontrakcie svalsva, takže v tehotenstve určite nie. Skús bojovať stravou a ak to nepôjde, daj si napísať od lekára sirup (pracuje na inom princípe ako klasické preháňadlá, ale neviem, ako sa to volá).
8. dec 2009 o 16:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok