♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

jankasramka
8. mar 2011

@majka35 presne som sa dnes rano zobudila s tym ze sa ta spytam na to kopanie nozkami lebo sa mi zda ze si to nedavno pisala. mne mateo kope nohami pri zaspavani , ba dokonca sa trepe jak divy, normalne suci na zvieraciu kazajku 😀
tebe to kedy robi len ked pije alebo aj ked zaspava?mne to robi ak kojim po leziacky aby pri tom zaspal.
a citala som teraz v jednom casopise ze to normalne patri k porucham spanku. ktovie ci az tak ale tak "vraj".
ze to robia preto lebo ked si uvolnia nozky tak citia akoby mravcenie alebo steklenie v nohach tak nimi hybu....

no a mna napadlo podlozit mu nohy. ked kojim tak mu podlozim moje stehno a alebo daku perinu alebo vankus. nemozem povedat ze by teraz zaspaval uplne kludne ale myslim ze mu to velmi pomaha. ja vidim zlepsenie takych 80%

jankasramka
8. mar 2011

@majka35 teda neviem ci je to take aj u teba alebo mozno to inak vyzera.
a co davas jest na vecer? lebo ja som davala kasu a vkuse sa mi budieval a teraz uz len dam MM alebo UM trochu a budi sa zas len 2 krat. mozno je to nahoda ale myslim ze aj mirmaj pisala ze sa jej budila koli kasi

seagull2404
8. mar 2011

@majka35 mozno tam dat nejaku odrazovu polochu - skrinu, neviem a kamene skus pozriet, mozno pomoze, nikdy nevies

21
8. mar 2011

@liba78 boli hocikedy. min. tyzden trikrat... ale dva z toho som zvladla s nurofenmi... 😠 😠 😠

memory97
8. mar 2011

@majka35 vsetky tie mliecka obsahuju probiotika, ale asi v malom mnozstve alebo iba nejake druhy. Ja by som skusila alebo potom skus espumisan. Niekde som citala clanok, ked babatko vykopava nozickami, ze ho boli brusko, ale neviem, ci je to naozaj pravda, lebo nas maly sa stale nozky hore 😝 😀 😀 😀

@mirmaj moja, len aby sa im to vstavanie uz total nepokazilo, tou zmenou casu 😀 😝

memory97
8. mar 2011

@21 moja dnes som nasla v maily "ako na choroby" a boli tam aj migreny, ze na to pomaha esspreso s kvapkami citrona. Musi to byt hnusne, ale co uz clovek nevyskusa, len aby ta bolest prestala. Som hned myslela na teba.

katkavv
8. mar 2011

ahojte,

z tejto hnusnej kosy aj kajko prechladol 😒 spustil sa mu dnes soplik, som zvedava, ci bude aj teplota ... zajtra malo byt plavanie, budeme ho musiet odlozit ☹
este sme neboli chory, tak dufam, ze to zvladneme ...

prave zaspinkal, tak idem kuk co ste popisali 😉

katkavv
8. mar 2011

nejako aj mna zacina boliet hlava, aj hrdlo citim 😢 no pekne, asi si idem na chvilku lahnut ...
tak snad vecer pridem alebo potom az rano .... majte sa zatial, papa

seagull2404
8. mar 2011

mam tu uz maminku, tak nemam velmi cas na net, ale po ocku vas tu sledujem

@katkavv aj mna boli hlava dnes, mozno sa menia tlaky a uz bude krasne jarne pocasie, ja som uz vytiahla jarne dekoracie 😝 skuste Physiomer Baby na sopliky, ja mozem len chvalit

@vladka84 uz je to v poriadku 🙂 ja si za to potom este nieco vypytam 🙂

@mirmaj a kedy ma byt ten casovy posun?

liba78
8. mar 2011

@mirmaj ano, vezie auto do automaxu, musím ho ísť zobrať. Na otočku lebo o 15-tej už musí byť v TN u zubárky. 😉
Ale do PB chodím často aj bez neho. Keď bude pekne dáme kávu v meste 😉

liba78
8. mar 2011

@21 chúďa, to bolo dosť často. Som myslela že krajšie počasie aj na toto vplýva. Ale asi nie ☹

alure
8. mar 2011

@jankasramka aj u nás to robí Denis pri každom kojení kope nožičkami ale doteraz som tomu neprikladala žiadnu váhu...ak nájdeš nejaký článok o tom hoď potom prosím link.Kým bol malinký tak pri zaspávaní metal hlavou zo strany na stranu ale prešlo to.Teraz mu pri kojení doslova chytím nôžku aby toľko nekopal.
@katkavv to ma dosť mrzí..ozvi sa ako dopadnete. Tak nakoniec pôjdem na plávanie sama ☹ ale hlavne sa dajte rýchlo do poriadku aby ste sa ku nám skoro pridali.
@liba78 kedy ideš do BA? či si bola dnes ?
@seagull2404 určite je to aj zmenou počasia veď už má byť pekne (aspoň dúfam)
my sme cez deň boli von bolo nádherne potom som zbehla ku kozmetičke a zase von...vychutnali sme si hrejivé slnečné lúče potom mi prišli domov chlapci a samozrejme mm na mdž úplne zabudol 😒

niky13
8. mar 2011

@memory97 sedi v jedalenskej stolicke a pripevnila som mu tam hrazdicku s hrackami - davam ho tam ked robim v kuchyni

niky13
8. mar 2011

@eis4 dakujeem

jankasramka
8. mar 2011

@katkavv aj mateo je nachladnuty (A U NAS JE HORUCO!!!!) odvcera ma sople ale noc nebola taka zla ako som myslela. dokonca cez den lepsie spinka, asi je z toho vycerpany ☹ ale tu maju pre babetka na nachladnutie take kvapky paralen s chlorfenaminom. ja si to tiez davam ked som nachladnuta, velmi to pomaha. ale pokial ma len mierne priznaky bez horucky tak ten fyziologicky roztok ci morska voda stacia

@alure vies co ja som to citala tu v casopise mexickom (nieco ako mama a ja 😉 )
ale ono to bol presnejsie clanok o spanku a boli tam nazory odbornikov na spanok ze co oni povazuju za poruchy spanku u babetka. a jedna z charakteristik bola prave toto kopanie nozickami pred zaspanim a potom velmi caste budenie (hlavne v noci).
ale podla mna asi ked babetko len kope a potom dobre spi tak asi o nic nejde. to tam bola len taka pomocka ze ako vediet ze ci treba vyhladat odbornu pomoc.
kedy zacinate s plavanim? ja chcem tiez ist-nieco sme tu nasli ale mne sa zda drahe, neviem ako je to u vas ale tu len zapis stoji 1200sk a potom kazdy mesiac sa plati 600sk (v tom su 4 hodiny). my zacneme mozno az o mesiac neviem, lebo nam nejak nevychadzaju peniazky ☹
ako jeto tam kam ides ty?

alure
8. mar 2011

@jankasramka ďakujem moja ...on potom spinká v noci vcelku fajn ide spať o 18.30 a prvý krát je hore okolo pol noci...a to kopanie má stále pri každom kojení...tak ja neviem. My ideme plávať sem www.moko.sk do Pezinka,mám to zo Senca pár minút autoom je to kurz pozostávajúci z 8 lekcií dva krát týždenne a stojí to 110€ neviem to porovnať ale tu v okolí sú tie ceny približne rovnaké. A zakončuje sa každá hodina saunou,najprv len chvíľku a postupne sa ten pobyt predlžuje.Samozrejme je to sauna vyhriata na cca 40-50°

danulienka35
8. mar 2011

@evanns aj nasa tak isto na brusku ako tvoja nohami rukami bude trpat a pak rev co ju musim pretocit 😉
@memory97 pojdem ale viac mna tam neuvidia ved ona je inak sidlo tak neviem co chcu 😒
@hajatanufus dakujem mojko ☹

alure
8. mar 2011

idem kuk panelák babulky zajtra som tu ale len na chvílku potom ideme plávať 🙂 dobrú noc prajem všetkým maminám aj bábätkám 🙂

majka35
8. mar 2011

@jankasramka no kope už snáď stále, vidím na nej, že je nervózna strašne ... ja som tiež rozmýšľala, že jej nedám kašu, zajtra skúsim bez nej a dám vedieť, či nastala nejaká zmena ... tá porucha spánku sa dá ako riešiť? ja som jej už podkladala nôžky, ale nepomohlo 😒

@memory97 mám doma sab simplex, tak keď začne kopať, tak jej ho skúsim dať

@seagull2404 my máme tak hlúpo riešenú spálňu, že si neviem predstaviť, ako ináč by som ju rozmiestnila, neviem, či ju neskúsim dať do barborkinej izbičky a my budeme spať v spálni

liba78
8. mar 2011

@alure nie dnes, chcela by som vo štvrtok. Sestra si robí novú kuchyňu a chceme v Ikea pozrieť úchytky. Takže dúfam, že ju neodvolajú do práce.

akika722
8. mar 2011

@hajatanufus ahoj..hej 5teho..dik moja aj ja gratulujem vam 😉
@danulienka35 moja,Paťko mi po 4nelozil voooooooooobec a chodil už na 10mesiacov sam..proste to obdobie preskočil

jankasramka
8. mar 2011

@alure wow tu saunu by som brala. ja sa bojim ze mateovi sa bude zdat studena voda lebo on ma rad uplne horucu inakje umrncany... no som zvedava...

@majka35 tam pisali ze ak sa babetko takto trepe a potom casto budi tak je treba vyhladat odbornika na spanok. ale to neviem ako to funguje aj ked cez internet sa snad da nieco zistit...
no mozno bude mat aj naozaj len nejaky problem s travenim. skus noc bez kase a tiez probiotika co tu pisala myslim memory. ak nebude zlepsenie tak sa skus spytat dr. ci neexistuje nejaky poradca ohladom spanku. mozno aj hej len o tom nevieme 😉

seagull2404
8. mar 2011

@alure my sme tiez boli dlho vonku, trosku ale fukalo, tak mozno aj z toho, ale uz je to prec, na teplucko sa ja uz tesim, ja neviem, ale ja to mm vzdy akosi preventivne spomeniem, ani nie, zeby som tuzila po darceku, ale stale mu hovorim, ze si ma musi pestovat a ked nevie ako, tak mu kalendar vzdy pomoze 😀
@majka35 vyskusaj a ten krystal a napr. ametyst stahuje ziarenia napr. z wifi, mobilu a pod.

akika722
8. mar 2011

@majka35 dnes tu bola na chvilku...ja že Paťko neskač pod nohy a ona skač si kludne..ja že nevrieskaj Pati a ona že krič si... 😠 😠 😠 všeetko opaaaaaaaaaaaaaak

jankasramka
8. mar 2011

@danulienka35 neviem presne aky mate problem lebo som nestihla vsetko precitat ale tu v mwexiku vraj babetka skoro vobec nelozia. ze je to zriedkave. a co vari niekto vravi ze chiara ma problem lebo nelozi?????

jankasramka
8. mar 2011

@akika722 pikosky od svokruse? 😀
inak toto by ma strasne nasralo, to je podryvanie autority... 😠

akika722
8. mar 2011

@jankasramka jasnéééééééé..no ona stale opak..a koho on posluchne???no predsa ju,lebo babka dovolí...už je taky rozmaznany ked od nej pride že až...

danulienka35
8. mar 2011

@akika722 mojko ja tu pindu neriesim pojdem len raz a poviem jej pak svoje neboj ani sara vobec nelazila a jak je sportovo nadana 😉
@jankasramka hej lekarka mi povedala ze mala vazi ako 2 rocne dieta a ze nelazi tak traba snu ist k neurologovi vraj to neni dobre pojdem ako som napisala ale len raz 😝

mirmaj
8. mar 2011

@liba78 super sa teším 😉 ale kávu môžeme dať aj ked ešte nebude teplo tu u nas doma, asi by sme si ju viac vychutnali 😉 aspoň čo sa tamarky týka určite 😀 😝
@jankasramka áno my sme mali problem nielen z kaše ale dokonca aj z nutrilonu good night, teraz jej síce dávam kašu na dobru noc ale len trocha nou prihustím mlieko, tak že namiesto 3 odmeriek mlieka dám 2 lyžice kaše a pije to normálne z fľaše a prespí celu noc ale max. 1x papa
@alure a vy prosím ťa kedy vstávate ked už o 18:30 spíte??? ja som ju skusila dnes dať neskôr spať o 20:30 kedže každe ráno buntošíme skôr a skôr tak som zvedava kedy ráno vstane 😲

alure
8. mar 2011

@jankasramka sauna je super aj pre decka tak sa teším.Tam je voda cca 32 ° a Denis má zase radšej nie moc teplú vodu...a celkovo je vo vode rád tak sa teším
@liba78 tak príjemné nákupy 🙂
@seagull2404 ale celý deň to aj počúval v aute v rádiu aj Oliver mi ráno hovoril ale cestou domov vyšumelo z hlavy 🙂 a hneď si sypal popol na hlavu dokonca na fb si hodil chuďatko do statusu že zabudol na MDŽ a že je dnes bez večere,ale našťastie existuje donášková služba 😀 😀 😀
@mirmaj v noci je hore okolo pol noci na nakojenie,potom okolo 4 tej a o 6:30 vstáva mm aj Oliver tak väčšinou vstane aj on na pohyb po byte,niekedy sa mi podarí ho ešte uložiť do tej cca 8mej kedy ako.Cez víkend vstáva o pol 8mej 🙂Ale niekedy má také noci že je hore aj 3-4 x ale to si len cucne a spí dalej. Minule sa o 2hej zobudil nakojila som ho dala som ho do postielky a on si do pol 4tej vykecával v postielke a potom spal dalej...
no pomaly končí panelák,idem sa chystať do postele,ešte si dám nahrať dr.ludsky nech môžem ráno kuk 🙂
ahojteeee.
@akika722 apropo toto robili moji svokrovci a povedala som mm že si to neželám a ak sa to nezmení tak dovtedy s vnukom osamote nebudú,dokonca keď im Oliverko povedal že to alebo ono nemôže,lebo mamka zakázala tak mu svokor povedal kašli na to mama tu nie je 😠 😠 😠 tak vtedy som svokrovi povedala také od srdca že si to zapísal do hlavy určite na hodne dlho.Teraz ideme na východ minimálne a vždy spolu takže sú radi že vnuka vôbec vidia a nedovolia si ani mäkké f 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre