♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

denisocka
20. máj 2010

hali - ja ked som rodila,tak som mala v miestnosti 3 lekárov ,asi 3 sestry, primara , muža,vo dverách upratovačku s metlou,sestru z novorodeneckeho a aj dokynu z detskeho. ani som to nevnímala a po porode sa mi ozvali ešte 2 kamošky z gyndy,sestričky,že aj tie kukali na mna spoza skla 😀

lucia20
20. máj 2010

no osobne nepoznam nijaku babu, ktora by mala dodrzany porodny plan. 😒

pri prvej som mala pri porode doktora a dve sestricky, muza.
pri druhej som mala 4 lekarov, dve lekarky, a 4 sestricky. a muza. takze tiez sme tam mali veselo. ale mne to nejako nevadi.

halintoa
20. máj 2010

kurník, to asi budem vyberať od toho personálu vstupné a pokryje mi to náklady na pôrod do vane a muža pri pôrode 😀

bihan
20. máj 2010

Lekári si robia z pôrodných plánov srandu, lebo ich kočky kopírujú z netu a občas aj s rovnakými gram. chybami 😝
Minule som počúvala v rádiu jeden super rozhovor s lekárom-pôrodníkom, že jediné, čo by chceli oni, aby tam bolo, je že maminka dôveruje lekárovi, lebo on je tam na to, aby jej pomohol.. ale to bolo vo Fr 😅 Tu s rešpektom rodičky nemajú problém 😝
Ja som mala nakoniec pri pôrode 2 gynekológov a 3 sestry, končila im služba a malá išla kliešťami, ale v poslednom momente mi to bolo jedno. hlavne, že sa mi všetci predstavovali 😀 ale mala som tam PA, ktorá bola so mnou od začiatku a strašne sympatického lekára. Vždy, keď prišla na vizitu PA aj s nejakou stážistkou, tak sa opýtala, či mi prítomnosť študentky (študenta - mala som aj pôrodného asistenta) nevadí.

lucia20
20. máj 2010

:D to je napad. ale ver mi, ze obcas sa ich tam tolko zide preto, lebo ich je treba. :D

lucia20
20. máj 2010

bihan, ty si asi nerodila na slovensku, ze?

ja osobne nic ku porodu nepotrebujem. len muza. aj ked bez neho by to slo tiez. ja v nasej nemocnici poznam kazdeho lekara a kazdemu jednemu dovorujem . a chvalabohu, ten co som ho mala pri druhej dcere tam uz neni. toho uz nikdy nechcem stretnut. 🙄

halintoa
20. máj 2010

lucia: muža tam potrebujem aj ja, ale pôrodný plán chcem preto, aby som zdupľovala svoje požiadavky, ako žiadne prepichovanie plodovky, žiaden oxytocín, žiaden nástrih a podobne a hlavne nie bez toho, aby ma vopred upozornili, čo mi idú robiť. A tiež to, aby mi malú hneď ako sa narodí dali do náručia, nechali prisať, pupočník prestrihli po dotepaní atď... Je toho viac a pokiaľ to budú mať napísané a aj môj manžel bude mať kópiu, tak on bude mať skôr čas dozerať na to, aby sa na to dbalo, ako ja. Rada by som priviedla na svet 3-4 deti, nemôžem si dovoliť mať traumu už z prvého pôrodu 😀 .

bihan
20. máj 2010

Hali, ak budeš rodiť do vody, tak asi nebude žiadne PP treba 😉

Inak som sa práve zaľúbila do týchto hračiek www.deglingos.com Idem Maline objednať ježka 😀

halintoa
20. máj 2010

Miška.: zabudla som Ti pochváliť plienkovú výbavu, keby som ja do svojej mohla vraziť viac peňazí, tiež by som kúpila omnoho viac AIO krásnych priam módnych vychytávok 😵 . Ale tak, kým to bude bamuľka potrebovať, tak jej bude úplne ukradnuté, či má plienky obrázkové alebo nie, len ja budem ticho trpieť 😝 ... Mám kopec plienok kúpených z 2 ruky, väčšinou pár krát použité, ale určite super poslúžia.
Snehulienka: prosím prosím, odfoť aj Ty svoju plienkovú výbavu, nech sa pokochám 😵 .

mirkapal
20. máj 2010

Denisocka - dakujem, okolo kyslej kapusty uz ani neprejdem. ☹

Mohla by som sa k vam pridat? Tiez cakame dievcatko v auguste - Amalku. 😉

halintoa
20. máj 2010

bihan: prečo Maline? Sára nevie R? A šľak aby Ťa trafil aj s tým odkazom na stránku s kozmetikou, už mám poslintaný celú stôl, čo by som tam chcela kopu vecí... 😝

halintoa
20. máj 2010

mirka: krásne meno, my sa s mm na mene asi budeme dohadovať ešte počas pôrodu 😀

lucia20
20. máj 2010

halintoa, mozem ti povedat, ze prvom porode som pomaly prosila, aby prepichli vodu. pri druhej som na to vyslovene cakala, inak by som sa nedockala. tiez som chcela pockat kym to pojde samo, ale samo to u mna asi nikdy nepojde, takze vyvolavacky boli jasne pri oboch. katka uz aj tak mala velmi zlu vodu, mala z toho infekciu. uz by som to neriskovala s cakanim, kym sa vypyta.
nastrihu som sa pri prvej chcela vyhnut, nezadarilo sa a pri druhej som uz cakala, kedy to konecne nastrihne, lebo mala bola velka a bola by ma celu dotrhala.
ved si skusis a potom uvidis.

mirkapal
20. máj 2010

halintoa, dik 🙂 Ja som vybrala meno pre chlapceka, manzel zase pre dievcatko, ale celkom sme sa zhodli, takze spokojni sme obidvaja.

bihan
20. máj 2010

Hali, si to uhádla, Sára jej hovorí Malina a je to hrozne zlaté 🙂 čo sa týka plienok, tak je fajn mať pár machrovacích na predvádzanie, ale mne ich bolo vždy ľúto používať na doma 😵

Mirka vitaj 🙂

lucia20
20. máj 2010

mirka, keby sa nam zadarilo zhodnut. muzovi sa nic nepacilo, tak sme zatial skoncili pri tatiane. je to jedine na co povedal - ano. 😖

lucy1990
20. máj 2010

Ja ked som sa pytala svagrinky, ze kolko ludi mala pri porode, tak ma skoro porazilo...okrem kopy sestriciek a doktora sa jej tam nanominovali aj nejaky ucni praktikanti a pozerali jej medzi nohy ju so zdesenim v ociach 😠 rodila v ruzinove a mala zazmluvneneho doktora...tak na to by som fakt nemala zaludok 🙄

eliska252
20. máj 2010

Hali ani my sa s partnerom nevieme dohodnuť na mene

mirkapal
20. máj 2010

Bihan, dakujem. Inak, vy mate teda vybrate tiez krasne meno, Marinu sme zvazovali aj my, len moja sesternica sa tak vola, tak to potom zostalo na Amalke.
Halintoa, ake mate varianty?
Tatiana je pekne meno 😉

lucia20
20. máj 2010

lucy, ale toto som pocula uz od viacerych. zrejme to bude kvoli tomu ze su to faktultne nemocnice. este ze som vzdy rodila v noci. :D

lucia20
20. máj 2010

mirka, dakujem. len sa mi nepaci tvar táňa. ale hadam, ked ju tak nebudem oslovovat a trvat na inom tvare, ak sa to ujme.

mirkapal
20. máj 2010

Doktori a sestricky mi nevadia, nech je ich tam, kolki chcu, ale medikov by som pri porode teda nechcela 😖

lucy1990
20. máj 2010

Luci, mne to tak pripada, ze zneuzivaju situaciu ked su rodicky bezmocne a uz im to je jedno co sa s nimi robi 😖 a potom hovorila, ze po porode ju odviezli na chodbu pred salu a tam ju este kontroloval nejaky doktor 🙄 a akurat isiel okolo sanitar, a ze jej videl az do krku 😠 to je strasna dehonestacia....

lucia20
20. máj 2010

tak to hej. tak toto je uz sila. chvalabohu u nas je to ine. tam som mala intimitu vzdy zaistenu.

lucy1990
20. máj 2010

Luci, a kde si ty rodila?

peta131
20. máj 2010

zuzi hej jankaat je tiez nejaka ,,divna" 🙄

hali ved to je jasne niekomu vyhovuju tampony a niekomu vlozky kazdej je lepsie a pohodlnejsie nieco ine 🙂 ja kym som sa odhodlala na tampony mi tiez dlhsie trvalo lebo ja som sa hrozne bala ze co ked zasuniem tampon a odtrhne sa mi snurka a tampon nepojde von 😀 toho som sa hrooozne bala ale chvalabohu sa mi to este nestalo 😀

ozaj bihan ty sa so Sarou rozpravas po slovensky alebo po francuzsky?

lucia20
20. máj 2010

luci ja na a´kramaroch obe, budem aj tuto tretiu. aj kvoli tomu, zeje tam specializovany tim, ktory ju bude hned operovat. takze nemam preco vahat. a ty?

peta131
20. máj 2010

tak s takymto ,,obecenstvom" som sa uz aj ja stretla, ked som pri prvom IVF dostala silny hyperstimulak tak som utekala na pohotovost a tam ma vysadili na kozu pravdaze doktor ani pomaly nevedel co to je hyperstimulak a hovori mi ze chvilku mi tu zostante na tej koze a zachvilku prisiel so 4 praktikantmi a zacal im na mne vysvetlovat a ukazovat co je hyperstimulak a ako sa prejavuje 🙄 vtedy som bola psychicky na dne lebo mi museli stopnut IVF, bolesti som mala neznesitelne a este si zo mna spravili ucebnicovu pomocku 🙄 ja proste nemam slov na slovenske zdravotnictvo...preto sme aj druhe IVF podstupili v Brne...a tam sa nam aj Marko podaril 😵

bihan
20. máj 2010

Peťa, po slovensky 🙂

peta131
20. máj 2010

keby sme nemali Brno od nas vzdialene 110 km tak by som tam aj rodit isla proste uplne iny svet...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre