Bystričanky z Rooseveltovej nemocnice

aine04
21. júl 2009

kočky tak snad vas budem moct privitat v tejto novej temicke 🙂 dufam ze si prijemne poklebetime, poradime si a zabavime sa

sia222
24. sep 2009

jééj tak všetko naj naj jacka!!!
tak im to vyšlo že su na izbe jednej.ivusca bola na peri to mi peťu povedala tak isto chodí potajomky hrať aj ona 😀 no na to cvičenie manž sa teším aj ja len neviem či bude tá energia ved ako so sliepkami skoro stále chodím do podtele o 9.bože matušik ude mať už 5! tak ja som asi zaspala dobu 😀 ja stále že nejé 3 mám v hlave..ja by som išla niekam pocvičiť ale až na jar.a videla som vtelke zumbu a sa mi to páčilo velice.
aine jááj priskoro!moj filip mal 6mes a peťka už bola v brušku ako hrášok🙂ty kokso tak nad tým velakrát rozmýšlam že ako som to zvládla a pritom neviem že by som na niečom šlapala vtedy 😀 včera bola na sone taká pani s dvojičkami mi jej bolo tak luto.je to zlaté ale kým su malinké..jáj makačka..

lulu me nazahu pomáhalo pohár plzničky.ale aj vyskumať z akého jedla bola a to som vylučila.niekomu aj jablko pomože mna by ešte dorazilo..abo kup nejaký prášok ak sa to može v tehu.

sia222
24. sep 2009

aine krásne fotečky. a čo sa slavilo?matušik tortičku,meninky?či sešlost hujeruu? 😀
aj teta dadka vidím je v archíve kona 😀

petulig
24. sep 2009

ahojte babky...tak sme konecne doma 😀
papame kakame spinkame a placeme, no nic nove pre Vas.
aine segru mas super, zlata bola . A ked mi vcera doniesli novu spolubyvajucu 😀 som to tusila, ze to jacka bude. Riadna sranda.
maly petko mas 4050 tusim a 56 cm, riadny chlap. Ale aj dost dlho rodila jacka, tusim o polnoci jej to zacalo a vysiel von az okoo piatej. Ale beha ako srnka jacka.

ja som rodila pri molitorisovi a trskovi. Zlati boli, nemozem zle povedat az na to ze s tou epi to isto urobili naschval a oddalovali az bolo neskoro. Ale prezili sme.

aine04
autor
24. sep 2009

sia diky, torticku mal matusik na privitanie do zivota, na meninky dostal inu. a mamicka mu ju zozrala 😀 . ale to len pre neho, aby ju dostal instantnu v mamkinom mliecku 😉
no a to druhe babo, tak to ibaze by sa presmyklo nejak, zatial nepalnujem, dost som vyzmykana z jedneho drobceka. my sme so sestrou tiez rozdiel len 1 a pol roka, to je nic... dvojicky si uz nechcem ani predstavit. a manzo ma dvoch bratov, ti su v rozmedzi rokov ´77 az ´80 vsetci traja. tak tomu sa uz hovori narez. my sme tiez tri dievky ale poslednu mali nasi neskor, ta je odo mna o 7 rokov mladsia, to je uz pohodicka.

petu, tak uz ste doma, no vidis, celkom chytro to preslo. tak si len s malinkou pekne na seba zvykajte, poriadne papajte a kakajte 🙂 . ved nahodou, to su teraz velmi dolezite veci. a ako to zvladas? ja som bola hysterka, dufam ze len preto ze matusik je prve moje dieta, no ale dost som bola vykolajena.
a epi teda nebola? tak si si asi uzila...

a jacke samozrejme blahozelam k malemu petkovi, prajem vela zdravia a samu radost z babatka. riadny chlapisko sa jej narodil, mali s mojim skoro rovnake miery.

jamaat
24. sep 2009

Jeeej....tak aj ja sa pridávam ku gratuláciám jacke. Nech im to spolu ide bez problémov.

Petu, vitaj doma. Užívaj si to bez meriania teploty, vizít a podobne. 🙂

petulig
24. sep 2009

aine zatial je to len par dni, ale som taka nevyspata. Kazdu chvilku chodim na nu pozerat. Neviem ako to niekto dokaze, ze sa zdvihne az ked dieta zacne plakat. Hadam si na to zvyknem co najskor,lebo aj v noci len mrkne a uz som hore a hladim co sa deje. 😕
ale zase ma tesi, ze tie ranne budicky o pol siestej sestrickami sa skoncili. Pravidelne sa stavalo ze mala zaspala o stvrtej a o pol siestej rachot a budicek kua.
no idem trosku zalomit teraz sa najedla tak hadam daco pospi.

loren
25. sep 2009

gratulujeme aj my jacke 🙂 ,baby vam to krpci nerobia nam nella od 20 hod do pol noci sa len puci krci place pije trhane odo mna a dookola potom pred polnocou sa pokaka konecne poprdka a spime ono to budu tie vecerne koliky asi vsak

jamaat
25. sep 2009

loren, ano, je to klasická kolika. Skús jej dávať detský espumisan. Alebo infacol.

zunajda
25. sep 2009

ahojte! Tak mi sme mali nabitý mesiac....operácia, teraz angína a prepichovanie ušiek.......7.10. ideme na očkovanie

aine, prepáč,že tak neskoro,bola som to ja (pri doktorke v Sásovej)......veď aj Ty si sa mi zdala povedomá 😵

sia222
25. sep 2009

čafte, jaj ale to tu flákame 😀 času zrazu málo🙂peťu ja som robila to isté a vidíš tretie dieta🙂a nebodaj som ležala v noci tak že nanho nevidím ved čokeby si grckol a ja to neuvidím🙂)neboj to ťa prejde.ja som sa ja ne vecko bála isť ked som bola sama doma.po čase si zvykneš 😀 kua keby som aspon schudla z toho vstávania🙂ale ved len núram a vyžieram🙂

loren my sme mali tiež tieto potiaže nám ten infakol nepomáhal kupila som espumisan a dávam mu probiotiká
infant dofilus tak nejako sa volaju také ruová krabička su žive treba v chladničke mať stoja okolo 300sk su od narodenia asi jediné.potom su od troch mes bio gaia dobré.nechcem zarieknuť ale tá črevná flora sa tak upravila že nočné koliky skončili a kočíkovanie.skús stojí to zato.tieto su taký prášok dáva sa pol odmerky to je troška vydržia dlho.ja dávam aj deťom probiotiká povinne starším a naozaj mám pocit že imunita je lepšia..

zuni a čo ste boli na operacii snád nič vážne?

jamat/ aine nedali ste deti zaočkovať proti rotavírusom?ja neviem či mám či nemám sa mi zdá tých očkovaní prehnane už..

jamaat
26. sep 2009

sia, už som raz písala, nedala som proti rotavírusom.

aine, ty bývaš v Sásovej?

mia78
26. sep 2009

ahojte no konecne som sa sem dostala..... 😅 ,tazky týzden toto, malí my bol doma lebo bol chory, mne sa jazva roztvara na koncoch 😠, a o spani ani nehovorim ...........mala tie vecer sa nejde dojest a je nervozna......asi vyskusam nejake tie lieciky co pisete.......

jacy gratulujem vela zdravicka ......petu asi vsetky sme take ja tiez musim na malu vidiet a ked mrnkne uz pozeram.......

jaj keby sa potolkom vstavani veru chudlo boli by sme vseky ako modelky 😀 😀 😀

petulig
26. sep 2009

cafte..u nas nic nove, papame kakame a spime. A kakame poriadne teda 😀
to spanie je take kadejake, zatial co sme najdlhsie vydrzali boli 4 hodinky cez den. To uz sme chodili kukat ci dycha krpec.

neviete co je s iwuscou ? porodila uz?
som zvedava co to vstavanie urobi s nasimi kostrami, mne nejakym zazrakom uz vsetko co som nabrala v tehu zliezlo, ale keby zliezlo este nieco nebola by som proti.Mi ani nechuti nejak jest, sa musim nutit do toho. Bojim sa zjest cokolvek a taaak by som si dala nieco riadne sladke.

loren
27. sep 2009

ahojte ,Mia ako ze sa ti rozchadzaju stehy to ta ako zasili 😒 inak ja som este nemala odvahu pozriet ta dole ako to vyzera 😉 mozno sa znova zhrozim ako pri prvom ked to uvidim .my kazdy vecer od 20 hod do pol oci sme hore a neviem ci to su koliky mozno ten vecerny nepokoj babatiek no na nervy cez den len je a spi a v noci toto 😒 ,Petulig vsak sladke si mozes dat len nie cokoladove a orechove 🙂

petulig
27. sep 2009

noo loren ale pre mna je sladke to co je cokoladove 😀 jaaaj, ja som tiez este aninenakukalo dole, dost ma boli jeden steh a nechcem ani len naznakom vidiet co tam dole je 😀 😀

aine04
autor
28. sep 2009

ahojte 🙂
petu, ja som robila presne to iste, maly sa pomrvil a hned som stala pri postielke, to sa casom ukludni. ani mne nespaval vela, raz dost plackal kvoli prdkom, tak som mu dala na ukludnenie troska fenykloveho cajika a zaspal na 4 hodky. a ja sprosta nie aby som si tiez oddychla ale som zacala po 2 hodinach revat ze preco tak dlho buva, ze co som mu to spravila. no na nervy...
inak, vraj mas nadhernu princeznu som pocula 😉 🙂

baby, ja som sa dole nepozrela cely cas co som sa hojila. bola som zbabela 😕

zuni, no myslela som si ze si to bola ty, ale pre istotu som bola radsej ticho, to som cela ja. malinku mas zlatu, taky chrobacik 😵 . ja inak nebyvam v sasovej ale v radvani, len som vyrastala v sasovej, spolu so zuzik 🙂 ta byvala v byte vedla nas, je to sranda nahodicka.

inak ja malemu tiez davam bio gaiu, nam to dala dr. od narodenia a hotovka. aj ked je tam pisane ze az po 3. mesiaci.

loren
28. sep 2009

aine a ta bio gaia je dobra aj na prtkanie? a kde byvas v radvani aj ja som s tade na nam.l.stura oproti ZS,petu tak kocka cokolady myslim neuskodi ja som zjedla uz horalku nic sa nedialo a bebe kakaove suche keksiky tiez nic sice tam bolo kakaa malicko podla zlozenia 🙂

petulig
28. sep 2009

cafte
,no my sme vcera mali prvy koncert vecer.od siedmej do polnoci sa len vrtela plakala pila odo mna a dokola. Okolo polnoci konecne prdla vykakala a spali sme. A som dufala ze koliky sa nam vyhnu kua. Lebo doteraz bol skor opacny problem, ze kakala az az a prdi ako stary chlap 😀 Dali sme kvapku infacolu tak neviem ci zabralo to alebo to ze si konecne odgrgla.
ozaj vam babiky grgaju po kazdom krmeni? Nasej sa nie velmi chce a hodinu behat po byte s nou to je na nervy.

a este otazka 😵 ako dlho asi kojite? v nemocke pri dokrmovani som vzdy vedela kolko vypila, ale takto nemam potuchu a neviem ci uz je dotlacena alebo este nie. Je mozne ze sa deti prekrmia? Ci si sami povedia, ze dost a odstavia sa?
inak s tym spanim cez den aine to je asi vsade rovnake, moja teraz buva od desiatej a nie aby som driemala ale periem varim a sedim na konovi. Pritom mi oci klipkaju 😎
idem hodit dake fotky do albumu hadam ak stihnem kym sa zobudime

zunajda
28. sep 2009

ahojte! aine......aj ja som Sásovčanka,ale bývame v Radvani
moja maličká je riadny šinter, už vie čo na mňa zaberá,aby som ju zobrala na ruky.2x som jej zo srandy vytrčila jazyk a teraz keď ma vidí,hneď má jazýček von.

jamaat
28. sep 2009

Ahojte.

Petu, bábätká vypijú aj viac ako potrebujú, lebo nezistia hneď, že sú najedené, trošku im to trvá. Čo majú navyše, to vygrcnú. Pokiaľ pije, nechaj ju. Ak sa len zabáva, tak ju odlož z prsníka, aby ti bradavky nerozžužlala.

Moja má asi stopky schované pod matracom. Spí presne 3/4 hodiny. To sa nedá stihnúť ani navariť. Pokiaľ nemá byť praženica na obed. 🙂

petulig
28. sep 2009

😎 no tak mas aspon budicek presny doma 😎
my dnes mame dalsiu koliku za sebou. To je strasne pozerat na to dieta. Skusali sme vsetko od kvapiek po nahriaty uterak, teplomer do zadku a nic. Potom sme ju okupali v tom kriku trosku sa ukludnila a ponosila som ju vyse pol hodiny na rukach. Grgla prdla konecne a teraz sa snazi spat, ale aj tak je daky trhany ten spanok.

sia tie vase brusko bolenia trvali ako dlho? Rozmyslam ze pojdem kupit tie probiotika nech sa dieta netrapi tolko. Za ako dlho to pomohlo?
Bohvie ci aj kojim dobre ci len nehlce vela vzduchu, lebo ona kaka aj dva tri krat denne.

ach jo to su starosti : 😵
inak dnes som iwuscu stretla u doktorky, dnes ju pustili domov. Babika ze sa v stredu narodila a bola dost velka 3800 g a a tusim 56 cm tak vravel jej muz.

sia222
29. sep 2009

čafte.peťu ako kedy niekedy je pokoj niekedy plačeme.ale už sa dokrmujeme bo to bol hlad a mami nemala pre nášho žrutika tolko mliečka nech robila čokolvek.on bol na 99perc hladný a ako sa dokrmil tak aj bruško ustalo.ale kedže aj ked papká po dvoch hodináchniekedy a potrebuje hltať totálne tak má vzduhu až až.a to si odgrgne na celu bb.niekedy mu pomože že mu zmením polohu niekedy ho vytrasem vo vajíčku abo ideme von ja mám pocit že ked som mu ten espumisan dávala každý den tak mi kázali v lekárni sa to po pár dnoch zhoršili tak budem len občas dávať preventívne.ale po tých probiotikách je to zjavne lepšie.ale ja m ich dávam aj koli tomu že už papká aj um nie len moje.to je ťažko s tými kolikami musíš skušať.niekomu zabere a sniekt babom možeš robiť hocčo a nezabere nič len čas..moj filipko to bolo hruza koliková čo sa s ním dialo.ale ked papká snažím sa nechávať mu prestávky troška občas ho dám na bruško(len bud pri nej aby sa náh nezagrcla vtedy a nevdýchla)je to svina riadna tie koliky musíš len skušť čo zabere.aj taku masť mám dr.hoj vetrovú na bruško..a ked nič tak rektálna rurka 😀

ivuska tak gratulujeme..

jamat kolko má malinká?4mes? to máš fakt ako stopky ale aspon vieš kolko máš času zhruba ked sa napapká 😀

aine04
autor
29. sep 2009

ahoj ahoj 🙂
petu ja mam s mojim taku skusenost ze odgrgne po kazdom jedle, dokonca aj viackrat. ale aby som ho stale nevlacila tak som sa uz potom naucila ze ho do grgu netreba nutit. pokial dojedol a nechce si odgrgnut ale ani neplace zeby ho tlacilo, tak ho nenutim. on sa potom sam zacne mrvit.
no a s kojenim - babatka sa veru dokazu prekrmit a poriadne. ja som sa drzala tej rady co nam dali sestricky v nemocke, ze na jednom prsniku max. 10 minut. ved ked potom zaplackal tak som mu dala papat zase, kludne aj po hodine. pri takomto malickom babatku sa este ziadny system ocakavat neda, doteraz mu prudila papka nepretrzite, teraz musi zistit co je to prazdne brusko.

loren, vies co ani som nepostrehla zeby mu to na brusko nejak zvlast dobre zaberalo. nam pomahalo ked som mu pocvicila s nozickami ( podla niektorej z tych brozurok v clinic boxe), prdkol a bolo dobre. ja byvam na sladkovicke, nad tescom 😉

aine04
autor
29. sep 2009

jeeej a petulig, miske prajem vsetko najlepsie k prvym meninkam 🙂 . dufam ze si jej upiekla aj torticku 😉 😀

mia78
29. sep 2009

ahojte.... ze vaj sa to stava ze sa rana rozpada ,nastastie len mali kusok na kraji ,uz to vyzera lepsie....

mne mala tiez papa aj po dvoch hodinach vcera sme to natiahli aj na tri hod....ale to hltala tak ze jej aj zabehlo a vzduchu sa nahlta pritom a ked odgrgne tak sa niekedy este dotlaci 😅 ,,aj brudko nas teraz tiez trapi vcera nespala cele doobeda a vecer sme boli od osmej do poldvanastej hore 😖 ,

petulig
29. sep 2009

ahojte.no tak vidim ze tie bruska to k tomu patri. Ale mi je tazko pozerat sa na nu ako krici mrvi sa a nevie si prdnut chudatko. A to je sranda ze to tak k veceru zacne a cez den si buva. Dnes sme vnoci potiahli dva krat po 4 hodiny.
inak baby co doma robite ? babiky viac spia ako su hore a ja sa nudim. Upratovat sa mi nechce, aby som okolo nej velmi netrieskala, varit uz vobec nie zatial mi nosia starke. Von zatial len sem tam.
Nebyvate niektora na foncke ze by som daku kocikovaciu partacku mala? 😀

loren
29. sep 2009

ahojte tak my sme mali hroznu noc ale nie pre malu ale pre starsu dcerku dostala v noci horucky 39 stupnou a nesli sme do nej dostat nic ani cipky ani sprcha ani zabal nic si nechcela dat vzpierala sa revala az sa zadusala no hroza rano s nou boli u doktorky tak jej dala antibiotika no do nej niec dostat je nad ludske moznosti a navyse sabojim aby nedostala febrilne krce a aby to neschytala aj nella ☹ inak ja som na noc skusila nedat plienku a postolky a nella super spala ziadne koliky od 20-do pol noci

petulig
29. sep 2009

no tak pekne ked nie jedno dieta tak druhe loren. Tie plienky zabrali? Nasa po vcerajsom vykone vrestiacom zaspala o osmej a spala do pol jednej a potom do stvrtej to sa stazovat nemozem, len mi je luto tie jej brusko bolenia. AJ teraz pred chvilkou ju to chytilo ale nejak sme to ukludnili,len nekakala este tak sa bojim ze zas bude problem.

jacka
29. sep 2009

ahojte......dakujeme pekne 😵

konečne sme domka...nechceli nás pustiť kvoli žlatčke..dorobená detská...chcela sa robit veelemi doležitá

peti...ahoj 😀 😀 😀 ....bola som aj s iwuscou tá šla včera domov

juj zaštopkal ma ako ponožky ledva žijem..chodím ako....a ešte sa mi zarezal steh tak som rada že ležím 😀 😀 😉

loren
29. sep 2009

petuling pohlo uvidi ci aj dnes 😉 jacka to sa ti ako zarezal steh prosimta.ja som po prvej tiez chodila ako kacka co ma to bolelo a tahalo a teraz nic od zaciatu som si mohla sadnut aj vsetko ostatne ale pri prvej som sa aj roztrhla trochu aj krcok aj som bola nastrihnuta tak asi preto a teraz len dake tri stichy len maly nastrih

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre