♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

kvietok121
20. nov 2010

@vladka84 tak aj my podobne 😀 😀 😀 ale sa nesmejeme len predtym ked ho vyzlecieme do hola ale vo vanicke kuka vsetko obzera kuka na kacicku nalepku, kope nohami rukami a tvari sa vazne 😎 ... ked nam tatino otocil vanicku naopak a nevidel nalepku tak sa vrtel ako husenicka a to vzdy pekne lezka a pozera az potom mi doslo ze mu asi chyba nalepka 😀

kvietok121
20. nov 2010

@mirmaj nam prisli len raz musim to este lepsie kuknut aj ja pozeral len mm

mirmaj
20. nov 2010

@vladka84 krásne sa rehoce okaňa jedna 😉 ja som sa tiež bála ked prestanem kúpať každý deň a už asi mesiac kupem každý druhý deň a je to v pohode spáva tak isto či sa kupeme alebo nie, neboj 😉 ale povyzliekam ju dohola, nechám pokopkať, dam na bruško, poutieram, čiže skoro ako aj kupkanie 😉

kvietok121
20. nov 2010

no idem sa osprchovat

danulienka35
20. nov 2010

@vladka84 neni zac 😉

danulienka35
20. nov 2010

@mirmaj je uzasna

mirmaj
20. nov 2010

@danulienka35 dík, všetky deturence su užasne 😉

danulienka35
20. nov 2010

@mirmaj to je jasne su to nase slniecka

mirmaj
20. nov 2010

baby a tie rodinne prídavky sa vyplacaju ako? mesiac pozadu? alebo za aktuálny mesiac alebo ako? ja mám len jedny teraz 18.11. 😲

mirmaj
20. nov 2010

@danulienka35 aký ste mali deň?

vladka84
20. nov 2010

@mirmaj mesiac pozadu a tie prve ti prisli asi naraz s tym pridavkom - dokopy okolo 190 Eur - aspon mne tak prislo 🙂 tiez som ju uplne povyzliekala, umyli sme tvaricku, rucicky a ritku, pomastili sme, dali na brusko.... a trvalo nam to tak ako keby sme sa kupali, akurat, ze som ju dlhsie masirovala, tak dufam, ze to pochopila, ze to je akoze kupanie 😀

memory97
20. nov 2010

@kvietok121 nam uz tusim 2x, ale my sme sa skor narodili🙂 ked sa babo narodi v auguste, v septembri by mal prist prvy pridavok atd... zavisi to aj od toho, kedy si to sla vybavit, mohli ti prist napr.: aj dva pridavky naraz🙂 prispevok pri narodeni babatka posielaju napr. naraz s pridavkom ako jednu sumu.

@kvietok121 vies, ze ani neviem, ci mali dobre ceny, ale mas tam vyber z viacerych firiem, takze si mozes vybrat lacnejsie aj drahsie. Kasicky stoja okolo 3 eur, niektore aj viac, prikrmy najdes pod euro, aj nad euro, zavisi od akej firmy si ich kupis, ale jedine tam som nasla veci od 4teho mesiaca, to maju malokde. od 6teho uz najdes vsade🙂

@danulienka35 my vas dobiehame🙂 nas mal predvcerom 6,1kg🙂

danulienka35
20. nov 2010

@mirmaj spavy jak rano vstala o 8 tak o 9 zaspala a pak o 12 sa zobudila a o 13,30 uz spala zas bola som snou vonku do 16,30

vladka84
20. nov 2010

@kvietok121 aj my mame nalepku, ale vidi na nu len ked je na brusku - to aby dvihala hlavicku, takze ked lezi na chrbatiku musi sa pozerat na mna, nic zaujimavejsie nevidi a asi som jej na smiech 😝 inak, mali sme dni, kedy straaaasne plakala pri kupani, skusali sme kadeco, az som prisla na to, ze to bolo pre nu neskoro, tak sa kupeme vzdy do pol siedmej, aby o siedmej mohla spinkat (predtym to bolo o hodinku neskor, ale nezvykli sme si na novy cas)

danulienka35
20. nov 2010

@memory97 super ste sikulky

vladka84
20. nov 2010

bezim do postele, dobru noc baby a hlavne pokojnu drobcekom 😎

memory97
20. nov 2010

@kvietok121 jejda, mm nemoze popriet, ze Matejko je jeho, cisty tatino🙂 Davidko je tiez cisty tatino, okrem pusinky, tu zdedil po mne🙂

@akika722 to vobec nevadi, ze nemate ani 6kg, jednoducho niektore deticky priberaju viac, ine menej 😉

teraz ked uz babatka priberaju uz sa tak casto nechodi na poradnu, jedine, ze by zle priberali 😉

mirmaj
20. nov 2010

@vladka84 no tak asi to bude ta zahada tých 150EUR čo som nevedela čo je 😀 😀 to bol asi ten príspevok spolu aj s prídavkami, lebo ja som to neskoro vybavovala 😉
@danulienka35 aj ja chcem aspoň raz aby spala do 8, to si neviem ani predstaviť 😲 dnes mala napríklad ráno už o 4 😝 krásne si brblala v postielke tak som ju nechala ale potom začala asi po pol hodke mrkotať tak som ju zobrala ku nam do postele a tam ešte vdakabohu niečo po 5 zaspala asi do 6:20

mirmaj
20. nov 2010

@vladka84 no tak myslím, že to tiež pochopí, že to bol ten večerný rituál pred spaním 🙂
dobru noc všetkým aj ja idem

mirmaj
20. nov 2010

@akika722 ja by som brala keby nemala ani 6 kg, už je dosť ťažká na nosenie 😀 my sme predtym stále chodili každe 3týždne na poradňu a teraz nás dala prvý krát po 6týždňoch a to ideme aj na preočkovanie, asi prvé 3 mesiace sa chodí každé 3týždne a potom už asi menej.

katulkaaaaaa
21. nov 2010

Dobre ranko 🙂 v noci sme boli hore kazde tri hodiny....aaaach ☹ tak by zlatko spinkal ale kvoli tym hnusnym soplom nemohol.... @akika722 dakujem idem uvarit aj ja pre viki @vladka84 aka bol noc?
@liba78 ahoj vcera som robila tento kolac,ja bananovy moc nemusim ale tento je ze mnaaam 😵
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=33557

katulkaaaaaa
21. nov 2010

@akika722 myslis ze by som ten caj mohla dat aj simonkovi?lebo ten kasel ma strasny ☹ a baby tam pisu ze zabera viac ako mucosolvan,a ten mu ja davam,uz ho mam uvareny no som zvedava ci zaberie...moj otec kasle uz tri tyzdne,vybral dvoje atb tak bude pit povinne aj on

memory97
21. nov 2010

Dobre ranko,

@katulkaaaaaa aj my sme dnes boli tak casto hore ako tvoj maly, tiez nas trapia sopliky a aj sa mu horsie dycha, no zajtra urcite pojdeme navstivit lekarku☹

memory97
21. nov 2010

@katulkaaaaaa myslim si, ze na Simonka je to este skoro s cibulovym cajikom☹

katulkaaaaaa
21. nov 2010

@memory97 ahoj tak aj vy ste chori?aj ja idem s malym rano k dr,viki uz je na tom lepsie ta uz spinkala krasne,pojde do skoly,myslim ze ten cajik asi neni vhodny pre take male babetko ☹ aj davas davidkovi nejake lieky?

evanns
21. nov 2010

dobre ranko baby...ako ste spali?

@katulkaaaaaa a ty si skusala libenar? mojej kamoske velmi a rychlo pomohol

vladka84
21. nov 2010

@katulkaaaaaa ahoj Kati, spali sme dobre - opat jedna z lepsich noci, Karinka zaspala nieco po siedmej a prvykrat vstala o pol druhej, potom o pol piatej a o siedmej, to uz sme mali rano, tak sme vyspinkane 🙂 no a teraz isla spinkat od rana, tak dufam, ze potiahne aspon hodinku 😒

memory97
21. nov 2010

@katulkaaaaaa davam mu iba sinupret a do nosteka kvapky mar s morskou solou. A odsavame sopliky, chudatko, hned by som s nim menila...

akika722
21. nov 2010

@katulkaaaaaa ahojte...ja malemu skusim dať ved cibulu tam vôbec necitiť a je sladky... myslim že ak dame trošičku uškodiť by to nemalo...aj ja davam mucosolvan a nič...kolko davaš?ja 2x denne 1,5ml
ale spali sme celuuuuu noc vkuse až do 6 :30...fenistil robi zazraky

memory97
21. nov 2010

@akika722 ja by som to neskusala, je sladky, aby potom neodmietol mliecko☹ Ja som ho spravila mm🙂 ten je tiez chory☹ zajtra ide tiez k lekarovi...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre