Dalšie tehotenstvo mamičiek z decembroviek 2007

zucha
25. jan 2009

ahojte mamicky, kedze pomaly, ale isto sa nas pocet rozrasta, zalozila som novu temu. V ziadnom pripade nechcem opustat nasu "staru" partiu, ale v niektorych pripadoch sa to obracia na prispevky nie o nasich malych decembrovciatkach, ale na temy o tehotenstve.
Tak v skratke vysvetlenie, preco nova tema.
Ako prva tehulka z decembroviek Vas tu vsetky co najsrdecnejsie vitam. Rada zodpoviem a podelim sa o skusenosti s dalsim tehotenstvom, s radostami a aj so starostami, ktore ma stretli pocas tehulkovania a aj to, ako to zvlada moje starsie dieta, ako ja, ako muz a rozne ine temy, ktore s tymto vsetkym suvisia. Ono tehotenstvo je krasna vec, ale predsa len je to uplne ine, ked uz doma mate jednu, ci viac ratolesti, o ktore sa treba tiez starat a zabezpecit vsetko tak, aby sa necitili odsunute kvoli dalsiemu prirastku do rodiny.

Tak hor sa sem 🙂

zucha
autor
10. mar 2009

uz v 35? Sa mi zda, ze v albume mas napisane neskor.

ivka22
11. mar 2009

36tt ...pardon... 😅

lenka85
11. mar 2009

zucha nie, pri Hanke mi nebyvalo absolutne zle, hadam ani raz, teda si nepamatam... A tusim som nebola ani taka unavena. Teraz som unavena cele dni, dokonca uz rano ked sa zobudim som... A to nechodim neskoro spavat. Toto tehu je uplne ine ako prve a minule som hovorila mm, ze tretie by som uz asi nezvladla, ak sa to ma takto zhorsovat 😝

janka1874
11. mar 2009

ja idem k dr. dnes prvý krát tak som zvedavá ako to dopadne 😀 😀 😀 😀

lenka85
11. mar 2009

drzim palec 😉

zucha
autor
11. mar 2009

leni, zevraj pri chlapcoch byva castejsie zle, ako ked cakas dievcatko, tak uvidis. Za taky mesiac uz mozno budes vediet, co to je.
Jani, drzim palce, ale asi este nebude vidiet srdiecko a mozno uz ano

ivka22
11. mar 2009

Tehotenstvo so Sebim bolo tiez ine...aj ked zle mi byvalo aj vtedy...tak teraz sa mi zda, ze moje vlasy a plet nie su ani zdaleka taka pekne ako pri prvom tehu...co uz ☹

Vlasy mam uplne neposedne, nedrzia, no katastrofa a plet sa mi tiez teraz pokazila...to pri malom som ju mala ukazkovu...

Janka drzim palec 🙂 my sme srdiecko videl uzi v 6tt, tak snad uvidite uz aj vy... 😉

tinyleaf
11. mar 2009

janka, tak nech je u doktora vsetko v poriadku 🙂

tinyleaf
11. mar 2009

Ivka, vraj dievcatka odoberaju maminam krasu, tak mozno dostane Sebastianko sestricku 🙂 No teda to samozrejme neber tak, ze si myslim ze maminy co cakaju dievcatka su skarede...ale keby to tak bolo, ja by som vdacne bola na tych 9 mesiacov spata 😀

ivka22
11. mar 2009

No Tiny, je to jedno...len nech na to skoro ubehne az do stastneho konca, ze?

Tebe sa to tusim riadne rozbehlo, uz si v 17tt, fiha... a este teda neviete co to bude...?

tinyleaf
11. mar 2009

Baby neviete ako je to v tehotenstve pri nadmorskej vyske cca 3000m? Chceme ist v maji na par dni do Kaprunu a chcela by som sa vyviezt lanovkou aj niekde hore, ale neviem ci to babu nejako neuskodi, ked je tam menej kyslika. A svojej doktorky sa radsej ani nebudem pytat, lebo ona by mi hadam tu cestu este aj vyhovorila, aby sa nic nestalo.
Zucha, nepamatas si, bola si v pohode okolo 25tt, ked si isla 4 hodiny autom do Tatier?

csikike
11. mar 2009

baby, tak podla toho by som mala mat kocku ako vysitu 😀 , odkedy som tehula, tak vyzeram ako strasilo, na celej tvari mam take pupaciky a supe sa to a kozna si nevie s tym rady 😖 a ja uz som zufala

tinyleaf
11. mar 2009

jasne Ivka, hlavne ten stastny koniec je dolezity, nemusi to ani tak rychlo ubiehat, pravdupovediac, ja som este rada, ze sa zatial staram iba o jedno dieta 🙂 Teda aj o to druhe, ale to len pravidelne krmim a zasobujem vitaminmi 🙂 Vcera sa mrnus neukazal na sone, tak stale neviem. Ozaj a spytam sa trochu od tehu temy, uz sa chystate stavat? Nam sa to uz pomaly krati a o nejake 2-3 mesiace uz hadam budeme na dome.

ivka22
11. mar 2009

Tiny, my sme ani nezacali...pri nasej lenivosti, to bude o par rokov...hi hi 🙂 ale nie, chceme predat v prvom rade byt...ale nie teraz a nie za tie ceny co su...takze este chvilku vyckavame s predajom a potom sa hned pustame do domu...takze mozno je to otazka par mesiacov, naozaj netusim...
Kedze chceme montovany dom, nebude to tak casovo narocne 🙂

Zatial nas to ani netlaci...byt mame velky 3izb, pomerne v centre mesta...takze aj keby ze tu mame byvat este dalsi rok, tak je to uplna pohoda....

ivka22
11. mar 2009

A je super,ze sa uz budete stahovat....urcite vam tam bude dobrucko... 🙂 my sa zatial vyvalujeme na zahrade iba u nasich 🙂 ale aj to je super 🙂))

tinyleaf
11. mar 2009

to je fakt, montovany dom budet mat hotovy za 4 mesiace 🙂 A mozno to stihnete, kym sa narodi aj mimino 🙂 My sme stihli predat byt este pred krizou, tak sme zan dostali este celkom dobru sumu. Byvame sice tiez v 3izbovom, ale jedna izba je len taka malinka a momentalne je v nej skladisko, takze si neviem predstavit byt tu s dvoma detmi. V dome dam kazde dieta do vlastnej izby a ja sa konecneeeeeee vyspim 😀 😀 😀
Samozrejme, to bol vtip, minimalne dalsi rok budeme mat v spalni detsku spolocnost 😉

zucha
autor
11. mar 2009

tiny, ja som cestovala do Tatier pri Anne dokonca len na otocku a to v 38tt, takze pekne nejakych 7 hodin v aute. Uplne v pohode. Zalezi od toho, ako sa budes citit ty.
V tomto tehu sme tiez boli v Tatrach a tiez pohodicka. Dokonca som tam cestovala aj sama s jednym deckom v bruchu a druhym na zadnom sedadle a zvladla som to tam tyzden s nimi aj sama.

Ivi, ja som v prvom tehotenstve mala uplne super vlasy aj plet. Vlasy sa mi uplne pokazili pri kojeni a strasne som sa tesila, ze ked otehotniem, budem ich mat zas take krasne a PRD. Stale hroza. Co sa tyka pleti, tak je viac sucha, inak tak isto, ako predtym. Keby som mala podla priznakov brat, ci cakam chalana, alebo babu, tak v oboch tehotenstvach by mi vysli chalani. Na mna tieto veci neplatia. Brucho mam spicate a uplne dopredu, takze zo zadu ani nevidno, ze som tehu a to sa hovori, ze ak su to baby, tak je brusko viac do bokov 😀

Tie domceky vam zavidim, ale nechcela by som moc ist este teraz mimo BA. Zatial nam to vyhovuje tu, v meste

janka1874
11. mar 2009

tak srdiečko ešte vino nebolo lebo vraj je to len nejaký začiatok 6-teho týždňa ale plod už vidno bolo 😅

lenka85
11. mar 2009

jani aj ja som isla ku dokine tak skoro, cele mi to na 100% potvrdila az po mesiaci. ale vsetko bude v pohodicke... Co sa tyka vlasov a pleti, tak aj ja by som mala aj prveho chlapca 😀 😀 😀 takze neviem, kolko pravdy na tom bude. 😝
Co sa toho domceka tyka aj ja by som si dala povedat, zato mm nechce ani pocut. Pravdou je, ze teraz ani nie je vhodna doba na predaj a tolko prachov nemame.... Takze zostavame v byte 😉

tinyleaf
12. mar 2009

ahojte, dnes som si volala pre vysledky, AFP vyslo v poriadku, tak som happy ze babo je hadam v poriadku a necaka ma amniocenteza 🙂

zucha
autor
12. mar 2009

tiny super. Keby ta cakala, tak uz o tom hadam davno vies. Teda nie davno, ale hned po vysledkoch by ta zrejme o tom informovali, takze podla mna uz mozes byt v klude.

tinyleaf
12. mar 2009

ano zucha, som rada, aj ked pri prvom tehu som sa viac bala, vtedy som na vysledky cakala tyzden, teraz len 2 dni. Povedala mi to sestricka, tak dufam ze sa nepomylila 😀
A ako Ti je?

martinaj
13. mar 2009

ahojte maminy 😀 vy sa ako rozrastate 😀
to je parada.....snad sa aspon do konca roka pridam 😅
drzte sa 😉

zucha
autor
13. mar 2009

tak baby, dnes som zas musela absolvovat rano na pohotovosti u mojej lekarky ☹ vcera som sa uz videla na porodnej sale, ale prezili sme ako tak noc a rano, hop sup za lekarkou. Vsetky bolesti boli vyrovnavanie mojho kriveho krcku, takze telo sa pomaly, ale isto pripravuje. Otvorena som stale rovnako, takze mozno uz dnes a mozno naozaj dokazeme pockat este tyzden. Brucho mi v noci spadlo tak, ze vyzera ako taka slza vysiaca z mojho tela. Zas si vidim na spicky 😀 Dokonca dnes ma moja lekarka poobede dovolenku, lebo ma v nemocnici planovany porod, takze keby to prislo, skludom mame ist rovno do porodnice, lebo tam bude.

lenka85
13. mar 2009

no mati, hadam s nami stihnes aj tehulkovat, tak sup sup, poponahlat sa 😀 😀 😀

lenka85
13. mar 2009

zucha, uz je to v pohodicke, aj keby dnes, aspon to uz budes mat za sebou. Sedia ti tyzdne nie? Si v 37? to je uz parada, uplne v pohodicke.... Ja som praveze povedala, ze by som chcela aby ma to prekvapilo o nejake tri tyzne skorej, aby som nemala stresy z porodu 😀

zucha
autor
13. mar 2009

leni, na buduci utorok by mi mali robit ultrazvuk a vazit babo, ale posledne razy mi vzdy vychadzalo trosku vacsie, ako by malo byt v danom tt, takze dufam, ze to tak aj je. Ja prave moc skor rodit nechcem, lebo ked si predstavim, ze by som mala mat mensie dieta, ako to prve, tak neviem, neviem

lenka85
13. mar 2009

a kolko mala ana?

zucha
autor
13. mar 2009

3500g a 51cm

csikike
13. mar 2009

zucha, parada, uz tu svieti 37tt, to super, za chvilku uz budes mat kocku v naruci 😵 😵 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre