December 2006, 2 časť

nathalie111
25. apr 2008

takze mamicky a deticky sem sa!! 😉

adaa
28. apr 2009

fakt? no dobre teda.. tak nebudem az taka prisna so zuvackami 🙂 ja jej totiz dovolim takmer vsetko, tak som aspon v tomto chcela byt vzornou matkou 😀
Ja uz sa tesim, dufam babatko bude zdravucke. Sasi je z neho pototo uz teraz.. ona ho uz aj kresli a opisuje ako bude pit mliecko Adamko a ako bude mat dudku 😅
Co skolky este nemate nikto dalsie vysledky? nam maju dat bud tyz.

aktak
28. apr 2009

s tymi zuvackami to je len moj nazor, , namiesto toho nedostava cokoladu skoro vobec, len teraz trochu viac lebo kaka a cika do zachoda cely den takze to ma ako odmenu 😵
adaa nech je zdravucky a krasny ako maminka a velky ako tatino 😉 a poslusny minimalne tak ako Saska 😀

lucxy
28. apr 2009

caute,,,tak ja zuvacku malej nedavam,,,,viem ze by ju prehltla a dako sa mi to este zda skoro,,,radsej jej dam kinder cokoladku jak by jej mala zuvacka kvasit v zaludku,,,,moj nazor,,,mam kamaratku co uz vyse pol roka dava malej zuvacku a je presne taka stara ako moja 🙂

aktak
28. apr 2009

tak Adamko este ani jednu neprehltol, po par minutach ked strati tu silnu chut mi ju vypluje do ruky 😀

rybecka
28. apr 2009

ahojte,
ja teraz nestiham chodit ale uz sme stale vonku na dvore 😉
Zuvacky? hmm to ma este ani nenapadlo dat mu ktovie ako by to zul? musim vyskusat 😀
zatial sa drzime celkom fajn v noci dost sa casto budi takze som unavena cez den ako kon idem si troska lahnut kym obidvaja spinkaju tak zase niekedy sem kuknem 😉 😎

adetka
28. apr 2009

ja zuvacku nedavam... mam strach, ze ju prehltne... cokoladku si posledne obdobie velmi neziada... ale za den vypije cca. tri deci kakaa (granko) a pol litra granulovanych cajikov... a to bola donedavna takmer vylucne cokoladova... usta "zapchavame" cajikom, alebo dzusikom...

olianko
28. apr 2009

Ahojky 🙂
My sme zuvacku este tiez nedali a asi tak skoro ani nedame.Tiez sa toho trosku bojim, ze by ju prehltla a ak aj nie tak potom by mi brala vsetky co mam doma 😅 😀
Obcas dostane cokoladku ale aj tak najviac frci na jogurtoch-bielych a samozrejme ze ovocie.Vzdy chce take co doma nemame 😠
Inak drobcek je uz otoceny hlavickou dole a vsetko je zatial o.k.Saska sa ho uz tiez nevie dockat.kazdemu ukazuje take male topanocky a vysvetluje, ze to su pre braceka a najviac sa asi tesi z toho, ze sa s nim bude kupat.Tak uvidime aka bude realita 🙂

adaa
28. apr 2009

Tak ja som sa dnes pytala zopar mamiciek na ihrisku ci davaju Orbitky. A takmer vsetky ANO 🙂 Hned som teda aj mojej dala doma (na von jej to davat nechcem), jak sa tesila no nedaj jej 🙂 Vie to pekne zuvat a potom vypluje. Mala uz aspon 10 za tento mesiac a prehltla ju iba raz a aj to omylom. A take famy, ze sa jej polepia crievka na to neverim. To by nikdy nepredali

k.a.t.k.a.
29. apr 2009

jej zuvacky, vydite to ma vobec nenapadlo, musim vyskusat, možno fakt zavrie usta aspon na 5min. 😀 zoberem na dovcu,ideme uz vo stvrtok ale najskor do Schweizu na hokej 🙂 a pak Taliansko alebo Francuzsko

olianko
29. apr 2009

Zásady dobrej gazdinky

1) Okná umývam málokedy, pretože milujem vtáky a rozhodne nechcem, aby si zbytočne rozbíjali hubu.
2) Podlahu nevoskujem, pretože myslím na bezpečnosť svojich hostí.
3) Hmyz mi nevadí. Každý chrobák má meno a súhlasí so všetkým, čo poviem.
4) Jarné upratovanie nerobím. Mám rada všetky ročné obdobia a nechcem, aby tie ostatné žiarlili.
5) Neplejem záhradu, pretože nechcem mariť Božie úsilie.
6) Nevarím moc chutné jedlá, pretože nechcem vystresovať svojich hostí tým, čo majú uvariť oni, ak ja prídem k nim.
7) Nevyhadzujem staré veci. Manžel aj tak nemôže nič nájsť, načo ho pliesť ešte viac.
8) Nežehlím. Rozhodla som sa veriť cedulkám "nekrčivé".
9) Nestresujem sa ničím. Kto to robí - umrie mladý. A ja chcem vydržať čo najdlhšie!

A pamätaj! Uprataný dom je znakom toho, že máš priveľa voľného času !!! Tvoja dobrá gazdinka.

PS: Ktorá z vás sa týmto nebude riadiť a nepošle to ako inšpiráciu ďalším priateľkám riskuje, že bude vyradená z klubu moderných žien!

😀 😀 😀

k.a.t.k.a.
29. apr 2009

ja som potom super moderna gazdina 😀 😀 ale predvcerom som umyla okna bo som uz nevidela cez ne 😅

masinka
29. apr 2009

tiez sa hlasim do klubu 😀 akurat rada stresujem hosti dobrym jedlom 🙂

Nelka este zuvacku neskusala a ani to zatial nemame v plane. mne to lezie do zubov, takze u nas to nema od koho odkukat. Cokoladku v poslednej dobe nechce, asi sa jej to po Mikulasi a narodkach prejedlo, ale ficime na gumakoch - Haribo maciky, Vexta alebo Jojo Delfinci. Do kazdej ruky jeden kusok a je spokojna 😀 A este papa Kinder mliecne rezy a Pingui.

V poslednej dobe mam ale problem dostat do nej cerstve ovocie, maximalne tak zje kusok bananu alebo hrozna. A aj Frutapuru si da tak maximalne raz za tyzden. Volakedy papala Dobru mamu a kadejake ovocne jogurty, taraz do nej dostanem jedine Termix alebo Monte.

adetka
30. apr 2009

tak ja som potom skvelaaa gazdinka...

mam za sebou svoju prvu medzinarodnu konferenciu... bolo skvelooooo... 😵 🙂 ... dakujem, ze ste mi drzali palce...

sveva
2. máj 2009

Ahojte.

Aj ja sa pripájam do klubu 😀

Žuvačku som tiež ešte neskúšala dať, pretože ona by ju s veľkou pravdepodobnosťou prehltla. Eliška nie je veľmi na sladké. Maximálne zje jojo cukríky, alebo tic tac, no má rada slané veci (tyčinky, arašidové alebo kukuričné chrumky). Ale zato vypije veľa čaju alebo džúsiky. 😅

adaa
4. máj 2009

do skolky nas neprijali :(( my sme ale chceli od septembra, tak pojdem sa popytat ake mame sance este od januara
shit..

sisinka76
4. máj 2009

ahojte 🙂

adaa, to je blbe ☹ my zatial vyjadrenie stale nemame, hoci niektorym kamoskam uz doslo. ja mam silny pocit, ze ani nas nezoberu do skolky, tiez by som potom sa isla pytat na ten januar a aspon na pol dna, ak by sa dalo.
ale viem, ze ked budem doma s druhym babom, tak nas asi poslu kade lahsie 😠 je to nefer, ked dieta nemoze do skolky len kvoli tomu, ze ma doma surodenca a moze byt tym padom doma aj ono. ale ja vidim na Samkovi, ze kolektiv potrebuje, tak uvidime ako to cele dopadne.

adaa
4. máj 2009

ani nehovor. Mne Saska place ked ideme okolo skolky a vidi tam deti sa hrat vonku a ona nemoze ist dnu. Jasne, ze im to surodenec nevynahradi. Sak to neni pre nich rovnoceny partner, nejake leziace mimco. Nevravim ked su tesne po sebe, to sa aspon dako zahraju. Ma to mrzi koli Saske, chuda.
Drzime vam paste Sisinka, pak dajte vedet. Alebo sak sa chod opytat osobne, ja som tam volala a povedali mi ze to je na nete.

sisinka76
4. máj 2009

adaa, vsak ja som tam volala minuly tazden a riaditelka tam nebola, ale jedna "mila" pani mi povedala, ze na stranke maju napisane, ze rozhodnutia posielaju a vraj maju cas do konca maja. a skor ako som stihla povedat, ze niekto uz ma rozhodnutie, tak zlozila 😒
myslim, ze im tam vela ludi vyvolava a mam aj pocit, ze pani riaditelka asi vyckava na nejake "sponzorske".

adaa
4. máj 2009

sila.. ja som tam tiez volala 6krat a riaditelka zraaazu nikde alebo nikto nic nevedel

zuz11
5. máj 2009

cafte, nasa hanka uz chodi akoze do minikolektivu na 2 dni v tyzdni kedy si trochu naplno uzivam Alexa a on mna a spolu si uzivame spanok 😀 😀 😀 a Hanka si uziva kamosa Miska a tetu Evku 😀 chodi tam druhy tyzden a velmi sa tam vzdy tesi a je tam rada aj ked aj domov a potom tesi 😀 a od septembra uz mame vybavenu skolku samozrejme ze sukromnu 😀 ja som ani do statnej nesla aby som si zbytocne nervy nenicila 😀 takze vcera som si pekne vklude vyplnila prihlasku a mam uz Hanku aj prijatu do skolky 😀 😀 😀
takze drzim Vam vsetkym palce a co najmenej nervov lebo mame ich iba jedny a nase deti nam ich este dobrych par rockov budu skusat 😀

adetka
6. máj 2009

vidite... vy vsetky uz do skolky mierite... a ja Mirke vybavujem aspon jaslicky... kedze mi ju v case zapisu do skolok doktorka do kolektivu nechcela pustit... a aj do jasliciek pojdeme asi az od januara...

lucxy
11. máj 2009

caute,,,co robite? spite vsetky? 😀

adaa
11. máj 2009

ahojte
Prosim poradite mi niekto nejaky univerzal board co sa da pripnut ku kociku?
Ako inac vsetky?
Ja nic moc, to tehotenstvo je nejake horsie nez so Sasi. Uz mi nasadili aj 2x denne magnezium nech neporodim predcasne. To je ale poho, tie stahy sa daju vydrzat podla mna zvladam.. ale ta bolest chrbata pomooooc. Nemozem sa ani zohnut, vobec to neprechadza a to amm este 17tyz pred sebou. Amen tma

aktak
11. máj 2009

sa musim pochvalit, dnes sme s Adamkom odovzdali moju diplomovku 😵

adaa mi mame board aj na sedenie Litaf, je uzasny, kupili sme ho v Kike asi za 2 a pol tis a nemozem si ho vynachvalit 😉 vydrz, neni to nic prijemne tolke cakanie ja viem, som "lezala" od 18teho tyzdna tak si vies predstavit asi ake to bolo 😅

zuz11
11. máj 2009

ja mam za 60 eur je akoze na statie ale kedze je dost siroky tak aj na sedenie 😀 zabera menej miesta je super skladny a rychlo primontovany a odmontovatelny, kupila som ho v auparku 😀 tam pri draciku co je predajna s kocikmi maju iba tento jeden board ale je super 😀

a nic si nerob s toho bolenia chrbta, nie si sama aj mna hrozne boli s dojcenia, teda zacal az teraz 🤐

adetka
13. máj 2009

a opat je par dni ticho... 😉 ... ja makam na katedre... Mirka chodi kazdy den k babke... a berie liek na zvysenie imunity... broncho vaxon... na predpis, na tri mesiace... pekny den prajem 🙂

adetka
14. máj 2009

halooooo 😕

sisinka76
14. máj 2009

ahojte 🙂

adetka, ja som tuuuu 😉 vsak vonku je hrozne, kto by tam isiel? 😀
my sme boli doobeda a aj to len u lekarky - pre vysledky vyterov a Samko ma v nose zlateho stafylokoka, tak parada ☹
vraj ked je uz v tele, tazko sa ho zbavit, ATB ho len utlmia a potom vzdy pri oslabenej imunite sa niekde "ukaze" 😖
takze doktorka nam dala Pamycon do nosa a o tyzden na kontrolne vytery. a ked sme tam boli, tak ho pomerala a odvazila, ma 16,5kg a 101cm. vraj na 2 a pol roka dost velky, ale co, ked tato ma skoro 2 metre 😀

a v utorok som mala poradnu, vsetko v poriadku, babo je podla rozmerov o tyzden väcsie. a brali mi aj krv na AFP, vysledky budu tiez o tyzden.

kde ste ostatne???

aktak
14. máj 2009

my sme sa konecne prehupli cez 12 kg, nejakych 94 cm mame
cikame kakame do zachoda, ale mam problem - dokopy je to niekedy aj 8 krat za den a kedze mu ruky umyvam mydlom, aj na sebe citim ze ich mam velmi suche, nikdy som take nemala (nechodim tolko na zachod 😀 ), co s tym? zmenit mydlo - za ake? 🙄

olianko
14. máj 2009

Ahojky 🙂
My sme boli dnes po dlhom case v Auparku.Tak sme sa tam trosku "vysantili" so Saskou 🙂
Sisinka tak teraz vobec nechodievate von na ihrisko? myslim tam ku nam? A inak zo skolky este nic 😠
Ja mam poradnu 2Oteho a to budem posledna u Harbulaka.Potom uz budem chodit do nemocky.Drobcek je inak zivy aj ked nie tak ako bola Saska 🙂
Take zamracene pocasie mne teraz vyhovuje , aspon mi nieje tak teplo a tehu uz chcem mat za sebou
Akatka ake mydlo pouzivate? Take tekute alebo klasicke?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre