Bystričanky z Rooseveltovej nemocnice

aine04
21. júl 2009

kočky tak snad vas budem moct privitat v tejto novej temicke 🙂 dufam ze si prijemne poklebetime, poradime si a zabavime sa

mia78
27. aug 2009

asi to tak vyzera viac menej ze rezat budeme,lebo sa neda urcit presne velkost a su tam aj nejake rizika ked si po prvom ale to su pri vsetkych porodoch ,.....
neboj petu este tyzden tu budem 😅 hadam......
tak ked v tom lidli uvidite jenu tehu s velkym bruchom co ledva ide tak ma kludne potknite 😀 😀 😀

jamaat
27. aug 2009

sia, vedľajší vchod ako je Tatiana. Dnes som tam bola malej tepláčky kúpiť. V tom vchode je aj nejaká cestovka.

A detský obchod je ešte aj pod tržnicou na námestí, oproti Domu potravín. Teda kedysi sa to tak volalo, ale aj teraz sú tam veľké potraviny 🙂.
A ďalší na Hornej ulici v tom rade domov, ako je pošta. Kedysi tam bol tiež čínsky obchod.

borievka
28. aug 2009

Ahojte baby, prosim vas, nemate niekto telefonne cislo na ambulanciu Dr. Groma, prosim. Surne. Dakujem!

petulig
28. aug 2009

ahojte, no to teda bola noc. Od vcera poobede som mala bolesti cca po 15 minutach. Ale take nic pohodicka, potom nad ranom uz kazdych 5 min a potom som konecnce zaspala okolo stvrtej. A teraz ma boli cely podvozok, uz sa ani neda urcit ci je to pravidelne, skor je to stale. Tak neviem ci to uz je tu, alebo si malaa srandu zo mna robi. A to som sama doma do vecera kuaa 😢

zuzik25
28. aug 2009

sia, gratulujeme a malickemu prajeme veeeela zdravicka a maminke tiez, nech sa rychlo zotavi (ja som nemohla sediet 5 tyzdnov).

petulig, na tvojom mieste by som zasla do nemocky, radsej ist ako si potom plieskat hlavu.

petulig
28. aug 2009

zuzik a ked sa to uz schylovalo na porod tak malu si citila? Lebo moja sa hyba uplne normalne tak neviem ci to len plany poplach nie je. horsie ze ani auto nemam, musim do tej piatej vydrzat a potom asi pojdem pre istotu.

zuzik25
28. aug 2009

petulig,myslis ako kopance? tie som citila ale uz pomenej, zato dole som ju citila dost, ako hlavicka tlacila. tak si zavolaj taxik alebo sanitku alebo niekoho znameho, kludne uz mozes rodit. kazda preziva porod inac. ja som mala v den porodu take mrchovske bolesti bruska a krizov a ked mi poobede odtiekla plodovka, tak sa to stupnovalo. ale tebe este plodovka neodtiekla, ze?

petulig
28. aug 2009

jojo kopance som myslela. ja citim cele podbrusko, raz za cas trosku take natahovanie dole v strede ale inak nic.
ani zatka ani plodovka ani nic 😎 idem asi povysavat a nieco porobit a uvidime.
mne to zacalo minulu sobotu take mrchovske bolesti ale len sem tam a odvcera sa to nejak zpravidelnilo.
tak ci tak je lepsie hadam ostat co najdlhsie doma

idem si este tie intervaly pozapisovat ci to nie je psychika vsetko 😵

iwusca
28. aug 2009

baby co ste vsetky odisli rodit? 😀 aj ja mam dnes take divne tlaky odspodu tak uvidime ci vobec stihnem ist na to CTG 😎

iwusca
28. aug 2009

a ozaj... jarmok stihame este ako 2v1 alebo uz s kocikmi? 😀

jamaat
29. aug 2009

Kedy je vlastne jarmok? Vlani som už tehotná bola, ale som nevedela, tak som aj trochen chlastala. 🙂

petulig
29. aug 2009

ja som staale tu. Si zo mna krpec srandu asi robil. Teraz som ako nova nic mi nie je 😀 To vidim na oktobeer niekedy ten porod.

mia78
29. aug 2009

ahojky aj ja som tu este 😀 , dnes je fajne ze sa ochladilo aj riadit som sa chitila pomali co sa my cez tie horucavy nechcelo.......................ani ja neviem kedy ja jarmok ..............

hababa
29. aug 2009

ahojte, baby riesili ste tu vlozky, ja som tie poporodne vlozky vzdy kupila v Zdravotnickych potrebach na Sidlisku, a to sa tam manzel nabehal ich kupovat 😀...nemali ich len raz, ale na druhy den ich uz mali...tak skuste tam pozriet. Su ovela lepsie ako tie klasicke. A urcite si vezmite pre babo nejake kosielky,ciapocku a rukavicky. Kosielky davali jednu na den, a my ked sme mali "dobry den", tak mi maly vedel ocikat za den aj 3....

iwusca
29. aug 2009

jarmok zacina 11.9. takze u mna to bude dost na tesno 😎 😀 ved uvidime...

petulig
29. aug 2009

noo riadne na tesno 🙂 druhy termin mam rovno na 11ho 😀
tie kosielky nam nepomiznu hababa? baby vraveli ze tam peru vsetko naraz a ze svoje veci potom uz neuvidis, tak neviem

mia78
29. aug 2009

tak sa tam mozno aj stretneme ......a ten jarmok nevadi ze nestihnem ved budeme mat veselo s malinkými 😀 😀 😀

sia222
29. aug 2009

čafte bambulky. no ja mám akosi málo času na koníka 🙂 😀 😀
dden mi utečie ako voda..ale dnes som bola v esc-konečne 😀
malému som dala papkať a babka stážila.potrebovala som mu dokupiť vecičky bo nám je všetko veliké.bola som aj v tom na huštáku už som ho našla ale nemali také malé resp mali 56ale boli velké.tak som dnes v All toyse pokupila.no a jasko že som sa stavila aj maminke niečo kupiť ved tehu veci su mi velké a staré malé 😠

babulky neviem aký mate nazor s vlastnými vecami pre babo do nemocky ale my sme sa tam zhodli že načo si budu ogrckávať svoje veci 🙂
aj moj malinký často grckala a je pravda že ráno rozdávali plienky a košielky ale ked sa ogrckal išla som za sestričkami že potrebujem a ochotne mi dali čistu dokonca mi dali aj si vybrať schopnejšiu z prádla kt tam mali.nemali sme s tým absolut probl. to peťulik jasné že ked si zobereš svoje tak si to musíš stážiť a zobrať si domov oprať.neviem či som to nepochopila správne ale jasné že ak by si to hodila medzi ich prádlo tak to nikdy neuvidíš..
jáj kočky už aby ste to mali za..inak hovoírí sa že ked je burka tak je vela porodov..tak som na vás myslela či vas tu dnes ešte nájdem..aj mojho bratranca žena už mala termín a ešte nič tiež je na nerva a ja som mala termín po nej a už som aj doma 🙂 🙂
my sme mali troška starosti z bruškom asi musím dať pozor na stravu viac ale inak pohoda s malinkým akurát očká ma troška zanesené..
kupila som si v zdr potrebách taký vankuš čo má v strede dieru a na tom sedím tak si to nenamáham aj som šoferovala na tom dnes 😉 paráda a svietim si bio lampou tak snád nebudem 5 týždnov..
tak sa držkajte babulky..

iwusca
29. aug 2009

sia a chcela som sa spytat ako je to na tej porodnej sale? ked je vsetko ok daju ti babo hned na brucho ci ho hned zoberu prec na osetrenie? a ked chce byt tato pri porode kam vsade ho pustia okrem toho porodneho boxu?

sia222
30. aug 2009

ahojky.malinkého po porode zobrali preč na ošetrenie(ja si myslím že je to lepšie) a za chvílu mi ho doniesli a setrička sa spýtala či ho chcem len vidieť alebo priložiť k prsníku..tak mi ho priložila a cuckal 🙂)
moj muž nebol pri porode ale čoo som tam videla chlapov tak chodili so ženami prechádzali sa a potom boli pri porodnom stole s nimi.ale ked ošetruju babo to ho zobrali niekam tak neviem či tam pustia´otecka

ešte ma napadlo že teplomer si zoberte sebou.my sme dnes bumbali že každé 3 hodky hore 🙂
ale začíname mať nejaké soplíky a kýchať tak dufam že nič vážne..zajtra ideme k dr tak uvidíme

cunami
30. aug 2009

ahojte je tu niekdo dnes...mata

petulig
30. aug 2009

ja som tuuu, stale nic 😎 malej sa veru nechce. Vecer mi slubil drahy, ze to pozenieme 😀 tak som zvedava co to urobi.
jaj ale ti zavidim, ze ste uz doma. Za chvilu kocik vytiahnes a hor sa na prechadzky.

loren
30. aug 2009

ahojte petilig to by malo pomoct co som ja citala 😉 ,inak ja budem rodit s ortezou na nohe tak parada ani si to nechcem predstavit a najviac klizmu ked mi daju to bude uz len sranda 😒 , nechcete niektora caj malinovy ja ho nepijem a je mi zbytocny

petulig
31. aug 2009

ahojtee..no zatial nepomohlo 😀 kua konik mi pise za 40 tyzden a ja este len koniec 38 chaos riadny. No ja sa uz bojim, ze to budem rodit dakedy v oktobri. Dobre je jej tam kde je.
loren tak ak sa nahodou stretneme, teba urcite neprehliadnem. Ja som nad tym cajom aj rozmyslala, ale uz je aj neskoro hadam a ci to vobec zabera 🙄

sia222
31. aug 2009

čafte babule. jáj moje ešte sa gulate..dnes som bola v lidli 🙂 ja mia a kopa dochodcov 😀 😀
akože bolo asi štvrť na 8 a už tam nič nemali 🙂
petulik ak bereš magne tak je vraj dobre ho už vysadiť ja som tiež tak urobila bo vraj to spomaluje a už nie je dovod ak si v termíne teda od 38tt-to je názor gyndoša z mamaa ja .ja som to už nejedla potom..
inak asi ste málo moja nie?? 😀 😀 abo ju to šteklilo a posunula sa ešte vyššie 😠

neboj ani sa nenazdáš a budete domka.mne sa stále nechce ešte veriť že už to mám za sebou.včera sme boli na ozajstnej prechádzke velkej.ale ma to odrovnalo večer po takej dobe hodina chodze 🙂

loren a č si vyvádzala ked máš ortézu?

loren
31. aug 2009

sia idem si idem cez prechod a bac uz som na zemi 😉 zlomenina kosti pri clenku este ze som nepadla na brucho ale aj tak ma Jenco riadne skontroloval pre istotu ,ja som vcera mala taky daky bruchabol aj som si myslela ze to mozno na mna ide ale nastastie este nie ale kontrakcie to neboli len tak ako ked mate menzes

petulig
31. aug 2009

ja som sa do toho lidlu ani nedostala. Som vyliezla z postele o deviatej 😀
no sia tak neviem veru dnes ho asi znovu budem obtazovat 😀 a nech sa ani neopovazi posunut naspat. Dost co sa zlava doprava prevaluje a veselo kope.Bohvie co si mysli, ze ,,no tak moja zlata tak skoro ja von nevyjdem ,, 😵 uz teraz nepocuva sa mozem tesit.
a magne neberiem, ani som nebrala, vraj nebolo treba.
Loren tie bolesti na menzes mam uz vyse tyzdna kua a furt nic. A to si sa smykla potkla ci co ? 😕

loren
31. aug 2009

no bola som v takych vyvysenych sandaloch bez remienka na pate a vytklo sa mi chodidlo

mia78
31. aug 2009

ahojky , no veru sa este gulame........ sia ja som bola este aj v sasovej pozriet ci náhodou nieco neostalo ale tam nemali uz vobec nic.........mna tiez mala furt tlaci sa natahuje ci co a stale nic 😝

sia222
31. aug 2009

čafte. no šťastie že si neublížila babu.petulik o nič si neprišla v lidli to už asi 7h 5 min nemali polovicu vecí ☹
a tlačiť sa tam a chmátať to teda nie je pre mna 🙂 ja zas so vstávaním teraz nemám problém 🙂 🙂
len si pobuvkajte kým sa dá..no idem bo plačkáme

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre