Bystričanky z Rooseveltovej nemocnice

aine04
21. júl 2009

kočky tak snad vas budem moct privitat v tejto novej temicke 🙂 dufam ze si prijemne poklebetime, poradime si a zabavime sa

sia222
9. okt 2009

čafte babky.jáj času akosi menej však? 🙂)ja tu mám mamu teraz tak mi je veselšie..mne inak pri tom zapávani počas papkania pomohlo aj pošteklenie na líčko..jáj človek sa vytrápi kým drobci vyrastú a paka nás šupnú do zariadenia🙂) babky chcem sa spýtať beriete niektorá antikoncepc CERAZETE?mne to včera dr predpísal po šestonedelí a ani som sa nepýtala ako užívať som myslela že normál 28 a sedem dní prestávka ale tam píšu že bez prestávky čo mi je divné a kamoška to užívala a tiež vraj v kuse..a vryj ani kramy nemala vobec a to mi je divné že ak by náh tehu aj počas tabletiek ved akoby som na to prišla ked kramy nikde?nemať kramy mi vyhovuje 🙂)a mám aj tak už dva dni pocit že ich idem dostať..včera som si dala prvu tabletku hned ako som došla s nimi z lekárne..ak ich niektorá berete prosím o pomooocc!!!ako to berete díkkk!!

sia222
9. okt 2009

až teraz som vás dočítala.peťu ved ja akosi nestíham a je pravda že dosť času som vonku na prechádzke potom kakáme 3x za den papkáme občas pogrckáme..no ved to poznáte..občas navarím upracem a den v prčiciach..teda fakt to babky letí..ved ja musím vyradiť už veci čo neoblečieme náš valibúčik rastie riadne.no jamat a aine vy už mate velkáčov a to sa len teraz narodili..no ale ved my už zachvílu budeme mať 2mes ešte dva a su vianoce🙂
miuš bola som včera u dr ak nemáš to číslo tak ti pošlem abo najdi molitorisovu ambulku po starom na nete to je to číslo kedže su v jeho ambulancii zlučení.
náš patík najnovšie ani minutu bez total revu ked príde hlad🙂iaž sa zaduša behom sekundy od plaču tak dávam na neho strašný pozor bo by sa nezadusil.ale dostala som fajn radu a pomáha som nepočula ešte že fuknuť do ksichtiku a sa prebere a fakt to funguje.no hlad je svina! 🙂nak je zlatý občas bruško ale espumisan pomáha
aine ty už mu dávaš aj ine papkať polievočku a tak?ani neviem čím sa začína teraz či mrkvička abo polievočka vraj niekto tak a niekto tak

sia222
9. okt 2009

petu inak s tým bordelom to má asi každý ked aj nie že bordel bordel tak mám pocit že je všade všetko narozťahované ..a ked sa vytešujem z uprataného tak sa patík pokádí a prevonia to🙂)
vieš ak sa to hovorí kto má male deti to pochopí a kto nie nech nám vyleze na hrb a na rit. sa zachytí 😀
ešte fajn ked začnú chodiť s ceruzkami po stene tiež budu naše príbytky kadejaké..moji velkáči občas aj s lakom na nehty niečo pre nich fáádne doladili 😀

jamaat
9. okt 2009

sia, to som ešte nepočula, že sa to tak hovorí, ale páči sa mi to. 😀

lulu26
10. okt 2009

Ahojte babky.

tak sa hlasim, ze sme este neporodili a sme tu. Cely tyzden som mala skolu, bola som bez netu, tak som sa nemala ako ozvat, vcera kontrola a Macejka, ze na porod to este nevyzera, tak, aby som neprenasala aj ja ☹
pomaly sa zabydlivame, len som dosla pre mamku do PP a cez tyzden uz budeme v BB.
sia, zavolame si, ked neporodim este, tak sa zastavim..no a potom uz mozme vsetky kocikovat. Boze, ale to ubieha, uz mate pomaly aj dva mesiace a ja este cakam..No a s tymi vianocami mate pravdu, vsak uz aby sme kupovali aj darceky, sakra..
No, asi sa este dobre vyspim, podla toho ako to tu pisete...asi sa budem ucit po nociach, sakra...

petulig
10. okt 2009

ahojte..no tak aspon ze nie sme sami s tym papanim. vcera sme na navsteve boli a od piatej do siedmej som ju bola kojit tri krat asi a furt nespokojna. POtom este doma do deviatej a o pol desiatej si uz asi zvykla zalomila a do pol jednej spala. no asi fakt lenvydrzat kym si potiahne viac .no uz mi zase mrnci, to bude zase hlad.ona mi aj zaspi na cicke ale ked ju polozim vedla mna tak za chvilku hore a znova krik, ruka v puse a jest..par krat potiahne a znova 😵
no nic musim ist, pokracovanie ked sa najeme 😀

petulig
10. okt 2009

ozaj baby, mame ist na sono klbov 19 ho kde to je ta ambulancia? to hore v nemocnici niekde?

jamaat
10. okt 2009

petu, ja som bola na sone u Alkhouriho, to je na námestí pri tržnici.

petulig
10. okt 2009

no to viem kde je, ale prvykrat som sa objednala na to cislo co mi v porodnici dali . To som sa mohla aj rovno k tomuto Alkhourimu ? Kurnik som rozmyslala, to by mi aj lepsie vyhovovalo.zeby som to este zmenila? nemas cislo na nich?

adka12
10. okt 2009

Lulu tak to si píš, že sa budeš učiť po nociach, ak ovšem budeš ešte vládať. Je to ťažké a to som sa ešte ani učiť nezačala. Ja mám tento rok štátnice, takže sa tešííííííííím 😀 😀 😀

aine04
autor
10. okt 2009

ahojte 🙂

sius vianoce ani nespominaj, fakt to strasne leti, ja uz preventivne zacinam s nakupmi pre celu siroku rodinu. naostatok si asi necham len muzika, capnem mu drobca a ja vybehnem nieco splasit. vcera som kupila prvy vianocny darcek, tak si reku vravim - celkom dobry zaciatok - 9. októbra. to sa mi veru este nepritrafilo.

a veru my uz prikrmujeme, zacinala som zeleninkou, bud uvarenou vo vode alebo na pare. potom popucit bud s vyvarom v ktorom sa varila alebo s cistou prevarenou vodickou. a vzdy s trojdnovym odstupom som zavadzala nove. uplne prva bola mrkva. teraz uz papa zeleninku aj s pomletym maskom, ved je nejaky chlap, no nie? 😀 cochvila zacnem rezne vyprazat 😀 😀

petulig, podla mna mozes ist kludne aj k Alkhourimu, v nemocnici sa neobjednava, oni ti len povedali termin kedy mozes prist, ale nemaju to nikde poznacene ani nic. takze je na tebe ako sa rozhodnes.
a malicka ti teda riadne vymysla s papkanim, ze od siestej do desiatej sa trapite, juj. 😕 ono je to asi najtazsia vec na svete ale asi je dobre nechat babo trosku vyrevkat, nie kazdych 5 minut prikladat, hlavne ked pri papani zaspava. vraj vtedy treba za kazdu cenu budit babo. to ozaj nejde aby takto papkala, hlavne kvoli nej, to si zaludocek neoddychne ani na chvilku a pritom este nie je zvyknuty tolko pracovat.

inak ja som mala dnes fasa den plny prekvapeni, moja zlata svokra mi kompletne vybavila drobceka na zimu, dostal novy fusak, aj supravicku - bundicku s oteplovackami, ciapku, rukavicky... no vsetko. som skoro z noh spadla, ved chudatko moja svokra je uz sama a navyse ma dvoch rovnako starych vnucikov, takze vsetko kupuje dvojmo.

jacka
10. okt 2009

ahojte.... 😉
aine dobrá svokra...moja kupuje už pre 5 ročné.....a to máme len 3...a zajtra chce príst...tak som zvedavá čo donesie.....dobre že mi to nepovedala že príde zajtra ráno 😝

juj musím padať..zatial pa

petulig
10. okt 2009

aine ved uz aj plakat sme ju nechali ale ona je vytrvala. dnes co spapala tak potom aj vygrcla nieco takze podlamna uz dotlacena musela byt. Teraz to skusame s cumlom. prvy krat nam zobrala cumel asi stvrty v poradi tak uvidime ci to zaberie a ci sa unavi. 😖

jacka
10. okt 2009

juj peti..len vydrž čo najdlhšie......keby bola hladna tak by nepriberala...neboj a nevzdávaj sa 😵 ...hlavne vela oddychuj..aby si nebola nervozna..bordel ti neujde 😉 ... 😵

petulig
11. okt 2009

ona je potvora, sa chce ukludnovat na ciciku ani cumlom ju neofajcime. uz to trva skoro tyzden a ze by sa to zlepsovalo sa povedat neda.. no nic vydrzime este chvilu a uvidime. 😎
jacka a vy ako pokracujete? pohoda? zvladas detvaky?

aine04
autor
11. okt 2009

ahoj, dobre ranko!
no to som aj ja chcela vediet jaci, ze ako ti to ide s dvoma drobcami. ja uz by som najradsej tiez druhe, ale samozrejme zatial je matusik este moc maly a navyse on sa taaaak rad nosi na rukach 😀
to uz by cez brusko neslo....
no na svokru sa ja ozaj stazovat nemozem, my sa mame velmi rady. to sa ma pytali aj sestricky ked som nastupovala do nemocky, lebo akurat mali nacatu temu svokra a ja ze ja mam velmi zlatu. vraj kde som taku nasla, a ja ze ved u muza doma sedela 😀 😀

petu no viem si predstavit, juj musite sa trapit. tak uz asi len vydrzat kym si nenajde vlastny system. inac nas maly dodnes vobec nechce cumel. pritom vsetko ostatne ozuzlava....

lulu26
11. okt 2009

Ahojte,

aine, tak to ti mozeme len zavidiet, aspon ja urcite. Ja to na svoju svokru zase nemozem povedat, nie ze mne nedala nic, ale ani svojmu synovi. Ked sme mali svadbu, tak sa nestarala, nic nedala, sice sa starala, ale az potom, co s jedlom, ked sa zvysi. 😀
Nezaplatila nic, ale uplne nic, chapem, ze je vdova, ale o svadbe vedeli 2roky, tak len co by som synovi dala na kolace, alebo kupila svadobnu koselu, nie?
co sa tyka mojho tehotenstva, ta sa ani neopytala co cakame a vobec kedy, nekupila ani cuplik..
no a to, ze sa stahujeme do BB, to nemoze spolknut a ani sa nepyta na byt, co uz mame a tak...
ale vidim, ze muza to uz ani netrapi, nejako jej nevola, ked je doma, neinformuje, nam to hodne vynahradzaju moji rodicia..
ale to ona je taka ku kazdemu z deti....ale od nich by chcela, ze by jej pomahali ako financne, tak aj na zahrade a tak..a pritom zo zahrady neda a ani nechcem nic..
takze asi tak, moja svokra...
Joj, uz chcem porodit a tiez vam tu pisat, ci sa kojime, ake mame starosti a tak...i ked pozeram na svoje cicy, tak neviem, ci vobec nejake mlieko bude, zdaju sa mi male 🙂

aine04
autor
11. okt 2009

lulu ved sa dockas neboj 😉 uz to mas za par....
a mliecko isto bude, to nezavisi od velkosti 🙂

petulig
11. okt 2009

lulu len sa nezen do toho porodu, ja som bola rovnaka a teraz by som dala hocico aby jednu noc naspat do brucha vliezla krpana 😀 ze by som sa vyspala.

lulu26
11. okt 2009

No, pamatam si petilig, ako si tu pisala, uz si nevladala, chcela si porodit.. 🙂
ale ked ja sa uz pomaly nevyspim ani teraz, ked chcem spat, mala kope, ked nekope, tak dostanem krc do nohy a magnezium papam..
aj ked viem, ze budem mat mamku pri sebe nejaky ten mesiac, ale nakrmit ju musim ja, tak ak sa vyspim asi vtedy, ak ich vyslem von 🙂
uvidime, ako citam u kazdej je to ine..tak som zvedava ako to bude u nas
ja som cele tehotenstvo nejako nespala, prerabalo sa, statnice, promocie, svadba a zase stahovanie..
my sa smejeme ze mne aby nebol kociar za 780eur zbytocny a malu budem uspavat len v aute, lebo aj ja sa len vozim a plendujem medzi PP a BB.
ked som bola teraz na kontrole v nemocke, tak doniesli 5 novorodencov, jej, to bolo zlate, a ako naraz spustili hromadny plac, kazda sa uz za brusko chytala a urcite chcela porodit.

jamaat
11. okt 2009

lulu, mne sa ti to práveže tak vidí, že keď sú menšie prsia, tak sa ľahšie kojí a aj s mliekom je menej problémov. 😕

petu, ak vygrcla hneď po papaní čerstvé mlieko, tak to už ozaj hladná nemohla byť. Asi len potrebuje byť pri tebe. Inak my sme mali na začiatku tiež katastrofálne večerné uspávanie od siedmej do desiatej, keď sa tak zamyslím, tak to bolo podobné ako u teba, len to človek už zabudol. Muselo byť totál ticho, všetky zvuky ju budili, na prsníku spala, prípadne aj na rukách, ale ako som ju položila, hneď sa zobudila. A presne tak isto dookola zaspala skôr, ako sa poriadne napapala. Potom sme to vyriešili tak, že som si mlieko odstriekala a dali sme jej večer z fľašky. Papala v postieľke, takže sme ju už potom nikde neprekladali, nadlávila sa poriadne a úplne bez problémov zaspala. Tak sme to už potom tak robili. Celý čas som kojila, len na večerné spanie dostala odstriekané z fľašky. Už ani neviem, ako dlho to trvalo. Možno mesiac? ......Proste jedného dňa som skúsila večer kojiť a zaspala aj tak bez problémov. Odvtedy sme večernú fľašku zrušili. A s prisávaním na prsník problém nebol, aj keď dostávala fľašku. Ale dopredu nikto nevie zaručiť, že sa to nestane.

jamaat
11. okt 2009

petu, číslo na alkhouriho nájdeš na nete, len si ťukni jeho meno do googla. .......ALKHOURI IHSAN MUDr., PhD. Krížna 1. Banská Bystrica. tel: +421 48 415 36 13

petulig
12. okt 2009

dik jaamat ja po vcerajsom vecere som si ovedala ze koncim, ze dostane flasku a hotovo.uz nevladzem, ale skusim este asi toto odstriekanie a flasu, ale musim odsavacku kupit lebo rucne mi to nejde kua. uz som z nej niekedy zufala vecer. za chviku mame mesiac dufam ze sa uz nieco zmeni. a ty este kojis?

jacka
12. okt 2009

peti...len si velmi nefandi že tou odsávačkou to pojde lepšie..... 😅 .....tiež to vraj nie je bohvie aký zázrak 😠

dobré počasie ..že 😠 😠 ..pojdem s detmi aspon na dvor..veru sa mi nechce tárať s dáždnikom 😝 😝

petulig
12. okt 2009

kua tak uz neviem, asi skonci na bebe vecer dieta.
boze ved rozmyslam akurat ze co ideme doma robit, toto pocasie otras , ty mas aspon dvor 🙄

jacka
12. okt 2009

peti..neber to tak tragicky 😉 ......

no veru..aspon na pol hodku pojdeme von..nech si zvyká aj na hnusné počasie..inak ...chcete byt v kočíku?....ja mám problém ho tam udržať 😝

aine04
autor
12. okt 2009

peti, mne je odsavacka na dve veci. presne ako vravi jacka. vobec mi nou nejde odsat mliecko, natrapim sa s tym pol hodiny a nie je tam ani 20 ml. tak som ju vyvarila a odlozila. ja mam medelu, rucnu, mozno baby maju s inymi lepsie skusenosti, no tato bola aj dost draha a je na figu.

sia222
12. okt 2009

čafte.jáj peťu sa trápite..poznáme🙂inak presne pravda kozy ako hrom a mleka nikde.kozy ako lentilky mlieka aj pre štvorčatá🙂)mne to tiež odsávačkou nešlo na dve veci mi je.asi to ide tým čo maju velmi vela mlieka..
ja mám takéto počasie rada..minule hovorili že su aj takí ludia čo sa pri takomto citia ok viac ako ked je slnko..že vačš ženy z nízk tlakom..ešte ked je tak sichravo dušiččkovo to milujem.akurát že von sa moc nedá s malinkými..
peťu ja som tiež rozmýšlala nad tým iným dr na sono jamat ho tu už spomínala ale bola som už v nemocke objednaná a to tam ide fajn fakt rýchlo aj dr bol velmi zlatý..

petulig
12. okt 2009

no my uz sme objednani k tomu khourimu na stredu, ta uvidime.sia ty este kojis ci uz len um? mne to pripada ze si mala zo mna robi zivy cumel a ukludnuje sa tak.no este ze nemam inu robotu len kojit 😵

mia78
12. okt 2009

ahojte,my ideme dnes na sono do nemocky..........a mala ma este stale soplíky zistili jej bacila tak sa ho hadam rýchlo zbavíme ............... malehý konecne isiel do skolky tak trocha casu kym mala spinka ..............

citam, ze svokry preberate ja mam tiež dobru teraz my pomoze ked my navarí a ten bordel ja uz ani nekomentujem veci vsade roztahane a este mali ked hracky rozhadze 😝

petu vydrz to sa upravi my sme mali tiez teraz skoro kazde dve hodky papkala a zaspava skoro stale na rukach alebo ju v kociku hompalam........nam je rada mala v kociku a hlavne ked sme von len sa nesmie dlho stat na mieste .............

sia objednavala si sa na kontrolu ci si tam prisla a zobrala ta.........

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre