♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

katulkaaaaaa
29. júl 2010

@21 vydrzime,musime 🙂 neviem co zo starsou dcerkou cele dni robit,poradte mi ...ona sa nudi,ja len fucim,a potom som podrazdena a hnusna na nu ☹ do mesta uz nechcem ist zle sa mi soferuje a rdsej uz nechcem riskovat,muza mam v praci robi 12tky pride az okolo pol 7 vecer...nekonecne dni

vladka84
29. júl 2010

@katulkaaaaaa mam taky isty problem... ked bolo vonku teplo, isla na ihrisko, vybehala sa, ja som bola trosku s nou, trosku doma, nieco som si urobila a obidve sme boli spokojne (akurat, ze ja som hundrala, ze je horuco). Teraz uz od piatku neviem co s nou, uz sme kreslili, spolu varili, akoze upratovali, ma dovolenu telku (normalne jej pustim len jednu rozpravku do dna) ale stale sa nudi, minutku sa sama nezabavi, len pocuvam mamiiii, mamiiii, mamiiii ... ja som z toho na nervy 😖

katulkaaaaaa
29. júl 2010

@vladka84 tak to se na tom rovnako,ideme si zahrat clovece nezlob se...to mame tak na pol hodiny a potom fakt netusim co zase do vecera ☹ nabuduci tyzden mam o zabavu postarane nasi idu malovat,normalne sa tesim ze tu nebudem zavreta sama-byvame spolu mi sme na podkrovi oni dolu,mala sa aspon nudit nebude,a jabudem pomahat a sup do porodnice 😀

mirmaj
29. júl 2010

ahojte ....tak čítam, že pribudli dalšie babätká...gratulujem všetkým....ja som si myslela, že mi včera odišla hlienova zatka, ale vraj od jej odchodu by som mala do 24 hodín porodiť, takže to bolo asi niečo iné 😀 😀 😀
čo chystáte dnes na obed? mňa baby tak navodili min.týždeň s tými bryndzovými haluškami, že si ich idem dnes urobiť mňamky 🙂)

tiffanka
29. júl 2010

Júúj babenky, vy ste toho toľko popísali 😀 😀 Som to čítala pol hodinu 😀 Takže žiadne nové pôrody, zatiaľ 😉
@carmenn323 ty máš ale super dieťa... 🙂
Ale môžem sa pochváliť, že aj moje boli zlaté, nemusela som byť stále pri nich, oni spinkali, ja osm si porobila, čo mi bolo treba, a tak 😎

vladka84
29. júl 2010

@katulkaaaaaa mas to pekne vymyslene... my budeme mat buduci tyzden na prazdninach bratovu dcerku (su s Timkou rovesnicky), tak dufam, ze dve sa lepsie zahraju - alebo budem mat doma dve nudiace sa slecny 😒
dnes sme si nasli zabavku - upratujeme detsku - triedime hracky, uz sa tam neda ani pohnut, takze myslim, ze do nejakej druhej mame o zabavu postarane, teda ak Timku pri tom udrzim, ale zatial ju to bavi, nasla hracky, ktore aj zabudla, ze ma 😀
poobede pojdeme na nakup, uz doma nemame ani melon 😀 no a dufam, ze sa do vecera nejako premotame...

tiffanka
29. júl 2010

@akika722 nechceš mi aspoň jednu foto poslať mailííkom? augustovemilaciky2010@gmail.com vedela by som si aj stadiaľto stiahnuť, lenže boli by veľmi maléé... ☹ A tam ich šupnem do albumíku k ostatným 😉

tiffanka
29. júl 2010

@kvietok121 tak ti držím dnes palce, som zvedavá, čo nové ti povedia 😉

groka
29. júl 2010

@mirmaj nie je to pravda aj do 3 tt sa moze porodit,mne odisla v sobotu urcite a pred tymzdnom pred tym tiez,ale teraz v sobotu toho bolo viac a dokonca aj vcera som mala hlieny ale uz nie krvave

katulkaaaaaa
29. júl 2010

@mirmaj ahoj kamoske odisla ztka a porodila az za 3 tyzdne,naozaj to mame kazda uplne ine 🙂 ale ti uz mas termin za 7dni,tak to moze prist hocikedy,drzim palce

groka
29. júl 2010

@mirmaj v tvojom pripade mozes do par hodin porodit tusim jankasramka to tak mala,potom sa pise ze do 12 hodin az do 24 hodin,mali by ti nastupit bolesti uz teraz nejako

mirmaj
29. júl 2010

@groka @katulkaaaaaa no tak som zvedava, či to teda bola ta zatka alebo nie 🙂 🙂 ale bolesti nejake extra nemam len take bežne asi ako už týždeň. zajtra idem zasa na poradnu tak uvidím čo povie, či som viac otvorena alebo nie

katulkaaaaaa
29. júl 2010

@mirmaj mne pri malej zatka neodisla,mne hned praskla voda...zajtra drzime palce na poradni,ak dovtedy neporodis 😵

katulkaaaaaa
29. júl 2010

@carmenn323 krasne fotecky,malinky je podareny a aky spokojny 🙂 a ti aka herecka,rodime nohy vyviazane ale spirala musi byt 😀 😀 😀

mirmaj
29. júl 2010

@katulkaaaaaa dík, uvidíme ako to dopadne 🙂

majka35
29. júl 2010

ahojte ... no ja som dnes v koncoch ... jedno obyčajné kĺbko nervov ... 😖 ráno som odniesla malú do škôlky, ale tam pozerám, samé cudzie deti a učiteľka mi hovorí, že čudujem sa, že ste ju sem doniesla ... ale veď som volala riaditeľke a ona mi sama povedala, že dnes začínajú a že mám malú doniesť ... povedala mi, aby som ju tam nechala, ale mne to srdce nedalo a mám ju doma ... lenže moja dcéra si dnes zmyslela, že mi bude robiť napriek celý deň ... neskutočné dačo 😖 absolútne ma nepočúva, robí naschvály ... teraz pred chvíľou mi už praskli nervy a kričala som jak pavián ... nič nemám urobené, nepočítala som s tým, že budem s ňou doma ... Barborka potrebuje, aby sa jej venovalo celý deň, akonáhle robím niečo iné, uputáva na seba pozornosť vystrájaním 🙄 normálne sa hanbím pred susedmi, ako som kričala ... zajtra som tiež s malou doma a budúci týždeň idem na predoperačné vyšetrenia ... normálne sa teším, že si v pôrodnici konečne oddýchnem na samotke
no a uľavilo sa mi 😵

liba78
29. júl 2010

@majka35 tak to je dobre, že sa ti uľavilo 😉 😉 😉 nechápem, ale postoj tej učiteľky, načo rozpráva veci ako že sa ti čuduje. Podľa mňa mala zobrať malú a začať sa jej venovať. V tom prípade by si malá ani nevšimla a keby ju dobre zaujala, mohla si byť už dnes aspoň doobeda sama. Aj by si zvykala postupne a teba by tak srdiečko nebolelo. Takto ťa to čaká zas. ☹ ☹ A čo sa týka susedov, veď všetci vedia, že si tehotná a my máme právo na výkyvy nálady a k tomu patrí aj zlosť a krik. Neboj, zabudnú rýchlo 😉 😉

majka35
29. júl 2010

@liba78 ďakujem ... už som trošku pokjnejšia, malú som dala spať 🤐 mne učiteľka povedala, že mi ju zoberie, ale mne už to srdce nedalo, keďže tam boli sami starší chlapci a aj to z inej škôlky ... a pritom riaditeľka mi povedala, že budú tam iba naše malé detičky ... takže vraj až od pondelka ... no čo už ... a s tým mojim vrieskaním ... ja už som veľmi nervózna, mám nízky prah výbušnosti ... ale moja zásada je: vždy upozorniť malú, aby nevystrájala 4x pokojne a keď sa nedá, tak mi praskajú nervy ... susedov máme hrozných a pochybujem, že to chápu ... ale mne je najviac ľúto, keď na malú vriekam a do dvoch minút to tak ľutujem, že až ... aj teraz mi je to ľúto, najradšej by som išla za ňou do izby a vybozkávala ju od hlavy po päty a prosila o prepáčenie ... 😔 ... Barborka to vie, že som taká a preto to zneužíva ... a môj muž tiež ... ja vybuchnem, ale potom ma to strašne mrzí ... hold, zlyhám vo výchove a to som si myslela, aká úžasná matka ja budem 😅 najradšej mám, keď ma ľudia okolo poučujú, že to je moja chyba ... no ale na druhej strane asi majú pravdu 😒

kvietok121
29. júl 2010

ahojte tak uz mam poradnu za sebou, malicky sa otocil chrbatikom, ma chrbatik nalavo, pribrali sme 14 kg, ach jo, neotvorena, uplne zavreta, babo vysoko, porod v nedohladne ... odmeral mi aj panvu 25 -29 -32- 21, na pasoch kontrakcie ziadne, matejko vacsinou prespal, dvakrat sa pohol

kvietok121
29. júl 2010

@21 @groka @ katulkaaaaaa takze stale medzi nami tehulkami
@carmenn323 aj my na teba, tisko ti v dobrom zavidime ze uz to mas za sebou
@vladka84 ani ja si to nemozem dovolit nechat to na nho preto sa snazim to stihnut vsestko pirpravit

kvietok121
29. júl 2010

@katulkaaaaaa nechce sa jej nieco kreslit, alebo nejake obrazky nad postielku pre babenko ???? 😀
@majka35 moja zlata kedze mame len jedny nervy nie je lahke ich udrzat to poznam .. v densnej dobe vychovavt dieta je velmi narocne, takze nemam rada tych ktori kritizuju ako si vychovala a sami dieta nevychovali, alebo ho vychovali v inej dobe, pdostatne je nevzdat sa a vychovat dalej, pretoze vychova je v tom zla ze sa ukaze az ovela neskor ako sme deticky vychovali .... neboj sa zvladnes to, ... 🙂

liba78
29. júl 2010

@majka35 určite si skvelá matka, a kto by tu písal že má vždy všetko pod kontrolou a na dieťa nikdy nekričal tak klame. 🙂 🙂 🙂

kvietok121
29. júl 2010

@liba78 suhlasim, ja som si kedysi myslela ako ucitelka ze nikdy sa ani ziaka nedotknem, ze mi nepovolia nervy ani nic, ked som zacinala taksom prvykrat vosla do triedy - ako praktikantka, v triede boli sami chalani 31, bola to futbalova trieda, stredna skola, vosla som tam postaavila som sa do stredu a vsetci hned mhm ... provokacne, tak som si cela cervena sadla ked som zapisala som sa postavila pred nich, v prvej lavici sedel chalan s rozkrocenymi nohami, prelozeny rukami a provokacnym pohladom, nevsimala som si ho, potom som povedala otvorime si ucebnicu na strane 65, a on sa na mna stale pozeral s tym svojim usmevom a tak listoval v knihe, zopakovala som 65 a on, urobil to iste a po chvilke sa zvrtol a otocil sa chrbtom do man vosla taka zlost, nevedela som co schytila som ucebnicu a celou silou som mu buchly po hlave a skricala som strana 65, a on ani slova nepovedal nalistoval 65 a daval pozor, sedel normalne, odvtedy ma aj na dialku zdravil .... 😀

memory97
29. júl 2010

Ahojte, uz sa hlasim, uz sme doma. Davidko sa nam predcasne narodil a az teraz sme dosli z nemocnice domov. Dufam, ze si nas nechate v augusovkach 😉 , kedze mi tu s vami bolo dobre 😉 Ozvem sa vecer, dufam,ze ste vsetky v poriadku. 😉

kvietok121
29. júl 2010

@memory97 jasne ze si nasa hlavne ze si v poriadku tak si to uzivaj cerstva maminka

liba78
29. júl 2010

@memory97 ahoj, tak som sa o vás bála... 🙂 som rada, že už ste obaja doma, aj keď ma trochu mrzí, že sa v pôrodnici nestretneme. Jasné že si augustovka, už len nahlásime tiffanke kedy si porodila aby zapísala do tabuľky. Predčasných máme už dosť. 😀 Akurát sa teším na podrobnosti a hlavne foto... 😀 😀 😀

@kvietok121 tak to chcelo odvahu 😀 😀 😀

fialka5959
29. júl 2010

@kvietok121 No to je pekny pripad, ja som tiez ucitelka, ale tanca. U nas v ZUS-ke to je tiez tak hruza des, mala som ziaka asi 15 rocneho a na prvej hodine komentoval moj zadok.Mala som aj drze dievcata, co my jedli na hodinach a na to mam velku alergiju ked sa ma makat tak si vyberie chipsy a je, pozera namna 😠 ,... ja som si tiez zazila svoje, ale to urcite kazdy ucitel.

kvietok121
29. júl 2010

@liba78 prislo to samo, ani som nevedela ako a to som si vsak slubovala ze ja nebudem taka ucitelka ktora krici ktora buchne dieta, odvtedy som sa takto deti nedotkla ale moj hlas som si za sedem rokov ucenia vycvicila ... takze preto nemam rada mudre reci, ktore tvrdia ze vsetky deti zvladnu, ze oni nepotrebuju ani krik ani nic ... preto by som sa s nimi chcela osobne stretnut urcite pretoze by som chcela vidiet tie ich deti, na ktore v zivote nekricali 😀

kvietok121
29. júl 2010

@fialka5959 to urcite ... vieme o com je rec, ja som chcela povzbudit @majka35: neboj sa neverim tym ktori tvrdia ze v zivote na svoje dieta nezvysili hlas, oni maju vychovane deti, kritizuju tie druhe ... poznam takych rodicov a deti .... neboj stane sa to ... nie sme skaly ....

kvietok121
29. júl 2010

baby idem nieco porobit, pretoze ta vaha mi riadne pojde hore ked tu budem len tak sediet ... prajem pekny den, urcite sa este ozvem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre