♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

lucia20
14. aug 2010

@lulu4 to je v pohode... malinka ma teratom- nador. dalo by sa to porodit normalne, ale moze byt, ze bude vacsi ako hlavicka a mala sa zasekne, potom by ju mohli vytiahnut nasilu, ale mohlo by to zase prasknut. preto potrebujem vcas vediet, ze ideme rodit, aby nam stihli spravit sekciu...

@ladena dakujem... ked ti mam pravdu povedat, ani neviem ci sa na porod tesim. respektive sa bojim toho co pride po porode... 😖

lucia20
14. aug 2010

@lulu4 ja nesuhlasim s tym, ze vyvolavany porod je ryhlejsi. prva isla az po piatej vyvolavacke a narodila sa az po 36 hodinach.... 😀

lulu4
14. aug 2010

@lucia20 aha uz som v obraze, tak to ano to by prilis riskovali keby to nechali normalne do konca, to ozaj radsej skorej konat cisarskym len nech je malinka v poriadku... budem vam velmi drzat palceky...
a ako pises ze sa bojis toho co pride po porode aj ja sa strasne tesim na maleho ale zaroven stale premyslam nad tym ake to bude ako sa nam zmeni zivot ako sa nevyspim ako budem kojit, ci bude mliecka dost... ci, ci, ci... vela je toho ale tazko to vyjadrit slovami... ale tak beriem to tak ze kazda sa nauci, zvykne si tak aj ja...

lulu4
14. aug 2010

@lucia20 fuuuha tak to je asi tiez individualne lebo kamsoka dostala rano okolo osmej vyvolavacku a o tretej poobede uz mala malinku pri sebe ale tak asi u kazdeho inak... tak potom beriem spat.. no to si si teda vytrpela pri prvej dcerke ze 36 hodiiin, waaaw klobuk dole

lucia20
14. aug 2010

@lulu4 neboj, to bude ok. ani to nezbadas... cely zivot bude okolo babatka ale je to uzasna zmena. inakby sme necakali uz tretie. ja sa skor bojim toho , ze po porode nastane operacia.....

tej sa bojim, jak cert kriza. ale verim, ze to bude ok.

mala musi ist aj skor, lebo je velka sanca ze po 38.tt jej bude zlyhavat srdieckoô...

ladena
14. aug 2010

@lulu4 dakujem,no ozvem sa vam a ved sa mozno stretnem v porodnici s katulkou ideme rovnako na príjem v pondelok ,ak katulkaaaa nepôjde do rana rodit 🙂

lulu4
14. aug 2010

@ladena heej to idete takto pekne spolu a do ktorej nemocnice?

@lucia20 no tak to je uz iny strach to verim a to malinku maju operovat hned kvoli tomu teratomu ze? tak to budes urcite napata ako struna ved kto by nebol ked ide o jeho dieta...vsetko dobre dopadne treba mysliet pozitivne a budete sa tesit z tretej princeznicky...uz aj naplanovali po porode tu operaciu, ze kedy bude?

ladena
14. aug 2010

@lucia20 neboj vsetko bude v poriadku a ja mam tiez strach ako to bude po porode...

ja som bola na odbere plodovej vody lebo som mala zle vysledky..strasili ma postihnutym babom a co to vsetko obnasa tak som sa rozhodla pre tu amniocentezu
myslím že aj tvoja malicka bude v poriadku urcite ...dr umia aj veci skreslovat stračne moc tak sa držte a bude to ok 😉

ladena
14. aug 2010

@lulu4 v Skalici 😀 😀

lucia20
14. aug 2010

@lulu4 operacia bude hned po porode. pri porode bude tim z detskej nemocnice, ktory ju hend odvezie. spravia jej vysetrenia a do piatich hodin by ju mali aj operovat....

@ladena toto neni skreslene. je to krasne vidiet na uzv. nasa malinke nema ritku ale velku bublinu... :/ to je ten nador.
aj my sme boli na amniocenteze..

lucia20
14. aug 2010

@lulu4 no mozem ti povedat, ze ked mi po 34 hodinach o 21.00 povedala sestricka ze do rana neporodim, tak som sa tam zosypala ako domcek z karat. a mala bola do dvoch hodin na svete. pri katke mi dali o osmej vyvolavacku, este o tretej nic, tak som prehnala muza dvakrat na deviate poschodie hore dolu po schodoch, o pol stvrtej som mala bolesti a nieco po 22.OO mala bola na svete. :D

ladena
14. aug 2010

@lucia20 aha tak prepač to je fakt strašne ale urcite to dopadne dobre 🙂 budeme na vas mysliet

pravdu ti poviem že si to neviem predstavit a ešte vieš čo ta čaka, no je to hrozne a daju vasu malinku do poriadku a to budete potom asi dlho ležat v nemocnici...

memory97
14. aug 2010

@jankasramka ano viem, ze cim castejsie, tym lepsie, lenze nas drobec je cez den hore a odsat pri nom sa nie vzdy da, ale vyuzivam kazdu chvilku, aj ked spinka sem-tam cez den🙂 Davidko zacinal na velmi nizkych davkach, lebo mal velmi silnu zltacku, ale postupne to dobieha🙂Tu flasu z aventu mam pri odsavacke, ale maly z nej odmieta pit, dnes dokonca sme skusili kojit a islo to,ale chce to este trening🙂
kontrolu na pediatrii mame az koncom augusta, no dufam, ze bude vsetko ok, ale klbiky ma zatial dobre. Vazime ho aj doma na kuchynskej vahe 😀





lucia20
14. aug 2010

@ladena to je v pohode.. nic sa nedeje... ludia sa ma snazia dlhopresvedcit, ze mala sa narodi zdrava. :D ale vieme ze nie.. keby ludia videli uzv, tak sa zlaknu. aj my sme sa lakli. :D

ja som rada, ze vieme do coho ideme. aspon orientacne. samozrejem realita bude ina, na to sa neda pripravit. ale zvykneme si zabehu. :D

viem, ze po tejto operacii sa ostava cca mesiac. ale detsky chirurg vravel, ze ak vsekto pojde ok tak po operacii by sme mohli byt do dvoch tyzdnov doma. tak dufam, ze ano. uvidime ake velke bude poskodenie a hlavne ci je to ten teraotm, lebo v 35.tt druhy doktor povedal, ze mozno je to miecha. 😖
ale verim, ze je to teratom a malinkej nic nebude. vraj trva zhruba styri mesiace kym sa to zahoji. no uvidime. dufam, ze sa nepridaju problemy ako umely vyvod, inkontinecia, poskodenie pohlavnych organov a spadnute panvove dno... lebo jej budu hned robit aj plastiku.. ak sa to bude dat vramci jednej operacie. ale verim, ze nakramaroch su sikovni lekari. ten co som s nim hovorila, vravel, ze on by ju mal operovat a ten bol zlatunky. priamociary. priamo nam povedal, ze moze zomriet a tym si u mna ziskal velku doveru, lebo bol uprimny...

memory97
14. aug 2010

@katulkaaaaaa dalsim priznakom pred bliziacim porodom je riedka stolica a casto. Takze nemaj obavu, kazdu chvilu uz bude drobec na svete🙂

@mirmaj viem, ze to nie je vela, ale mal problem s jedenim na zaciatku☹ davky mu pomaly zvysujem, ale zas nechcem mu dat vela, aby negrcal, kazdym tyzdnom o nieco pridavame🙂 Kolko ti pribera mala za tyzden? Viem, ze je dobre ho nechat odgrgnut, ak hlta vzduch, nas maly ani za svet grgnut a odgrgne si malokedy☹ Maly tu flasu z aventu odmieta, ja ju mam aj s cumlom pri odsavacke☹

ladena
14. aug 2010

@lucia20 ach jo ,to je pekne ked ste sa tak rozhodli a vies do čoho ideš,no je ta amnio na nieco dobra aj zla aj utz . ale nič nenarobíte a po amnio ste to vedeli tiež že tam niečo je zlé ?☹ no mate dve velke slečny a bude aj tretia ..tak verím, ze vam to dobre dopadne 😵 ja by som bola na nervy

lucia20
14. aug 2010

@ladena neboj, ja som boal na nervy cca osem tyzdnov. to som chodila ako bez duse. amnio ti odhali iba urcite poskodenia. nie vsetky. chromozomy neboli poskodene, ale trebars prekryty razstep chrbtice ti tiez nezobrazi aj ked tam je... odhali iba 84% poskodeni, takze ani po amnio sme nemali moc vacsi klud. skor sa posliehame, ze lekar sa nemylil a ked vidim ako malinka bojuje, tak som nemohla inak. uz by som totiz musela malinku porodit a nechat ju zomriet a to som nedokazala. ona sa uz vtedy hybala, ja som ju citila, no nedokazala som to.... 😒

ladena
14. aug 2010

@lucia20 ved to hybanie drobecka v brušku už ta presvedčí ...uplne ta chapem. ja som si tiez svoje prezila a teraz sa mu nechce von bože ,teraz trpím ci bude vsetko v poriadku a maly zdravy

lucia20
14. aug 2010

@ladena ani mi nehovor... ja by som najradsej uz rodila, lebo vraj sa to moze zvrhnut za tie dva tyzdne a ja sanenormalne bojim, ze tesne pred porodom sa nieco stane....

ale budeme si obe drzat palceky, zýže budeme mat zdrave deticky a isto budu... treba verit... drzkaj sa... teda vy. :D

ladena
14. aug 2010

@lucia20 nemôžeš mysliet negatívne ale pozitívne a bude to coby dub všetko za nami a budeme si tu všetky vypisovat ako rastú ako z vody drobci naši.... 🙂 😉

lucia20
14. aug 2010

@ladena ved to. ked uz myslime 23.tt pozitivne tak nejake tie dva tri vydrzime, no nie??? :D ved tie nase deticky davaju tolko sily verit, ze to az nie je mozne. ja som povedala, ze ja budem bojovat kym bude bojovat malinka... my sme mali vyhliadky, ze tehu nedokoncime, ale som si povedala, ze ak ma zomriet, tak zomrie, ale ja nebudem ta ktora ju zabije. a vidis. malinka sa drzi a lekari su v soku ako to dokaze tak super... napriek vsetkym tym problemom. no ked takto bojuje o svoj zivot uz tearz tak potom to spolu zvladneme.

ladena
14. aug 2010

@lucia20 určite,malinka to vie a preto je silná ako maminka.....tak sa držte 😉

mna ta moja potvorka zase tak tlačí až mi to do nohy vystreluje uplne mna picha ked mi cely bruch natahuje s každej strany a ked ho hladkam tak sa uplne vystrčí s ritku,chrbtom auuuu musím zuby zatínat
😅

lucia20
14. aug 2010

@ladena no tak ale uznaj ze uz tam ma malinko miesta. :D

zlatko nehnevaj sa, ale idem ja pomaly do postele. vsetko ma boli a hlavne chrbat. potrebujem sa vystriet, ale predtym este prepadnem chladnicku. :D

ladena
14. aug 2010

@lucia20 jasne a dobrú chut aj ja už idem do postele mam bolesti aj krížov asi budem menit polohy celu noc ,este som zbodla presnídavku s piškotami 😀
prajem dobrú noc

lucia20
14. aug 2010

@ladena :D:D som rada, ze som neni jedina, ktora v noci chaluje. :D no u nas je to rovnako tiez dlho hladam polohu. ale sak nejako uz dobojujeme. :D

dobru nocku.

jankasramka
15. aug 2010

@lucia20 joj, tu citam o tatianke a som to az mojmu mm porozpravala- tak ta obdivujeme , ze si taka silna a tak to zvladas ved to je pekna psychicka zataz navyse k problemom pri tehotenstve v poslednych tyzdnoch.... 😖
budeme na teba velmi mysliet aby vsetko dobre dopadlo a aby si to takto statocne zvladala. a verim ze nas budes o priebehu stale informovat tu na koniku🙂

@memory97 neviem ci ta pri odsavacke ma rovnaky cumel. je takyto???
http://www.philips.cz/c/avent-dite-krmeni-z-lah...
ale mozno mu naozaj nechuti ten cumel....100 babetiek-100 chuti🙂

a na odgrgnutie nam pediatricka povedala ze ho treba prehodit cez plece (tak ako sa to robieva) a udierat ho dlanou po chrbte v pravidelnych intervaloch. LENZE NIE VYSTRETOU DLANOU ale spoj prsty a urob akoby misticku z dlane a tak ho buchaj ale silne. vobec ho to neboli lebo mas dutu dlan a tak paradne odgrgava ze som nechapala, uplne je spokojny pri tom.
(hahaha, aj ked poviem tajomstvo- mojmu mm to ide ovela lepsie ako mne 😢 )

neviem ci si to teda vedela ale ja nie, ja som myslela ze sa to robi vystretou dlanou. tak ako som to opisala nam vzdy zatial odgrgol a predtym nie. dufam ze si ma pochopila- moj opis 😝
ak nie tak ti to nafotim 😀

inak my sme prvy tyzden nepribrali nic a potom druhy tyzden 600g a posledne dva cca 500g za tyzden. ale neviem ani ako by to malo byt- vazim ho tiez na nepresnej vahe...ako ste na tom vy?robis si nejake zaznamy?

@mirmaj vy kolko priberate?

ja vobec netusim kolko by mali priberat za tyzden ale tak verim tomu ze uspech je uz ked priberaju.... 🙂

jankasramka
15. aug 2010

@akika722 dnes si sa veru neukazala...tak oddychujte teda so samkom...a zajtra sa uz ozvi- chybas tu 😉

jankasramka
15. aug 2010

@memory97 @mirmaj
toto je dost dobra stranka o kojeni, neviem ci poznate,som to zacala citat este s bruskom...mne to dost pomohlo.
http://sites.google.com/site/vasamamila/

jankasramka
15. aug 2010

@kvietok121
@katulkaaaaaa
presne takto pred mesiacom som zacala s kontrakciami porodnymi...tak vam prajem krasnu nedelu...kiezby vam to vyslo dneska🙂)))

memory97
15. aug 2010

Dobre ranko🙂 a peknu nedelu🙂

@jankasramka ano ta flasa je presne ta ista ako mam pri odsavacke.-) Na tej stranke sa pise,ze znizuje nervozitu... nas maly bol taky nervozny z tej flase a cumla, ze som myslela, ze to mlieko ani nevypije 😀 😀 😀 ja mam chicco flase a aj cumle sa mi zdaju dobre, akurat nie su splostene ako pri avente.
na to odgrgnutie to vyskusam🙂 no ja ho "udieram" jemne a vystretou dlanou, tak asi preto nechce odgrgnut🙂
co sa tyka priberania, my sme priberali od zaciatku narodenia celkom pekne, i ked to slo pomaly, vo chvili, ked dostal zltacku. Teraz priberame cca 250g - 280g tyzdenne. Co sa tyka priberania, to som citala iba v clanku by mali babatka pribrat 100 - 200 g za tyzden🙂 neviem ako maju spravne priberat, ale uz len priberanie je naznak toho, ze sa im dari🙂
stanku manila poznam, akurat idem v utorok za laktacnou poradkynou🙂 len dufam, ze rano nezaspim, ze maly bude kludny v noci🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre