♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

kahlan1
29. nov 2010

@mirmaj ja osm to este nerobila pride teta. teraz spi jak dudok som jej dala pit tak 100 vypila ked o sebe nevie pije ale ak je hore neexistuje

majka35
29. nov 2010

@kahlan1 možno práve preto, že sa napapá v spánku, tak potom už hladná nie je

elina313
29. nov 2010

@liba78 no moje nervy :D ale aspoň by to mal skôr za sebou 😉 a nekazili sa vám zúbky ?

kahlan1
29. nov 2010

@majka35 len minule jedla o 15.00 a potom až o 23.00 zo spanku lebo nechyti flasu a hotovo

kvietok121
29. nov 2010

@kahlan1 ach moje stale sa trapite, no dufam ze uz teraz ma viac napapane

liba78
29. nov 2010

Sme doma od doktorky 😀 😀 😀 a žiadny plač nebol, lebo nás neočkovali 😅 😅 😅 malý váži 7130g 😲 😲 soplík ma minimálny, skôr len vysušenú sliznicu nosa. Malý sa na ňu nonstop usmieval a keď videla, že pliecko ešte nieje zahojené celkom, zas nám to odložila. 😅

kvietok121
29. nov 2010

@hajatanufus takze mame fenistil nasivim stoptusiin ach jo dufam ze zaberie

katulkaaaaaa
29. nov 2010

@liba78 😀 teda vaha j super,mas co nosit 🙂 mi ideme teraz stredu po 6 tyzdnoch tiez som zvedava kolko maly vazi,vidim ze nase ,,dvojicky" u rovnako usmievane babetka,taky pohodaci 🙂

katulkaaaaaa
29. nov 2010

@kvietok121 ste chory?nam nakoniec zabral sinupret,mucosolvan a fenistil,ale az po dvoch tyzdnoch

akika722
29. nov 2010

ahojte..bola som u dr.zajtra ideme na ultrazvuk moje dieťa ma asi reflux ☹
aj u psychologičky sme boli,Paťko je ok nie je hyperaktivny len živši a že určite zmena školky
@kvietok121 vy ako u dr ste boli?
@kahlan1 ☹ ☹ ☹ ked tvoja dr nerieši skus sa fakt opytať na nazor inej,určite vas nevyženie
@jankasramka da sa ta hena kupiť aj v obchode?????

liba78
29. nov 2010

@kahlan1 pýtala som sa doktorky na papanie a podala mi asi takéto vysvetlenie: Každé dieťatko je iné, niektoré sú také zvedavé že môžu papanie ignorovať. Chcú sa smiať, bľabotať, byť v pozornosti. Zaujme ich každý pohyb, svetlo, alebo aj vlastné ruky. Kŕmenie v polospánku, alebo v spánku je pre ne vhodné, lebo vtedy ich nič nerozptyľuje. Ono sa to upraví, ale napapať sa musí.

liba78
29. nov 2010

@katulkaaaaaa to teda sú, a hlavne šunkáči. Dr sa mu snažila zrátať brady, to ho tak rozrehotalo 😀

akika722
29. nov 2010

@liba78 😅 a moj je taky sucharik 😅 nema ani 6 kg...minule som stretla kamošku ona rodila 2 dni predo mnou jej maly je len kojeny a ma cez 7 kg,vyzeral ako pol ročne babo 😀

akika722
29. nov 2010

držte palce,na 15tu idem do školky tak kde doteraz chodil Pati hodiť reč s uč. 😅

kahlan1
29. nov 2010

@liba78 dakujem ti liba to je presne nas pripad

akika budem musiet mame spapanych len 350 zatial ☹

liba78
29. nov 2010

@elina313 zúbky sa im nekazili, mali ich krásne a každý len po dve stoličky pokazené. Naopak som im musela dávať mliečne trhať, lebo im nechceli vypadnúť. A aj trvalé zubky majú krásne, zatiaľ. Dúfam, že aj ostanú. Ja nemám pekné zuby, tak som sa moc snažila aby ich mali zdravé a krásne. 😅

liba78
29. nov 2010

@akika722 neboj, dorastie 😉 aspoň ti nieje moc ťažký. Ja už tohoto ledva nosím, ale objednala som Ergo, tak dúfam, že mi odbremení ruky 😀
@kahlan1 no ešte povedala, že papať musí. Aby sa jej nestiahol žalúdok. Ale vraj toto obdobie netrvá dlho a prichádza vtedy, keď bábo objavuje svet. Tak neboj, bude dobre. Ja mojej doktorke verím. 😉

katulkaaaaaa
29. nov 2010

@akika722 som rda ze Patko je ok,myslim ze zmena skoly mu len prospeje 🙂 samko ma reflux? ☹
@liba78 no veru aj ten nas ma sunky a nohy ake 😀 mi to je smiesne viki toto nemala nikdy

majka35
29. nov 2010

@akika722 som sa nedostala ku predchádzajúcim príspevkom, prečo Paťko mení škôlku? mne tiež psychologička poradila zmenu škôlky, ja som to neurobila, lebo som neverila, že inde bude lepšie a nakoniec sa barborka do škôlky veľmi teší a hlavne zbožňuje tetu Helu, kvôli ktorej sme na začiatku chceli odísť 😀

lji
29. nov 2010

@liba78 no téééda pekná váha 😕 pekne ti rastie 🙂

@akika722 držíme ale päste 🙂

@kahlan1 350 ml od rána? my máme od rána-teda od noci spapaných 450+nejakých 30 a to ideme podla režimu. tak to nie je také zlé.

majka35
29. nov 2010

my sme ráno vypili 160, o ôsmej 70 o desiatej 160 a teraz idem dať 160 a neviem koľko vypije, takže máme vypité 390 a nemyslím, že by nejako hladovala 😕

akika722
29. nov 2010

@liba78 ruky hej ale moj ked je v ergo citim sa ako zase tehotna...nevidim si na nohy 😀

katulkaaaaaa
29. nov 2010

dnesne fotenie 🙂

akika722
29. nov 2010

@majka35 skopirujem ti niečo...posud sama 😉

majka35
29. nov 2010

Terezka vôbec neche spať, v noci pospí s budeniami, ale cez deň 2x po 20 minútach, už som z toho na prášky, nevadí mi, že je hore, ale vidím na nej, že je z toho nespania strašne nervózna, aj ked ju uspím, tak o chvíľu sa prebudí a reve ... už to trvá týždeň toto 🙄 🙄

akika722
29. nov 2010

@majka35 Môj synče nastupil do škôlky ked mal 2,6 r.Tešil sa ani raz neplakal cez vikend bol smutny že do škôlky nemôže...Syn je žive hyperaktívne dieťa,no ja aj velmi šikovny a dosť samostatny,A nastal zlom,začal byť trochu bojazlivejši,par krat mi povedal že do škôlky už nechce isť,začal sa v noci pocikavať a zo sna vrieskať a plakať...
Učitelka sa ma pytala ako zaspava doma,tak som jej povedala že večer prečitame jednu-dve rozpavky,dam mu pusu,odidem a väčšinou hned zaspi...nikdy nepotreboval zasvietene svetlo a nechcel aby sme sedeli pri nom...skôr ho to rušilo a nevedel spinkať,,,tak som sa dozvedela že v škôlke všetke deti spia spolu v triede a môj synek spi vedla v miestnosti a učitelky sedia pri nom...neviem prečo je to tak...
Najprv ho chvalili že je šikovny samostatny,ale hyperaktívny,potom sa začali sťažovať že nie stale spapa všetko/čo myslim že je normalne/ a že nespi až 3 hodky ale menej/1,5/ a potom neleži poslušne na lehatku..mylsim že po dvoch mesiacoch-z toho bol asi 2 t.chory si ešte nato nezvykol,to chce čas..a neverim že je jediny,viem že su tam viacerí chlapci hyperaktívny...no...v piatok som sa dozvedela že Paťko nevedel zaspať tak na neho prišla hučať RIADITELKA a dala mi odkazať že bud si ho na mesiacdva vysadím zo škôlky alebo si ho mam chodiť uspavať sama/doma mi maly cez obed bez problemov spi aj 2-3hodky/
dieťa sa mi zmenilo o 180stupňov...hyperaktivita mu ostala no len doma...pred cudzimi je to ustrachane dieťa,čo pred tym nebyval

majka35
29. nov 2010

@katulkaaaaaa krásna rodinka, krásne detičky ... 🙂

akika722
29. nov 2010

@katulkaaaaaa aky su zlatučky 😀 Simonko je na fotkach peknučky ako dievčatko 😀

kvietok121
29. nov 2010

@liba78 perfektna vaha skvele kurko je sikolka
@katulkaaaaaa fuha dufam ze to tak dlho trvat nebude ☹ ach jo ze sme zahlieneny ale v stredu sa mame ukazat tak mozno bude v stredu lepsie
@akika722 cely zahlieneny ... tak sa nosime odsavame, ale teraz spinka v postielke tak dufam ze mu kvapky pomozu
@akika722 neboj moja aaj moj len 5 a pol kila a myslim ze je akurat zahybky ma a to staci, prosúievat prospievame, len aby sme vsetkych este vahou nepredbehli 😀 😀 ako ti potvrdili reflux a co mas robit??

liba78
29. nov 2010

@lji
@katulkaaaaaa rastú nám riadne a už ho kúpem v kúpelni, vo veľkej vani, lebo v malej mu bolo tesno 😀

kvietok121
29. nov 2010

@majka35 to ti verim nam zachranuje len kocik na obed, teraz spi v postielke ale zaplace aj v spanku musim dat dudu alebo mu cucnut inac nase spanie je hrozne tiez a tiez je unaveny vyzyvuje

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre