♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

memory97
6. júl 2010

Dobre ranko🙂

@kvietok121 to si zvyknes o chvilku a budes dlhsie lenosit rano🙂 my sme mali dnes tazke rano, vecer nejaki chuligani vykrikovali a troska zdemolovali auta... a rano bolo tazko vstat z postele🙂

@mirmaj ja som prv chcela, ze vo vajicku, ale je mi luto drobceka, ze tam bude taky pokrceny, tak budeme brat vanicku a takto si ho odnesieme domov🙂 domov to mame z nemocnice cca 10 minut🙂

@katulkaaaaaa to su dobre spravy, ze je vsetko v poriadku🙂 Katulka a platili ste nieco, aby mohol byt mm pri porode?

katulkaaaaaa
6. júl 2010

@memory97 a to pojdete peso z porodnice?nebojte sa baby ze drobcekovia budu zgrceny 😀 ved tie autosedacky su robene na tie mini pokladiky,a bezpecnost j nadovsetko 🙂
u nas v porodnici sa plati nejako 16eur myslim ked chces mat mm pri porode,a musi sa ist predtym na poucenie...

katulkaaaaaa
6. júl 2010

😀 ma napadlo si zoberte ako u teraz zgrceny u nas v bruskach 😀 chudatka nase malinke 😝

mirmaj
6. júl 2010

@memory97 no ved práve preto neviem prečo sa rozhodnúť, vajičko pre bezpečnosť v aute, ale zasa či nebude moc poskladané, my to máme necelých 20min

mirmaj
6. júl 2010

@katulkaaaaaa no to maš pravdu, asi viac ako v tom vajíčku 🙂 🙂 ale tam ich nadnaša voda 🙂 🙂

katulkaaaaaa
6. júl 2010

@mirmaj a to nebudete s malinkym nikam chodit?mysim autom 😎 neberte ma teraz ze rypem alebo tak nejako,ale poznam pribeh jednej maminky ktora isla z porodnice z vanickou a vrazilo do nich auto...nechcite vediet ake to malo nasledky,ja s mojou dcerou nejdem ani 100metrou autom bez toho aby nebola priputana,nikdy neviete co a moze stat,a vycitat si cely zivot.....fuj to je hnusna tema ☹ len ich pekne priputajte,malinky to aj tak prespia a vsetko bude ok 🙂

mirmaj
6. júl 2010

@katulkaaaaaa si ma presvedčila, už nejdem nad tym ani rozmýšľať 🙂 🙂

memory97
6. júl 2010

@katulkaaaaaa nie autom je to cca 10 minut k nam🙂 My mame ku kociaru aj vanicku taku, ze ju mozes upevnit v aute, aby bola bezpecna🙂 ale uvidim, ak by bola zima, tak asi skor budem volit vanicku, lebo s perinkou nevojde do vajicka babo... to mas pravdu, budu tam pokrceny ako teraz v bruskach🙂 ale ako sa poznam tak sa rozhodnem na poslednu chvilu🙂

kvietok121
6. júl 2010

@mirmaj zatial som len druhy den na MD, ale celkom fajn, aj ked moc velky rozdiel zatial nepocitujem, zajtra pojdem do skoly privitat za mna zastup a v piatok na skolenie, ale zasadny rozdiel je ... ziadne nervy 😀

kvietok121
6. júl 2010

@mirmaj tu tasku asi myslela to co je z kociara (teda z niektorych) - vanicka, ale podla mna by male malo byt vo vajicku

kvietok121
6. júl 2010

@memory97 potom ti poviem ked sa moj organizmus prisposobi ze uz nemusi vstavat o piatej rano a rano sa mu nechce spat 😀

kvietok121
6. júl 2010

@katulkaaaaaa suhlasim s tebou, my mame z porodnice autom tiez 30 - 40 minut, ale aj keby to bolo par minut aj tak ideme v aute v autosedacke, baaby normalne mam strach uz teraz ... sice surodenci maju okolo mna male decka ale svoje je svoje... no hadam to nejako zvladneme

nanula1108
6. júl 2010

ahojte babulky!tak idem sa pochvalit, vcera ale od 4-30hod rano ma riadne zacali boliet krize, a islo mi to aj do bruska, no docela sme sa vylakali! tak som zostala lezat a cakali sme. po nejakych 5 hodinach to povolilo, bola to stala bolest, nie prerusovana alebo pravidelna!mm bol doma, a ste mali vidiet, aky bol akcny 😀! doteraz som nemala nic poprate, veci iba po tazkach... a zrazu uz bola aj prva varka v pracke 😎 . sranda kolko sme mali este casu. chvalabohu to preslo, nebolo a neni mi dobre, ale hadam rodit este nepojdeme. aj som mu ukazala,kde mam zoznamy, co treba dokupit (kozmetiku) , vysvetlila aku a kde, ze kdyby neco 😀 . idem vas docitat

kvietok121
6. júl 2010

@nanula1108 tak to celkom dobre zvladol mm .. no neviem ci by mu stacili len zoznamy, preto by som mala zacat nakupovat

katulkaaaaaa
6. júl 2010

🙂 som rada ze som niektore presvecila 🙂
@kvietok121 neboj vsetko zvladneme,jasne moje je len moje...je to ine ako pri neteriach a synovcoch,to svoje milujeme najviac na svete a tiez sa o ne bojime najviac
ja uz pravidelne nespavam tusim som si na to aj zvykla,dnes od 3 do 5 hore...a potom ked chce dcerka stavat okolo 7-8 by som spalaaaaaa
@nanula1108 tak si mala poslicky ako vysite 🙂 uz to moze prist hocikedy,ale este sa chvilku udrzte,optimalne do 38tt vtedy mi doktor povedal ze je babetko uplne v pohode

nanula1108
6. júl 2010

tvrdnutie s bolestami mavam niekolkokrat za den, ale toto bolo ozaj " dost dobre". no ja sa chystam vydrzat min do 38tt!! uz sme si vcera aj sadli s malou 7r., a vysvetlili, co moze kedykolvek nastat, aby nebola vyplasena, keby to od zaciatku bol taky brutal ako ked som rodila ju. lebo ta je so mna dost vyplasena, kedze som pri nej aj par krat odpadla a boli sme sami doma, vnima to velmi citlivo. tak aby vedela ze je to vsetko ok, a ze to je jednoducho priroda a nemusi sa bat .este musim vymysliet nejaku polohu na zehlenie, zeby som si to pomaly zacala aj zehlit, lebo neustojim a s tym mojim tlakom 95/65 .... a to normalny - najnizsi mam 120/80!

memory97
6. júl 2010

@nanula1108 uz je najvyssi cas vsetko pripravit🙂 dnes radsej len oddychuj 😉

@katulkaaaaaa dnes sme si to vymenili🙂 ja som drzala sluzbu do 3:00 a od unavy som potom zaspala🙂

barinkova
6. júl 2010

ahojte ja som bola vcera s manzelom na bicykli az tak mi bolo super 😉

memory97
6. júl 2010

@nanula1108 ja som kedysi zehlila tak, ze som si na postel dala deku, sadla k tomu a takto zehlila. Ale radsej opatrne so vsetkym...

katulkaaaaaa
6. júl 2010

ja som mala tlak dnes na poradni 90/65 ale u mna je toto normal 🙂 ja este nemam nakupenu kozmetiku pre babetko,asi zajdeme s malou do mesta,budeme zase pouzivat seba med to sa mi najlepsie osvecilo,z bybchen ci ako sa to vola sami mala cela vyhadzala az sa jej koza zosupala....rano prsalo teraz uz zacina byt zase horko uf
@nanula1108 som myslela ze cakas prve babetko,a ti uz mas taku velku slecnu,no tak ti vsetko ovladas 🙂 ja mam 6r dcerku ale priznam sa vela veci som zabudla a teraz si pripadam akoby som bola tehu prvykrat...dve kamosky mi posledny tyzden rodili,obe super za tri hodky porodene aj ja chcem taky porod,som sa dnes s doktorom bavila ze ci som zbalena atd a ci sa bojim,ja ze nebojim-hrdinka 😀

kvietok121
6. júl 2010

@katulkaaaaaa verim ze mas pravdu, ano keby aspon eeste tie 4 tyzdne, alebo aspon dva do 36 tyzdna uz aj to by bolo lepsie

kvietok121
6. júl 2010

@nanula1108 tak to mas iny tlak ja sa drzi m stale 130 na 80,

tiffanka
6. júl 2010

@mirmaj aj my si drobčeka donesieme vo vajíčku, áno, to je pravda že autosedačky (vajíčka) sú na toto stavané 😉 Neboj sa 🙂

tiffanka
6. júl 2010

@nanula1108 Tak ste ráno mali šou, viem si to predstaviť :D Ja už kozmetiku do nemky mám nachystanú, už len nejaké vecičky pre malé pobaliť, našťastie 😀

nanula1108
6. júl 2010

ano, uz mame slecnu, alebo to bolo vsetko uz tak davno, ze si skoro nic nepamatam 😀 . iba ten strasne dlhy a nechutny porod(vobec sa mi nedarilo otvarat sa). s tym tlakom ja to zazitok, fatk. pri timke som mala zase vysoky, aj normalne ma skor sklon mat vysoky. do porodnice mam tak kupene plienky, a to je zatim vsetko 😀 , ale musim to tento tyzden ten zaklad podokupovat, lebo uz srandy nabok, uz je asi cas 😎 .a to zehlenie, asi si tam deku a nejaku vhodnu "handru" na stolik do obyvacka, a budem zehlit z gauca, alebo kresla, no co, cosi skusit musim

kvietok121
6. júl 2010

@nanula1108 ty aspon spominas, a my prvorodicky ... no vobec netusim co zacinam mat mensie stresy

kacena4
6. júl 2010

@nanula1108 cauko, ja zehlim na zehliacej doske pred TV a dam si k nej stolicku, ked sa budes hrbit nad stolom v obyvacke, tak ta o chvilu bude boliet chrbat - nezabudaj, ze sa vsetko uvolnuje a pripravuje na porod a krize su najviac zatazene, najma ked sa predklanas nad maly obyvackovy stol

inak citam, citam,
"poslickov" mam uz aj ja a riadnych, v tuto noc som ich mala asi 3 hod s odstupom 15 min. a posledny som ledva predychala, chodila som po obyvacke, sedela na fitlopte a predychavala, ale po tom poslednom som bola tak vycerpana, ze som si musela ist lahnut a to bola uz 1 hod. - mavam taketo bolesti asi kazdy 2-3 den vzdy na 3-4 hod., dnes som sa rozhodla, ze si uz do auta zbalim aj tasku do porodnice, zajtra mam ist ku gyn na kontrolu tak keby daco...

kocik tiez mame kupeny, pod rukou stal 300€, ale ma super vyhodu, vanicka sa da zlozit do velkosti skolskej tasky a ked ju nebudem potrebovat zbalim do skriíne, auta a tak, ma aj sportovu cast co je super a vajicko mam zvlast

z porodnice ideme na 100% vo vajicku, su prisposobene od novorodenca az do cca 9 mes. aj popruhy sa upravuju podla velkosti babatka, v zahranici (mozno aj niekde u nas) bas bez sedacky z porodnici nepustia domov, je to zakladna vybava pre babo, ale su aj vanicky, ktore sa daju priputat do auta, tie su tiez ok ale zaberaju vela miesta, to si moze dovolit mamina s prvym babtom, nie s 3 😀 😝 😅
tiez mame zazitok z havarovania (presnejsie nehody) a keby sme nemali deti priputane v sedackach, asi by som sa z toho psychycky zrutila, len to zachrani dietatu zivot v aute, nepozerate spravy??? uz zopar krat hovorili, ze otec viezol syna..... a prezilo len dieta vdaka priputaniu v autosedacke... - hrozne tragedie, ale radsej mat ako pisete "pokrcene" dieta v autosedacke, ako mrtve - hoci som dobry sofer neviem akeho somara stretnem na ceste a tak bez sedaciek a priputania sa s detmi ani neodchadzam z parkoviska, ani ked ideme len 1-2 km do mesta
a hlavne uvedomte si, ze budete musiet s novorodencom chodit po lekaroch... a to tiez pojdete bez sedacky??? dnes som bola s dcerkou na nakupe a pred nami bola jedna mamina s tatinom a mali novorodenca na rukach, prehadzovala si ho z jednej ruky do druhej (pri pokladni), no nebolo by mu lepsie v autosedacke namontovanej na nakupnom kosiku??? ta sak sa posmykne, potkne, niekto do nej vrazi a malemu uleti hlava... strasna predstava
a co sa tyka perinky a vanicky, tak s tym moc neratajte, ze budete davat oblecene babo do perinky v auguste - v porodnici vam ho nechaju oblecene len do kosielky a plienky a perinky, ale doma vacsinou kvoli teplu bude len v dupkach bez perinky (mam 2 letne deti) pamatam ako som si syna priviezla z nemocnice domov, vecer ulozila do postielky v perinke a rano ho vybrala a nenasla som na nom jedno miestecko bez potiniciek, takze "neprebalovat" do teplych veci v lete

kvietok121
6. júl 2010

bezim na predporodny kurz papa

kacena4
6. júl 2010

teda nejako som sa moc rozpisala 😀
aj ja mam nizky tlak 60/80(90) mam ho vzdy taky , pravidelne odpadavam ☹ a tak pijem 2x denne kavu, a je mi trosku lepsie, aj pri predchadz. tehu som to tak robila

uff, u nas prsi a je hnusne pocasie, idem umriet od zadusenia sa, idem si dat lieky na astmu a lahnut si nech uz zasa svieti slniecko 😅

memory97
6. júl 2010

@kacena4 dnes si sa poriadne rozpisala🙂 ale presvedcila si ma 😀, dame babo do autosedacky, i ked mame hlboku vanicku s tym, ze v nej sa babo upevni po leziacky, ale ak bude horuco sa tam chudatko bude len potit☹. Aspon zaberie menej miesta🙂
Treba dat nejaku plienocku pod babo do vajicka, aby sa nepotilo, alebo ho tam len vlozim a je? Co davate potom do vanicky, ked sa pojde na prechadzku, staci mi deka pod babo, aby mu bolo makksie?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre