Bystričanky z Rooseveltovej nemocnice

aine04
21. júl 2009

kočky tak snad vas budem moct privitat v tejto novej temicke 🙂 dufam ze si prijemne poklebetime, poradime si a zabavime sa

petulig
18. aug 2009

hlavne ze dnes mal prejst studeny front, tak neviem kde ale asi len Ilkovi cez kuchynu kua
ň.My sme uz nastastie to najhorsie porobili, uz len dokoncujem a odmietam sa pohnut. Do konca tyzdna sa nehnem.
Este mi treba sice ten zupan kupit a podlozku prebalovaciu. Musim ist dade popozerat.

petulig
18. aug 2009

mius kde ste kupili nausnice? Ja si vybrat neviem. Chcela som povodne len male bodky ale ma prehovaraju ze to sa dietatu nehodi ze by mali byt visiace malinke. Tak neviem.
Najviac sa mi zatial pacili v dolnej ulici take zlatnictvo malinke aj hodiniek tam maju habadej.

inak ja mam dnes ake opuchnute prsty na rukach. Som sa zobudila rano ze sa mi poriadne ani zavriet paste nedaju. A nohy nic, divne dake toto uz cele 😎

mia78
18. aug 2009

Petu my sme nakoniec kupili tam za postou v meste v tom hodinarstve je to vlasne aj opravovna hodin aj zlata tam maju dobre ceny.ak sa my podari hodim potom foto.

jamaat
18. aug 2009

petu, to je normálka, aj ja som sa tak budila. Ale potom sa aj nohy pridali, tie však viac puchli večer.

No ja neviem, mne sa viac páčia len bodky, tie visiace klasiky nemusím. A ja som ani nedala prepichnúť. Baby z našej témy dávajú viaceré teraz nastreľovať naušničky. Ja tiež dám nastreliť, ale keď bude Emka väčšia.

sia222
19. aug 2009

čafte..no veru ten ilko trepe a včera tá blondínečka na markíze že zaťaž stupen č.1🙂 moja načisto ju ohrialo
akože na tehotné už fakt nikto nebere ohlad???🙂))
to aj mne len ruky opuchaju a nohy tak nie.ale našťastie už v noci nie je tak teplo a nemusím stískať uterák namočený v studenej vode.treba vela slopať ale vodu peťu nie pifko🙂 ale mne už aj mozog opuchá a s tým fakt neviem čo treba🙂

petulig
19. aug 2009

sak ja slopem 🙂 teda snazim sa, ale prsty mam ako klatiky kua 😵
rano ze reku idem sa odvazit a za tyzden som pribrala 1,4 kila. To je normalne ? Skoro ma posadilo.

a to nastrelovanie sa da od kolkeho mesiaca? rozmyslam aj ja o tom, ale ked mama chce silou mocou kupit nausnice tak neviem ako to vymyslim nakoniec.

aine04
autor
19. aug 2009

ahojte 😀
jeeeej nausnicky rozoberate? ja som tiez chodila kukat a vyberat, kym sme nevedeli ze to bude chlapisko. mne sa praveze tie klasicke detske velmi pacia, uz som aj mala vybrate take kvetinky s modrymi kamienkami z bieleho zlata, ale ked sa narodil matusko tak sme sa rozhodli ze usi nedame prepichnut 😀 😀

tak sa tesite ze nam hlasia taketo tepla, co? 😝 to je katastrofa, uz nech je september. len to sa zase pojdete vsetky do nemocnice vyvalovat...

jamaat
19. aug 2009

petu, myslím, že už aj v druhom mesiaci dávali nastreľovať, teraz dávajú viaceré a máme 3-mesačné bábätká. Po zhruba 3 týždňoch od nastrelenia môžeš naušničky vymeniť za iné.

Včera som bola v DM drogérii a vedľa mňa si tehulka vyberala malú kojeneckú fľašku. Tak som jej povedala, že nemusí kupovať, že v pôrodnici dostane v reklamnom balíčku. Bol s ňou aj jej muž, tak ten bol celý spokojný, že nemusí s ňou absolvovať vyberanie a špekulácie okolo fľašky. 🙂

petulig
19. aug 2009

😀 no uvidim s tymi nausnicami. Aine ja som tiez take malinke kvietocky z bieleho zlata pozerala.
Pri tomto nastreleni to su tie z chirurgickej ocele? Asi to veru necham na to nastrelenie, nebudem krpca trapit.

flasku mam zatial jednu aventku a zatial to neriesim. Aj tak si neviem vybrat z tolkych moznosti 😵

sia222
19. aug 2009

čafte. aine no už urobte to dievčatko nech máš radosť a pojdeš aj ty vyberať náušničky🙂)
babky mne sa ale zdá že tie nastrelovacie maju dosť dlhý a ostr ten ondok tu paličku cez uško.neviem ako je to tu ale moja exsvokra chodila uplne malinkým mimčam prestrelovať no a presne ako jamat vraví musia to tam mať a nevyberať.moja pepka mala asi dva týždne ked som jej dala ale klasika.len treba kupovať detské bo niekt ženy kupia moc ťažke a pak im to na malinkom ušku vyťahá dierky.
aine neboj matušik si dá jedného dna prepichnúť aj sám kadečo a ani nebudeš vedieť 🙂)
inak v sept sa hádam už doma budeme vyvalovať nie u roosevelta?? 😀 😀 šak min týž dr že krčok 1cm tak hádam bude zajtra nulka🙂)

peťulig šak už daj to brucho do alba🙂)čo ty za týžden tolko pribereš?!!!

ja od rána do večera 2kg🙂)
neviem síce kde mám tých 18kg ale citim ich riadne.po porode si budem pripadať ako pieročko asi

petulig
19. aug 2009

ved aj ja sa bojim ze tie nastrelovacie su take velke a ten uzatvarac vzadu ci si to nestrhne alebo co.

sia ofotene uz mam uz len pripojit kablu k pc, zajtra slubujem 😀
mna to len prekvapilo tie kila, lebo som doteraz presne kazdy mesiac kilecko pribrala a teraz ze za tyzden tolko.
mne sa dako ulavilo posledne dni, ani krize ani brucho neboli takto by som vydrzala este mesiac 😀

no idem si muza nakrmit bo je nervny daky 😕

mia78
19. aug 2009

ahojte,
no my sme sa rozhodli dame prepichnut klasicky v nemocnici........
petu tebe sa ulavilo tak fajn ,mne sa len tazi tazi ja by som aj zajtra sla 😅 , a to priberanie v pohode.... 😀

jaj dnes sme sa boli schladit v bazene tak my aspon na chvilu ulavilo,a ked som sla z bazena tak som ani z bazena nesla vist ako keby som mala rianu zataz zavesenu na bruchu ,teda ved aj mam 😀

sia222
19. aug 2009

čafte.no tak zajtra opozrem brušeno..teda ak si dr na mna niečo nevytiahne a nepojdem na 3poschodie🙂)
ja mám inak tiež niekedy také dni že pohodička ale kostrč ma bolí stále nenormálne a niekedy ko.dnes mi bolo tiež celkom ok a presne som si hovorila že to v poho vydržím.takže zajtra príde iste depka 🙂)
no veru chlapov treba nakrmiť pak su ako levíci🙂)

ty kokso miuš že do bazena..ved mne sa z postele nedá vstať..
miuš inak ma cuklo ked som teraz pozerala bo mi hned v albumoch teba ukázalo ked si foto dávala a hlavou mi prebehlo že si asi porodila🙂 a to synátor🙂

ma neštvite ja idem prváááá ja mám termín 2hého🙂)

mia78
19. aug 2009

neboj nic ,ividime co doky povie zajtra..... a to sa ja obcas tiez zabavam s foto ale uz aj tu my je dlho sediet sa nejdem potom postavit 😀

lucka0122
19. aug 2009

ahojte tehulky ako sa mi mate?nejdete zajtra niekto do mesta?

petulig
19. aug 2009

aj ja idem zajtra k dokimu som zvedava co na mna vytiahne. Drahy by si uz chcel dovolenku zobrat ma posiela uz aby som sa rozsypala konecne.. ale malej sa nechce dako 😀 tak na moje narodky to veru uz asi nebude

lucka v piatok sa budem tulat po meste, treba mi este dake vecicky dokupit

lulu26
19. aug 2009

Caute babky,

ja vam to aj zavidim, ze idete uz coskoro rodit, mna teraz zacali boliet akosi krize..a sia, kostrc si tiez necitim...ale este fungujem, s maminou sme zavarili marhule, dnes leco a calamadu, borovky a ostava nam este cvikla..treba predsa naplnit pivnicku aj v BB 🙂
sia, snad neporodis skor, som v pondelok v BB do stredy, tak sa zastavim 😉
ja asi dam prepichnut uska v nemocnici, nech to ma mala za sebou...teraz, ked uz je po svadbe, tak som tiez doobjednala nejake veci este, postielku, supravu do postielky..len este kociar nemame ☹
kupuju ho sice nasi, zatial vediet bebe comfort high trek, nemate ho niektora?
aj tu pod tatrami mame sakra hic..babky tie ktore ste uz rodili, nemate nahodou tehotensku riflovu suknu? ja by som si kupila..rodim az 19.10. a nieco na jesen sa mi este zide, mam len 1 rifle..alebo nejake nohavice take prechodne..budem rada.. 🙂

mia78
19. aug 2009

uz spinkate? ja teda nemozem volako spat,je my nejako nie dobre 😝 ,hadam vydrzim pokope do rana 😒

jamaat
20. aug 2009

Dobré ránko, dievčence.

Petu, určite si ten uzatvárač nestrhne, ten tam pevne drží. To by si skôr ucho roztrhla 🙂

Tak presne pred 3 mesiacmi o tomto čase konečne Molitoris dorazil na pôrodnicu a začali činy. O hodinu a pol bude mať Emka 3 mesiace.

lulu, nemala som sukňu. Len tehu rifle som nosila. Ešte ich mám v skrini a rozmýšľam, čo s nimi. Ich stav je už len na darovanie. Púšťajú sa očká na tom úplete na bruchu. Ale vidno to len zblízka. Ak náhodou niektorá chcete ako náhradné...

petulig
20. aug 2009

ahojte-..jaamat to uz su tri mesiace? Veed len nedavno si rodila. Strasne rychlo to ide.
inak sia dostala som kontakt na nejaku doktorku co picha EPI. ak nic nevybavis dnes napis mi do IP poslem ti ho. Ze jej staci zavolat a ona dobehne. Ak neporodim to buduceho piatku tak mam rano dojst medzi 7- 7:30 tak ak sa nerozsypes mozme ist spolu, uvidime 😵

mia78
20. aug 2009

caute , este som tu to my nieco asi uskodilo co som pojedla 😀 , lebo vsetko ok u dokyho.......

sia bola si nevidela som ta..........patko sa este nehlasil von 😅

petu ty ako dnes si tiez bola na kontrole nie........

montina
20. aug 2009

ahojte, baby ktoré chodíte do gromovej ambulancie, ako to tam teraz funguje? kedy ktorý doktor robí a kedy býva sono? inak jacka tu už dlho nebola, kde jeeee?

jamaat
20. aug 2009

petu, veru 3 mesiace. Ozaj to rýchlo ubehlo.

Bola som dnes v meste fotozošit si vyzdvihnúť. Idem si po ulici a oproti mne nejaký mlaďas v kraťasoch a šlapôčkach. Rozmýšľam - teba ja odniekiaľ poznám. Po chvíľke dumania som prišla na to, že to bol Jenčo, s ktorým som 24 hodín na pôrodnici strávila a furt ma len obzeral namiesto toho, aby mi konečne pôrod spustil.

petulig
20. aug 2009

mia bola som vsetko ok, malej sa nechce. Od minuleho tyzdna sme sa nikam nepohli, tak som dostala prikazom sex 😀
a ze buduci tyzden skusime to nejak posunut ci co, ma na to nejaky hmat vraj tak som bohovo zvedava. Tlak zase vysoky, inak vsetko ok.

sia bola dnes tiez tusim v nemocke, ale zatial sa neozvala, dufam ze si ju tam nenechali.

jacka ma pokazeny pocitac a veru kto kedy robi to neviem. Je to napisane na dverach ambulancie ale nekukala som po tom veru.

petulig
20. aug 2009

ozaj mia kde ste sa boli kupat? niekde na kupalisku? lebo si to dost dobre neviem predstavit v tomto stave, ale sla by som aj jaaaaaaaaaaaaaa. jaaj sa trochu osviezit.

mia78
20. aug 2009

petu nie doma mame bazen ,byvam v rodinnom so svokrovcami , na verejne nie kvoli infekciam a to si neviem ani ja predstavit sa tam kupan medzi tolkymi ludmi........
a ten hmat to by som brala aj ja aby mi to posunul.....ja idem este na interne vysetrenie pre istotu tak uvidime co bude a ako bude......
siu som dnes nestretla a to som tam stravila cele doobeda tak neviem..........

petulig
20. aug 2009

jaaaj ze bazen, sa maas. To mat bazen na dvore tak sa nikam nehnem a som v nom furt nalozena. Ale uz vydrzim a budem chodit s krpcom plavat dufam.
som bola v tescu dnes a som zase neodolala,bolo to tam uz sice riadne vybrakovane ale aj tak som kupila saty take krasne tyrkysove 😀 . maju zlavy aj na plienky a na sunare a kasicky. Som vyobzerala vsetko, este ze to nepotrebujeme zatial bo by som tam zase minula kopu penez.

mia78
20. aug 2009

veru aj my vzdy nieco kupime ked ideme...............a plavat s malou by som aj ja chcela, som chodila s malým ale museli sme prestat lebo mal stale soplíky ,tak uvidime ako bude teraz reagovat krpata...... 😅

petulig
21. aug 2009

a kde ste vsetky??

jamaat
21. aug 2009

mia, kam ste chodili plávať? Aj ja sa chystám s Emkou.

petu, ten hmat nie je nič príjemné, som čítala. Tak sa priprav. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre