♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

memory97
8. jún 2010

@21 na nespavost je dobre teple mliecko s medikom a zaspis ako babatko🙂 deturence dnes nic nepostrehnu, ked sa aj pomylis🙂

kacena4
8. jún 2010

dobre ranko babenky
21: ani ja som dnes nemohla spat, zaspavala som asi 4-5 hod. nechcelo sa mi vyjst z postele, tak som sa len prehadzovala a ked som nadranom zaspala, muzicek ma zobudil, zeide do prace a tak som spolu spala asi 2-3 hod.
citim sa ako vycucana, este ze mozem kavu a dnes sa jej nadopujem...

babenky, nam tiez pri dcerke bolo vidiet "kavove zrnko", tak zretelne, ze sme vobec nepochybovali, ze to bude baba, teraz som nic nevidela, ale v knizke mam napisane 2x ze baba, tak uvidime, ja kazdemu hovorim, ked sa narodi uvidime, ale vybavicku ladim do ruzova - tak dufam, ze ma neslahne o zem ked to bude chlap, ale aspon nebudeme mat problemi s vyberom mena, aleboto bude jakubko, ak dievca tak sa nevieme s muzom dohodnut ci klara, alebo chiara (cita sa kiara - z talianciny),

kacena4
8. jún 2010

babenky, mne je super, som sama doma, hoci nevyspata, ale sama
t.j. uplne sama, deti mam na lieceni a obe naraz, vcera uz som si zacala trosku "uzivat" samotu. tyzden som sa len trapila co s detmi ked su bez nas (prvy krat nespia doma, ak neratam 1 den pred dvomi tyzdnami co boli u krsnata)

kacena4
8. jún 2010

babenky, planujete krstiny - oslavu s rodinou?
viem ze je to este daleko, ale ja si teraz zacinam uzivat co a ako by sme spavili a kde - sak noveho cloviecika treba privitat nie?
ako to bude u vas?

katulkaaaaaa
8. jún 2010

@kacena4 ahoj ja som pri prvej dcerke mala krstiny po dvoch mesiacoch aj sme mali posedenie s nablizsou rodinou v restaracii spojenu s obedom 🙂 myslim ze aj tentokrat to spravime podobne,treba malicke privitat ako sa patri 😉

mirkapal
8. jún 2010

@kvietok121 - na kurze bolo dobre, zaujimave to bolo. Ale toto bola len prva informativna schodzka, kde hovorili, ako rozpoznat porod, co vtedy robit, co si zobrat do porodnice, ako to prebieha po prijme, atd. O tri tyzdne ideme na druhu lekciu, tam by sme mali mat aj prakticke nacviky (dychania).

@memory97 - mne zatial robili len krvne testy na HIV a este myslim syfilis, ale to bolo este okolo 16. tyzdna. Minuly tyzden som bola na dalsich krvnych testoch, tam ani neviem, co vsetko mi budu vysetrovat. Na najblizsej kontrole sa dozviem.

mirkapal
8. jún 2010

@kacena4 - my budeme tiez krstit, ale rodinnu hostinu urobime asi len taku v uzsom kruhu, nic velke. Kedy to bude, netusim, lebo kedze sa mala narodi v zahranici, na SK rodny list budeme musiet cakat asi tri mesiace a az potom nam ju zapisu do pasu alebo jej vystavia pas. Takze s malou sa domov dostaneme asi az tak neskor.

lucia20
8. jún 2010

@memory97 strasne vam zavidim. baby, mna toto horko zabija. a to je u nas o pat stupnov menej ako dolu v meste. ale ja som uplne hotova. zalezena v baraku a fucim. fuj, preco ja som sa rozhodla mat letne dieta? a este k tomu aj mam alergiu na slnko, tak chodim s wc papierom vsade. lebo servitky mam na jedno smrknutie. 😀

@memory97 ja som mala teraz na bielom tricku flak a pekne mi vysiel. no ved vyskusaj.

@21 no ved uvidite. ale hadam vam to dievcatko vyjde....

memory97
8. jún 2010

@kacena4 ja by som volila radsej Klara, aby ti to tety na matrike potom neskomolili, ked budu robit rodny list...
ty si uz tak daleko pri krstinach😉 o tom som este nerozmyslala, sa mi to zda este dalllleeeeekoooooo...

@mirkapal mne ich robili teraz, preto sa mi to zdalo, ze to malo byt skor, ale z tych znaciek na papierikoch ani poriadne neviem vyjst, ci to robili aj skor....

@lucia20 ani nehovor, sice u nas je pod mrakom, ale vonku horuco... som si bola v lekarni po lieky, sa ten kasel uz nedal vydrzat... a prisla som domov spotena jak mys🙂)) a s kosikom chutnych jahod🙂))))

21
8. jún 2010

@memory97 , ja som alergicka na med. ☹

@kacena4 , aj ja chcem na chvilu niekomu darovat deti... 😅 My budeme mat krst tiez taky rodinny ako pri oboch chalanoch a este vobec netusim, kedy.

@lucia20 , co sa tyka hicu, nie si sama!!! Ja uz ani dychat nemozem, muz mi z pivnice dotrepal uz ventilator-neskutocne to pomaha... 😀 Keby som ho mohla nosit stale pri sebe... Dnes je vonku straaaasne dusno. 🙄

memory97
8. jún 2010

@kacena4 zabudla som este dodat, ze Klara je krasne meno, len mojho mm sa mi na toto meno nepodarilo presvedcit, ak by to bolo dievcatko☹

memory97
8. jún 2010

@21 aspon teple mlieko a nebud problem so spanim 😉 dufam, ze na mlieko nemas alergiu...

lucia20
8. jún 2010

@21 to dusno je strasne. baby sa mi vytesuju a lietaju po dvore a ja lehnim v obyvacke, kde je chladno, dokonca pod dekou a pocuvam co robia tie moje rarachy vonku...

prave sa pokusam uspat deti, tak drzte palce, lebo troska oddychu by sa hodila aj mne.

@memory97 tie lieky ti nezavidim, ale tie jahodky schvalujem. mnam....

21
8. jún 2010

@memory97 , nastastie mlieko uz mozem, mala som intoleranciu, krce, no po rokoch to preslo tou bezlepkovou dietou... Ani si nevies predstavit, aka som stastna, milujem mlieko... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

@lucia20 , my mame vlhky byt, pred tyzdnom sme striekali plesne, ale aj tak mi je teplo... AAAle uz som si obula ponozky a obliekla tricko.. 😀 , takze je mi trosku lepsie...
Baby, chcem studeny melon!!! No nechce sa mi ho ist kupit do toho hicu, obchod mame asi 20min mojej chodze a uznate, ze je to dost 😉

kacena4
8. jún 2010

nejako sa nudim a preto rozmyslam nad krstinami
doniesla som si z kniznice knizky na tvorive dielne ci ako sa to vola a kukam tam, co by sa dalo vyuzit na pozvanky, menovky, servitky ako poskladat...
tak nejako rozmyslam nad tymi krstinami

kacena4
8. jún 2010

a asi by sme ich robili cca 1-2 mesiace po porode a kedze to bude "cez leto" letne prazdniny a budem mat na krku 3 deti, tak preco by som si to nenaplanovala teraz v klude?
inak rozmyslam nad restikou, prveho sme oslavovali doma aj druhu ale bol to dost chaos tak som si povedala, ze si radsej nasporime a v klude to spravime niekde v restike

memory97
8. jún 2010

@lucia20 verim, aj ja som uz v obyvke, aspon troska chladku, som bola vyvesat pradlo pre male na balkon a normalne som sa spotila, ja fakt neviem, co budem robit v horucavach, asi sa budem vyzliekat z koze 😀 😝

@21 super, ze mlieko mozes, tak sa ti dnes bude dobre spinkat po pohari tepleho mliecka🙂 robis mi chutky, idem si na tie vychladene jahodky do chladnicky🙂 mna by uz nikto dnes z domu nedostal🙂

memory97
8. jún 2010

@kacena4 presne tak, nemusis potom umyvat riad, prides domov a je vsetko upratane a este ta aj obsluzia, my tiez, ked nieco sa bude neskor riesit, tak len restika 😀 do panelakoveho bytu by sme nenatlacili ani tu najblizsiu rodinu 😀

kacena4
8. jún 2010

memory: presne tak hoci mame dost velku obyvacku na panelak a hlavne oslavu v nom je to malo male takmer celu rodinu v meste a kedze sa stretavame pravidelne budem musiet pozvat asi vsetkych... 😅
a hlavne detom by bolo najlepsie v restike - vyberieme si taku kde bude aj detsky kutik a hlavne ked prideme domov tak len vylozime nohy a bude super 😀 😎

memory97
8. jún 2010

@kacena4 si mi to zobrala z ust 😀 restiku s detskym kutikom, mas postarane o deti a ak budes mat dost hosti, este by som dohodla aj cenu, alebo ti ju mozno spravia sami 😀 a nemas ziadne starosti a o vsetko sa postaraju casnici🙂

mirkapal
8. jún 2010

Nasadili ste mi chrobaka do hlavy, restauracia by nemuselo byt veru zle riesenie... Asi by to tam bolo aj na dialku vybavit lahsie, ako vsetko nechat na rodicov a organizovat oslavu doma. Rodicia sice maju rodinny dom a dost miesta, ale aj tak, predsa su s tym starosti. Na rozmyslanie casu dost.
Dnes sa mi podarilo vybavit detsku doktorku pre malu, tak uz mame znovu o jednu povinnost menej 🙂 A davnejsie som tu spominala perinky do detskej postielky... tak vecer si idem pre ne, som zvedava, ake budu.
S tym melonom a jahodami ste mi narobili chute 😀 Ale momentalne nemienim vystrcit do tej horucavy ani koncek nosa, takze volim nahradne riesenie - trubicky 😵

carmenn323
8. jún 2010

Ja tiez urcite v restike je to bez starosti a hlavne bordelu doma 😉 Nechcelo by sa mi to vsetko upratovat a bola by som nato sama.Dnes je strasne niako tazko sa mi dycha jak je dusno 😖

kacena4
8. jún 2010

carmenn: nie je dusno, vonku je velmi teplo a vlhko, odparuje sa nam konecne voda zo zeme, tak preto sa tazsie dycha, na teplomeri citam 69% vlhkost vonku a to je tam hic
drzim palce, aby ste vydrzali, ja som sa zacala tesit ked sa oteplilo a prestalo prsat, to ma zabijalo, tak radsej slnko a horuco a mozem sa hoci kam schovat ako dazd a zachvaty
tak nech mi radsej svieti slniecko, ked bude moc teplo pojdem na plavaren a pomozem aj chrbtu 😀

21
8. jún 2010

Tak s tou restikou ste nazhavili aj mna, budem o tom normalne premyslat.
@kacena4 , umna je to inac, ja teraz viac pokasliavam a vobec neviem plavat a kvoli ekzemu to ani nemam odporucene... Jedine more. Ale za co?! 🙂

carmenn323
8. jún 2010

baby vy si napustate aj vanu alebo sa len sprchujete?lebo ja od kedy som tehu tak len sprcha lebo ja som bola vzdy zvyknuta napustit si vanu a mamina mi ti zakazala vraj aby som nepotratila.V lete sa mozem kupat v bazene?

evitkamalicka
8. jún 2010

ahojte,

carmen ja sa normalne kupem, aj pri prvom som sa kupala, ked si nedavas vrelu vodu tak je to ok

memory97
8. jún 2010

@carmenn323 neodporuca sa horuca voda, aspon co viem ja, preto ti mamina zakazala kupel... ale bazen urcite prospeje v tych horucavach 😀

carmenn323
8. jún 2010

evitka ahoj dlho si tu nebola 😉 my mame vzdy v bazene ladovu vodu lebo na poil bazena nam nesvieti kvoli stromom tak ked budem mat rozpalene telo a vleziem do tej ladovej vody snad ma neklepne 😀 teraz mi chyba,ze sa nemozem prazit na slnku to bolo moje vydrzala som od 10 do 16 len aby som bola cierna

21
8. jún 2010

@carmenn323 , ja sa aj kupem, dokonca si davam aj horucu vodu, no babu sa to moc nepaci, zacne vzdy kopat, ale pocase si zvykne. Kupanie sa neodporuca kvoli tej horucej vode-predcasny porod a kvoli tomu, ze mozes dostat nejake zapaly alebo infekcie z odstatej mozno spinavej vody... Ale ako pisem, mne ani chalanom sa nic nestalo.

carmenn323
8. jún 2010

uz ked som to vydrzalo do teraz tak uz nebudem riskovat ale tesim sa az si napustim plnu vanu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre