Bratislava 4. Maminky a tehuľky, pridajte sa

ninocka
9. aug 2006

vyhlasujem patranie po tehulkach v ba obvode 4?

nici
19. jan 2007

btw. lodia nechces si urobit foto album? 🙂

nici
19. jan 2007

hallo je tu vobec niekto....kde ste vsetci odisli?

ajuskamimi
19. jan 2007

este som tu ja, ale tiez uz o par minut padam domov 😉 lebo tuto noc ako tu bol ten vetrisko, tak som skoro nic nespala, co som mala dojem, ze nam to vytrhne okna z panelaku 😀

nici
19. jan 2007

tak sa maj krasne ajuskamimi a krasny vikend a vyspi sa aj za mna, kedze mne to ten moj maly cervik nedovoli 😉 🙂

lodia
19. jan 2007

nici,
ano peknicka je to ihrisko pri anglickej skole, su tam rozne sporotoviska pre vsetky vekove kategorie a aj lavicky pre seniorov, chodievam tam skor v lete, teraz tam len prebehnem obcas.. 😀
hm, mozno krizujeme kociky, ktovie 😎
nad albumom neuvazujem, tato aktivita napriek svojim krasam mi nie je az tak blizka, a zvacsa si ani albumy ludi nepozeram, ale kedze si ma na to upozornila, pozrela som si tvoj 😀
maly je strasne zlaty, vyzera byt riadne sidielko, poslucha?ci da zabrat? mal krasnu narodeninovu tortu, kde si dala robit? chcem sa ist spytat na terasu do cukrarne, ze ci robia nieco mile pre deti..no uvidime..sama by somto nezvladla 🙄

nici
19. jan 2007

ahoj lodia,
konecne sa tu niekto objavil....vsak to tu normalne zamrzlo....maly mi uz zaspal a tak mam konecne zase volno....
tak super, no ja som tam tiez chodievala cez leto a vytesovala sa aj z ostatnych deti na preliezkach, i ked mi sme len sedeli v chladku.... 🙂
dakujem, no je to teda velky fiskal, to ti poviem....a hlavne vobec nespava...uz som az zufala, ty si na tom ako so spankom?
no narodeninovu tortu davala robit moja mama u nas v PE, lebo ztadial pochadzam a boli sme akurat aj na oslavu doma....no na tej terase robia bozske zakusky, takze si myslim, ze tam bude aj dobra torta...a kedy oslavujete rok?

lodia
19. jan 2007

ahooooj!
PE je ake mesto? prepac, ale nie som velmi vzdelana 🙂 😀 Piestany?ano, maju tam usper zakusky, take ovocne lahke..perfekt vyber..musim tam zajst..a objednat tu tortisko..no oslavujeme 10.2. 😎
sa tesim
malej sa pred vianocami konecne rozbehli zuby, takze nebolo to dobre so spankom, ale teraz celkom ok...v ncoi kojim 2-3x a aj cez den dost velakrat dokojujem, miluje mliecko, nevie sa dopit..ty este kojis? tebe zle zaspava, ci celkovo psinka zle?

nici
19. jan 2007

ahojcek,
nie PE je Partizanske...odtial pochadzam ale uz tu v BA zijem sedem neurodnych rokov 😀
joj, tak to by si ale potom po oslave fakt mohla dat par fotiek 😝 😉 🙂
no ten moj tiez miluje mliecko....ale ja bohuzial nekojim uz od troch tyzdnov, lebo malemu stale nestacilo a tak som musela dokrmovat bohuzial umelym...na rady doktorky....
on celkovo zle spava....cez den spi maximalne hodinu, ide spat velmi casto okolo desiatej vecer, dnes je to normalne vynimka a sme hore cez noc aj styri krat a papame....a rano stavame o siedmej....akurat sa chystam k lekarke, nech mi nieco poradi...vsak chodim ako mumia...

ty kojis, to ti fakt zavidim, lebo aj ja som chcela, ale nedalo sa....a vy ako inak spavate, ked vam nejdu zubky....

lodia
19. jan 2007

prepac, partizanske..to je mi sympaticke 🙂 tiez nepochadzam z Ba, a teiz tu zijem uz 7 rokov 🙂
nie, nedam tu ziadne fotky, ani po oslave..prepac, nejde to..ale mozem poslat na adresu, ak budes velmi chciet, naspi mi do IP mail, poslem, fotiek mam kopec..ale nebudem tu publikovat fotky..paci sa mi anonymita a ked budem chciet tak, tomu kto o to bude stat, fotku mna a mojej malej poslem..oto vsetko k tejto teme..
cez den spi ako kedy, niekedy aj dve-tri hodinky, dnes len 1 a pol hodky. ale aj menej, zalezi od nalady a od pocasia..v noci zaspava bezne okolo 7-8 mej, po kupani a vstava ako kedy..niekedy okolo 1 dnej, okolo 4tej rano..kojim stale a vela..a dokrmujem aj mlieckom, lebo chcem odstavit k prvemu roku..som vystavena z kojenia..a necchem aby si velmi zvykla, aj tak je uz zavisla 🙂
desi ma pohlad na tak velke dieta, ktore koji este matka, vraj je to v niektorych kluturach a krajinach normalne, ale potom je upln problem odstavit..
to je skoda ze si nemohla viacej kojit, nemohla si to kombnovat s umelym mliekom stale, ci musela uplne skoncit?

nici
19. jan 2007

to je pekna haluz....ta podobnost myslim.... 🙂
jaj prepac, ja som to tak nemyslela s tymi fotkami...ja ta chapem....je to cisto len tvoja vec....vsak potom sa dohodneme.... 😉
no ja som uz videla na poradni mamicku, ktora kojila trojrocneho chlapca a bola to pre mna a nielen pre mna si myslim, sudiac podla pohladov ostatnych mamiciek zaujimava situacia....kedze maly uplne spisovne rozpraval, behal tam a robil zlobu a potom si prisiel "do bufetu" nakrmit sa 🙂 dost zvlastne....
a to som este citala clanky o klube kojacich matiek, ktore kojili svoje deti az do nejakych deviatich rokov preboha...to uz je podla mna uplny extrem....
vies co to ma ani nenapadlo, lebo ja som chcela aby bol len na prsniku a on si nakoniec uplne zvykol na flasu...takze velka skoda

lodia
19. jan 2007

hm, skoda,to ma nenapadlo, ze si zvykol na flasu a prso nechel, ale vraj sa to stava, ze potom odmieta kojenie..tiez som sa bala, ze budem mat malo mliecka, ale nakoniec az do roka kojim..ake davas umele mliecko? davas aj v noci? kolko? budem okolo roka odstavovat(horor, som zvedava ako to dopadne)zacala som jej davat Bebu 3 junior..tiez som zazila taku podobnu situaciu u lekara, ked dietatko hovoriace, chodiace, asi dvojrocne prislo k mame a ona zdvihla tricko a dala mu mliecko..bolo to sice aj pekne, ale mna to vydesilo 😀 hm
prepac este raz, ale beriem konika ako slobobne forum, a slobodne som sa rozhodla nepublikovat sukromne fotky, pisem tu slobodne o veciach aj intimnych a nechem aby ich niekto raz zneuzil..stavaju sa rozne veci..a mam aj zle skusenosti zo zivota, ako kazdy..viem

nici
19. jan 2007

ja davam od narodenia Nutrilon...momentalne sme na poslednej rade, cize Nutrilon3....v noci ho tiez krmim, a vypije mi po styrikrat po 150 ml....ale uz ma to nebavi, vsak sme nevyspati s muzom ako psy....
nemusis sa ospravedlnovat za nieco na co mas svoj nazor....ak mas zle skusenosti, tak ta chapem....
a kam chodis k pediatrovi? a si s nim spokojna? a co porod, kde si rodila?

lodia
19. jan 2007

hm, to je fakt dost vela v noci mliecka, to by ste mali znizit!skusala si caje, alebo vodu?zaludok by si mal vraj oddychnut..uvazujem len o vode, ak nebude chciet moja, tak mliecko, ale 4x 150 je vela, to je viac ako denna davka mliecka..vraj by take rocne malo mat max 500 ml mliecka cez den..a cez den davas kolko?
pediatra mam tu v Dubravke, som spokojna..je to mila pani..Mudr. Rolna
rodila som na antolskej, dsot tazky porod, 4 dni a 4 noci kontrakcie, vobec som sa neotvarala..horor..zle to dopadlo, nastastie je mala ok, bola sledovana neurologom, uz je v pohode..porod vsetko takmer pokazil, mam zle spomienky..uplne mi mzneil zivot, aj ine veci sa od vtedy pokazili..no zle..
ty ako? kde si rodila?a tvoj pediater?
a este ma zaujima, ak mozes napisat, kolko mliecka davas nikimu cez den..dakujem..porovnavam, neviem ako to mam s tym umelym robit..

nici
19. jan 2007

v pohode, to som si ani neuvedomila, ze mu davam tak vela mlieka...cez den mu nedavam mlieko, ale sem tam mu vlastne spravim napriklad z mlieka krupicovu kasu....alebo mu kupujem aj tie nemliecne kase Nutrilon rozne prichute....
v pohode sa pytaj na co chces ohladne toho umeleho mlieka, ja ti poradim, ak budem vediet....

ja chodim k pediatrovi do DNV k pani doktorke Valdnerovej a som maximalne spokojna...ona je uplne skvela, prijemna, so skvelym pristupom a vztahom k detom....
fuuu, s tym porodom ti nezavidim...to ta fakt obdivujem, klobuk dolu, co si zazila...a vidim, ze ako tak pises, tak to mas aj asi v zivote dost tazke...aspon tak som pochopila teraz, co si napisala...ale vidim, ze aj napriek tomu posobis, ze si silna zena....aj preto klobuk dolu...
ja som rodila v Ruzinove, ale mala som fakt vdaka bohu rychly a bezbolestny porod...uz som tu niekde aj pisala, ze kontrakcie mi zacali pravidelne v patminutovych intervaloch a behom dvoch hodin som bola otvorena na 5 cm..a za dalsiu hodinu na 8 cm....a este aj tie kontrakcie som mala v pohode, sme sa s mojim muzom smiali pri porode, ze toto je akoze ono, tie stale spominajuce sa silne kontrakcie...takze fakt super....isla by som zase....len potom prisiel lekar, ktory asi chcel na nas zarobit a doporucil mi epidural, i ked som ho fakt nepotrebovala, ze mi to urychli porod....a tak sme sa dali nahovorit ale namiesto urychlenia mi to spomalilo...ale neva....aj tak som rychlo odrodila a bez nejakych tazkosti.....ale mali sme silnu zltacku po porode, lebo mam RH negativ....tak to bolo potom dost take divoke...

lodia
19. jan 2007

super, som rada, ze si mala dobry porod a mas z toho pozitivny pocit..cele tehu som mala ok, potom sa to pokazilo a to som sa vobec nebala porodu, som si myslela, ze sa mi nic a hlavne malej, ze sa nemoze nic stat, mala som aj vybaveneho lekara, ale toho najvyssieho v nemocnici, tak asi preto to tak dopadlo, no nechal ma uplne vystavit, tak ze som uz potom nevladala..
nerada na to spominam, a hlavne zelam vsetkym zenam aby take nezazili..
ano, epi spomaluje, celkovo ti to kolko spolu trvalo? muz bol pri porode, fajne..urcite ti to pomohlo..ruzinov mi tiez doporucovali ale nakoniec som sa rozhodla pre antolksu..
preco to bolo potom divoke? nieco sa stalo?dufam, ze som to len zle pochopila..
my sme nemali zltacku, takmer ziadnu..na antolskej boli super sestry, musim im napisat, ze ich milujem..myslim to vazne nie ironicky, su tam super ludia, lezala som na rizikovom, aj na porodnici asi 2 noci, takze personal zlaty..
😝

nici
19. jan 2007

dakujem....ja som mala tiez tehu v pohode a tiez som si nepripustala porod a vobec ani raz som nemala z neho strach...takze si myslim, ze aj preto to tak rychlo islo....a tiez som vela cvicila a chodila na dlhe prechadzky...

no ja som nemala nikoho vybaveneho, mna uchvatila porodnica, lebo pred porodom sme si to tam boli omrknut a tak som sa hned rozhodla...a mam tam aj gynekologicku....
no tym divokym som to myslela preto, lebo malemu to nemohlo dlho prejst, ta zltacka a mal stale vysoke hodnoty z krvi....a este bral aj antibiotika od zaciatku, lebo ja som mala pozitivny vyter na streptokoka a dali mne malu davku pri porode proti nemu, takze to este istili po porode a malemu davali pocas pobytu v porodnici antibiotika....ale nemozem si tiez stazovat, pristup personalu bol super, asi aj preto ze som si platila nadstandart....
a ty si bola preco na rizikovom...? to kvoli takemu dlhemu porodu? a co mala chudatko, co mala ake problemy?

lodia
19. jan 2007

na rizikovom kvoli tym kontrakciam, aj preto ze vybavne a sledobvali kedy to pride..aby vsetko zastihli..4 dni pred porodom som lezala..v noci s objavili silne kontrakcie a potom zmizli, a tak stale dookola..takze nevedeli, kedy porodim..a jeden lekar v nocnej sluzbe mi povedal, ze rodim..poslal ma do porodnice a tam zistil dalsi lekar, po klystire a vyholeni, ze vlastne nerodim..a aj moj lekar rano povedal, ze nerodim..ze az o den, asi..a v noci som porodila..no cirkus..kontrakcie som mala silne, ani som nevedela, ze uz rodim..
mala bola pridusena, museli dat kyslik..ale nastastie velmi kratko..takze to nezasiahlo mozog..vyvoj prebieha ok..len musela byt sledovana neurologom...a nedvihala hlavicku, ale potom sa to napravilo..
kolko si pribrala pocas tehu? ja 18 kg!!!!!haha

nici
19. jan 2007

aha, tak to si mala fakt dost dobre zazitky.... ☹
chudatko tvoja mala Lucka, ale ak je to v pohode, tak si uz snad mozes vydychnut...ni mi sme sa tiez bali ohladne vyvoja, lebo maly nedvihal tiez hlavicku,stale ju len daval do jednej strany, ked lezal na bruchu a tak sme chodili aj na cvicenia do sukrommeho rehabilitacneho centra Moon....ale potom sa to napravilo a bol to len plany poplach....
no neuveris mi, ja som pribrala vyse 30 kilov 😅 😅 takze mi to teraz dobre vadi, lebo nieco som uz zhodila, ale vzdy som bola predtym strasne chuda a teraz je to taky nezvyk, ked nedopnem nejake tie starsie veci....takze ty si na tom este v poho...a uz si ich aj zhodila? a co pre to vsetko robis?

lodia
19. jan 2007

hm, no dost si pribrala.. 😉 ale to neva, to zhodis..
mne ostalo asi take kilo, neobleciem skutocne uzke veci..cvicila som, ale teraz sa mi velmi neche, ale mala by som spevnit, ked skoncim kojenie, chcem chdit doposilky..a vela bicyklovat...ty chodis cvicit?

nici
19. jan 2007

hej, hej 😝 vsak ja sa snazim, zacala som prisne dodrziavat jedalnicek, vazim si az jedlo a moj drahy mi kupil stacionarny bicykel tak makam, makam a makam...a kam chces chodit do posilky?

nici
19. jan 2007

ja si myslim, ze si dost schudla aj vdaka kojeniu....a prave ja som preto chcela aj kojit...ale nedalo...

lodia
19. jan 2007

myslim, ze celkom dobra posilka je v iuvente..aj plavaren..tak tam, ale kamoska je leniva, sa jej nechce vobec pohybovat, musim ju spracovat 😝
urcite to zhodis, len treba pohyb a pravidelny, stacionar je super..i ked vyhlad mas stale rovnaky, nie 😎
vyluc sladkosti a neslad ziadne napoje..zhodis ani nebudes vediet ako, ved uz ste mali narodeniny, tak torty nemusis skusat 😀 a aj je po vianociach..
no obcas to kojenie nevyde tak ako si zelame, netrap sa..hlavne ze ste zdravi a rodinka funguje ako ma...
pojdem zachvilu do hajan..
pekny vik, pozdrav Nica

nici
19. jan 2007

dakujem za rady....s tym vyhladom mas pravdu, stale len kukam von oknom, tak si k tomu pustim VH1....
tak sa maj aj ja idem buvat...
pekny vikend a ty tiez daj pusu za mna malej Lucke...

nici
20. jan 2007

halo je tu niekto?

lodia
20. jan 2007

halooooo 🙂) ja som tu na chvilku..ako sa dari?

nici
20. jan 2007

ahoooj 🙂
ja som tu od rana, ale uz pojdem, lebo maly vstava a tak ideme papat....
dari sa v poho...budes tu dnes vecer? ( si pripadam ako v reklame na azurit 🙂 ) mohli by sme pokecat este....

lodia
20. jan 2007

ahoj..ahoj..
vecer tu asi nebudem, zalezi od toho ci muz bude doma, ak bude, bude sa hrat games a mna nepusti k pc..ani na minutu, a predpokladam ze hovoril, ze bude doma a bude sa hrat, male decko 🙂
tak inokedy dufam, tiez sa chystam teraz prec..tak bru chut..papa

nici
20. jan 2007

tak papa....skoda niekedy inokedy....

lodia
21. jan 2007

haloooo..je tu volakto? 🙂))) mala mi zaspinkala.. 😉

nici
21. jan 2007

ahoj lodia,
trosku neskor, ale som tu...ale pre istotu si tu zase neni ty....alebo???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre