• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

♥Augustové miláčiky 2010♥

20. januára 2013 
Ahojte mamicky :slight_smile:

prepacte, že Vám sem leziem...len sa chcem spytat, kedze to mate uz za sebou...kolko pribrali vase deticky za 1 mesiac?? pri prvej poradni??
17. okt 2010 o 20:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kvietok121
@mirmaj no moj sa nato určite budi...ja kupem sama tato pri tom len prekaža,pletie sa do cesty :grinning: :grinning: :grinning:
17. okt 2010 o 20:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janica81 v pohode :grinning: môj len pol kg,pri druhej už 850g
17. okt 2010 o 20:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janica81 ahoj, kludne sa pridaj :grinning: my sme priberali prvé 3týždne priemerne 260g za týždeň a teraz priberáme 180g za týždeň a na poradňu chodíme každe 3týždne a na tej prvej sme mali prírastok 780g za 3 týždne
17. okt 2010 o 20:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@akika722 no nan tatino tak trocha asistuje ale tiež už nie toľko ako na začiatku :grinning: začala som kupať v kupelke a tam mam viac všetko poruke, takže už to v pohode zvladam aj sama :wink: To je Semi takýto kľudný po kúpaní? :grinning: perfišne fotečky :wink:
17. okt 2010 o 20:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aaaaaaa zabudla som aky sme šikovnyyyy :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
17. okt 2010 o 20:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@akika722 no my odlahlo.... my sa kojime a moja malicka pribrala od hmotnosti co nas prepustili len 400 gr ale je spokojna a dufam, ze to staci....
17. okt 2010 o 20:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mirmaj teraz už ano..to som ho budila po prespatych 4,5hod,som myslela že bude vrieskať od hladu ale zlatučky bol...a diiiky :grinning: :grinning: :grinning: inač ja tiež kupem v kupelke,vaničku dam do vane
17. okt 2010 o 20:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janica81 určite stači,mne dr.vravela že je to v pohode...neboj možno nabuduce to bude viac :wink:
17. okt 2010 o 20:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@akika722 tak to je fakt šikovný Paťko :wink: no tak to preto, že bol dobre vybuvaný :wink: Aj ja tak presne kupem, do vane vaničku a na vanu položím podložku, sedí tam presne ako keby sme to tak plánovali, a hlavne kupelnu rýchlejšie a ľahšie vykúrim ako kuchynu kde som kupala predtym a nie su tam ani dvere, tak to bola fakt makačka vykuriť aspoň na 24 a teraz kupeľnu ľahko aj na 27 :sunglasses: a o mnoho menej reveme, asi je bývala zima :confounded:
17. okt 2010 o 21:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mirmaj no Paťko mal na haku to sa mamka činila,on sa len fotil :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
tak tak...tam ho oblečiem a je mu fajn :wink:
17. okt 2010 o 21:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@akika722 ahaaaaaaaaaaaaaaa, ja že to on robil :grinning: :grinning: No tak teda oprava: ty si teda vááážne šikovná :sunglasses: :sunglasses:
17. okt 2010 o 21:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mirmaj :grinning: :grinning: :grinning: diky...no nôž do ruky by som mu nedala a tu druhu...no ja som to napichovala a on rozoberal :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: aaale jednu šípku dal :grinning: :grinning: :grinning:
17. okt 2010 o 21:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@akika722 no ale som blba, to ma nenapadalo, že k tomu treba aj nôž :stuck_out_tongue_closed_eyes: no tak predsa sa zapojil, aj rozobrať to treba :wink:
17. okt 2010 o 21:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mirmaj robili sme to v školke,mamičky sa činili deti sa hrali a mali na haku :grinning: :grinning: :grinning:
17. okt 2010 o 21:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj baby.
@akika722 aj ten canesten umývaš pred kojením ? Ak je ti už lepšie, pôjdem si zajtra kúpiť. Už ma to nebaví, som celá fialová a teraz mi tá gebuzina potiekla aj po ruke a to máme v utorok ísť na uvítanie detí do života. No to býva v našej telke a ja budem mať fialovú ruku :angry: Drhla som ju špongiou, dúfam že to zlezie :unamused:
Tie tekvice sú pekné, normálne by si ich mohla priniesť na festival našich svetlonosov. Bude v sobotu, ak bude dobré počasie :wink: Paťko by určite dostal aj cenu. (vždy je toľko cien, koľko zúčastnených detí, aby nikomu nebolo ľúto) :wink:
17. okt 2010 o 21:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janica81 my priberame od 110 - 220 g za tyzden a dr je spokojna
@akika722 ste krasni a kolko mate este vlaskov my nemame skoro nic
17. okt 2010 o 21:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@liba78 ano to sa MUSI umyť ten krem...no zrošičku fakt lepšie,skus...dufam že to vyliečim uplne...my nič take nemame že privítanie...dakujeme :wink:
17. okt 2010 o 21:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kvietok121 dik moja no už plzneme :grinning:
17. okt 2010 o 21:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@liba78 aj ja idem zajtra kupovat ten krem dufam ze uz v druhej lekarni ho budu mat
17. okt 2010 o 21:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@akika722 tak zapletaj kym mozes
17. okt 2010 o 21:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no baby uz idem spinkat zajtra drzte palce nech to dopadne dobre
17. okt 2010 o 21:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kvietok121 radšej nieee moja stači že som to urobila Patimu :grinning: :grinning: :grinning: vypadali mu vlasky a ostal mu len taky kohutik a aby nešli vlasky do očiek doma nosil sponku :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: raz mal fontanku pre srandu :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: lutovala som mu to ostrihať :unamused:
17. okt 2010 o 21:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@akika722
@kvietok121 baby teraz som našla článok k tomu nášmu problému a vidím tam aj kombinácie na kvietok a ešte to píše lekár a sú tam aj postupy liečby a aj zloženie liekov.
http://anielik.scot.sk/e107_plugins/content/content.php?content.30
17. okt 2010 o 21:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@akika722 jak to je možné ? Žiadne uvítanie ? Tu je to bežné, malý dostane hračku, maminka kvetinku, pozrieme vystúpenie detičiek, podpíšeme kroniku a ideme domov.
17. okt 2010 o 21:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@akika722 no ten článok je perfiš. Toto si vytlačím a dám zajtra namiešať:
15. Univerzálna masť na liečbu väčšiny problémov s bolestivými bradavkami
Skutočne, na liečbu väčšiny problémov; pomáha väčšine matiek, bez ohľadu na príčinu bolesti. Obsahuje: mupirocín 2 % masť 15g, Betametazón 0,1 % masť 15g, K tomu pridaný mikonazol v práškovej forme, výsledná koncentráciu mikonazolu 2% spolu približne 30 gramov masti.
Možné obmeny: Ak nie je dostupný mikonazol v práškovej forme, môže sa použiť aj práškový klotrimazol (výsledná koncentrácia 2 %), ale myslím, že pomáha menej a je dráždivejší. Úspešne sa môže použiť práškový flukonazol, je však ťažké ho zohnať. Pri práškovej forme môže byť koncentrácia liečiva akákoľvek (4 %, 5 %) podľa potreby.
Možné obmeny: Ak nie je dostupný ani jeden zo spomínaných práškov, je možné použiť nystatínovú masť (15 gramov), má však nepríjemnú chuť a nie je taká účinná. Možno by stačili iba dve maste (mupirocín má antifungálny ako aj antibakteriálny účinok). Betametazón a mupirocín je možné nahradiť aj inými steroidmi alebo antibiotikami, ale nie sú také účinné.

Možné obmeny: Pridanie ibuprofénového prášku, aby výsledná koncentrácia ibuprofénu bola 2 %...Zabezpečuje, že zmes je hladkejšia, bez hrudiek, ktoré občas vznikajú. Zvyšuje protizápalový účinok. Zjavne zvyšuje antifungálny účinok.
Do masti ho však nepridávame pri prvom pokuse vyliečiť problémy, pretože je ťažké ho zohnať a dieťa ho pri dojčení určitú časť prijme.
17. okt 2010 o 21:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
17. okt 2010 o 21:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@liba78 nie moja nič tu nie je
17. okt 2010 o 21:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@akika722 škoda, že nebývaš bližšie. Napr aj tie podujatia čo poriadame v Omšení sú celkom ok. Aj ten festival svetlonosov býva dobrý. A decká majú radosť.... kuk sem pre inšpiráciu http://www.pozaskolu.sk/
ale menili sme server takže sa menila aj stránka. Preto tam nieje všetko. :slight_smile:
17. okt 2010 o 22:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@liba78 no tu sa toho moc nedeje,,,aspon sa tešim na tie Paťkove vystupenia čo budu mať v školke na deň matiek,vianoce a tak :grinning: už sa neviem dočkať :grinning: :grinning: :grinning: len nech poodrastu trošku...
17. okt 2010 o 22:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok