♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

tea333
23. dec 2009

rubi ani ja som tento mesiac nijak nevykladala 😕
Rubinka tak srdiecko na to sa tesim 😵 😵 😵
v ktorom tt ides ty?

evitkamalicka
23. dec 2009

ahoj dievcata 🙂

rubinka
23. dec 2009

Tea no ja som menila lekára a až 7. januára si idem po starú kartu a objednať sa osobne ku novému lebo nie som eštev systéme tak preto osobne. No toho 7.jan. budem asi 6tt+4 dni, ale pochybujem že ma hned vezmú kedže sa idem ešte len objednať, takže kým sa tam dostanem tak môžno budem aj 7tt 🙂 ale teším sa že by malo byť už aj srdiečko takže to bude určite krásny zážitok.

Holky kedy to chcete povedať rodičom? My sme plánovali až po návšteve dokyho ale neviem či vydržím, teraz dosť málo jem a predtým som bola papáč tak neviem či to nebude našim podozrivé 😀

Inak včera sme si boli sadnúť s kamošmi a jedna vedela že sa snažime a hned sa spýtala či už čakáme, som povedala že nie ale bolo mi smiešno lebo ja neviem moc klamať, vtedy sa smejem 🙂 no ale manžel to nejako uhral. Nechcela by som aby to kamoši vedeli skôr ako rodičia.

evitkamalicka
23. dec 2009

rubinka my sme to povedali hned

rubinka
23. dec 2009

Ešte pred návštevou dokyho?

evitkamalicka
23. dec 2009

rubinka ano, aj pri prvom sme to takto povedali, ja by som to nevydrzala tajit

rubinka
23. dec 2009

No my to možno povieme na Vianoce. taký bol môj prvý zámer, len manžel sa bál, ale ja som akási kľudná, verím že bábo bude ok, modlím sa zaňho každý deň 🙂

evitkamalicka
23. dec 2009

ja som bola u lekara minuly tyzden a bolo uz aj srdiecko, tak neboj aj u vas bude vsetko ok

rubinka
23. dec 2009

Ja tomu verím 🙂

hiva
23. dec 2009

ahojte...rubi, dakujem 😵

pozeram, ze Vam to tu vacsinou vsetko vyslo na prvy sup....no ja som teda uplne iny pripad.....my sma sa snazili uz skoro 2 roky.....musela som sa liecit, lebo som nemavala ovulaciu a v septembri som bola kvoli tomu dokonca na laparoskopii....ale som rada, ze sa nam nakoniec podarilo....

a asi som tu aj najstarsia 😒 😀 😀 😀

rubinka
23. dec 2009

Inak ja sa pridám do štatistiky, ked sa bábo narodí tak bude mať už 25 rokov, zdá sa mi to tak akurát 🙂

hiva
23. dec 2009

a co sa tyka oznamenia rodicom, najdu si to pod Vianocnym stromcekom 😵 ... povodne som im to nechcela hovorit skor, ako budem v 12tt, ale kedze su Vianoce, hold neodolala som 😅 ....uz mam pre nich nachystane balicky.....kazdemu som kupila parik babatkovskych topanociek a spolu s kratkym oznamenim si to najdu v krabicke 😅 ....snad to vsetko nakoniec dopadne dobre a nebudem musiet odvolavat darceky 😅

rubinka
23. dec 2009

Hiva to si veľmi pekne vymyslela 🙂 neboj sa bábo bude ok.

tea333
23. dec 2009

rubinka a na tvoju otazku: este netusim, ale urcite nie hned, skor to asi povieme svokrovcom,v januari ked to bude potvrdene, ti nas zozeru od lasky, maju po 50tke a hrozne sa tesia na vnucatka..mojej mame co najneskor a najlepsie postou 😀 babke detto 😀

hiva viem si predstavit ake dlhe tie dva roky museli byt, velmi ti prajem aby si to s mimcom stastne dotiahla, zasluzis si to 😉
a super ze to ides robit ako prekvapko..

bihan
23. dec 2009

Tak som doma od lekárky, je všetko tak, ako som čakala, vypísala mi haldu papierov na krvné testy (nežijem na Slovensku, tu sa to nerobí v ambulancii), na veľký UZV sa mám objednať okolo 23.1., čiže v 13tt a s výsledkami potom zase k nej a vypíše mi všetky administratívne hovadiny.

Keďže sa mi zatiaľ počíta tehotenstvo podľa MS, tak som si trošku prehodila pas, nech viem, na čom zhruba som. No a keďže som príšerná a ako som si vyberala v lekárni lieky pre malú a homeopatiká pre mňa, tak som si kúpila jeden test a nemala som to robiť, lebo tá testovacia palička je slabšia ako kontrolná, takže večer kúpim ešte jeden a urobím si ho zajtra ráno.... brr.. trúba zvedavá 😝

hiva
23. dec 2009

no hej...ako prekvapko...ale take trosku opatrne ....sme im vymysleli takyto text: "Ahoj babi. Este sice neviem, ci zo mna vyrastie sikulka po tatovi alebo nezbednik po mamine, ale uz sa tesim ako sa stretneme v auguste. Kedze mam este iba necelych 6 tyzdnov bol by som rad keby moj prichod bol zatial iba nasim malym tajomstvom. Babatko"

moc nechceme, aby sa to roztrubovalo po rodine, lebo este nie je nic iste....je jasne, ze najprv budu v soku a hrozne stastni, ale potom im hned poviem ze az 29.12. idem k doktorovi a tam sa to snad potvrdi....aby sa nejak extra moc netesili keby to nahodou nevyslo 😅

rubinka
23. dec 2009

Akože začala ti tá čiarka slabnúť 😲 a robila si tú istú značku testu ako predtým?

Tea a prečo mame až neskôr? Máte blbý vzťah? Prepáč že sa pýtam... 😅

bihan
23. dec 2009

Rubinka, bola to iná značka, ale už dávno som mala testovaciu min. tak silnú ako kontrolnú a proste som blbá, že som si ten test robila teraz... navyše zrejme z riedeného moču.. hovorím, tak mi treba, keď som zvedavá.

rubinka
23. dec 2009

Bihan tak to je blbé ale možno je to fakt tým že si pila a že to bola aj iná značka, fakt neviem, ja radšej len semtam meriam teplotu ale je pekne hore tak snad je to oki, testy radšej nekupujem, načo sa stresovať.

leteku
23. dec 2009

Ahojky. Tak ja to poviem našim až keď uvidím srdiečko, to bude snáď 7.1. O mimi sme sa teraz snažili 5 mesiacov, ani som nedúfal, že teraz nám to vyjde, docela sme to odflákli. Ono je to asi naozaj tak, že keď si človek myslí, že to nevyšlo tak zrovna vtedy sa zadarí. Keď sa malé narodí tak budem mať 30 na krku 😀.

tea333
23. dec 2009

Bihan super ze ti vsetko dopadlo dobre, test si vobec nevsimaj, ked uz mas vysetrenia 😀
pre pokoj v dusi si urob zajtra rano,ale naozaj zalezi od znacky 🙂

hiva to je super text 😉
ja mam iba : Prvy pozdrav z bruska, "ahoj ocko" a podpis je tvoja omrvinka
ale tiez by som nechcela aby sa to roztrubovalo

rubi v pohode nemam problem hovorit, moja mama je fajn na nakupy a kavicky, ale ked ide o dolezite veci tak je kam vitr tam plast, keby bola u svokrovcov tak by sa tesila s nimi, keby bola u babky a ta by nadavala aj ona by nadavala..
rada hovori ako sa jej dcerka ide vydavat a super mala svadba, a zrazu u svokrovcov svokor zacal rypat ze preco mala ze on zaplati velku a moja mama zrazu: vsak som im to hovorila, ...
no urob si nazor, svoju mamcu samozrejme milujem ale protireci si, a chvilu sa bude tesit a pomedzi to ju budu chytat zachvaty ako mi ona povedala ze si mam dorobit to pravo a ako ona urobila chyby a chce aby som sa mala lepsie..
co je mimochodom vsetko odveci, ked som sa dala dokopy s priatelom tak bola straaasne proti s otcom, roztrhat sa isli, potom ho milovala, ale mi hovorila ze sak to neni tvoj posledny--atd atd..
no proste si vypocujem, a mna nebavi ze stale zacina dookola, pohadame sa, lebo sa to snazim vysvetlit, pochopi na 2 sekundy ze je to moj zivot, je ok a o dva dni ta ista vycitka...to je moja mama
a pritom od 17 rokov nebyvam doma ale so snubencom, a sme financne uplne nezavisli..

hiva
23. dec 2009

leteku....asi mas pravdu s tym nesustredenim sa na to a prijde to same.... my sme sa tentokrat so snazenim tiez nejak moc nepretrhli a BOOM, zrazu sa zadarilo 😵 ...inak ja budem mat v marci 29, takze tiez budem rodit s 30tkou na krku 😉 😀 😀 😀

rubinka
23. dec 2009

Tea chápem ale aj tak by mi asi bolo divné jedným povedať a druhým nie ale asi to je preto že ja mám s rodičmi i svokrovcami super vzťah, možno na tvojom mieste by som konala rovnako, neviem sa celkom vžiť do tvojej situácie, priznám sa.

hiva
23. dec 2009

tea...pozerala som ten tvoj darcek....zda sa, ze sme mali s tymi botickami rovnaky napad 😵 😵 😵

ja som to tiez chcela oznamit az po srdiecku, ale nakolko byvame spolu so svokrou a pojdeme aj k nasim na navstevu cez sviatky a Vianoce su dost narocne a plne zhonu, a ja mam byt v klude aby sa babatku darilo, rozhodla som sa povedat to co najskor....aby sa odomna neocakavali nadludske vykony v obskakovani hosti a podobne 😀 😀 😀 ...i ked velmi rada obskakujem, ale stacilo mi, ked som cez vikend stala cely den pri sporaku....vecer som sa nemohla uz ani len pohnut....som musela normalne oddychovat....tak radsej nech vedia, o co ide aby si nemysleli, ze som nejaka lemra leniva 😀 😀 😀

tea333
23. dec 2009

hiva u mna to bolo to iste, tento mesiac sme tomu vela nedali, ani do intenzity ani do zdvihania noh 😅
a vek je subjektivna vec,ako sa kto citi 😉

rubi no ockovi to aj tak poviem osobitne, ten sa s mamou ani vidiet nemoze, a mame mozno naraz so svokrovcami 😉

rubinka
23. dec 2009

Fúha tak to máte dosť komplikované vzťahy, vaši sú rozvedení?

tea333
23. dec 2009

HIVA 😀 teraz mas imunitu 😉

a rubi je super ze mas dobry vztah aj s jednou aj s druhou stranou, ja som ok s otcom, ale skor kamaratsky (tak ma vychovaval) a so svokrovcami uplne super, u nich sa citim doma 🙂

tea333
23. dec 2009

rubi az take komplikovane to nie je, nasi su rozvedeni 2 roky ale bolo to vykupenie 😕
bratia su s mamou a mama sa ich snazi aj so mnou stale huckat proti otcovi, lebo jej sa dobre s nim nezilo, takze stale sa uraza a citovo vydiera a snazi sa nam ukazat aky je to idiot, spolu s babkou..
my s bratmi to samozrejme ignorujeme, s otcom mame dobry vztah 🙂 ale mama a otec je nepredstavitelna kombinacia do jednej miestnosti, oco je uz alergicky a mama hysterci 😒

hiva
23. dec 2009

no presne tak....kvoli tej imunite som sa rozhodla to povedat 😉

inak moja mam bola presne taka ako ta tvoja, Tea...ten isty typ....s kym bola, s tym suhlasila....ale nejak sa to casom zmenilo....u mna sa to zmenilo tym, ze som sa vydala a dostahovala 100 km dalej a chodime ich pozret uz len tak raz za 2 tyzdne na 4 hodinky a hotovo.....nejak som jej asi teraz vzacnejsia a tak uz do mna nerype....alebo je to aj tym, z eteraz ma zasadnute na moju sestru, lebo to sa prave rozviedla 😀

ale teraz mam s nasimi fakt super vztah....aj ako sme bojovali za to, aby sa nam babo podarilo, tak nas hodne dusevne podporovali.....akurat so svokrou to mam trosku horsie....ona je uplne ina generacia ako moji rodicia....manzel je strasi o 10 rokkov odo mna a teda aj jeho mama je skor jak moja babka a nie mama....no proste tie zastarane nazory....si zoberte, ze jej deti jej musia stale vykat....to v nasej rodine neexistuje 😅

ale inak sa na nic nestazujem 😀 😀 😀

tea333
23. dec 2009

hiva moj chlap je odomna tiez o 10 rokov, ale svokrovci su uplne ok a vobec by som nepovedala ze su zastarali 🙂 asi som na nich mala stastie, su mi ako druhi rodicia 🙂
no to s tvojou mamou je jasne, aj moja mama je milucka ked sa len zastavim u nej v praci raz za tyzden, ale ked som s nou bola na obed a nakupovat, stihla mi 4x zdvihnut tep az do neba 😠
tak teraz aspon nic nebudes robit a vsetci ta budu obskakovat 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre