♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

memory97
27. jan 2011

@alure dakujeme, mame sa dobre, akurat bol maly troska teply rano,ale hadam to bolo len z toho, ze som ho vytiahla zo spacieho vaku a ten ma teplucky. Sme boli vcera v detskom centre, tak maly uplne ziaril, ked videl deticky asi mu chyba sestricka alebo bracek🙂 a ked pride k nemu dievcatko alebo chlapcek ani mamina mu nechyba. Zlaty je a co vy, uz su chlapci na tom lepsie?

@cerfaa my sme skusili piskotku (sme na UM), ked maly tyzden do 6 mesiacov (to iba ocmulal), ale ked kojis, tak mozes kludne aj skor.

@danulka3 vobec sa neobavaj o maleho aj ked babatka tu priberaju viac. Keby sme mali MM, tak do 6 mesiacov ani na prikrmy nepozrieme🙂 Ale zas, ak to citis ty ako mamina, ze by bolo lepsie uz zacat s prikmami, je to na tebe 😉

evanns
27. jan 2011

ranko babenky 😉

@katulkaaaaaa nam naopak kasa pomaha 😒 a zacali sme zeleninkou ale hned po par dnoch aj kasou a to ryzovou nemliecnou od HAMI..nie je taka sladka...a NAtashka vstava iba raz za noc a spi cca 11 hodin kazdu noc 😉

katulkaaaaaa
27. jan 2011

@memory97 akoby som o nas citala....maly vydrzi v svojej postielke do pol noci potom ide medzi nas a striedavo kojime a cumel davame 😝

evanns
27. jan 2011

@memory97 zatial vsetko ok...spala celu noc po ockovani...nozicky neopuchli...ale som pocula ze moze byt nachylnejsia na virus a ochoriet...zatial este nebola chora...mate take skusenosti?

katulkaaaaaa
27. jan 2011

@evanns ahoooj,pomohla?och tak ja neviem mrknem po obchodoch sak ani netusim co kde kupit,zeleninku mu varim...na poradnu ideme 8.2 poradim sa aj s dr 🙂 a uz amme doma zirafku....nechapem akoby sa nou mohol zadusit.,len kuse a kuse 😉

mirmaj
27. jan 2011

@seagull2404 no mm sa tiež niekedy tak tvári, ale teraz vstal ku nej dokonca on aj už 2 rána mi ju zoberie ked sa on chystá do roboty, tak si ju dá do lehatka predtym ju prebalí dnes ju dokonca aj prezliekol z pyžamka, takže to si ešte aspoň pol hodinku pospím 😀 ja ju tu ohováram a teraz som ju dala do postielky, že čo urobí a ja vás zatiaľ dočítam a príšla som sa na nu pozrieť a takto som ju našla, fakt nechápem ako sa tak dokázala pretočiť 😀 😀
@danulka3 no my bežne spávame aj cca 2 hodky takto doobeda tak idem rýchlo zaľahnúť ak to dnes tak nebude, až si trocha oddýchnem, a pondelok sme teda odklepli my dve 😀

kvietok121
27. jan 2011

@danulka3 ako ste dopadli?

mirmaj
27. jan 2011

@cerfaa aj my sme na UM a už sme okusili piškotu, ale fakt len okusili 😀 😀 ale byť tebou ešte chvíľku počkám, ja som jej dala prvý krat ked mala 5 mes. aj 2 týždne

evanns
27. jan 2011

@katulkaaaaaa skvele...aj nasa a slinta slinta 😉

evanns
27. jan 2011

@mirmaj moja krasna malinka...nasa sa tiez tak presuva...to sa vykrivi do boka a odpichne sa a zase a zase sa vykrivi a odpichne a skonci hore hlavou oproti tomu ako ju necham 🙂

mirmaj
27. jan 2011

@alure joooj tak som to nemyslela moja, jasne že ked začneš v 6 mesiacoch tak nebudeš čakať mesiac pokiaľ niečo pridáš, ved to by ste ani do roka všetko neochutnali potom 😀 myslela som tak, že nie všekty deti su na sladke teda čo sa ovocia týka, podľa mňa pre našu tamku je to kysle, takže ju to vôbec neoslovilo 😀 😀
@katulkaaaaaa len si píšeme SMSky a raz sme volali spolu, nestretávame sa, lebo je to teda hooooodne km 😀 😀 presne neviem kedy jej to opravia ale hovorili cca 2 týždne a to už aj bude čoskoro myslím

alure
27. jan 2011

@katulkaaaaaa mojko hlavne to rýchlo ty stráv a bude to fajn...ja som bola vtedy sama na východe ,mm tu v BA celé týždne,domov chodil len na víkendy,do roboty som chodila ako bez duše..proste hrôza ☹ A vtedy som sa rozhodla že stačí a začala som obzerať podnájmy v Senci,školu som pre Oliho našla v Blave a začal sa kolotoč rýchlych vybavovačiek..ktoré ale stáli za to.Dala som výpoveď v práci,prišli sme do Blavy na pohovor s Oliverom hneď ho aj prijali,ešte som v piatok bola posledný deň v robote a v sobotu ráno sme sa sťahovali ....
len na ukážku...deti si počas prestávok kreslili veci dosť morbídneho charakteru s tým že "a tu pochováme Olivera" a podobné hlášky a moje dieťa je dosť citlivé tak sa rozplakal..a vieš čo mi povedala učiteľka? "mali by ste niečo robiť s Oliverom,lebo sa hocikedy rozplače,vynervuje a trhá deťom kresby,je prehnane citlivý..." to že čo sa kreslilo mi samozrejme nepovedala,ale čokoľvek sa udialo Oliver bol ten zlý,kričala na neho,potom mi povedala že je hyperaktívny a kým jej nedoniesem papier od psychologa,ona sa k nemu nebude inak správať !!! Psycholog po vyšetreniach ktoré absolútne vylúčili hyperaktivitu ale potrvdili vysoké IQ,volal do školy,a pomohol mi vybaviť prestup do tzv. integrovanej triedy pre nadané deti...ale vedela som že je to jedna škola a aj tak sa už na nás budú všetci pozerať ako na zrúdy a samozrejme pani učiteľka sa v zborovni sústavne sťažovala na nášho malého...tak že to sťahovanie bolo najideálnejšie.
Dnes sme na všetko dvaja (ja a mm) každý večer sme spolu celá rodina,ja som oveľa kľudnejšia..proste bolo to správne rozhodnutie .

alure
27. jan 2011

@mirmaj 😀

@memory97 Oliver ešte dosť kašle,ale našťastie nočný kašeľ ustúpil.Denis má konečne krajšie dýchanie,včera sme boli na kontrole po 5 dňoch užívania ATB,ale máme ich dobrať celé čiže ešte 5 dní.počúvala ho a konečne to dýchanie nie je takú piskľavé takže sirupy pomáhajú...
Je super že má Dávidko rád deti..no a o tom bračekovi alebo sestričke treba pouvažovať 😉 ale najprv si trochu oddýchni 🙂 a je hlavne fajn že máte také centrá a máš kde chodiť..bude lepšie pripravený aj na škôlku .

katulkaaaaaa
27. jan 2011

@alure jaj by som tu takzvanu ucitelku nazvala inymi slovami....kua....dobre ste spravili,paneboze ze ake kresby...odpadnem... 😒
viki je tiez neskutocne citlivy cloviecik,neznasa krivdu,hned sa rozplace preto sa bojim ako to cele znesie....lebo si zober ze aka zmena zo skolky kde bolo 50deti presla do skoly kde je 1000deti...a proste cely ten skolsky kolotoc,no musime to predychat...a neboj sa na rodicovskom budem s tou jeho mamou este ,,diskutovat" 😠

cerfaa
27. jan 2011

@mirmaj a nevies nahodou kde sa daju kupit take dlhe detske piskoty, ale bez toho pocukrovaneho vrchu??? lebo ked jej dam okruhlu, tak sa jej strati v ručičke 🙂

memory97
27. jan 2011

@mirmaj xixixi🙂 ja tomu tiez nerozumiem, maju to tie nase deti akesi pomylene🙂heheh a pozdravujeme Akkiku a jej drobcekov a ako sa ma Patko v novej skolke? Chvali si akkika?

@alure my sme boli taka musia porodna vaha a aj ked som sla okolo deticiek, co sa narodili v termine, tak vyzerali ako obry oproti tomu nasmu drobcovi🙂 Som si predstavila Deniska aky bol velky 😉 Presne to iste sa stalo aj kamoske,maly bol velky a tiez ju presviedcali, ze je to iba voda a nakoniec sa to este aj skomplikovalo. Niekedy fakt nechapem,preco lekari nedaju na pocity maminiek... Hlavne, ze maly bol v poriadku. Chudatko, esteze sa na to prislo,ze sa to dalo riesit... Ja sa tiez toho obavam,ze si to nestihnem vsimnut vcas...dnes je tych nastrah akosi privela a tiez ma aj zlostia tie americke filmy ako su v nich vyobrazeni studenti ako su jedny perfektni a druhy v ustrani a pritom to vobec nie je pravda, ze Amerika takto funguje...

evanns
27. jan 2011

@memory97 myslim ze tretia davka prevenaru je v 11.-12. mesiaci 😉

alure
27. jan 2011

@katulkaaaaaa no prvé slová psychologa,keď sa pýtal kto Olivera učí boli citujem " tá vyhoretá krava" ? no tak asi tak nejak..no jednak s matkou daného žiaka ale v prvom rade by sa nemali deti báť povedať krivdu aj učiteľke (samozrejme ak je v učiteľovi plná dôvera) nech v danom momente rieši vec,lebo niekedy keď sa to rieši neskôr,tak si to už ani neuvedomia že o čom je reč.....Oliverko chodí teraz do školy,kde je len jedna trieda z každého ročníka,fungujú zatiaľ 6ty rok,takže 6 tried po max 13 detí v triede..takže tam nie je ani 100vka detí čo je super.

eis4
27. jan 2011

@memory97 dakujem 🙂

alure
27. jan 2011

@memory97 ja keď som robila tabuľku a zapisovala Dávidkovu váhu tak som si to ani nevedela predstaviť...inak ja som bola narodená skôr a tiež som nemala ani 2kg a nejakých 45 cm..a dnes mám 180cm 🙂 Dávidko to krásne dobehne...
Najhoršie u nás bolo to že Denis bol omotaný šnúrou okolo hrudníka a nevedel zostúpiť do pôrodných ciest..a navyše jeho váha a celkovo veľkosť ..nakoniec ho museli kriesiť...tiež mi nebolo všetko jedno ale v prvom rade som šťastná že sme obaja z toho vyviazli ok.

alure
27. jan 2011

@cerfaa v Bille majú dosť veľký výber týchto dlhých piškot,ja keď robím tiramisu kupujem tam a tie nepocukrované 🙂

cerfaa
27. jan 2011

@alure oh, super, hned zajtra tam zbehneme ked pojdeme von 🙂 hladam to po celom meste a vsade len tie pocukrovane... a kukuricne chrumky tiez len solene vsade :( nesolene som nasla len ryzove, tie su celkom fajn.

katulkaaaaaa
27. jan 2011

@memory97 aj ja som mala 48cm,2100gr...schudla som na 1900gr a do roka som nou mama chodila po tolkych vysetreniach...fibrilne krce,selest na srdci....narodila som sa v 8.mesiaci a vidis co je zomna 😀

danulienka35
27. jan 2011

@alure ajoj moja no dufam ze uz vam je lepsie a gratulujem k 5.mesiacikom 😉

alure
27. jan 2011

@danulienka35 ahojček,no sme na tom pomerne lepšie,hlavne Denis,Oliverko to už má tiež na ústupe,len sa to vrátilo mne ...
a vy ako?

eis4
27. jan 2011

@memory97 my sme dostali 2 krát do obidvoch nožičiek 😒

danulienka35
27. jan 2011

@alure mimklop klop sme v pohode asi nam idu horne zubky kakame a sme nervne co uz inak vsetko v pohode,som rada ze uz ste oki a ty sa vyliec mojko skoro 😉
@katulkaaaaaa aky je rozkosny 😉
@mirmaj to je krasna velka babulka 😉

alure
27. jan 2011

@danulienka35 jasné liečim sa v rámci možností (teda toho čo môžem,lebo ako kojacia mamina nemôžem takmer nič 😠 ) no vy budete mať tých zúbkov 🙂 už sa teším na naše stretnutie a plávanie..len nech nám už dr. povie že sme zdravý,zaočkujeme sa a môžem začať riešiť prihlášku na kurz 😉
Ideme sa naobedovať,uložím Denisa skúsim prehovoriť Oliverka aby si ľahol aj on..a ja tiež trošku vyložím nohy 😎

danulienka35
27. jan 2011

@alure dobru chut moja a chalanikom pusinku aby maminku nechaly oddychnut 😉

alure
27. jan 2011

@danulienka35 ďakujem zlato 🙂 Chlapcisú pokladíky,obaja už spia 😉
Aj som celkom zabudla musím pochváliť môj drahý večra prišiel z Viedne kde mali vyhodnotenie v rámci Strenej Europy a stal sa jedným z troch najlepších oblastných managerov a v máji letí do Ríma 😎 Síce mňa neberie,lebo to bude niečo v rámci Shellu ako takého ale je to super.
No nič idem vyložiť trošku nohy,robota počká a potom sa pustím do žehlenia...zatiaľ sa mi majte krásne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre