December 2006, 2 časť

nathalie111
25. apr 2008

takze mamicky a deticky sem sa!! 😉

adetka
19. feb 2009

ahojte... tak Mirka ma opat chytene priedusky... piate antibiotika v priebehu polroka... a zakaz kolektivu na minimalne rok... jaslicky rusime, do skolky odporucenie nedostaneme... dva az tri dni v tyzdni mi Mirku postrazi svokra... na dva dni skusim zohnat nejaku studentku... aspon na vychadzky von... neskutocne sa citim vinna... snad to nebude mat velke nasledky na zdravi (myslim aj v dospelosti)...

ale na par dni v tyzdni jej asi predsalen skusim najst minimalne mamicku s dalsim dietatkom... pripadne bude chodievat s opatriovatelkou do materskeho centra... Mirka miluje kolektiv...

olianko
19. feb 2009

Ahojky 🙂
akatka to co je? 😕
Adaa super stranka ozaj.S aj sa ani my velmi nepomahame, nech sa nauci pekne po slovensky a potom sa moze ucit jazyky do aleluja 😀
adetka tak to mas teda blbe ale urcite zozenies niekoho na strazenie.Aj vam dala dr. nieco na posilnenie imunity?
Adaa ako sa teraz citic? ja celkom fajn.Drobcek kope ale menej ako Saska tak asi bude kludnejsie babatko.A vasa Saska uz je o.k.? Myslim s tym nocnym spankom

adetka
19. feb 2009

olianko... nedala... volnepristupne sirupceky na posilnenie imunity su az od troch rokov... a k imunologovi nas posle az niekedy na jar... ked sa Mirka poriadne prelieci... dievcata... zavidim vam tehotenske pocity... aj tie zle... ale my si momentalne dalsie dietatko nemozeme dovolit... ☹

neviete mi poradit... ktore morske letoviska su najvhodnejsie na plucne tazkosti?... kde ma more najlepsie zlozenie a aj vo vzduchu je vela jodu?... kam mam s Mirkou v lete ist... aby som jej pomohla?...

sisinka76
19. feb 2009

ahojteeee 🙂

dlho som tu nebola, tak vas vsetky pozdravujem 😉

adetka, myslim, ze nemusis mat vobec vycitky, ty za to nemozes. Tym, ze Mirka je v kolektive to asi nebude.
Samko este nechodi do kolektivu a uz od Vianoc je chory, stale sa to nejako taha.
Vyuzivali sme uz snad vsetky moze aj nemozne sirupy na kasel, prekonal zapal priedusiek, ktory mu chytil aj pluca ☹
A najnovsie nas poslali na ORL, ze vraj to moze byt aj zväscena nosna mandla, ktora robi neplechu. tak uz neviem, kazdu chvili sme u doktorky, vytery, odbery, vsetko je v poriadku, ale vyse 2 mesiacov nenormalny kasel, ktory sa strieda, raz je suchy, potom je vlhy a vykasliava.
A ked bude nosna mandla Ok, tak jediny lekar, u ktoreho sme neboli je imuno-alergolog, mohla by to vraj byt nejaka alergia. Takze tak ☹

oli, ako sa mate? ozaj, vraj VW zastavila vyrobu, tak mas mangela doma, vsak?

sisinka76
19. feb 2009

adetka, inak, ohladom tej imunity - nam doktorka odporucila IMUNOGLUKAN, je vo forme sirupu a tabletiek. a nie je podla veku, ale podla hmotnosti dietata, najnizsia hmotnost je tam uvedena 10 kg a to uz Tvoja Mirka isto ma 😉

aktak
19. feb 2009

adetka to je neprijemne, drzime Mirke palce nech sa rychlo vyzdravie, a nech ma uz na dlho pokoj, cez leto bude urcite lepsie a aj ty budes mat volno, drzte sa 😉
na to more sa spytaj doktorky alebo najdi na nete
tehulky sa vam to krati 😀

adaa
19. feb 2009

Preboha aktak to co je? to nejaka mamina akoze spravila synovi. No, neviem.. 😕
Adetka neboj, istotne to tvoja vina nie je!!!!!!! Nemozes predsa vediet ako casto bude byvat chore tvoje dietatko a ked peniazky potrebujete, nebola ina moznost. Vela deti byva chorych a aj takto casto, za to nemozes. Mirke sa isto polepsi doma. My sme mali doma aj biogaia. Viem ze to je skor na posilnenie crevnej flori, ale vraj to zvysuje aj imunitu u deti. Je to docela drahe, ale sak skuste.
Sasula uz celkom dobre spi.. aj sa mi zda ze kvapky a b-koplex na chut do jedla trooosinku zabrali. Obcas ma este cez den take place.. ale to uz je skor o vzdore. Baby c.2 zatim poslucha a tisko si hovie. V sob.to budu este len 12tyz. Zajtra ideme na meranie tej kosticky na Downov syndrom do Ruzinova.
Olianko jej a uz mate aj meno?
Sisinka ahoj . Prajeme nech sa Samkovi tiez rychlo polepsi ☹

adetka
19. feb 2009

dievcata dakujem... velmi ste mi pomohli...

sisinka... aj vam drzime palce, aby sa Samkovi polepsilo... a ten imunoglukan... Mirka ma "vdaka tym chorobam" stale iba devat kil... za rok nepribrala ani deko... ale mozno ho skusim...

adaa... som rada, ze sa Saske polepsilo...

nasla som Crikvenicu v Chorvatsku...

aktak
19. feb 2009

ani Adamko za posledny rok skoro nic nepribral (300 g hore dolu podla choroby a tak) ale rastie tak nechapem 😕
adetka podla mna cim juznejsie tym lepsie, a ostrovy uplne najlepsie

adaa
19. feb 2009

A mirka ti papa Adetka? Nam dala lekarka ten Peritol. Nechcete to skusit. 9kil nie je nic moc, mne uz sa tych 10zdalo malo u nas. Alebo tiez jej davaj B-komplex. Tie malinke zlte tabletky, to je bez predpisu a to uz mozu. Ja jej to schovam vzdy do kukuricnej chrumky a zje. Obcas to zisti ale pak sa zas podari a tak.
Sasul mala v roku 7.5kg a ted 10.5 uz takmeeeer 😀
Aktak sak rastie mozno preto az tak nepribera, ved oni tusim vsetky tie deticky pak pochudnu a vytiahnu sa. Budeme mat doma len take sliziky z nich 😀
aktak ip

danii
19. feb 2009

aktak, preboha kde si nasla tu fotku? 😕
nathalie, do skolky karolinka vstane, s tym nema problem. len to zaspavanie je priserne....

tiez mam pocit, ze je karolinka stale chora. bud kasle, alebo sopli, alebo ma rovno teplotu.....stale nieco. a ked nie ona tak ja. a stale dookola..... 😝 😝 uz mam z toho nervy.

adaa, aj ja mam ten biogaia, ale velmi to nedavam. mam to v chladnicke, tie mikroby..... 😀 a kedy sa zajtra chystas? 😉

danii
19. feb 2009

drzime palceky!!! 🙂 nech je vsetko ok

elise
20. feb 2009

ahojte hovoríte o chudnutí náš luky je tiež chudučký síce s jasličkách sa to trošku zlepšilo s papaním ale máme teraz iba 12 kg stále už teda veľmi dlho. ja mu zatial nič nechcem pridávať z liekov. soplíkujeme ale je to len priesvitný soplík už dlho. v noci dosť kašle nasadila som tusin a solmucol ale nezaberá.uvidíme na nočníček sa pýta aale začali sme obdobie nie nie nechcem nedam nie nie nie............aj ked to chce tak tvrdí nie. aj u vás je to tak? a začal si vyberať čo si oblečie ktoré tričko pančušky, nohavice...ach jaj 😒

chelsee
20. feb 2009

elise u nas je to presne tak isto...na vsetko hovori nie ale vzapati si to vypyta, ale prva reakcia a odpoved musi byt vzdy zasadne nie 😝 na kasel sme mali naposledy solmucol ale tiez vobec nezaberal, vymenila som ho za ambrobene a krasne nam kasel presiel a to mala az taky tuberacky ze ju az napinalo 😔
ta biogaja sa mi zda ze je to nejaky komercny vymysel, tlacia ho lekarky uplne vsade a kazdemu teraz ponovom, tiez som ho hned utekala kupit ale nepouzivam ho....radsej dam malej vypit kazde rano actimel, ucinky to ma myslim rovnake 😉
pekne sliziky to mate doma 🙂 ale myslim ze to dozenu, niekomu proste nechuti tolko jest a niekto nepotrebuje zas tolko spat...moja mala zas nepotrebuje vobec pit, musim to do nej vyslovene tlacit aby aspon nieco malo za den vypila...inak vazime 14kil

adetka
20. feb 2009

to nie je neskutocne... cajik nie... kakauko nie... zamiaciky nie... a niekedy mi to az vyraza z ruky... 😅 ... a o sekundu si vsetko ziada... a neskutocne skusa vsetkych dirigovat... po najnovsom zaspavame v kociku... a musim ju aj hojdat... a az po pol hodinke ide do postielky... 😒 ... doteraz so zaspavanim problem nebol...

aktak
20. feb 2009

Adamko skaredo spadol na hlavku dozadu na parkety, bol divny, chvilu nechcel otvorit ocka a drzal si celo a len plakal, ale za par minut bol ok, za 2 hodiny isiel spat a stale je v pohode, myslite ze na to mam zabudnut alebo ho este sledovat? 🤐

elise
20. feb 2009

kati ja by som ho ešte sledovala do rána pre istotu ak sa nič do 24 hodín nebude javiť ako negatívne tak by mal byť ok. lukaskovi sa tak raz podarilo spadnúť zo stoličky taký kotrmelec išiel na nu liezť ale prevážila sa mu hlavička skotulal sa rana bola dosť silná ale na druhý den bolo ok. ja som ho raz v noci zobudila ao má zreničky ked boli ok nezvečšili sa tak je to dobré. občas som sa v novci prebrala a položila ruku na hrudníček či dýcha, bola to ťažká noc ale tak mi poradila sesternica je doktorka 😉

kiwuska
20. feb 2009

ahojte, akatka, dufam, ze bude adamko v poriadku, tie pady su fakt stresujuce, raz nam janko tiez dost skaredo spadol a som ho stale sledovala, nastastie vsetko dobre dopadlo. dufam za tak bude aj u vas. dnes poobede sme sa boli trosku posankovat, bolo fajn. hadam sa trosku unavili a budu aj dobre spat.

danii
20. feb 2009

aktak, sleduj radsej este adamka. najma ak by vracal, chodte na pohotovost. ale dufam ze nebude treba, ze bude ok. tie pady..... 😖 😢 chudiatko, musel sa aj dost zlaknut ☹
karolina sa mi tiez dnes zrubala zo svojej malej stolicky na ktorej stala, ale je v pohode. len sa zlakla a ja este viac...... 😒

elise
20. feb 2009

ved to že tie pády vyzerajú hrozne a veľmi plačú ale mslím že viacej plačú že sa zľaknú. tých pádov ešte bude určite dosť.

aktak
20. feb 2009

Adamko pada kazdy den a nie raz, len toto bolo velmi skarede, predvadzal svoje hokejove umenie pred Saskou 😀 a ako bezal ku puku tak nan stupil a teda v behu ho to hodilo dozadu, sak adaa to tiez videla tak napise, no dufam ze bude ok zatial je vsetko normalne aj papal ani neni placlivy ani sa nestazuje na bolest hlavicky 😔
dakujem za rady

to pocasie 🙄

lucxy
20. feb 2009

aktak tak maly chcel bodovat u sasky, ze? 🙂

zuz11
21. feb 2009

cafte,
aj ja sa hlasim, obcas som na prasky ale zvladame to zatial v zdravy 😀 😀 😀

inak danii nezabudla si na nieco? 😀 😀 😀

tak asi nasa Hanka vedie ta ma 15kil 😀 😀 😀 kto ma viac? 😀 😀 😀

aktak
21. feb 2009

zuz ja mam viac 😀 😉

Adamko je v pohode, takze pad sme prezili bez ujmy 😔
Adelka sa premierovo vykakala po prikrmoch - smradlava a husta kopka, dalo jej to zabrat, tak tlacila ze ma tym zobudila rano 😀

zuz11
21. feb 2009

inak tu mae par linkov na obrazky na vymalovavanie, su to predlohy na windovsi ale dobre su aj takto

http://uschis-window-color.th-w.com/html/kinder...

http://www.amoskorea.co.kr/ecustom/download.asp...

adaa
21. feb 2009

jej zuz, super zas budeme mat co cmarat 😀
No, chuda Adamko.. ale bol statocny a na Sasku spravil patricny dojem. Doma opakovala len Adamko, Adamko .. Myslim, ze budeme musiet ist aj my kupit hokejku 😀 Ale inak bacha nanho.. z Adamka moze vyras tazky sportovec, tazkyyyyy, aj mne dal gol 😀
Na utz vsetko fajn. Vyzerame zatial zdravy 🙂
Slova NIE, NECHCEM kricime aj zo sna..

zuz11
21. feb 2009

jej adi ty si bola u katky? nabuduce pridite ajku nam 😉 a aj katku dovedte 😉 tiez sme na skok 😀 😀 😀

adetka
22. feb 2009

a okrem nie, nechcem, nebudem... ten neskutocny reeeev... ked nechceme robit podla nej... alebo ma pocit, ze jej nerozumieme... uaaaa... je uzasne pozorovat ako sa u nich prebudza vlastna osobnost... aj ked si musim obcas udriet do steny... 😅

slecna isla k babke... este sice berie antibiotika... ale je tak neskutocne unudena neustalym pobytom doma... ze ju k placu dovadza uz aj krabica od hraciek... ☹

elise
22. feb 2009

mne sa stalo že som bola sama s malým nakupovať v kauflande samozrejeme kočík už nepoužívame, a malý začal neskutočne revať že nieee nieee nechcemmmm domovvv nieeee .......ja s pokojom angličana som kludne odpovedala potom sa maý začal jedovať viacej a chcel si buchnúť chlavičku na čo som nereagovl tak ho to prešlo ale staršia pani za nami hned otvárala cukríky aby neplakal ked mu maninka nedá tak som tu pani odpísala že nie nechcem a nedám mu teraz. ach jaj čo nás šte čaká 😀 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre