♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

seagull2404
27. jan 2011

@alure ahoooooj, myslime na teba, nech ste rychlo fit, a gratulujem k 5. mesiacikom, mate krasnu vahu 🙂

seagull2404
27. jan 2011

@katulkaaaaaa no, my mame cca 7700gr, akosi posledne dve merania schudla, lebo mi nechce mliecko pit 😖 a mame 68 cm 🙂 mozno je to aj tym, ze mate dlhsie vlasky 🙂 dakujem, ma taky sibalsky vyraz niekedy, ze sa uz teraz bojim, co z nej bude, je to augustova levica s tigrom 🙂 ocko sa ma na co tesit

katulkaaaaaa
27. jan 2011

@alure som rada ze ste to s oliverkom vyriesili,ja som bola vcera z toho uplne hotova...neznasam nespravodlivost a az ma srdce boli ze niekto vedome ublizuje mojemu dietatu,vcera sme sa cely den tulili,stale som jej hovorila ze ju lubim a ze mi vzdy ma hovorit vsetko ☹ ale snad to bude ok
daj si cajik,mi zaciname postupne vsetci kychat dufam ze to neprepukne do choroby,u nas je cca 30cm snehu a mrzne...si pripadam ako v ladovom kralovstve mrknite nas dvor 😵

alure
27. jan 2011

@seagull2404 ďakujeme moja 🙂 NO my sme mali dosť vysokú pôrodnú váhu takže u nás tých 8 kg teraz nie je až tak veľa Denis sa narodil mal 4620g 😉
@katulkaaaaaa je to tá najhoršia vec na svete keď niekto ubližuje tvojmu dieťaťu a ty si bezmocná alebo to ani dokonca nevieš (ako to bolo dlho v našom prípade)
podobný výhľad z okna máme aj my sneh a sneh a ešte sneh a ani von nemôžme kôli chorôbke....no čo už

Ako sa inak máte babulky aj s detičkami?

alure
27. jan 2011

@seagull2404 ,@mirmaj všetko najlepšie k včerajším meninám vašich krásnych princezien 🙂

seagull2404
27. jan 2011

@katulkaaaaaa aj my sme ako v sneznom kralovstve 🙂

@alure aj tak je to krasna vaha 🙂 myslim, ze tak akurat 😉 a dakujeme

memory97
27. jan 2011

@katulkaaaaaa my mame hadam naraz zle noci🙂 maly tiez poplackaval zo spanku, bud to bol cumel, alebo sa nedal utisit len tak.-(

@lji teplotky su aj pri zubkoch, mozno je to z nich. Uvidis,ked jej teplotka nepojde vyssie, tak to bude zo zubkov. Mozno ste nieco chytili aj na nakupoch,dnes chori a ukaslany ludia su snad vsade.... z tohto pocasia... sa skoro uzdravte🙂

@alure blahozelame k 5 mesiacikom🙂

danulka3
27. jan 2011

Ahojte,tak aj ja hlásim,že včerajšia kontrola s nožičkami dopadla dobre,všetko je v poriadku 🙂 Baliť na široko už nemusíme,veď sme už ani nebalili 😉

@alure Prajem tebe aj detičkám skoré uzdravenie,chýbaš nám tu,aj s chudnutím to tu akosi stagnuje bez teba.Ja som sa včera konečne odhodlala vybehnúť si zacvičiť a keď tam dôjdem,tak že sa dnes necvičí,málo báb,všetky sú choré,tak som prišla taká nasr.... domov 😠
Všetko naj k piatim mesiačikom
@katulkaaaaaa Malý je strašne zlatučký.Pozerám,že aj ty začínaš prikrmovať.Od pondelka začínam už asi jaj ja.V nedeľu mám malý 5 mesiačikov.Minule som mu skúsila uvariť mrkvičku,celú ju zmlsal,ale za chvíľku polovičku z nej vygrckal. 😒 Ináč to spanie v noci sa aj u nás zhoršilo,dnes sme boli hore asi 5x,už som to ani nepočítala. Žeby sme dali tu kašičku,myslíš,že by to pomohlo??

@seagull2404 Aj ja sa pripájam,všetko naj malej k včerajším meninám

danulka3
27. jan 2011

@seagull2404 Bývaš vzadu na 3-ke pri domove dôchodcov?

katulkaaaaaa
27. jan 2011

@danulka3 ahoj prikrmy davam o pondelka a malemu velmi chuti...prvy den tri lyzicky,druhy den asi 10 a vcera zase viac a este som dokojila,radila som sa s dr ked sme mi jedli tak on plakal....a ked som jedla chlieb a jeho na rukach tak mi ho stale z ruky bral a hned si vsetko pchal do ust,strasny hlados je 😝
neviem tie kasicky ....neskusala som myslela som ze najprv zacnem zelenina,potom ovocie a az potom na noc kase
ostatne ako to davate?poradte nam 😉 super ze uz mate nozicky ok,ja som zacala cvicit doma lebo nez sa niekam dostanem bude uz davno leto 😀

katulkaaaaaa
27. jan 2011

@memory97 moja aj vy tak zle spinkate?ja si stale myslim ze to su tie zubky,ale nam stale ziaden nevysiel...ozaj uz mame doma zirafku sophie potom vam odfotim stale ju zuzle

alure
27. jan 2011

@seagull2404 tak ako pozerám tak zasnežené je celé slovensko 😒
@memory97 ďakujeme 🙂 ako sa máte? čo Dávidko?
@danulka3 moja aj vy mi chýbate a už sa snáď dokopem k tomu byť tu viac 🙂 postupne sa snažím doliečiť,ale nejak ma to stále chytá.Beriem nejaké homeopatika čo iné mi popri kojení aj ostáva 😒 no ale hlavne nech sa mi dajú do poriadku obaja drobci a bude to fajn.
Ja som tiež nebola dlho cvičiť zumbu,ale doma ak sa dá tak nejaké tie brušáky dávam 😉 Asi prišlo niečo do vzduchu aj u nás v paneláku kopec chorých detí ☹ Ty si tiež kojacia,však? Chceš už začať s príkrmami?

cerfaa
27. jan 2011

baby, kedy moze moja mala piškotky??

memory97
27. jan 2011

@seagull2404 jejda, mi mame iba o 100 g menej,ale to uz urcite dohnal od posledneho vazenia🙂

@katulkaaaaaa nadhera, len keby sa tak tazko netlacil v tom snehu kocik🙂

@alure tak to je ina porodna vaha🙂 chudatko esteze ti povedal, aky ma problem a mohli ste to vyriesit...





alure
27. jan 2011

@katulkaaaaaa myslím si (ale to je len môj názor) že s kašičkami počkaj pár dní,nech si najprv zvykne na zeleninku,po dvoch týždňoch skús niečo ovocné a tie kašičky potom.Aspoň ja som tak dávala,najprv zeleninka na obed,potom sa pridali ovocné veci na desiatu a olovrant a kaše na dobrú noc sme dali pár dní na to...ale dnes je na výber množstvo aj nesladených kašičiek....čo by problém nemal byť...je to na tebe moja...ale niekto spomínal že ani kaša nezaručí lepšie spanie..a ako si pamätám ja kým som kojila dovtedy sa v noci malý budil...prestala som kojiť a začal spať celú noc...ale to už mal dva roky 😝

mirmaj
27. jan 2011

ahojte aj my sme zle spali, ja už ani nepočítam koľkokrát je hore, lebo sa to asi ani nedá, o cca 2 sa zobudila a ani neviem prečo, hladná nebola, cumel nezaberal, len proste zatvorené oči a revala a ked sme ju zobrali na ruky bola hore
@seagull2404 ja tiež hrozne zle znášam ked sa mala v noci zobudí a tvári sa že je deň, hned chytím nervy, som protivná aj na nu aj na mm, mám taký spánkový deficit za tieto 3 dni a 3 noci, že teraz ked zaspí tak si idem hned ku nej ľahnúť aby som sa trocha ukludnila, lebo sama sebe leziem na nervy
@alure želám skoré uzdravenie aj Akika, priebežne ju informujem čo je tu nové, tak preto vie o vašej chorobe. ja poslúcham čo sa chudnutia týka, chodím cvičiť, stravujem sa zdravo, takže pri najbližšom vážení už uričte nahlásim váhu do tabuľky 😉

alure
27. jan 2011

@cerfaa lepok vo všeobecnosti sa teraz pridáva pri kojených deťoch už počas zaradenia príkrmov,lebo MM podporuje vstrebávanie lepku a nemalo by dojsť k intolerancii.Ak ste na UM neporadím 😒

mirmaj
27. jan 2011

@jankasramka Jani ako ste na tom s príkrmami? zlepšilo sa to alebo Mateo stále odmieta? u nás sa to zlepšilo, prestala som jej ich mixovať, len jej to roztlačím vidličkou alebo pretlačím pučítkom na cesnak a papa ooooveľa lepšie, perfišná je ako prežúva 😀 😀

alure
27. jan 2011

@mirmaj aj ja moc pozdravujem akiku a Patiho a Semiho,nech jej čoskoro opravia PC 😉 Môžme si dohodnúť nejaký termín najbližšieho váženia a merania...posledne som sa vážila 18.1. a info pridala len @kvietok121 ...takže ja stále očakávam vaše infá a návrhy 😉

danulka3
27. jan 2011

@alure áno zatiaľ len kojím,náš strašne zle papáva,aj sme posledné mesiace málo priberali,len niečo cez 300g za mesiac,ja viem,že to stačí,ale keď vidím,kooľko tu bábätka priberajú sa mi to zdá málinko.tak som myslela,že by som začala.Buď teraz,alebo počkám ešte do poradne,ideme 9.2.,aby dr. nefrfľala.
S tými brušákmi musím začať aj ja,kým nájdem niečo na blízku,kam budem môcť chodiť.Tam,kde som bola včera už nepáchnem 😠

memory97
27. jan 2011

@danulka3 to je super, ze nemusite balit🙂 a tu mrkvicku mozno aj preto vygrckal,ze este nie je zvyknuty na tuhsiu alebo hustejsiu stravu ako mliecko, zvykne si a bude dobre🙂

@katulkaaaaaa my sme zacali zeleninkou, my sme zacinali zemiacikom, potom mrkvicka a tak som mu dala uz na vecer kasicku,ked nezreagoval na mrkvicku🙂 ale zacinali sme ryzovou a ta od Hami bola asi taka najlepsie, od nutrilonu su velmi sladke a do HA mliecka ako pre dospelych. Malmu sice velmi chutila, ale dlsie si zvykal na menej sladke kasicky.
Jeden den je dobre a dalsi zas a teraz si zvykol, ze od 21:00 je do 23:00 - 2:00 hore kazdu hodinku a chce este mliecko a potom vstane niekedy o 3:00 na posledne mliecko potom akoby utal a spinka, ale budi sa ak mu nahodou vypadne dudka. Som ju nestihala hladat po zemi,ked mu vypadla z postielky, tak ju ma pripnutu na retiazke celu noc a len smatram,kde ju ma🙂 ale stale si vravim, ze to raz prejde🙂 Ked ho dam k sebe, tak spi ako babo, ale zas ja som nevyspata, lebo ten drobec ma vytlaca z postele a to mame obrovsku postel🙂

mirmaj
27. jan 2011

@katulkaaaaaa nám kašička vôbec nezaručila lepšie spanie, takže ak nemusíš tak ju asi ani nedávaj.
@alure ja som začala zeleninkami, asi po 4 týždňoch som pridala mäsko a teraz po 3 týždňoch sa pokúšam pridať ovocie ale vôbec jej nešmakuje teda, neviem či zjedla 2 lyžičky 😝 a kašu som pridala ešte pred mäskom, niekedy po zelenine, ale nespí po nej lepšie určite

seagull2404
27. jan 2011

@danulka3 dakujem 🙂 na 3jke, ale skor pri skole, nez pri domove dochodcov 😉
@mirmaj ja som tiez protivna, ale skor na mm, ked vidim, ako to s nim ani nehne, ked sa mala zobudi, sa tvari ako keby som ja mala vstavat, ked on ide rano do prace, ale ze mna caka rovnaka sifta, tak to nevidime, a to este idem dnes vecer do roboty a mala tu so mnou uz hodinu bojuje, spala by, ale nie...

mirmaj
27. jan 2011

@alure tak dajme teraz v pondelok, neviem aký je to dátum 😀
@memory97 aj my lepšie spíme po 3 ako dovtedy, ja to fakt nechápem, väčšinou deti spia dobre na začiatku a potom buntošia a naša tiež opačne 😝 asi vtedy je už naprataná do prasknutia tak potom spí 😀

danulka3
27. jan 2011

@mirmaj Aj ja by som šla k malému ľahnúť cez deň,lenže on spáva pol hodinku až trištvrte,tak to by som stihla akurát zaspať a už by som musela vstávať.

alure
27. jan 2011

@memory97 no Denis bol veľký a to ma pri pôrode presviedčali že mám len veľa vody 😠 darmo som im vysvetľovala že aj prvé dieťa bolo dosť veľké..no ale sme to obaja zvládli aj keď s menšími problémami ale našťastie je vše ok.
No mne to Oliver ani nepovedal,posťažoval sa na jednom sedení logopedičke a potom sme začali rýchlo konať a doma mi všetko porozprával,ja som plakala a nedokázala som sa vôbec na nič sústrediť bolo to hrozné..ale behom jarných prázdnin sme to vyriešili Oli prestúpil do inej triedy.Vtedy sme boli aj u psychologa,ktorý urobil vyšetrenia a testy a vtedy sme zistili že máme trošku múdrejšie dieťa ,prečítala som kopec literatúry o nadaných deťoch a je pre mňa dnes oveľa jednoduchšie zvládnuť jeho rôzne "emočné výjavy" 😉

danulka3
27. jan 2011

@mirmaj Aj ja som za pondelok

cerfaa
27. jan 2011

@alure ano sme na UM.. no dobre, niekde to pohladam. aj tak dakujem 🙂

katulkaaaaaa
27. jan 2011

@alure moja je mi do placu ☹ aaaaaach este dlho mi bude trvat nez to prekusnem ☹
@miramj no gratulujem!aka ti si sikovnica,tesim sa z teba...ja baby stale jem a ked mam stresy ako vcera tak doslova zeriem.....takze kedy zase zacnem? 😝 mam to napisane co budem jest a co nebudem musim sa donutit ist na nakup lebo doma uz nic nemam a zacnem ,,nejest"
pondelok sa vazime meriame?
@mirmaj a kde sa stretavas s akikou?kedy jej opravia pc?

alure
27. jan 2011

@danulka3 určite ty vieš ako to cítiš ale poraď sa s dr. Teraz je to iné ako pred 9 rokmi a ja si beriem vždy takú strednú cestu.Teraz je vraj príkrm aj pri kojených od 4 meisaca,ale podľa mňa veľa záleží aj od toho či je to ktoré dieťa pripravené na niečo iné.Na nás sa Denis stále pozerá keď jeme a slinky mu tečú..už som skúšala mu aj niečo dať ochutnať ale odmieta to ani čaj nechce ..dr. vravela že deti teraz budú po prvých 3 mesiacoch priberať pomalšie..do pol roka dieťa približne zdvojnásobí váhu a potom do roka strojnásobí..takže tá tendencia priberania klesá.
@mirmaj ja vie že ten odstup má byť väčší ale my sme pri Oliverovi začali s príkrmami až po 6 mesiaci takže bol pripravený na papanie a mohli sme skôr prejsť na všetko..iné je to keď začínaš pri 4 mesačnom dieťatku. V pondelok môže byť 😉
Naučila som Denisa na poobedné spanie 😀 😀 😀 cca o 12- 12:30 ho nakojím a uložím do postielky a spinká tak 2-2,5 hodinky .A potom večer si len tak trošku okolo 18tej zdriemne ale to je len pár minút a večer o tej 20:30 ide spať.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre