Bystričanky z Rooseveltovej nemocnice

aine04
21. júl 2009

kočky tak snad vas budem moct privitat v tejto novej temicke 🙂 dufam ze si prijemne poklebetime, poradime si a zabavime sa

sia222
29. okt 2009

no ved peti možno su ale mne príde že su tam tie veci strašne také babatkovské dupačky pomaly do 3r kabátiky a nič také frajerské.v reservede maju tiež krásne občas kupim ale ceny maju tiež že dovi dopo kupila som patíkovi svetrík a stál 800 ..ale aj v taku maju pekné len take vačšie to musíme počkať na jar kým podrastieme
jaci a čo ste nebuvali ked si nervná?čo mám ja povedať 3kusky doma bo su prázdniny 😀
nas patík bol 4x dnes hore v noci zachoval si tabulkovú pravidelnosť papkania po 3hodkách neviem či sa mu snívalo o sestričkách z nemocky ako to tam vraveli 😀

petulig
29. okt 2009

😀 no ja dnes ocakavam ze nebude dobra noc. Posledne dve boli v pohode tak niekde sa to musi ukazat 🙂 mala je so svokrou von tak kukam panelak a oddychujem. Nas krpec sa zacal usmievat, ale musi mat dobru naladu, tak po zobudeni pol hodinu potom je uz unavena a mrnci.Tak sa na nu vyskierame , keby tak vedela hovorit tak nam povie co si mysli 😀 My v noci tiez tri krat hore, ale aspon tie tri hodiny da ze si trosku oddychneme.
jaackaa neboj zajtra sa ma vylepsit pocasie nalada sa vylepsi.

ozaj idete po hroboch? Neviem ze ci malu tam mozem vziat. Treba nam ist aj do Kremnice , akoze cestu vydrzi,len ci je to vhodne takeho krpca na cintorin tahat.

sia222
29. okt 2009

čafte.petu to asi indi vindi..ja mám v bb pochovanu svokru a boli sme s patíkom už dávnejšie zapáliť babke sviečku a tak v duchu povedať že má vnučika..záleží možno ako to kto bere..náš bol v kočíku a pojdeme isto..ale napr dedka mám pochovaného na cintoríne kt je v kopci a tam ho isto nebudem trepať počká dole a dedo ho aj tak vidí spoza obláčikov z neba 🙂

inak ste sa tu bavili o vigantole že sa to tam drží.ja pamatám pri velkáčoch som to vravela dr a mi povedala že zato sa dávaju dve tie kvapky že deťom stačí ta davka jednej ale kedže sa to tam nejaká časť drží tak sa kvapu dve aby sa zachovalo potrebné množstvo..neviem čo je na tom pravdy ale vtedy som dostala taku odpoved a znie celkom logikuš nie? 😀
peťu a kdeže ide panelák o takej hodine poobede?ja pozerávam anjela s nataliou 😀 zas tie telenovelky materské..to mám oddych medzi prechádzkami.my sme dnes boli do 6stej vonku a doobeda tiež moje nohe su ako kamen a váha ukazuje kua stále to isté 😠 😠

jamaat
29. okt 2009

lulu, blahoželám! Miery ako u mojej Emky. 🙂

sia, môžeš brať tie ceny, ako sú uvedené tam v eurách. Plus 1 euro poštovné za 1ks, za viac kusov 2eurá.

Mňa už tiež napadlo, že otvoriť nejaký poriadny obchod s oblečením. Lebo tu nie je nič také, ženy kvôli tomu cestujú do BA, ak chcú značkovú vec. A tehotných aj čerstvých mamičiek je veľa.

jamaat
29. okt 2009

sia, zajtra alebo v sobotu bude moja dodávateľka objednávať NEXT, tak ak niečo chceš, daj dovtedy vedieť.

petulig
30. okt 2009

no tak som si tu noc privolala,kazde dve hodky hore a od druhej do tretej smiechy vyskierania a hrat sa.Dnes ako kraasne musime sa von vytrepat,len ked mi bude cely den v kociku spat potom v noci bude vymyslacka.

sia na huste ja zvyknem kukat serialy ktore odspim 🙂
aj teraz odsudene kukame
inak ja ten vigantol furt zabudnem dat

jamaat
30. okt 2009

ja som vigantol ani nedávala, veď v lete svietilo slnko. Teraz ho možno aspoň sem-tam dám. Veď to v ostatných krajinách tiež nedávajú, to je zase len slovenská špecialita.

sia222
30. okt 2009

čafte. no vidíš to som ani nevedela že inde sa ten vigantol nedáva.tu mi zas dali aj vit K a velkáči to nebrali nikdy..
peťu my sme boli v noci na tom podobne a ešte sme sa aj dokadilii takže sa prebral uplne ráno mi bolo normálne do plaču už taká unavená a musela som isť k dr do nemocky si po recept bo mi po šestonedlí najý slab zápal vraj tak mi dal nejaké lieky eštšže mi povedali že sa to vkladá bo možno by som to zhltla 😀 ja som nikdy nič také nemala že zápal mna nič nebolelo nesvrbelo ale s dr som sa nebavila bo dnes nerobil tak neviem z čoho to može byť iba mi sestrička dala recept.nemala ste daktorá po porode také?kua hádam to nič vážne to mi brali ster na cyto a pritom to zistili 😠
no ale chcela som tým povedať že som si tam zabehla cez luku na tom čerstvom vzduchu tráva namrznutá tak sa mi to akosi tá hlava prevetrala parádne asi začnem po ránach behávať a depky zmiznu z unavy 😀
vy tu máte aspon maminy abo svokruše ale ja nikoho kua fix ešte pár takých nocí a zhánam opatrovatelku na očíkovanie 🙂

petulig
30. okt 2009

😀 sia neboj bude lepsie hadam. Nam sa ocko v noci odstahovaldo obyvacky aby sa vyspal a pritom neplakala mal len sa furt mrvila,krochkala a papala kazdu chvilu. doobeda som bola von dve hodky teraz idem znova lebo doma mi spat nechce krpec kua. A vecer padnem ako strom a sup na nocnu kua.
ja idem na gyncu bud. tyzden som zvedava ako dopadnem lebo furt to podla mna nie je ok.

jacka
30. okt 2009

sia...ja tu nemám nikoho....som sama...muž ráno vypadne do práce..príde bud na kupanie ...alebo až ked všetko spí..........si neviem predstaviť dva krát za den von...však by mi to tu spadlo na hlavu...jedne den varím..druhy žehlím...riadim.....a stále dookola...a včera som toho mala tak akurtá dost.....a to mi ešte muž oznámil že ide na hroby....tzn. že si ide kuk aj rodičov....zas tu budem sama..teda s detmi aspon s jedným...... 😠 😠 ...už mi to lezie krkom 😠 😠 😠 ...tak.....postažovala som sa .....už je lepšie 😉

no ja na gyndu neviem kedy....dufam že šestonedelie ...bude zase osem....a potom za dva týždne šup na mrchu....hurááá 😠 😠 😠

mne keby muž zdrhol do izby tak idem hned za ním...však nech vie čo to je.....denná...a nočná smena 😀 😀 😀 😀

a ten vigantol určite nedávaju pre srandu....fakt by som nechcela aby malo meoje dieta problemy s kostami...čo taká krivica?......to by som si nikdy neodpustila

juj..nejak som negatívne naladená...si ma nevšímajate....... 😝

jamaat
30. okt 2009

Ja si myslím, že príroda vie, čo robí, a keď toľké tisíce rokov ľudstvo prežilo bez vigantolu, tak nie je potrebné dieťa napchávať umelinami každý deň. Na jednej strane zakážu chodiť úplne na slnko, na druhej napíšu umelý vitamín. Viem, že slnko je teraz kadejaké, ale zase 10 minút na slabom slnku dieťaťu neublíži a to stačí na to, aby sa v tele urobil vitamín D. Toť môj názor.

evita221
30. okt 2009

Lulu,srdečne blahoželám k dcérke,tak ste konečne kompletné,len ja som tu ostala sama bruchatá.Tak vás stále čítam,ako sa tešíte a trápite so svojími detičkami a snažím sa tešit z toho,že sa mi dá ešte trochu oddýchnut,aj ked už saom v štádiu,že by som to mala najradšej za sebou.Tak budte statočné a ja budem čakat na nejakú decembrovú maminu.Ozaj,nerodil náhodou niektorú z vás Palúch?Lebo ja asi pojdem k nemu,teda vobec neviem,či je lepšie lekára si zazmluvnit,alebo kašlat na to.Poradte 😒 díky

jacka
30. okt 2009

jamaat..však ja ništ...aby sme si ešte neskočili do vlasov 😵 ..sto ludí sto názorov

evita.....ja som kašlala....však každy dr. si musi odrobiť svoje...a tie prachy daj rad maličkému 😉 ...nie mna Paluch nerodil 😉 ...tak čakaj ...a prídi častejšie

peti...vraj s detmi na cintorín nemaju chodit do jedneho roka.....čo ja viem..je to na tebe..ja nejdem...ja v BB nemám nikoho..a autom sa mi nechce s malý trepať.....tak daleko

sia222
31. okt 2009

čafte..jáj sa mi páči jaci že by si išla za mužom..kua som ja ale tolerantná 😀 my máme dávno každý svoju chyžu celý večer sme spolu bud kuken telku u neho abo v obyvke abo u mna a potom sa rozídeme 😀 šak on tak chrapká že to nie že patík ma budí ale to by som nespala už vobec 😀 takže mne sa napr za ním vobec nechce niekedy ho počujem aj dole ked v noci chrápe 🙂
no ja som zas dala postielku nazad ako bola a patík buval ako prredtým tak neviem či je to náhoda abo to bolo posteilkou tak som hned oznámila tatinkovi ech už na nás neskuša zmeny patogenzon bo mu ja presťahujem postel...jaci ja som myslela že máš aj ty nejakú pomoc..
to o hroboch som tak nepočula takže už som toporušila.ja som zas počula že dieťa nemá isť prv na pohreb kým nebolo na svadbe..
evita tak teraz budeme mysleť na teba..to zazmluvnenie je indi vindi ako sa cítš mne to na psych urobilo dobre bo som tu nikoho nepoznala ale čo sa týka pomoci medikamentami je to jedno asi či si zaplatíš či nie primár je len jeden ☹ a ostatní si možu dovoliť len to čo im dovolí on takže z tohto pohladu su to vyhodené prachy bo si myslím že su v podstate vešetci ok a odtrpeť si to musí každá..inak lulu rodila nejaká sympaticá mladá dr.už vraj bola velmi fajn 😀 😀 😀 vieete baby kto to bol? 😉 myslím že z nej bude veeelmiii fajn lekárka aine možeš byť hrdá na segru

peti a čo furt nemáš gyndošské podla teba ok?

jamaat
31. okt 2009

jacka, božechráááň si do vlasov skákať! Nech si robí každý, ako chce.

Inak ja mám síce blízko aj svokru, aj mamu, ale obe sú nepoužiteľné, takže som vlastne sama. Na hroby s malou pôjdem, ale len na chvíľočku, v podstate len aby som sa s rodinou stretla. Malú šupnem do nosiča, lebo s kočíkom sa dosť zle musí pomedzi hroby prepletať 🙂

Mne sa Emka už asi týždeň budí ráno o štvrtej-piatej a potom už nespí. Sem-tam trošku zdriemne, ale to už je o ničom. Aj teraz ledva držím oči otvorené. Ibaže sa mi neoplatí ľahnúť a spať pri tých jej 3/4-hodinových spánkoch, teraz dokonca aj menej. ☹

evita221
31. okt 2009

Tak vám baby dakujem,uvidím ako sa to ešte všetko vyvinie,tiež si viem predstavit,že tie prašule miniem nejak inak,ako podporovat Rooseveltku.Zatial uvažujem,že to nechám tak,ved ked to na mna príde,cesty nazad niet,aj ked na druhej strane už začínam pocitovat falošné kontrakcie,tak mi začína rednút.Tak sa už teším,ked sa budem moct medzi vás pridat.Zatial len absorbujem novinky a radyôčo robit s našimi pokladmi.Tak sa majte pekne,prajem vám a už aj sebe vela trpezlivosti 😀 😀 😀

petulig
31. okt 2009

hojte..no my konecne spime ale na ockovi n bruchu. Bolelo nas brusko to bolo kriku. Chceli sme ist na hroby, ale kedze spime konecne tak neviem. Noci su stale o tom istom, vecer papame aj dve tri hodiny, uz je to na maslu niekedy. Ale co narobim. A cez den radsej idem von s nou aj dvakrat, lebo doma vymysla, to by som ju musela furt nosit a rozpravat swa s nou a na to nemam sil. Keby uz bola jar 🙄
jacka aj ja mam take blbe dni, hlavne ked som sama a uz fakt neviem co s nou robit. Muz pride vecer a aj to znova odide niekedy, uspavam sama, lebo on vraj nema cicku 😀 ale tak hadam to coskoro prejde a unormalni sa to.

sia neviem uvidim utorok co mi povie, zda sa mi ze este stale tam mam stehy, co uz malo davno vypadnut ci?

sia222
1. nov 2009

čafte..joooj kočky pri tom všetkom ma teší že nie som sama a skoro všetky máme podobné starosti teraz..ja tiež už vravím nech je jar..
jamat a ved malinká má kolko 5mes?to už by mohla viac buvať nie?možno zubále sa niekde objavia?
no to my máme takto stále že okolo 4-5už nebuvame iba tak..tak to ja už pravidelne o 5 som v kuch a robím desiatu..ked urobím kuken z okna všade tma len ja svietim a strážim kopec už som ako sbs kár 😀 😀
to peti aj ja tak že dva krát von keby sa to prejavilo na postave aspon..a včera ma muž vytočil tiež som bola ko a on že pome na cintor že šak potrebujem isť na vzduch 😠 ja kua čo som dva krat denne na nom..no nevystihol pravu minutku kedy to povedal tak si to trohu odniesol..naj je že ma to potom prejde a je mi to luto že som na neho vyletela 😢 tiež mávate také stavy ?bo sa mám dať liečiť?tak dva krát do týždna sa to objaví na 5min..a príde to ako blesk z jasného neba 😀 😀
peti mne to rýchlo vypadlo ..teda rýchlo ved ty si asi po šestonedel akurát nie?ja som mala 7nedelie 😀 ale ma to ešte bolelo trochu aj potom

no vidím baby že by sa nám všetkým zišla nejaká babka na kočikovanie.. 😀 abo dedo??

jamaat
1. nov 2009

Ahojte. Emku mám soplavú a kašlavú, o polnoci som behala po BB a zháňala odsávačku.

sia222
2. nov 2009

jamat tak skoré vyzdravenie.my sme tiež nejak soplíkovitý ale našťatie kašel nie..aj vonku je ostrý vzduch ked babuláci dýchaju.ja už radšej ani nikam s ním nepojdem do esc a tak bo je tam kopec ludí a samá choroba bola som zaviezť velkáčov v kine a to tam bol des kolko ludí..no dufajme že z tej ukrajiny sa nám sem nič moć neprenese bo tí naši akosikašlu na bezpečnosť ludí podal toho čo v telke hovoria..ta odsávačka je fajn vec.naš malinký zozačiatku držal ale teraz vreští ked to len vidí 🙂

petulig
2. nov 2009

cawte..kua veru zimariadna von. my sme vcera na hroboch boli, pozriet aj rodinu.ale mala bola uz taka zlostna o stvrtej ze se museli utekat domov co jacala ako najata Asi to bolo na nu vela. Dnes mame poradnu tak som zvedava kolko sme pribrali.
jaamat rychlo sa vyliecte, ja von musim tak ci tak i to neviem predstavit len doma s nou, tak ju babusim ako v rusku.
inak moj drahy mal ist na ukrajinu minuly tyzden nastastie si zabudol doma pas tak sa mu nedalo bo co sa tam deje, ze na colnici s ruskami cez usta. Uzas.

sia mna to neboli, ale stale sa i to tam zda dake divne.Aj mam podla mna to tamdost divne zasite. 🙄

sia222
2. nov 2009

peti vííš to už nebude nikdy tam dolu ako bývalo pred porodom..vravia že niekto šije pekne niekto škaredšie ja sa ti v tom nevyznám ale aj ja som to mala také kadejaké ono ved ako jazva chce to čas..
ja dnes začínam s chudnutím...mám taky koberec neviem či to poznáš napojíš na PC behaju ti šípky a hopsáš o dušu 🙂)je to aj zábavka a ani sa nezdá ako sa zapotí človek..tak dufam že to niečo pomože🙂)kua šak ked kuknem na tu celulit mi je divne ☹ veru kosa ale aj ja chodím u nás je horšie že náš cloviečik sa rozhodol ignorovať fusak a veci podobné zabaleniu ruk.tak ho musím fest nabambušiť a do deky..asponž v overale jakš takš chce byť..strašne nemá rad zvizanosť..
no to na tej ukrajine je fakt des.len ho ty nepušťaj nikam..fajn je že včera povedali že im naši dali ruška a pre slovakov našich na vychode nič..už aj poliaci sprísnili a naši majuv paži..ale mne sa to páči tie ruška bola som v jednej azijsk krajine kde to ludia nosia bežne aj ked su len nachladnutí..no tu si to fuknut na ulicu abo do obchodu ked mám nádchu mám zaručené pohlady🙂))
neideš nejako skoro na poradnu?my chodíme raz do mesiaca..

inak dnes bude spln dufam že sa vyspím a nebude pol domu mátožiť 🙂

jacka
2. nov 2009

ahojky..

peti..nejak som nepostrehla...čo ti je?..... 😅 ja mámtaký sprostý pocit....horko ťažko sa tam dole umyjem.....a veru nemám odvahu sa kuknut cez zrkadlo...čo to tam je....aj teraz mi behaju zimomriavky.brr

sia...veru dedkovci by sa zišli 😀 😀 ...aj niekto kto mi príde navariť ked máme vreštiaci den........ale čo však to zvládneme...sme predsa ženy..nie chlapy 😀 😀

som rada že tie nálady nemám iba ja.....aj moj muž si všetko zlízne.......hlavne v tu nepravú chvilu..a tá je skoro vždy večer ked príde 😀 😀 😀 ....sa naserká a už nepríde vobec..alebo až o polnoci..ked ma to prejde 😀 😀

ja fakt neviem čo je v ukrajine 😅 😕

jamaat...tak skoré uzdravenie...... ☹

inak som ja s Petkom nechodím po takýchto obchodoch.....už ma čerti brali..ked sme šli prvý krát do poradne..nám kázala príst na 11....tam ešte chore usoplene a ukašlane deco....skoro ma porazilo...

sia tak príjemne chudnutie.....

ešrte jedna otázočka ..ako dlho nechávate deti vonku ked je takto?....mne ked zaspí v kočiku tak je vonku aj tri hodky....ale zababuškany po uši......sa bojím aby neprchladol.....ked je takto...či ho mám radšej strčit do chodby?.....teda som ako prvorodička 😅

petulig
2. nov 2009

caftee.sia a to kedy chces stihat cvicit? ja si to neviem predstavit, sak ja poriadne ani nevarim. Max tak cez vikend. Teraz akurat robim spagety, lebo sme prisli z von a mala este drieme v kociku, tak som si stihla dokonca aj hlavu umyt 🙂 zaazrak.
ja s chudnutim ani nahodou nejdem vymyslat, mne to dako same ide dole mam o dost menej ako pred otehotnenim, len som makka ako vankus 😀 ale to az na jar zacnem asi spevnovat, alebo skusim cvicit aj s malou, len az ked si bude hlavicku drzat.

jacka ja som s malou von tak tri hodky, dlhsie nevydrzi lebo je hladna. Ale snazim sa skoro vzdy byt doobeda dve a poobede tie tri. Raz do tyzdna chodisvokra poobede tak mam tri hodky volnaa 😵 😵 a nic mi nie je, len zajtra idem na kontroluna gyncu a mam pocit ze mam o jednu dierku naviac 😀 blbo zasita najskor, to bude Fruhwald kukat 😀

a za chvilu vianoce. mate uz aspon vymyslene co komu? asi to bude vsetko cez net mam taky pocit. Po obchodoch s kocikom, max europa a tam nic nemaju 😎

sia222
2. nov 2009

čafte.jáj peti to ráno a on namna kuken či mu nešibká ale ho to baví sa na mna pozerať🙂)ja ho všade po dome vláčim v kresielku ..vidíš keby si bývala tu tak kočikujeme spolu.ja som tiež dorazila pred 12 a od pol 10 sa prechádzam tiež som navarila zeleninku a surimi tyčinky so zemiakmi to je rychlovka..ja si ho berem aj do kupelky ked neposlucha ked sa idem sprchnuť on potrebuje zmenu 😀 a ja sa umyť 🙂
jaci že nakolko ich dávame von??krásna otázka 😀 ja ho dávam von ale aj so mnou 😀 😀 my nemáme taký klas dvor aj ked stačí ale sa mi nechce ho šupať tam bo je to o poschodie nižžie aj keby som tam šupla kočík iný aj vysielačky mám ale zakaždým ak by zamrnkal tam letieť sa mi nechce..a zas pravda že aj mne treba ten vzduch ale stačilo by aj menej 😀
jaci ja už len jednu hru dokupim amám všetko už len zabaliť..
na ukrajine vyčna prasačia chrípka a naši nejak serkaju lepšie to ochrániť a ludia si chodia hore dolu v pohode

peti nepoičáš svokru?? 😀 😀

mia78
2. nov 2009

ahojky zase len na rychlo ani vas citat nestiham my mame tu pohotovost 😖 vsetci chori a deturencam zistili bacile v nose aj krku , mala tak kasle a sopli ze len pozeram ci dycha este ☹ ,

jacka
2. nov 2009

mia... ☹ držte sa.....potom sa ozvi

sia..no mne to nejak nedošlo 😝 ....ja tiež chodím s detmi von.....ale po hodke alebo po dvoch ma to nebaví tak odparkujem a padám dnu....neskor aj Matko......ale ked prší alebo fučí tak som nie dlho von len kočík....preto som chcela vedieť či mu to v takom počasi neuškodí

no darčeky....všetky su ešte v obchode a nemám ani šajnu ako ich idem kupovať 😝

peti...sa nezdáš 😵 ...to ste celý čas vonku?......však ta odfukne....aby sa mala nenadýchala studeného vzduchu...............som zvedavá čo ti povie dr. ked pojdeš na kontrolu...... 😀 😀 😀

sia222
2. nov 2009

miuš tak sa rýchlo vyzdravte veru..
jaci ani mna to nebaví dokopky 4hodky denne ale čo ked má stavy že doma piskuje a vonku zachrní.ja by som ho tiež nechala potom v chodbe v kočíku lenže ho musím trocha zobliesť a to už nezvláda a začne fnučkať..ešte doobeda sa dá niekdy vydržkať ale takto k večeru ho musí stále niekto baviť..no ale kusom jednoho zubála taký rožtek má von..bude srandovný ked mu vylezuu 😀 😀 ja ho tiež bambúšim aby mu aj nefukalo ja som ako zo severného polu bo tu na kopci asi funí aj viac..ja myslím že by mali isť von aby si zvykli trochen ved vzdušík je zdravučký..no ale v tej esc to je des čo tam je ludí teda v piatok som bola kupiť lístky do kina a to bol des teda tam bolo snád 10000000000 😀 ludí...a tých bacilov iste brrr..

malinký dostal od detí meno že šefik junior 🙂 ešteže je tento kôn človek si aspon pokecá a vykecá sa 😀

peti napíš čo dr.ja idem až 25 aj očkovanie dufam že nebude choručký aby mu to dali..ja sa tých očkovaní aj bojím akosi

murano
2. nov 2009

Priateľia Čerinčania v ostatný v duchu zachovania pekných pamiatok kliknite si na odkaz a zahlasujte za opravu zvonice ranogotického kostola sv. Martina v Čeríne zvonicač.8. www.vub.sk

murano
2. nov 2009

Priateľia Čerinčania v ostatný v duchu zachovania pekných pamiatok kliknite si na odkaz a zahlasujte za opravu zvonice ranogotického kostola sv. Martina v Čeríne zvonicač.8. www.vub.sk/zvonice/

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre