Budeme mamičkami v októbri 2012

marianka0101
25. jan 2012

Cela nedockava zakladam tuto skupinu,zatial neviem ci sem patrim, ale velmi by ma to potesilo. Menzes ocakavam-vlastne neocakavam 2.2.2012. Kto je na tom podobne? 😉

aduska_ba
30. jan 2012

@2mimi2 ahojky aj ja mam problem so zaludkom ,ale najviac asi s krizami :(....hladam dobreho gynekologa,gynekologicku v BA....nevedela by si mi poradit?

delfinik855
30. jan 2012

@aduska_ba tak to mi trocha odlahlo, ze to nemam sama, ja sa k doktorovi chystam vo stvrtok, tak hadam to len potvrdi a povie, ze vsetko je ok, v stredu rano sa zase chystam testovat, tak hadam ta druha ciarocka uz bude silnejsia 🙂

@2mimi2 tazobu mam aj ja vzdy ked nieco zjem

aduska_ba
30. jan 2012

@delfinik855 mojka a ako sa vola tvoj gynekolog?

2mimi2
30. jan 2012

@aduska_ba ja som pisala asi 2 strany dozadu o mojej mam uzastnu vola sa Fellnerova je v petrzalke je aj porodnicka v ruzinove skus mrknut na jej stranku femmesro.sk
@delfinik855 ja zasa najviac ten zaludok aj v noci sa budim na bolest zaludka nieje mi na grcanie ale broste boli dnes sa mi zda ze je to ocosi lepsie....mna priprvom malom boleli strasne prsia tie ma teraz az tak nebolia len troska...krize tiez sem tam.. a kedy mas termin ty??

delfinik855
30. jan 2012

@aduska_ba 2mimi2 je z ba, ja nie 🙂

delfinik855
30. jan 2012

@2mimi2 mna prsia vobec nebolia ani nic, len priatel zhodnotil, ze sa jemne zvacsuju 😀 a krize to je priam hruza, bolia ma stale a ked viac pochodim, je to este horsie, termin ani neviem u doktora som este nebola, ms som mala dostat 29.1.

delfinik855
30. jan 2012

@2mimi2 opravujem ms mala prist 28.1.

aduska_ba
30. jan 2012

@delfinik855 prepac 🙂

2mimi2
30. jan 2012

@delfinik855 ja som mala dostat 24.01. poslednu som mala 24.12. ja mavam 31 dnove cykly sama som zvedava tiez ze ked sa fazulka ukaze aby termin nam da dr, podla utz🙂 ja idem k dr az 8.2. snad dovtedy bude uz vidno babatenko🙂

delfinik855
30. jan 2012

@2mimi2 ja mavam ms skoro presnu, a vzdy tak 4-5dni kym dostanem tak spinim, teraz nic, len jeden den 26DC som mala vecer jemne spinenie, asi uhnezdenenie, ku doktorovi chcem ist teraz vo stvrtok, kvoli tomu, ze mam potrat za sebou, chcem aby mi to potvrdil, ze je vsetko ok, lebo sa velmi bojim..drzim ti silno prsty aby si mala vsetko ok 🙂

katarina_st
30. jan 2012

@aduska_ba ahoj 🙂, no ja tiez som mam niekedy pocti, ze mam zvysenu teplotu a je mi zima. Manzel sa mi smeje, ze ako chodim doma naobliekana a on iba v kratkych nohaviciach a v kratkom tricku 🙂. Obcas ma boli brucho, aj krize. Ale vsetko sa da vydrzat.

katarina_st
30. jan 2012

@delfinik855 ahoj, blahozelam k dvom // 🙂. Ta druha ciarka bude kazdym dnom silniet a silniet 🙂.

2mimi2
30. jan 2012

@delfinik855 drzim vsetkych 20 😀 neboj vsetko bude dobre treba len na dobre mysliet 😉
@katarina_st ahojky 🙂no zima je aj mne a stale aj vrobote sa mi smeju ze som jak zmrzlina ze ci som neni chora... ach jaj keby vedeli xixi 🙂

ktore
30. jan 2012

ahojte oktobrovky.ako dore ze uz mate temu.ja som septembrovka.prvy krat som bola na sone ked som bola v 5 tyzdni a bol tam plodovy vacok tak mam ist 17.2 a neviem sa dockat na srdiecko.inak priznaky som nemala ziadne okrem takych ako pred ms.ked som mala mat ms tak odvtedy vsetky priznaky zmizli az som sa bala.nic som necitila akurat take slabe pichnutie kade tade.potom som si chytila bradavky a citila som ze su citlive.tak som si vydychla ze predsa nejake znamenie.no a ako som presla presne do 6 tyzdna tak konec.nieze by som grcala alebo extremne zle ale zacala som mat problemy zo zaludkom.ked som a najedla tak mi netravilo.museli mi pichnut injekciu.uf.potom na druhy den znovu ma bolelo tak som dala pankreolan.tan nesposobuje vyvojovu chybu.teraz mi je vzdy tak cudne.obcas som citila obrovsky hlad ale teraz nie.hlavne poobede mi je na nic a vecer.mozno aj psychika to je.

katarina_st
30. jan 2012

@2mimi2 ahoj 🙂, a teda ta zima ti zacala az tieto posledne dni, tyzden (teda ked si tehotna)? Lebo som sa aj bala, ci nebudem chora. Ale tak mozno aj toto je jeden z priznakov 🙂.
A v praci to kedy planujes povedat? Ja som to pri prvom oznamila tusim v 5-6 mesiaci. Ale tak to uz aj tak vsetci dovtedy vedeli, len vtedy som to dala oficialne na personalne a sefke.

2mimi2
30. jan 2012

@ktore ahojky no ja mam nieco podobne s tym zaludkom fuj akoby mi netravilo...mam pocit akoby som bola po brusnej chripke ale bolesti zaludka pretrvavaju 😀 a som stale taka sfuknuta zduda aj mam pocit ze brucho mam vacsie ale to som mozno len pribrala este pred tehu xi 🙂
@katarina_st no to mi byva tak od minuleho tyzdna zima cize to som bola uz tehu...tak mozno je to jeden z priznakov...ja som povedala prve mimi uz takto na zaciatku hned jak mi potvrdila dr ze som tehu, chcela som aby ked nieco dude vedel sef preco chybam a podobne...teraz to poviem ked budem mat knizku tiez by som to chcela mat uz z krku nech to nemusim tajit...

ktore
30. jan 2012

@2mimi2 presne aj mne bola zima.teraz uz nie.skvor potrebujem vetrat lebo potrebujem chlad.ale nie na dlho.a ten zaludok na to mi dala doktorka NOS-PU to mozu tiez tehulky.pomohlo mi to a musis si davat pozor co zjes.aj ked si hladna musis sa zdrzat.ja som jedla potom maso na vlastnej stave z varenymi zemiakmi.ale nie vela radsej o hodinu zase.a dala som si potom na veceru rohlik z tvarohovou pomazankou ale len tvaroh,mali kusocek masielka,trochu soli a trosku kyslej smotany asi tak dve male lyzicky.nic viac ziadne ine nic.to som mixovala a papala.potom ma to preslo.dva dni ma bolel zaludok potom uz nie.len mi je nevolno.nevraciam len mi je zle.tak zvlastne

lucinka1104
30. jan 2012

Ahojte baby zimnica, zvýšená teplota či bolesť hlavy je uplne bežní jav teda príznak tehu nebojte sa toho .
Bolesti v podbušku a krížoch spôsobuje rozťahujuca sa maternica to budete cítiť celé tehu.
Tým ktorým je zle odporučam zjesť ešťe rano v postely kusok rožku alebo piškot ešťe pred tým si dať homeopatiká Cucculine a kludne aj pred každým jedlom miminku to neublíži a pite zazvorový čajík.
Mne inak po jedle pomohol aj pohár čierneho piva ale väčšinu tehuliek sa tomu vyhýba ale ja som si radčšej dala ako som mala isť grcať.....
inak ak chcete aby malo babetko peknu pleť papajte veľa madlí.
V tehu platí môže sa všetko ale s mierou akurát sa nemaju plesnové syry, kuracia pečen , kava ak tak jedna denne slabá....
sexíku sa bať nemusíte pokiaľ nekrvácate neuškodí.
Ja čakám mrchu v piatok ale kedže mam dosť tehu príznakov tak neviem neviem či príde.
Veľa šťastia, krásne tehulkovanie a možno sa ku Vam nakoniec pridám aj ja

lucinka1104
30. jan 2012

A ešťe budete mať aj taku hnusnu kovovu pachuť v ustach blé
inak nie vždy to platí ale u mna to sedelo ak vam bude viac chutiť mäsko, syr a všetko slané bude to chlapček a ak zeleninové polievky a sladké jedlá tak dievčatko.
Inak si preventívne dajte občas roslagin lebo v tehu budete náchilne na kadejake eccoly a kvasinky.....mne malý skoro po pôrode umrel narodil sa s ťažkou otravou krvy spôsobenou eccolami a streptokokom tak som pri malej týžden pred pôrodom fičala na rossalgine a chvalabohu nič.....
K dr inak stačí isť 10 dní po vymeškaní mrchy....

katarina_st
30. jan 2012

@lucinka1104 ahoj, dakujeme pekne za rady a informacie 🙂. Ja sice uz jedno babo mam, ale myslim, ze vtedy som nemala vobec ziadny priznaky tehotenstva. Pri tomto druhom mi to zacalo bolestami v podbrusko, teraz je to uz iba obcas. Potom mavam z casu na cas tu zimnicu. Sranda, ze kazde tehotenstvo je ine. No snad sa k nam oktobrovkam pridas aj Ty 🙂. Budem drzat palce.
A rozmyslala som, ze co mi viac chuti, ci slane alebo sladke, ci to bude chlapcek alebo dievcatko, ale myslim, ze mne teraz chuti vsetko 🙂.

maminka86
30. jan 2012

@katarina_st a @ 2mimi2 Babulky aj mne je zima,tiez si uz tri dbi meriam teplotu ale nic.Trosku ma aj boli v krku,proste ako keby som bola chora,aj hlava ma boli,unavena som a dneska som toho vela ani nezaspala lebo ma bolelo podbrusko a chrbat tak dufam,ze toho 3tieho sa mrska nedostavi lebo to by som bola veeelmi prekvapena a samozrejme sklamana.A este som sa chcela opytat lebo som necitala vsetky komentare.Kedy ste mali dostat mrchu? Dakujem

katarina_st
30. jan 2012

@maminka86 no aj ja mam take zvlastne bolesti v krku. Chvilu ma boli, potom prestane. Niekedy citim ako keby som mala v krku nejaku kyselinu. Ale tak na druhej strane som spokojnejsia, lebo viem, ze mate aj vy podobne priznaky, ze snad na mna nic nelezie a ze je to teda jeden z priznakov tehu 🙂. Tak snad Ti mrska nedorazi, ked uz mas priznaky tehu. Ja som mala dostat 23.1..

nelinocka
30. jan 2012

babule bud budem chora...alebo sa tiez moc sledujem...tiez sa snazime dufam ze to vyslo.....ja taky medved no hrozne jak spim teraz v noci sa budim jak keby na kojenie 🙂 dufam ze to nebude choroba snazilkujeme od septembra

nelinocka
30. jan 2012

@nelinocka strasna zima mi je a potom naraz fuj horuca okna otvaram ja newem

katarina_st
30. jan 2012

@nelinocka ahoj, a kedy mas dostat?

nelinocka
30. jan 2012

@katarina_st mojko 07.01.2012 som mala poslednu a dostavam ju vzdy o 2 dni skor taze pocitam kolo 5-6 mala by som ale necem dostat ☹

katarina_st
30. jan 2012

@nelinocka tak to ti verim, ze nechces dostat 🙂. Tak Ti budem moc drzat palce, aby si nedostala. Mozno to uz mas priznaky tehu. No, ale este budes musiet asi par dni vydrzat, aby si mohla testovat. Pripadne ako pises, ze dostavas aj o 2 dni skor, tak mozno test by Ti uz nieco ukazal. Mne teraz ukazal test druhu ciarku den pre ocakavanou mrskou. Ale asi radsej vydrz, lebo keby si testovala a nahodou by tam este nebolo nic vidiet, tak by si bola sklamana. Viem, ze to cakanie je narocna, ale zvladnes to 🙂

silvuska47
30. jan 2012

tak a došla mrcha...takže tehu test som ani robiť nemusela.. 😢

nelinocka
30. jan 2012

@katarina_st dakujem a gratulujem...ozvem sa co a ako potom

delfinik855
30. jan 2012

@katarina_st ahoj a dakujem velmi pekne 🙂 a k tej zime, tiez chodim naobliekana a aj tak mi je zima 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre