♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

katulkaaaaaa
18. nov 2010

@21 @evanns @vladka84 @kvietok121 @mirmaj @jankasramka
baby dakujem,ste uzastne ako ste na nas mysleli,ja som dnes taka happy ze az 😀 😀 😀 😀 ten stres zo mna odpadol,uz ani spat nepotrebujem 😀
@akika722 moja ako ste dopadli s tou skolkou?neboj urcite tie hrcky ani u vas nic neznamenaju,keby si videla kolko deti z celeho sr tam bolo....

kvietok121
18. nov 2010

@katulkaaaaaa praveze si za tie dobre spravicky zasluzis aj perfektnu nocku dufam ze bude 😉

memory97
18. nov 2010

@mirmaj maly mal 4mesiace a 5 dni.. zemiacik som mu dala s mlieckom, lebo je take suche, aby mu nerobilo problemy....

@vladka84 podla datumu narodenia, ked sa narodila 1.8., tak 1.9. ma mesiac🙂

@21 chudatka, hlavne nech ich vysetria a nech su v poriadku. Viem, ze je to hrozne mat celiaku, mam kamosku, ktora to ma, a tie pecivka a chlebiky, no nehorazne peniaze pytaju a este aj nie vsetko preplacaju poistovne, co by mali 😠

memory97
18. nov 2010

@katulkaaaaaa len sa dnes pekne vyspi a nieze budes od stastia flamovat 😀 ved nase augustove milaciky musia byt v poriadku!!! 😝

akika722
18. nov 2010

táááááákže..bola som dnes v škôlke vziať Paťkovi veci zo skrinky.jeho učitelka tam nebola..no nevidela som ju lebo vela deti chyba tak boli zmiešane v inej triede..riaditelka ma dve škôlky v meste,zohnali sme si na nu čislo a dohodli sme sa že prideme na pokec
prišli sme tak som jej hnes povedala že som prišla kedže mi dala odkazať že si mam decko na čas vybrať zo školky a dať si ho dokopy alebo si ho chodiť uspavať sama..ona nechapala vraj to nikdy nepovedala...
a hovorila že mali poradu s učitelkami a rozoberali prave ich triedu tak sa povedalo len tolko že su tam 4 hyperaktivnejši chlapci,vraj nič viac...a riaditelka že im navrhla že ak niečo bude tak sa maju porozpravať s rodičmi a usmerniť ich ako postupovať aj doma aby sa to zladilo...no ospravedlnila sa nam za učitelku že asi mala cez deň dosť a povedala čo nechcela povedať,že sa s nou o tom isto porozprava a napravy sa to,že ak niečo mala nemala mi to hovoriť medzi dverami...ešte riaditelka hovorila že ona tam často do školky nechodi lebo v tej druhej školke normalne uči/su dalej od seba/tie školky...a s tym spanim izolovanim som sa pytala prečo je to tak že sa mi to nepači,tak že to nie len s mojim robili že to len skušaju ako ktore zaspava
no sama riaditelka hovorila že ak je trošku dieťa hyperaktivne tak je to v pohode,že mali aj agresivne deti čo je ovela horšie že jedno druhemu rozbilo hlavu
a že ak je dieťa viac hyperaktivne ako by malo byť že sa spiše nejeky papier rodič-učitel a prie psychologička kde je problem

tak sme sa dohodli že ešte tam čas maly ostane ale ak bude čo len najmenši problem vyberam ho

akika722
18. nov 2010

idem vas dočitať

gagarinka
18. nov 2010

@jankasramka no ako som davala sterilizator do mikrovlnky, tak som tukla do tlacitka gril, co som si nevsimla, automaticky som nastavila 8 minut a grilovala vo velkom 😀 asi po 2 minutach smrdel cely byt, tak som to rychlo stopla a snazila sa zachranit aspon mikrovlnku, kedze vrchnak zo sterilizatora sa napucal a prilepil o strop mikrovlny 😅
no skratka sikula som 😀
minule som zasa sterilizovala bez sterilizatora, myslela som, ze som ho dala dnu, a namiesto toho som upiekla vrchnak, co sa nim prikryva jedlo v mikrovlnke, aby neprskalo 😀

memory97
18. nov 2010

@akika722 takze sa nakoniec vsetko vysvetlilo a vyjasnilo🙂 ta ucitelka mala asi riadne dost, ale tiez si mohla davat pozor na to, co hovori!!!

@gagarinka dnes zly den🙂 ja som tiez dnes mala den blbec🙂

jankasramka
18. nov 2010

@akika722 no ktovie kto ma pravdu....ono nikto nechce vyzerat ako "ten zly"....niekto sa tam asi pretvaruje. je pochopitelne ze riaditelka s dvoma skolkami nechce mat zle meno...
podla mna kym ho tam teraz nechas skontaktuj sa s ostatnymi mamickami hiperaktivnych deti a podebadujte ci oni sa nejak divne nespravaju doma- napr. to pocikavanie.
a ku psychologicke by som asi ajtak isla. oni odhalia kde je problem urcite, maju na to metody...

akika722
18. nov 2010

zase som vas nedočitala 😀 😀 😀
@memory97 o bola som pevne rozhodnuta že tam už nepojde paťko...ale ked ona fakt o ničom nevedela a podla nej je všetko v pohode 😒 no ....možno to učitelka fakt nechcela takto povedať,ja neviem..ja som taka truba ja každemu všetko odpustim rychlo zabudnem 😒 ale neviem prečo ma Paťko take spravanie teraz že je bojazlivy a plače a v noci sa občas pocika ☹

akika722
18. nov 2010

@jankasramka tak to určite pokecam s maminou čo viem že aj jej syn je taky..ale kto su ty ostatny dvaja chlapci,neviem...za psychologičkou sme mali isť dnes ale nebola tam...robila dnes po školach

jankasramka
18. nov 2010

@gagarinka to sa stalo uz aj mne s tym vrchnakom 😀 som zapla a len kukam ze ako je mozne ze sterilizator je na linke ked je vlastne v mikrovlnke 😀
@mirmaj si vsimava 🙂
hej, hej, mame dnes presne 4 mesiace

@memory97 ja ten blby den este stale mam.... 😒 ma nejaku umrncanu a placlivu naladu....uz teraz som hotova a to je len obed 😔 uf....

jankasramka
18. nov 2010

@akika722 urcite chod ked tam bude, ona pekne odhali o co ide.
bo vraj dieta ked uz zacne hovorit o tom ze sa k nemu nevhodne spravaju v skolke tak to uz trva dlhsie a je horsie skodu napravit.
ved mozno je taky len koli zmene prostredia a tak. to by bol ten lepsi pripad. ale nech to radsej psycholog potvrdi, vsakze...

akika722
18. nov 2010

@jankasramka ano bud pojdem zajtra alebo na isto buduci tyždeň...určite to tak nenecham,musim zistiť čo mu je ☹

akika722
18. nov 2010

dnes som skoro mm prizabila 😠 kupil si košelu,športovo-elegantnu za 42 eur 😠 😠 😠 a určite ju oblečie len raz 😠 😠 😠 😠 😠 😠

alure
18. nov 2010

@akika722
moja,v prvom ročníku si Oliver vytrpel viac než dosť a hlavne chybou učiteľky (ktorá veľmi často povedala to čo nemala) a jedna z jej hlášok " doneste mi papier že je Oliver hyperaktávny a ja sa začnem k nemu inak správa" no myslím si že to vraví samo o sebe.Oliver podstúpil psychologické vyšetrenie ktoré zistilo že nie je ani len náznak hyperkativity ako takej (hyperaktivita - porucha mozgu sústrediť sa) je to zdravé živé dieťa,ktoré je len emočne a inteligenčne na úplne inej úrovni ako jeho rovesníci a poradil mi začať navštevovať školy pre intelektovo nadané deti.Našťastie mm pracoval tu v BA tak sme ani chvílku neváhali a presťahovali sme sa nech drobec netrpí.Je pravda že v Rožňave bola trieda pre "nadané deti" ale bolo to v škole ktorú vlastne navštevoval,pol roka v tej triede bol ale už bol "zaškatulkovaný" inými učiteľkami ako ten zlý a nieslo by sa to s ním celú dobu....
Ani chvílku neváhaj ku psychologovi chodte možno ste aj vy taký prípad ako náš Oli a je lepšie to zastaviť ešte na začiatku,lebo naozaj to môže mať vážne následky....

akika722
18. nov 2010

@alure dufam že nasledky neostanu žiadne ☹ učrite pojdem a som hroooooooooooooooooozne zvedava

alure
18. nov 2010

@akika722
tak Oliver je našťastie ustálený a úplne v pohode ale nedokážeš si predstaviť,keď som bola u logopedičky (Oli stále nevie povedať R) a tá na mňa spustila čo sa deje v škole,že Oliverko cez prestávky stojí v kúte aby ho nikto nevidel a nemohol povedať že on niečo zlé urobil a podobne..utiahnutý do seba..plakala som ako malé dieťa zúfalá že môjmu dieťaťu je ťažko,že mu niekto ubližuje (psychicky) a čo ma mrzelo najviac blo to že s nami o tom nerozprával...teraz nič nepodceňujem a každý deň preberáme čo bolo v škole a tak..Dokonca sme urobili na chladničku niekoľkých smajlíkov (smutný,veselý a taký nemastný neslaný) a každý deň Olinko po príchode zo školy mal zhodnotiť deň že ako bolo smajlíkom (čo sa mu veľmi páčilo) a potom sme rozoberali to že prečo daného smajlíka vybral..a potom sa rozprozprávala a od vtedy každý deň vieme ako bolo a prečo...

kvietok121
18. nov 2010

@alure s tymi smajlikmi ste to super vymysleli

akika722
18. nov 2010

@alure super napad zo smajlikmi 😀 😀 😀 ale moj asi ešte nepochpi 😒

akika722
18. nov 2010

@kvietok121 biela bodka ma asi miluje...zas ju mam...neda sa prepichnuť 😒

alure
18. nov 2010

@kvietok121
dakujeme to bol nápad môjho drahého mužíčka a fakt to pomohlo...
@akika722
Pati je šikovný a múdručký za pokus to stojí,by si sa divila čo má v hlávke a ako hovorím ak spadá medzi "nadané" deti je potrebné trošku psychologických ťahov a bude spokojný aj on aj ty...tiež sa veľa vecí učím ako na neho môžem ísť a ako nie,a to trvalo dosť dlho..lebo v škôlke to bolo "hyperaktívne decko" ktoré nikoho nepočúvalo ale najhoršie bolo že nikto nepočúval jeho...som rada že sme to odhalili tak skoro,ale čím skôr tým lepšie

kvietok121
18. nov 2010

@alure tak to klobuk dolu pred tvojim manzelom skvely napad

akika722
18. nov 2010

@alure tak to by som chcela vidieť tych čo sa na nas povrchne pozerali že ake mame "dive" decko keby sa niečo take potvrdilo 😀

alure
18. nov 2010

@akika722
pre mňa to bolo také zadosťučinenie,keď som stretla na chodbe pani učiteľku ktorá ho mala prvý polrok a povedala som jej že papier o hyperaktivite nemám ale mám papier o tom že moje decko má 140 IQ tak jej gamba padla a od vtedy ma ani nepozdravila..to je už iná sila,ale mne to bolo jedno...

alure
18. nov 2010

@kvietok121
tak to ano,on si podobným spôsobom motivuje svojich ľudí 🙂 ale je pravda že je šikovný 🙂 dakujem

akika722
18. nov 2010

@alure 😀 😀 😀 tak tomu verim 😀 😀 😀 mal vyššie IQ asi ako ona 😀 😀 😀

alure
18. nov 2010

@akika722 😀 😀 😀
si zabila moja ....no nič utekám kuk panelák a do hajan,ráno skoro vstávame,veziem Olivera do školy a kým vytrepem oboch chlapcov tak budem k.o.

akika722
18. nov 2010

@alure o poznam 😖

alure
18. nov 2010

@akika722
dobrú noc prajem a aj všetkým maminkám nech detičky krásne búvajú pa pa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre