December 2006, 2 časť

nathalie111
25. apr 2008

takze mamicky a deticky sem sa!! 😉

adetka
18. mar 2009

katka... waaaau... super nahodicka... vhodna do komedie... ciernej... blehozelame... 😉

ja som tiez brala calibrum... uz pred otehotnenim... po dvoch spontannych potratoch som nechcela nic riskovat... a potom, ked mi prisli na tehotensku cukrovku... a muslea som obmedzit ovocie (zeleniny vela nepojem)... tak mi to tiez prislo ako dobra alternativa... dokonca aj moj porodnik, ktory je apriori proti takymto pripravkom, mi ho schvalil... a Mirka mala iba 3.150 gramov (narodila sa den pred terminom)... 😉

olianko
18. mar 2009

Ahojky 🙂
katka mozes byt sukromny detektiv 😉
Adaa kuk http://www.rajdeti.sk/index2.php?cPath=127_170
Ja som pri Saske nebrala ziadne vitaminy okrem kys.listovej a mala 3650g.Teraz som brala prvy trimester calibrum ale uz asi nebudem ale nie kvoli velkosti dietata ale zabudam ho jest 😅
ale kys.listovu papkam pravidelne 😀

adaa
18. mar 2009

Dakujem za infosky ;) Aktak len aby uz dovtedy nebol Calibrum po zaruke 😀
Aj ja mam aj kys.listovu a streidam to.. oki teda tak budem pokracovat ked nezabudem 😉
Vcera som sa objednavala na ten morfologicky utz do Ruzinova a ze 2tis Sk. Dost nie. Uz rychlo nech to je tu. Sa bojim ist skor na 3D, mala som uz tusim 4utz. Nemoze byt nejak moc ozarovane?

adaa
18. mar 2009

Jej olianko, super a ake dobre ceny. To musim mat 🙂

aktak
18. mar 2009

adaa co ty vies mozno stihneme nez vyprsi zaruka 😀
dnes sme boli zas medzi detickami u nas v detskych jaslickach, katastrofa ako sa krpec spraval, stale len nieeeeeeeee a mama nieeeeeeee adam nieeeeeee som myslela ze ho roztrhenm 😠 a taky anjelik to byval ze mi vsetci zavideli, snad ho toto prejde 🙄
ja som na 3d nebola ani raz a nemam pocit ze som o nieco prisla, ale to je na vas ako sa rozhodnete, uskodit moze teoreticky aj 1 utz a inemu nemusi ani 10 uskodit, cim menej tym lepsie

olianko
18. mar 2009

Adaa co? 2tisicky? Mne ho robili u dr.zadarmo.No a na 3D ideme 30teho, vtedy mam aj poradnu 🙂
akatka to poznam ...nasa Saska krici ked jej deti v piseku pokazili kolace, zdvihne prst a zacne kricat ty ty ty a neee 🙂
Zajtra idem na cukrovku tak musim este zbehnut do lekarne kupit glukozu bo doma ako na potvoru ziadnu nemame 😠

masinka
18. mar 2009

ked som cakala Nelku, mala som chut hlavne na zeleninu a ovocie, tak som to tlacila na kila a zase na sladke som chut vobec nemala. davala som si babyplan, ale nie uplne pravidelne a namiesto dvoch tabletiek denne iba jednu. ja som pribrala 12 kg a Nelka mala 3460g co je podla mna tak akurat, za velke povazujem deti nad 4 kg
(a kedze moj otec aj bracho mali okolo 5kg ked sa narodili, tak som sa bala ze aj moje dieta bude taky slonik)

ked som cakala Dianku, tlacila som sa cokoladou a roznymi mastnymi vecami (hranolky, spik...). Brala som Centrum maternu, ale tiez len ked som si spomenula (asi tak kazdy druhy den). Pribrala som 15 kg a Dianka mala 2800 g. A to vraj druhorodene deti byvaju vacsie.

Na 3D sme boli s obidvomi, s Diankou dokonca 3x (stale si zkryvala tvaricku rucickami, tak nam dali novy termin) a zatial su obidve v pohode. A za morfologicky UTZ sme dali v Gynfive 900 Sk.

A datum sice nemame nejaky paradny, ale obidve sa narodili stvrteho a obidve o 53 minute, tak sa mi to aspon dobre pamata 😀

olianko
19. mar 2009

Tak sa asi vsetci certi dnes zenili 🙂 kedy uz bude krasne teplucko? 😕
Dnes som bola na cukrovke tak vsetko je o.k. a mam o dalsie vysetrenie menej. 🙂
Jaj akatka ja by som uz tretie asi nezvladla

aktak
19. mar 2009

oli uvidis ako ti to pojde odruky ked sa narodi druhe, ja som si druhe babo ovela viac uzila a ked mala Adelka mesiac hned som chcela dalsie 😅 😀 fakt je to krasne take male babo, ktore neodporuje, nerobi blbosti, proste len spinka a cucka 😵
pocasie nekomentujem 🙄

sisinka76
19. mar 2009

ahojte babenky 🙂
tak uz aj ja zacinam druhe kolo 😵 sice so strasnymi rannymi nevolnostami, ktore som pri Samkovi nepoznala, ale nejako to musim vydrzat

oli, Ty mas gynekologa na Strecnianskej?

k.a.t.k.a.
19. mar 2009

jej sisinka gratulujem 😵

a kto este ostava ? 😀 Ja sa musim priznat že sa uz nebranim druhemu a ked pride tak pride 🙂

aktak
20. mar 2009

sisi gratulujem k brusku 😵 nech vsetko ide hladko 😉
kati 😉

olianko
20. mar 2009

sisinka ja chodim k Harbulakovy do Gyn fivu.Mala som dr.na Strecianskej ale to bolo daco otrasne 😝
...a tiez este raz gratulujeme 😀
akatka dobre ked a narodi druhe tak potom sa o tom porozpravame 😉 😵

adetka
20. mar 2009

sisinka... gratulujemeeee... obidve.... nech ti tehotenstvo prebehne co najlahsie a najkrajsie 😉

aj ja ostavam... ale ja sa este branim.... nechcem vydierat skusobnu komisiu na dizertacnych skuskach a obhajobe minimovky bruskom... 😅 ... nechavam si to na roky 2010... na druhu polovicu...

aktak
20. mar 2009

na strecnianskej....taka doktorka na H? desna zenska ak je to ona 😠
rada sa pridam k dalsiemu kolu 😀 aj ked muz asi nebude suhlasit 😅 😀 😉

lucxy
20. mar 2009

aktak tak tretie si spravis v 30tke 😀

sisinka76
20. mar 2009

dakujem babulky, dakujem 🙂

boli sme krmit labute, konecne je vonku pekne 🙂 dali me si taku dlhu prechadzku, normalne som unavena a cakam, ked sa samko vypyta spinkat a pojdem s nim. ja neviem, som ako zimny macko, len spat a spat 😀

katka, tretie dieta? hmmm, klobuk dole za odvahu. ale je to krasne 🙂

ohladom toho gynek. na Strecnianskej - co je viem, je tam len jeden chlap a jedne zena, ta ma priezvisko na B. a na tu teda pekne nadavaju 😖 ja som si dala kartu k tomu chlapovi, vyzera byt fajn, uvidime. pri Samkovi som chodila k lekarovi na Kramare a aj som tam rodila, ale to sa teraz neda, je to z Petrzky daleko. a kedze byvam blizko Antolskej, je to vyriesene 😉

aktak
20. mar 2009

s tym jej menom som si neni ista, ale tava poriadna to bola si pametam, som sa prisla ukazat ze som tehotna a ona ze "ako viete?" akoze co si vymyslam a ju otravujem 😠
sisi ja som si Adelku uplne vychutnala a stale vychutnavam, je to viac v pohode ako predtym lebo vies co ta caka a nic neriesis, nehovoriac o tom ze Adelka je spiace usmievave vsetko-jediace slniecko takze sa nemam na co stazovat, ale sak nech sa vyjadria aj zuz alebo masinka 😵

masinka
20. mar 2009

Nelinka bola uplne idealne babo, aj ked cez den skoro nespala, takmer vobec neplakala, takze ja som si ju fakt uzivala.
Dianka sa teraz uz zlepsuje, ale zo zaciatku ked nespala, tak vkuse plakala. A spala od narodenia veeeeeeeeelmi malo. Okrem toho tak 2x tyzdenne ju boli brusko a to je potom cirkus poriadny. Ale ako pise Akatka, kedze uz mame prax, tak nas take malickosti ako pri prvom dietati uz nerozhadzu, takze si ju tiez uzivam. A nad tretim babom som tiez uvazovala uz chvilu po porode 😀 Teraz si ale dame par rokov pauzu - mam len dve ruky a Nelka sa chce tulit ked pestujem malu.... no a po tych cisarskych si tiez musim dat pauzu.

masinka
20. mar 2009

a Sisinka - gratulujeme 😀 😀 😀

a co je s Rybeckou ? este stale je 2v1?

nathalie111
autor
20. mar 2009

Baby,neviete,co je s elise??? 😅 Potrebovala by som radu ohladne danoveho priznania...Rozumiete sa tomu este niektora??? 😕 Moze si na mna a na malu uplatnit manzel nejaky danovy bonus (ci co to je) aj ked je konatelom sro-cky?z tohto som ja jelen.... 😠 ☹ 😎 😖 😔 😅

olianko
20. mar 2009

sme sa vratili z mesta.Cely den sme behali , Sasku strazila babka tak sme sa trosku rozsupli a kupili same hluposti 😝
Ta dr.sa volala na B a akatka mas pravdu ak to bola ona tak bola dobra tava.Bola som u nej asi 4krat z toho len raz ma vysetrila.Inak sa mi len kukala do oci a neviem ci presne vedela , ze co jej jej napln prace a aku ma specializaciu 😕
...a tretie dieta u nas asi uz nehrozi aj vzhladom k veku

aktak
20. mar 2009

sme dnes s muzom randili po dlhom case 😀 sme sa zhodli ze treba castejsie takto vypanut 😎

erika153
20. mar 2009

to co je randit? 🙂 prosim podrobnejsi opis tohto neznameho vyrazu. 😀

adetka
21. mar 2009

ja s manzelom randim len ked si potrebujeme vyjasnit nejaky problem... nechceme sa hadat pred Mirkou... potom je agresivnejsia... 😉

olianko... prosim vysvetlit vetu "vzhladom k veku"... ja mam zajtra 35 rokov... a necitim saa byt stara na babatka...

aktak
21. mar 2009

sme sa dnes prvykrat vycikali do nocnika 😅 😀 konecne 😎 bol bez plienky, prve teplaky pocikal, dala som druhe, do nich spravil kvapku a prisiel za mnou, dala som ho na nocnik a tam sa vycikal poriadne, nasledovalo slavnostne splachnutie a obvolanie celej rodiny 😀

adaa
21. mar 2009

Sisinka GRAULUJEME 🙂) Nech mate pohodicka tehulkovanie 🙂
Adamko no parada, tak uz je tu. Len tak dalej, drzime mamine palce nech ma aj ona dost sil ta davat na nocnik 😀 Mne sa zpociatku vobec nechcelo, supla som plienku a bolo vybavene.
My randime casto, podla mna to je super pre rodicov trosku vypnut a venovat sa len jeden druhemu ked sa to da samozrejme 😉

sveva
22. mar 2009

akatak tak to je super. Moja stále cvrkne do gatiek a potom si sadá na nočníček. Teraz som to vzdala a dala som jej plienku, lebo je znovu chorá a ona stranše rada behá holá po byte. Znovu máme atb a bojujeme s teplotami. Ešte šťastie že chce piť, odmieta jesť. Ozaj neviete niečo poradiť an posilnenie imutiny. Máme jej niečo kúpiť, keď sa trošku prelieči, teraz berie probiotiká Nutrolin B.

k.a.t.k.a.
22. mar 2009

sveva skus toto http://www.magister.sk/-p-7422.html ja som to zvykla Miške dávat 😉
Ja som vcera randila ale so susedou do 03,00 rana 😀

aktak
22. mar 2009

ja som celu noc randila s Adelkou, ma huste sopliky a zvysenu teplotu 😔
rano sa Adamko vykakal do teplakou a aj mu to bolo trapne, tak som zvedava co bude dalej, doma mu uz plienku nedam tak skoro, len musim kupit viac teplakov 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre