♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

pipi1211
30. dec 2009

no to prave neviem lebo mrchu som nemala od koncom septembra ale krv mi brali za to obdobie do decembra 4x a az posleny krat to vyslo pozitivne a na uzv dr videl 5milimetrove babo a co som si tak zistovala mohla by som teraz byt tak 6-8tt 🙂 ale ved uvidime v pondelok

pipi1211
30. dec 2009

no ja som v septembri vysadila HAK s tym ze si do marca budeme davat pozor lebo sme druhe mimi sme chceli na zimu, tak ale clovek mieni pan boh meni.....

spapulka
30. dec 2009

ahojte mamulky, vsetkym vam blahozelam k tehu a pripajam sa k vam, aj ked fazulka je este malilinka, ale nieco ako srdiecko tam uz blikalo... 😵
chcem sa vas opytat, beriete nejaky komplex vitaminov?
ja som dcerku vynosila v nemecku aj odrodila, tak to tu u nas vobec nemam prebadane...budem mat asi viac otazok 😀

rubinka
30. dec 2009

Spapulka vitaj, ja beriem Femibion 800.

janusa127
30. dec 2009

ahojte,

ste riešili troška pleť 😀 tak ja som statočne vyhádzaná, aj ked je to len zopár pupákov ale ja som na to neni zvyknutá 😅
včera a predvčerom to bola celkom kríza, bolo mi dosť na nič ale dnes klop klop mi nič nie je, že by sa to upravilo? 😀
ja som používala jednorázovky a pri nich aj ostavám, dúfam že nás nenájdu žiadne zapareniny ani iné problémy...
z vitamínov berem calibrum babyplan a od troch mesiacov calibrum baby sa to tuším volá..

a vítam tiež nové tehulky 😵

bihan
30. dec 2009

Pipi, to si od septembra nemala mrchu? 😲 Hnusné hormóny 😝

spapulka, ja beriem len listovku, C-čko a začnem horčík, možno budem musieť železo, ale každopádne radšej kombinujem to, čo mi treba, než zo všetkého trochu a z ničoho dosť. 🙂

lucy1990
30. dec 2009

Ahojte krasavice, tak vidim ze vcera bola debata o plienkach 😀 ja som drzala v rukach plienku, aj to uz pokakanu 😅 ked sa narodil brat, a to som mala 8 rokov, cize to uz si moc nepamatam 😝 takze uvidim ako to zvladnem 😵 a vitaminiky beriem calibrum babyplan, a po 12tt calibrum mami..co sa tyka pleti, tak ja sa vyhadzem len ked dlho nejdem na kozmetiku a kedze som bola teraz nedavno, tak zatial je to ok...dufam, ze to nemari sance na dievcatko 😉

halintoa
30. dec 2009

ahojte, rada by som sa k Vám pridala ak môžem 🙂 . Zatiaľ sa teším len potichu, prvé tehu skončilo spontánnym potratom, ale teraz to určite dotiahneme do šťastného konca 🙂 . Beriem teda duphastom, kys. listovú a calibrum babyplan a keďže som nezamestnaná, tak mi PN netreba🙂.
Čo sa týka pleti, tak v puberte som vyzerala lepšie 😠 .

beatrixe
30. dec 2009

Ahojte maminky a buduce maminky 🙂 Halintoa...ja mam zial uz tiez jeden spontanny za sebou, ale potom sa nam uz zadarilo, fazulka sa krasne drzala a Marko bude mat o tyzden 2 a pol roka - takze mysli len na to dobrééé a vsetko bude fajn, uvidis. Druhe sme planovali - aj neplanovali....ale samozrejme sa tesime, v auguste uz budeme styria 🙂 🙂 🙂 Mam aj obavy, ako to cele zvladnem, dve male deticky, no Marko uz pojde do skolky, tak snad nebudu komplikacie..Vitaminky beriem zatial len kyselinu listovu a dufhaston, dr. vravel, ze ak mi nie je zle, nezvraciam a jem vsetko, nemusim zbytocne brat..Tak sa drzte vsetky, pa pa
Inak...ako sa citite? Ja v pohode, az na to, ze vecer mi byva trochu zle, ale nic strasne 😉

evitkamalicka
30. dec 2009

vitam nove babulky

rubinka
30. dec 2009

Halintoa, beatrixe vítam vás 🙂

tiriel
30. dec 2009

ahojte , vítam taktiež nove babule

mna už dokonca ani ciciky tak nebolia, a to ma ani nejak extra neboleli. a trošku mam take bolesti v krížoch,vyššie,ale ked zmením polohu tak prestanu . nič ine mi nieje. a som už týžden vyhadzana , myslím že to v období menštruacie som sa vyhadzala,ale ta samozrejme nikde .

chcem sa opýtať - tie čo berieteten Femibion800 - kolko mg kys.listovej je v 1tablete?

tiriel
30. dec 2009

tak už som to našla - Femibion 800 svojim zložením (kyselina listová 400 ug ) kto vie matematiku - kolko to je miligramov? mam len preto dotazy, lebo beriem klasice acidum folicum a to je v 1tbl 10mg kys.listovej .. a beriem 2xdenne . takže či toto nie je len nejaky marketingovy ťah - že tých 400ug je len nejaka čiasta z miligramu, teda či sa neoplati kupiť obyčajne ac.folicum

evitkamalicka
30. dec 2009

tiriel mne dal moj dr. Femibion a povedal, ze kyselinu listovu nemam brat

evitkamalicka
30. dec 2009

tych 400ug je doporucenna denna davka pre tehotne

janusa127
30. dec 2009

400ug = 0,4mg -doporučená denná dávka , majú ju v takej dávke na jednu tbl aj calibrum babyplan, GS mamavit, femibion... som to teraz našla na nete 😉

biba12
30. dec 2009

ja beriem tiez calibrum babyplan. Ozaj baby, co ste teraz na materskej, zacali ste si platit odvody do socialky? Kvoli vyssej materskej? Ja som totiz chcela, ale bola by som nemocensky poistena iba cca 255 dni pred porodom, kedze som otehotnela skor ako som sa prihlasila. tak by smi nedavali tu najvyssiu matersku, co je cca do 600 eur pocas 28 tyzdnov.

biba12
30. dec 2009

Som sa chcela spytat, ci nahodou neviete, ci budem mat matersku taku aku som mala predtym, alebo tym padom ziadnu, alebo ako to vlastne je?

rubinka
30. dec 2009

Biba ja si platím nemocenské od júna takže ja to mám v pohode, ale ty už nestíhaš. A si teraz zamestnaná? Lebo za rozhodujúce obdobie sa ti bude brať rok 2009 lebo rodíš v 2010.

rubinka
30. dec 2009

Jednoducho do pôrodu musíš stihnúť 270 dní odvádzať nemocenské, bud dobrovoľne ale to robí za teba zamestnávateľ ked si zamestnaná. bez toho nárok na materskú nemáš 😒

biba12
30. dec 2009

NIe som na rodicovskom prispevku, lebo maly je narodeny september 2007. Mne totiz kamoska vravela, ze sa nato pytala a povedali jej, ze tam materska bude taka ista ako ta prva.

rubinka
30. dec 2009

No neviem, nevyznám sa v tom až tak lebo čakám prvé dieťa, ale pri prvom by tom bolo určite tak že keby si nebola nemocensky poistena na 270 dni, aspon 2 roky pred porodom, tak nárok nemáš, asi je najlepšie napísať do sociálnej poistovne, oni ti odpíšu 🙂

hiva
30. dec 2009

ahojte....tak my uz mame 8,5 mm a krasne nam bije srdiecko 😵

co sa tyka vitaminov, ja na zaklade odporucania mojho lekara neberiem vobec nic... iba sa dobre stravujem.....ved naco do seba pchat nejaku chemiu ked sa podarilo otehotniet bez nej? 😅 ...a s pristupom mojho lekara sa plne stotoznujem....ja som totiz neni venda ziadnych tabletiek, vitaminov a podobne 🙂

hiva
30. dec 2009

ta venda malo byt velky fanda 😀

rubinka
30. dec 2009

Hiva ale kyselina listová je podľa mňa dosť dôležitá.

hiva
30. dec 2009

je, ale primas ju aj prirodzene v potrave 😉

hiva
30. dec 2009

ja ale nehovorim, ze jest vitaminy je zle....to urcite nie....ide iba o moj pristup....ja sa ale cely zivot riadim takou filozofiou, ze pokial nemusim, tabletkam a umelym vitaminom sa vyhybam....a bola som len rada, ze aj moj lekar ma podobny nazor 😵

rubinka
30. dec 2009

No ved hej len ja som čítala že v potrave jej neni dostatok, že to treba doplniť aj tou umelou. No každý robí ako uzná za vhodné 🙂

tiriel
30. dec 2009

Ja si tiez nic neplatim,tak neviem ci dostanem matersku.ja budem este rok na rodicovskej,a medzitym materska. Takze ani netusim.pred prvym som mala vyrobene asi 6roky

hiva
30. dec 2009

presne tak rubi 😉 ... kazdy ma svoj nazor a ja ho nikomu neberiem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre