♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

zuzana76
20. feb 2010

jedine co mna zarazalo, ked si na zaciatku napisala,ze v 8 tt ma 5 mm 😕 , tak to enchapem odkial tvoj gynekolog zobral

zuzana76
20. feb 2010
zuzana76
20. feb 2010

mne gynekolog vravel,ze babatka sa zacnu odlisovat a teraz po 20 tt, v meraniach, ktore bude ako velke

zuzana76
20. feb 2010

kojaci vankus som aj nemala, mohla som si kupit, bol by urcite vyuzity, mozno teraz nejaky popozeram

denisocka
20. feb 2010

pýtala som sa gynekologičky,či možem odmietnuť tripple testy,ta že ona ma nasilu na ne ťahať nebude ... no ale pojdem,nebudem jak čierna ovca

zuzana76
20. feb 2010

ja som isla, ved ked vyjdu negativne, tak na amnio nepojdem

zuzana76
20. feb 2010

ja mam zase chrobaka v hlave, vo stvrtok sme boli s malym v obchode a prisla tam nejaka zena s deckom, to dieta malo pupaky na tvari a aj ona, ale ona aztake chrastovite, tak som sa zacala bat ci nemali ovcie kiahne, ja som to este nemala a ani som sa nedala pred tehu zaockovat ☹ , dufam,ze to kiahne neboli a ak ano, ze to enchytime

denisocka
20. feb 2010

zuzi,mne ani ta tabulka nesedi,podla nej by som vravela že trebars 5tt je tam 5+0 - 5+6
... 8tt - 8+0 - 8+6
a nie 7+1 - 8+0 .. lebo potom takeho giganta nemám ani ja

zuzana76
20. feb 2010

som citala,ze inkubacna doba je 7-21 dni , ma aj porazi cakat 3 tyzdne,

denis ty si sestricka, nevies ci sa to da zistit aj z krvi ci ten virus mame v sebe? ak by totiz malemu zistili,ze ho ma, tak by som sa od neho izolovala

denisocka
20. feb 2010

tak ak vyjde negat,tak to je super,horšie ak vyjdu pozitívne

zuzana76
20. feb 2010

hej, no ta tabulka nie je na dni, ono to co je tam uvedene, je uz asi v posledny den daneho tyzdna, teda napriklad 7+6 -15 mm

zuzana76
20. feb 2010

jemine, ozaj, ked vyjdu pozitivne som chcela napisat 😀

denisocka
20. feb 2010

učite sa to nezistuje z krvi,treba čakať . ikub.doba je 3týž,ja som ich od segry dostala presne na 21den a to som ich dostaa druhý krát ,takže keby som to chytila tretáí,tak sa ani nečudujem . ale medzitým som bola viac X v kontakte s kiahnami a chytila som až v 17r. a predtým ako decko . takže nie každy kontakt hned končí ochorením

bihan
20. feb 2010

Zuzana, ak už mali na vyrážkach "chrasty", tak to už je neinfekčné štádium kiahní a ak sa náááhodou tá osoba premáva s infekčnou chorobou medzi ľuďmi, tak ďakujem pekne 🙄

Deni, veď jasné, ja som len chcela povedať, že nie je vankúš ako vankúš. 😉

zuzana76
20. feb 2010

ale presne takuto tabulku ma aj moj gynekolog, tiez tam nemal rozpisane na dni, v stredu sme to akurat studovali spolu 😀

denisocka
20. feb 2010

zuzi,ja som mala v 9+3 26mm a orientujem sa touto tabulkou a tam to sedí http://www.ob-ultrasound.net/crl.html . teda aj to tvoje je podla toho ok 😀

zuzana76
20. feb 2010

bihan, no boli odo mna tak 2-3 m, ta zena aj nejake chrasty mala, to dieta malo ako keby akne-take vyrazky, neviem ani ci to kiahne boli

zuzana76
20. feb 2010

denis, ja sa uz meraniami nebudem zatazovat, hlavne,ze mi rastie, moj gynekolog ma upokojil, ten dedo co tam bol predtym, ten ma len zbytocne vystresoval vetou - No uvidime ako sa to bude vyvijat 😠

zuzana76
20. feb 2010

az na 21 den? 😢 to mam teraz az 3 tyzdne cakat, moje nervy

ja som bola tiez viackrat v kontakte s kiahnami a nedostala som ich, dokonca ich mali moji surodenci a ja som bola s nimi a nic

denisocka
20. feb 2010

čiže podla tvojho lekára je v tabulke npr. na konci 15tt je BPD 32mm? na konci 16tt je 35mm ??? tak ak ja mam 16+2 - 33mm tak som na konci 16 či 17tt?

denisocka
20. feb 2010

bihan, ono aj ako človeku sadne,mne by možno ani ten tvoj nesadol , ja som taka divna kus

zuzana76
20. feb 2010

takze tych 33 mm je pdola man uz prebiehajuci 16 tt, cize 15+ nieco

zuzana76
20. feb 2010

a ty si uz v 17 tt? ved konik ukazuje len 16

zuzana76
20. feb 2010

mne ukazuje 17 tt, ale som este v 16 tt

zuzana76
20. feb 2010

baby, mne vcera zhorela polievka 😀 , muz mi doniesol kysle rybicky a som si k nim sadla a uplen som zabudla,ze varim polievku, voda sa vyparila a zhorelo to, zistila som to,a z ked uz mi nieco smrdelo 🙄

denisocka
20. feb 2010

ano,podla BPD som v 16+2 čiže 17tt , CRL mi nemerala , to sa už neda vravela,lebo babo je väčšie ako zaber USG ,tak to nechcela hádať

bihan
20. feb 2010

Zuzi, ja som v prvom tehu spálila 3 tefónové hrnce, lebo som si postavila robiť ryžu alebo niečo iné a zabudla som na to 😅 a zistila som, že to horí, až keď bola tá panvica fajne zhorená... takže 3 ingenio od Tefalu padli v prvom tehu, teraz robím, čo sa dá, v parnom hrnci s s minútovačom a čo sa nedá, tak aspoň nastavím minútky.. tehotenská demencia je príšerná diagnóza 😅

zuzana76
20. feb 2010

denis, ani mne uz CRL nemeral teraz, tiez ze uz sa lepsie oreintuje podla inych udajov

bihan, no ved ma mohlo napadnut si nastavit aspon kuchynsky budik, no co uz, ale hlavne,ze som si na nu chutila a potom nic 😖

rubinka
20. feb 2010

No mne bábo nemeral ked sa hmyrilo, on si to pekne zastavil aby sa dalo všetko merať, jasné že v pohybe by zle nameral 😀 No neviem mne od začiatku píše že bábo je plus 4 dni, raz som mala aj 5. 🙂 Ale tak podľa tých tabuliek čo ste tu dali tak je väčšie len o 4mm tak to neni tak veľa. 🙂 a hlavu má tiež primeranú veku. Ale opakujem všetko meral pri zastavenom obraze. Takže nemôže to byť nepresné.

rubinka
20. feb 2010

Akúrat v tom 8.tt to beriem s rezervou, lebo to bolo v pohybe a podľa mňa zo zlého uhla merané. Takže preto vyšlo tak málo. Ale v tom 10tt a teraz som si to pozerala že jak meria a on si ten obraz zastavil a tak merial aby neboli odchylky. Sám bol prekapený že jaké veľké, že čakal že bude mať 7cm. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre