♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

eis4
2. júl 2011

ešte nachvílu som nakukla idem už fakt hajať 🙂))
@danulienka35 ešte sa budeš čudovať 😀
@mamisqva dakujem.máme noci ked aj 5-6 krát ale posledné dni už stačí 2 krát ale ona cucá aj pol hod,nemám šancu jej to zobrať.začne plakať a potom sa na mna vrhne. ako ležím tak ona si na mna lahne krížom a tak cucá 😀 tiež už rozmýšlam ako ju odnaučím.lebo aj cez deň stač,í že sa udre alebo sa jej niečo nepáči,niečo jej nedovolíme v momente zo mna trhá tričko a už je pricucnutá a tak sa ukludnuje 😒

mamisqva
2. júl 2011

@eis4 joj tak to si na tom este horsie moja v noci sosne tak dve minuty a spi a ja tiez a cez den praveze ani moc nepapa tak 3-4krat .Tak neviem snad to nebude aj ked pojdu do skolky 😀 😀 😀 😀 😀 Aj teraz spi od osmej a uz tri krat sosala sosacka moja a teraz chce este sosat aj tato no nazdar papa

gagarinka
2. júl 2011

ahojte, asi tu uz nikto nie je, ale az teraz som docitala, co ste pisali
@majka35 @akika722 uz som niekolkokrat pisala, ze mame velmi podobne deti (s akikou aj vekovo), moj maly bol do 2 rokov ukazkove dieta, poslusne, vesele, hrave, mudre... potom som uz tehotna zostala doma na PN, takze som si ho vybrala zo sukromnej skolky a boli sme spolu doma a aj 8 mesiacov po narodeni malej. to boli najstrasnejsie mesiace mojho zivota 😅 malu som si vobec neuzivala, riesila som len jeho a nasu ponorku 😖
teraz je v skolke (zasa sukromnej, ale nastastie len do septembra, lebo fakt nekradnem), a je to o cosi lepsie, ale stale sa to toci len okolo neho a to, ako ho naucit posluchat, nerobit malej zle, byt samostatny a pod.
nastastie vsetky moje kamosky si tymto tiez presli a kazda ma presviedca, ze to prejde 😅 a ze bude horsie 😀
mne osobne velmi pomohla zmena mojho postoja - musela som sa naucit s tym zit, ze je teraz trochu narocnejsie dieta ☹
ked aj urobi nieco zle, snazim sa mu to nevykrikovat a nevycitat, ale skusam to otocit tak, aby pochopil, co spravil. alebo sa ho pytam, ako sa citi, ked to urobil (otazku "preco" sa snazim eliminovat), co si mysli, ako sa citime my alebo ten komu ublizil, ako by sa to pacilo jemu a podobne
takisto velmi pomohlo, ze po nom tolko nehucim a nebuzerujem. naopak sa ho snazim chvalit. a mam pocit, ze sa snazi viac ma tesit. citala som jednu podla mna celkom vystiznu vetu, ked dietatu stale hovorite, ako zle a sprava a ake je zle, tak sa tak bude stale spravat, ale ked ho pochvalite, bude sa snazit aj nabuduce od vas pocut pochvalu
ja som musela nieco vymysliet, lebo som casto s detmi sama, muz chodi na sluzobky a bud chodi vecer ked uz minimalne jedno spi, alebo az po dvoch dnoch. ja som bola na prasky, tak som si nakupila literaturu a hoci som neprecitala este ani 1/10 z tych knih, tak to, co som precitala, skusam aplikovat, a hladam ten spravny recept.
najhorsie je, ze na kazdu situaciu ale funguje nieco ine 😅
kazdopadne nedavno mi kamoska povedala tiez jednu vetu a podla mna pravdivu - dieta v skolke a ja v robote = koniec problemom 😉 akurat sa dovtedy mam skusit nerozviest a nezblaznit 😀

gagarinka
2. júl 2011

@21 kamoska mi minule vravela, ze bola s dcerou u zubarky, lebo mala kaz na stolicke, ktora v ustach zostava do puberty, ci ako dlho. ale este ju maju deti aj uz ked maju trvale zuby. v zivote som o tom nepocula, nemoze to byt tato stolicka, co spominas?

anjelstrazny
3. júl 2011

@hajatanufus ty sa tu stazujes ako keby si bola nejaka chudera ako keby ti nikto nepomahal. ale to nenapises ze si s dvoma detmi rodicom na krku a takmer zadarmo a robis iba zlo a rozbroje. na vysetrenie si bola objednana a le milostiva je leniva pohnut zadkom a urobit to co jej doktorka povedala ale lahsie je urobit podraz a ohovarat vlastnu rodinu ako si vstupit do svedomia a snazit sa nieco zmenit na sebe.Ved prave rodina pri tebe stala ked si bola tazko chora. to si na to velmi rychlo zabudla. spametaj sa a nepis tu klamstva a kraviny ale rozmyslaj kde si spravila chybu a snaz sa to napravit. pokora by ti mala nieco hovorit ak si krastanka.pomoc rodiny este mozes v buducnosti potrebovat tak komunikuj

anjelstrazny
3. júl 2011

@hajatanufus co sa tyka varenej stravy pre deti nic im to nehovori nie preto ze nemas kde varit ale preto ze di leniva nie len uvarit ale aj umyt riady po sebe a cely den behas as detmi po supermarketoch domov chodis v noci a potom sa cudujes ze unavene dieta ti v autobuse robi cirkus.zmen si rezim dna a budes kludnejsia aj ty aj tvoje deticky. ved si ich mama a chces im len to najlepsie tak sa zacni chovat zodpovedne a zmen sa prva ty a zmeni sa ti k lepsiemu cely zivot.

anjelstrazny
3. júl 2011

@hajatanufus to pekne pozde chodis spat

alure
3. júl 2011

Ahojte babulky
my sme trošku usoplíkovaný,k tomu sa pridali horšie noci a samozrejme aj skoré vstávanie ale myslím si že to bude ok.....
v piatok sme boli v tej banke,tak vyzerá to podľa nich ok,len žiadosť si budeme podávať až o 3 týždne,nech sa dovtedy porobí na dome čo najviac.Takto by sme museli brať hypo na viac krát čo nechceme ....
Včera sme boli v Pandorfe,mm potreboval pár vecí,ja som si kúpila lenjedny nohavice,nemala som nejak chuť na nákupy a Oliverovi som kúpila v jeho obľúbenom obchodíku prá mikín a tepláky 😉 Samozrejme LEGO wear 😀 v pondelok potrebujem vybaviť poistenie na cestu keďže v utorok je št.sviatok a v stredu ráno ideme do Nemecka.Prídeme až v nedeľu,tak dúfam že budete na seba dávať pozor,prajem hodne zdravíčka všetkým a držte sa ...
čítam že "vychodňarky" robia mini stretko 😉 nech vám to super dopadne a potom sa teším na fotečky....pozdravujem na východ 🙂

@anjelstrazny mám pocit že si to napísala úplne skvelo a v postupom času som si dávala do kopy aj ja dve a dve a zistila som že mi niečo nesedí,nakoľko som jej tiež niekoľkokrát napísala,ž to nie je len o tom sa ľutovať ale aj niečo urobiť....

minnie55
3. júl 2011

Ja sa do toho nechcem starať, naozaj to nie je moja vec (aj keď sa ma dosť dotklo, čo tu popísala, hlavne o zdravotnej starostlivosti), ale tiež som nadšená, ako anjelstrazny vystihol moju sesternicu. K tomu snáď ani nie je viac čo dodať. Snáď len toľko, že každý sa jej snaží pomôcť, ako môže, hlavne jej rodičia, ktorých to už stálo kopec peňazí a hlavne nervov. A čo sa týka jej zdravotnej starostlivosti....mala ju perfektnú, kopec vyšetrení jej urobili úplne zadarmo, aj keď nemuseli a ona má tú drzosť vypisovať tu, ako na ňu každý kašle a nechcú ju vyšetriť. Môžeš sa hanbiť !!! Sama si môžeš za to, kam si sa dostala. Máš otrasné správanie a ver, že všetko sa ti to raz vráti. Dúfam, že tvoje deti sa k tebe nikdy nebudú chovať tak, ako sa ty správaš k svojim rodičom a okoliu. Som zvedavá, ako sa budeš starať o 3 deti, keď nie si schopná zvládnuť ani samu seba.
Prepáčte, že som vám sem takto vtrhla do diskusie, ale nedalo mi nenapísať 😒

katulkaaaaaa
3. júl 2011

baby co to tu citam?ja nejdem ani diskutovat o tom ja idem pisat o mojom augustovcatku 🙂
@jankasramka moja zlata kvoli tebe som pridala na fb video aj s padom,aby mm uveril 😉 mateo je urcite velmi sikovne dietatko,a ja nechapem preco uz simon chodi,ja by som bola velmi rada keby chvilku pockal,som neskutocne unavena posledne dni lebo len za nim beham v jednom kuse...a aj tak mame modrin plno-a s tou vahou sme na tom podobne,simon ma 9kg
@alure moja zlata tesim sa ze to vyzera s domcekom ok,uzite si krasny vylet v nemecku,ked sa vratite a budes mat naladu na stretko rady prideme 😉
@akika722 @majka35 @evanns babule krasne stretko a chceme vela fotooooo a aj maminiek jasne? 😝

alure
3. júl 2011

@katulkaaaaaa mojko určite sa ozvem,aj keď pravdepodobne toho budem mať viac než dosť,akonáhle sa vrátime začnem s vybavovaním a zháňaním (kúpelňa,kuchyňa...) proste všetko čo bude treba ale na stretnutie sa už teraz teším keď bude možné 😉 Simonko je fakt šikulka a veru som rada že Denis ešte nebehá,lebo stačí mi jeho presúvanie sa po byte rýchlosťou blesku po 4 a to mám tiež čo robiť aby niečo na seba nestiahol,vstáva pri veciach ktoré nie sú stabilé,takže to veľa krát končí udretím,ale toho nás čaká ešte dosť ...

@minnie55 nemáš sa za čo ospravedlňovať,tiež sa mi nepáči že to bolo v kuse len o tom,ako jej každý ubližuje a pod. samozrejme ak niekto očakáva že "padnú do huby pečené holuby" tak potom je každá snaha márna....

alure
3. júl 2011

@katulkaaaaaa mojko určite sa ozvem,aj keď pravdepodobne toho budem mať viac než dosť,akonáhle sa vrátime začnem s vybavovaním a zháňaním (kúpelňa,kuchyňa...) proste všetko čo bude treba ale na stretnutie sa už teraz teším keď bude možné 😉 Simonko je fakt šikulka a veru som rada že Denis ešte nebehá,lebo stačí mi jeho presúvanie sa po byte rýchlosťou blesku po 4 a to mám tiež čo robiť aby niečo na seba nestiahol,vstáva pri veciach ktoré nie sú stabilé,takže to veľa krát končí udretím,ale toho nás čaká ešte dosť ...

@minnie55 nemáš sa za čo ospravedlňovať,tiež sa mi nepáči že to bolo v kuse len o tom,ako jej každý ubližuje a pod. samozrejme ak niekto očakáva že "padnú do huby pečené holuby" tak potom je každá snaha márna....

katulkaaaaaa
3. júl 2011

@mamisqva tak s tymto ti neporadim,vyzera to dost zlozito 😒 este som take nerobila,skus podla toho navodu

21
3. júl 2011

@gagarinka to je normalne 21. zub- ratala som ich ako blba stale dookola 😀 😀 😀 , budem musiet ist k zubarovi. 😠 sa mi nechce.

miciatko
3. júl 2011

@mamisqva vcera volal chvilocku po tom ako som ti pisala, uz mali skoro vsetko postavene , dnes im tam uz nastupuju deti, tak museli postavit cely stanovy tabor, ale sak je zima , prsi tak uzasny tabor maju, dufam ze mieni uz aj slnko vykuknut a taktiez dufam ze tam neprechladne a nedonese bacile domov aby sa maly nenakazil, ale tiez urcite pride ako prasa cely zablateny a spinavy ,ale to neak stym ratam, hlavne nech je cely a plny peknych zazitkov, uz si predstavujem ako bude aj cele prazky zit stych spomienok ako kazdy rok 😀
Tvoj synator sa asi uz pomaly bali a je na ceste ku tebe, moj sa vrati az 16, ale 9 ideme tam zaviest aj stredneho syna tak budeme doma bacovat len v trojke 😀

katkavv
3. júl 2011

ahojte baby 🙂
konecne som sa dostala aj sem,aj ked iba na chvilku, citam tu aj na FB ake su niektore deticky sikovne, a krasne zacinaju chodit, gratujuleeeeem 😀 😀 😀
@alure drzim paste aj palce nech vam to dobre dopadne s domcekom, uzite si aj legoland a snad sa coskoro uvidime, tesim sa na teba a meleho deniska ;)
@katulkaaaaaa ja len ziram na maleho aky je sikulak, a tie tvoje torty, no nadhera !!!!
@eis4 a gratulujem aj malej sikulke 🙂

Baby vo stvrtok sef vyrazil babu co bola na miesto mna v robote, tak mam toho teraz viac nech dost, hladame novu babu ale zaroven musim riesit vsetky tie ekonomicke veci, cize po nociach robim :( ale co uz, musim to nejako zvladnut ;)

danulienka35
3. júl 2011

@alure ahoj mojko co to citam i vi soplikujete? mi od minuleho tydna ale uz nam to prechadza kakame trosku viac nase zubky 😒 ale uz je to o mnoho lepsie inak ako sa mate?

danulienka35
3. júl 2011

@katulkaaaaaa Katulka ja nemam slov aka si sikovna a malicky je uplne uzasny po kom to asi ma po mamince vsak gratulujem 😉

mamisqva
3. júl 2011

@miciatko joj taky tabor by aj moj bral jeho bavia tury priroda a tak isto si to užije škoda len to počasie je na prdku.Mojho idem zobrat do Ilavy o 14 tej tam pride busom a ku nam mu ide až za dve hodky tak nech tam nečaka hlavne ked pršiiiiii.A kde je taky tabor?

akika722
3. júl 2011

@anjelstrazny ahoj ty si jej rodina??? 😅 akože nič v zlom,ta Valika si už asi aj všimla že po jej navšteve tu s nou komunikujem ooovlea menej..no prečo???nebyť jej sestri,ja neviem..boli u nas..ona,jej sestra,deti a jej manžel..a ona sa len lutovala čo mi prišlo divne,deti mala TOTAL na haku,mala za 7HODIN zjedla JEDNU ovocnu vyživku 😲 a ešte bola spokojna kolko toho zjedla 😲
neodsudzujem ludi,nie som taka ale toto aj na mna bolo privela...a ešte pri odchode hodila poznamku:Paťko bud dobry nech ťa mamka nemusi tyrať 😠 pritom sa o svoje deti staram.maju navarene,upratane,poprate požehlene,myslim že je o nich dobre postarane...a to nehovorim o chudatku Rachel čo mala vo vlaskoch to čo tam nema robiť ☹ /ako sa to spravne vola 😅 / to ked sa šupe hlavička babatu malinkemu a treba vyčesovať..to žlte..myslim že v hlavke takeho dieťaťa to nema čo robiť..
no každy ma svjoje vychovne metody..ale citim sa lepšie že je to zo mna von 😎
a ak mam pripojiť ešte tie telefonaty čo volali s niekym ohladom kufrov a nadavky na svoju matku 😲 no mam dosť

akika722
3. júl 2011

@gagarinka moja možno je to fakt tym vekom len 😅 teda ja dufam 😅

akika722
3. júl 2011

@minnie55 som rada že nie som sama s takym nazorom nanu..a to mi stačila jedna navšteva..NIKDY v živote som nevidela taku ženu/matku..NIKDY

miciatko
3. júl 2011

@mamisqva je na Kubrici niekde na luke,ked pojdeme zaviest tam dalsieho synatora tak uvidime, tak synator na ceste domov tak uz sa ti lepsie dycha a dnes sa ti bude aj lahsie spat a mlady bude rad ze si mu dala doveru a mohol si to uzit 😀

akika722
3. júl 2011

@katulkaaaaaa už je po stretkuuu 😀 no bolo kratke 😢
no baby su UŹANSEEEEEE ..všeke 4..fakt..super 1* vobec som nemala stresy,da sa s nimi pokecať,no fakt su bohovske...Paťko si našiel novu lasku Barborku 😀 ked odišli a zabudli macka/mm ho šiel s Patim odniesť dole,Paťko tu od šťastia skakal 1,20 že ju ešte raz uvidi 😀 😀 😀 Barborka je zlatučke dievčatko,pekne sa hrali... 😵
Natashka krasne chodi za ručku,uuuplne sama sa všade postavy 😲 šikulka mala..
nooo..take stretka by som brala každy deň 😎
fotky--daaaaaam 😀 ale Evka ma viac 😉

akika722
3. júl 2011

slubene foto 😵

akika722
3. júl 2011

jaaaj aj 2kopie mi to tam dalo 🙄

danulienka35
3. júl 2011

@akika722 no teda vam bolo uzsne krasnucke ste babulky vsetky 😉

akika722
3. júl 2011

@danulienka35 veru super..kočky su užasne..som rada že som našla mk a vas všetke 😵

danulienka35
3. júl 2011

@akika722 ja sa za tebou tiez vyberiem pockaj mojko 😀 😀 😀 nekedy snad

akika722
3. júl 2011

@danulienka35 o tak ja duuuufam....jaaj baby ako rada by som vas spoznala všetke ☹

akika722
3. júl 2011

nooooo 😠 a podme 😠 😀
všetke povinne-čo možu
kona sa stretko v KE koniec jula...kedy to dameeee????baby pišeme pišeme 😎 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre