♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

zuzannas
12. jan 2010

Ahoj Elinka, ja ked som teraz hladna, tak mi je tiez tak dost divne, az ma prepada taky vlci hlad, ze sa musim ist urychlene najest! Zajtra budem drzat palceky, nech vsetko dobre dopadne! 😵

nika.r
12. jan 2010

elinka,budem na Teba myslieť 😉

inak to určovanie veľkosti podľa UTZ je fakt lotéria. Keď som ležala v nemocke,tak som na vlastné oči videla,že sa poriadne nikomu netrafili. Jednej babe dokonca opakovane tvrdili, žebábo je veľmi maličké a narodilo sa trojkilové. Abola v nemocke jedna lekárka, ktorá vedela určiť veľkosť bábetka podľa prehmatu brucha. A vychádzali jej odhady lepšie ako podľa UTZ. 😝 Asi sa mnoho lekárov príliš spolieha na techniku, a pritom existujú aj jednoduchšie možnosti.

biba12
12. jan 2010

Ahojte,

ja mam dnes za sebou hroznu noc... Maly sa do polnoci zobudil 3 krat a potom som to uz neratala, ale hruza. Ledva som zaspala bol hore. A dnes je ako pricucka. Som ho odviezla k nasim, isli na ranc s kozami, ovcami a inymi zvermi... Som unavena, nevyspata a to mam dnes narodky a tesila som sa ako si uzijem den sama so sebou.. NIc sa mi nechce. Moze male dieta citit, ze cakame druhe? Lebo to trva uz take 2 -3 tyzdne... On toho nikdy moc nenaspal, ale teraz hroza...
Neboj Eli, dobre to bude.

nika.r
12. jan 2010

biba, nezávidím teda takú noc. Myslím si, že môže malý niečo cítiť. Aspoň si myslím, že aj môj niečo chápe. Krásne sa odstavil za pár dní úplne bez plaču, a to bol neskutočný závislák.

silwietta
12. jan 2010

biba, nezavidim... ja som pre istotu zaspala vcera s malym.... v svetri, neumyta, ale jak dobre som si oddychla 😝

ma.jus.ka
12. jan 2010

Ahojte,

tak som bola dnes u doktora, a naše malinké má 16,7mm, termín pôrodu mi vyšiel taký istý ako podľa poslednej ms, 21.8. Už mi dal aj tehotenskú knižku a že je všetko, ako má byť. Ani žiadne lieky, ani vitamíny mi nepredpísal... Najbližšie idem 2.2. na odbery. Tak, ale som celá happy, že je zatiaľ všetko OK a hlavne, že je len jedno, lebo nám všetci predpovedajú dvojičky. A strašne sa teším, že to dnes už povieme našim aj svokrovcom...

evitkamalicka
12. jan 2010

majuska super

mib
12. jan 2010

ahojte kocky,

nastupila som do prace a nestiham citat konika. dokonca si nechavam notebook v praci, takze ani vecer sa k tomu nedostanem. ☹

rosienka, dostala som sa ale k tvojej sprave. je mi velmi luto druhej bambulky. 😔 urcite to pre vas bolo bolestive. na druhej strane ma potesilo, ze vas druhy drobcek je v poriadku a krasne sa vyvija. 😉

ladywitch26
12. jan 2010

baby, kaslite na tie mm a cm, aj tak to ku koncu bude vsetko ine. mne bola stanka cele tehu malinka, brucho uplne dolu, ze mi kazdy vravel, ze urcite porodim minimalne dva-tri tyzdne skor. este aj doktor na porodnej sale, ked sme mu davali oblecek pre stanku sa smial, ze ci si myslime, ze budeme mat take velke babo. a naraz sok, moj maly macko mal 4170g. a ledva sa do toho oblecka napratala 😀 vsak keby som aj vedela, ze je taka velka, tak si pytam epidural, ale som si vravela, ze vsak hadam take mensie babo zvladam porodit aj bez toho. 😀 a co vsetci typovali, ze sa narodi vcassie, tak sa nakoniec narodila az 8dni po termine, dva dni pred planovanou vyvolavackou.

a teraz ma vsetci plasia, ze druhe babo byva vacsinou este vacsie, no tak sa mam na co tesit. pred tehu som mala 55kg, tak sa asi zasa vysplham na 70kil 😝

tiriel, a co za anielsku smecku to spominas? ja som tiez chodila na stretavky do "anielskej smecky v mt", ale uz styri roky zijem v zahranici, tak nemam kontakty... 😒

ladywitch26
12. jan 2010

inak ste tu este nejaka, co mate taky maly rozdiel medzi detmi?

tiriel
12. jan 2010

asi až taky maly nie

tiriel
12. jan 2010

inač,mne už ta mykoza začína žrať nervy 😔 - neviete nejaky domaci recept na to

ladywitch26
12. jan 2010

suseda si chvalila tantum rossa, ale neviem,ci sa moze v tehu. a ak su to kvasinky, tak brutalne obmedzit cukor a pecivo

anxuska
12. jan 2010

triel diéta 🙂
jaj, ale nás je vela, pozdravujem všetky "nové" tehulky. 🙂
len kde pôjdeme všetky rodiť?
mne je už lepšie, už ma ranné nevolnosti pomaly prechádzajú, no začalo pálenie záhy ☹
rubinka aj ja mám obrátenú maternicu a v prvom tehotenstve som mávala bolesti, tiež hovoril, že sú z toho.
ináč sa mi zdá, že aj miery máme podobné 🙂 ja meriam 156 a vážim 49kg 🙂

leteku
12. jan 2010

zazannas - nie do prezidentskej záhrady nechodíme, sme z Petržalky

tiriel
12. jan 2010

anxus,dieta? nie.... plís nie,ked mne tak všetko chutí - kofola, voda zo sirupom - mnam, čokoladky aj čipsiky, paprika a chlebík .... toto mi nerobte,dieta nie. pri prvom som podstivo preplávala s žaludkom na vode a zvracaním po večeroch až do 21tt

maculienka123
12. jan 2010

Anxuska a v ktorom tyzdni si?

witchka
12. jan 2010

tiriel, skus hlivu ustricovu, aj v prirodzenej forme, ale myslim skor tento, aj konkretne tento,http://www.natures.sk/main.php?page=1prod&pid=4 ja som sa s mykozou tahala asi 3 roky, takze viem svoje, chvalabohu teraz mam asi rok pokoj.
Je to tusim ta najvacsia davka, vychadzalo to asi 1000 Sk mesacne co bolo dost, ale stalo to za to. A este ma napadlo, mama mi dala teraz kokosovy olej - na varenie - uplne cisty, tuhy a citala som taky pokec k tomu, vraj je okrem x inych veci vyborny aj na mykozy a plesne, nemam odskusane, ale ako tip davam 😉 snad pomoze

mne ta tantum rossa pomohla len 1.x, potom uz vobec

lucy1990
12. jan 2010

Biba, vsetko najlepsie k narodeninkam 😉

ninkaa89
12. jan 2010

baby a ste tu niektora aj zo Ziliny hmm? 🙂

anxuska
12. jan 2010

maculienka v 11 🙂 mám to napísané aj pri mene

maculienka123
12. jan 2010

no lebo ja som v 8 tyz a nejak mi prechadzaju nevolnosti a je mi to cudne,lebo predtym mi bolo neskutocne zle,tak sa bojim potratu.

tiriel
12. jan 2010

baby nebojte sa,preboha,neprivolavajte si strachom to,čoho sa bojíte .... ved to je zakon priťažlivosti . tak myslite a pritahujte len pozitivne veci a pekne myšlienky. ja idem myslieť na to ,ako mi mykoza zmyzla a napchávam sa čokoládkou

tiriel
12. jan 2010

witchka - dakujem . možno by sa to dalo nejak vydymiť kadidlom 😀

ladywitch26
12. jan 2010

inak ja tiez praskam do seba kadeco. pred chvilou som zdlabala cokoladove korneto a o dalsiu minutu na to som vyjedala halusky s kyslou kapustou, ale tak kyslou, az mi hubou krutilo 😀

maculienka123
12. jan 2010

to ja tiez len kysele mozem jest od rana do vecera a sladke tiez..

tiriel
12. jan 2010

😀 no,ja si už brusim zuby na čipsy,teraz som dojedla chlebiky s natierkou a paprikou a každy den musim mať aspon 5 kiwi

halintoa
12. jan 2010

ja som zasa kyslé úplne zbožňovala a teraz ho nemôžem ani cítiť a ani kupované sladkosti, fuj 😖 . Jedine domáce koláče, proste ma bambulka nenechá oddychovať ak chcem niečo sladké 😀 .
maculienka: nejaká kočka tu písala, že jej bolo za celé tehu zle len raz, takže nestresuj 😉 .

maculienka123
12. jan 2010

Halintoa dakujem 🙂
kocky,nebolia vas klby na nohach?mna neskutocne

ladywitch26
12. jan 2010

maculienka, nestresuj, bud rada. ja som pravidelne zvracala do 25tt kazducke jedno rano. a cele dni nonstop zle az do vecera a vecer sa to este zhorsilo. a mamina kolegyna zvracala este aj na porodnej sale, jej bolo zle celych 9mesiacov. tak sa len vytesuj, ze ti to preslo tak skoro.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre