• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

♥Augustové miláčiky 2010♥

20. januára 2013 
@nika.r ahoj, patrim do septembroviek, ale videla som tvoju otazku. lebo v plesnovych syroch moze byt bakteria, ktora jenebezpecna najma v tehu. je dost vzacna, ale uz take priady boli.... okrem niektorych druov syrov,by sa tehosky mali vyhybat tym vazenym salatom a surovym rybam.
24. jún 2010 o 19:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nika.r plesnovy syr by sa nemal v tehu lebo obsahuje nejake "zive" plesne, ktore mozu byt este z cias spracovania syra a mozu sposobit rozne choroby ako napr. salmonelu, a rozne ine zavaznejsie, ktore mozu ovplyvnit aj vyvoj plodu, ale to neznamena, ze v kazdom syre su. ak je dobre spracovany pred jedlom, tak je to ok. ja som uz tiez neodolala nive a pred tyzdnom som zjedla asi 50g. - nie zjedla, zozrala :sweat_smile:
najhorsie je to v prvom 3-mestri, vtedy sa ma uplne vylucit
takze neboj
24. jún 2010 o 19:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gumimaci salaty sa nemaju jest kvoli majoneze, t.j. surovym vajciam a salmonele
a co sa tyka ryb t.j. morskych tak kvoli tomu, ze obsahuju urcite mnozstvo tusim ortuti ci olova ??? co je pre tehu a najma babo nebezpecne, nemali by sa jest viac ako 1x za tyzden (ani sardinky v oleji a pod.)
24. jún 2010 o 19:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kacena4 pamatam si pripad z ciech, kedy firma ktora vyrabala lahodkove salaty sposobila dost problemy s touto bakteriou :unamused:
24. jún 2010 o 19:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@adulka5310 , ja pochadzam zo Ziliny, 7 rokov sme byvali v Prievidzi a potom sme dostali najomny byt v Pravne... Tu byvame nieco vyse 2 rokov. Kam ides rodit?
24. jún 2010 o 19:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@groka: ja viem a preto som ta chcela pochvalit, ze si sikovna, ze napriek vsetkemu to vsetko zvladas
24. jún 2010 o 19:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@groka , vazne aj odo mna klobuk dole...
24. jún 2010 o 19:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dievcata, vsetkym zelam pekne sny a aby sme sa dooobre vyspali... :grinning: :pensive: :pensive: :pensive: Ja sa idem este vzdelavat tym svetoznamym serialom...
24. jún 2010 o 20:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@21: ahoj, ja este idem trosku robkat na PC zajtra mame s detmi zaverecne zasadnutie tak musim trosku porobkat
24. jún 2010 o 20:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nika.r co sa tyka syra, ak presiel varom nemusis sa nicoho obavat :wink: . Aj na pizzi ked je a je upecene so syrom sa to moze.
24. jún 2010 o 20:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kacena4 tak to ti verim, ze tieto sporty odvtedy nemusis, to je fakt, ze su vsetci nadsensi pri TV a nie na porodnych salach, mal si pustit radio pocas porodu a vedel by vsetko a na teba mohol byt milsi :angry: ja tiez futbal a hokej nemusim, aj dnes som vedela iba ked dali gol, lebo sa to z panelakov ozyvalo :grinning:
24. jún 2010 o 20:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kacena4 tak to mi ani nehovor a ja mam pravidelne sardinkovu natierku raz za 2 tyzdne :grinning:

Plesnive syry suhlasim s @kacena4, ale ak tu tepelne spracovane, tak by sa nemalo nic stat. Hlavne, aby boli syrove vyrobky pasterizovane:slight_smile:
24. jún 2010 o 20:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dobru nocku, ide sa do hajan:slight_smile:
24. jún 2010 o 21:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
babulky, ja som dnes dosla taka vyteesena z poradne. sice uzv bude az o mesiac ale je vsetko ok. tlak ukazkovy, krcok drzi ako u prvorodicky, co je super. nbemusim sa z mojej strany bat porodu skor, malinka rastie, hlavickou je dolu,srdiecko stiha a na tu rubeolu mi povedal, ze vzhladom na to, ze som z generacie deti, ktore boli povinne ockovane na rubeolu tak ze je samozrejme, ze v krvi musim mat protilatky, ale ze testy su uplne v normale. ja som sa taaaaaaak tesila, ze je vsekto ok. teraz zase tri tyzdne klud, stvrty uz budem stresovat ze co je s malou, ale na poradnu ideme az o mesaic, ze skor ani netreba, lebo som trotorodicka a viem, kedy sa nieco deje, co sa nema. a uz mam aj vypisany papier na MD, tak ze maximalna spokojnost. :D
24. jún 2010 o 21:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
k tym plesňovým syrom nam to hovorila aj na cvičené čo chodím, ked sme mali prednášku o výžive, tie nie su vhodne ani vtedy ak majú ženy problemy s kvasinkovými ochoreniami, ale uzavrela to tak, že nemusíš ich vyradiť úplne z jedálnička, len by nemali byť súčasťou každodenného jedálnička.....tak ako aj na niektoré bylinky v čajoch by sme si mali dávať pozor
24. jún 2010 o 21:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a všetkým pokojnú noc želám :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
24. jún 2010 o 21:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte aj ja sa pripajam k tym ktore idu buvat prave som to do dorobila a idem buvinkat
24. jún 2010 o 21:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucia20 Ahoj..píšeš,že máš malinkú už dolu hlávkou.Ja som bola na poradni tiež v tridciatom týždni ale malinkú ešte nemám otočenú.....lekárka mi povedala,že má ešte čas.Je to ok?
25. jún 2010 o 07:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sivema , je to v poriadku, malinka sa ti moze otocit v poho az do 36. tyzdna... Mam kamaratky, ked sa im baba otocili v 37. a 39. tyzdni. Jednoducho zazraky sa deju. Len ver a rozpravaj jej, nech sa otoci, alebo dievcata ti daju ine rady starych mam, ktore tu uz odzneli... :grinning:
25. jún 2010 o 07:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dobre ranko, dnes zas dazdive :unamused:

Babulky neviete mi poradit, kde zozeniem vlozku do perinky, myslim este takych, ked sme boli male my :slight_smile:
25. jún 2010 o 08:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@memory97 tak toto ti neviem vobec poradit:(....chcem sa spytat v akom prasku periete babetku veci?kamoska odporucala LOVELU,ja sa chystam na pranie na buduci tyzden,poradite mi? :slight_smile:
25. jún 2010 o 08:59  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katulkaaaaaa lovela perie slabsie, ja periem v persil sensitive gelovy.
25. jún 2010 o 09:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@memory97 a to nemusi by speci decky prasok?si vobec nepametam tieto veci ... jaj hlavne ze mam doma 6 rocnu herecku :grinning:
25. jún 2010 o 09:11  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ste pozerali spravy, vraj v chlebe, musli tycinkach su rakovinu vyvolavajuce zlozky... to aby sme si zacali vsetko piect doma :unamused:
25. jún 2010 o 09:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katulkaaaaaa na obrazku je babatko s mamickou:slight_smile:
25. jún 2010 o 09:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@memory97 dakujem :slight_smile: tie spravy som pozerala,a mam z toho taky pocit ze uz by sme nemohli jest absolutne nic
25. jún 2010 o 09:23  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katulkaaaaaa presne ako pises:slight_smile: no uvidime co vymyslia nabuduce:slight_smile:
25. jún 2010 o 09:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@memory97 Myslis perovu vypln? Co som pozrala po nete vsade je len zavinovacka s kokosovou vyplnou, alebo klasicky vatelin co sa dava do vetroviek a bund. My sme mali doma perie, ked sa narodila neter ci synovec, mamka dala usit 1-2 perinkove vyplne. Ja mam teraz take ake su teraz v shopoch, kupila nam 2 svokruska a jednu mam z domu po netery. Nemame perovu.

K rybickam baby co ja som sa docitala, nemali by sa jest velke ryby co pozieraju male- zralok, tuniak a tepelne nespracovane ryby. Inak sardinky,makrely to sa moze a je to velmi zdrave.
25. jún 2010 o 10:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dobre ranecko :dizzy_face: katulkaaa ja som poprala vecicky v persil sensitive a avivaz silan sensitiv no nadherne mi to vonia :slight_smile: batole a lovela mne vobec nevonali :stuck_out_tongue_closed_eyes: idem si kupit niake kratase a tricka tak zatim pa
25. jún 2010 o 10:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok