December 2006, 2 časť

nathalie111
25. apr 2008

takze mamicky a deticky sem sa!! 😉

zuz11
13. nov 2008

no ona by cely den nevydrzala nespat 🤐 a skor spat je milu jarmilu lebo s nou musim lezat aj ja a tak zabijem cely vecer lezanim 🤐

aktak
13. nov 2008

prisla nam Eurokalkulacka 😀 nefunguje, asi zabudli na baterky 🤐

masinka
14. nov 2008

Zuz, my fungujeme presne tak isto - spavat chodime okolo desiatej, niekedy zaspi hned, niekedy vymysla este hodinu, ale rano drichme tiez do desiatej a niekedy aj dlhsie. A po obede spi od druhej tak hodinku - dve. Dnes rano potiahla do pol dvanastej, tak som ju poobede nedala spat a vecer zalomila uz o deviatej, ale to je fakt vynimocny stav. (Obvykle ked spi tak dlho a nedam ju spat poobede, zalomi mi niekde na gauci o siedmej a potom ju nedostanem do postele az do polnoci). A tiez si vravim ze sa to cele poriesi ked sa mala narodi.
Babky su z toho nasho systemu cele hotove, ale neviem preco by som mala nasilu vstavat o siedmej a budit aj Nelku len kvoli tomu aby isla vecer spat o siedmej - hlavne ked tatinko chodi z roboty o pol osmej, sak to by ju potom vobec nevidel. Takto sa s nou do deviatej este pohra, ja si v klude pozriem ordinaciu alebo poistovnu stastia, najem sa, osprchujem.....a potom ju zacnem ukladat spat. A ked ma tata volno, tak si tiez rad trochu dlhsie pospi.
Tiez zatial neriesim postele. Nelka je s nami v spalni v postielke a Dianka bude prve tri mesiace v kosiku. Potom sa uvidi kto koho bude rusit a Nelka mozno nakoniec bude chciet ist aj sama spat do detskej izby do velkej postele.

lucxy
14. nov 2008

aktak nam funguje ta eurokalkulacka 🙂 😀

zuz11
14. nov 2008

my netusime ci mame eurokalkulacku akosi zabudame ze mame schranku 😀 😀 😀
no tak aspon to mame dopredu ze uz spava Hanka vo svojej izbe a v posteli 😀
tiez nam zatial tento system vyhovuje koli tomu ze aj ja a aj manzel ked mozme tak si rano pospime a zobudza nas obcas Hanka 😀 teda vacsinou ( teda cez vikend, cez tyzden nas tatino vstava o pol siestej)

adaa
14. nov 2008

Vlasne ano zuz.. doma ked mi 2krat spala vo velkej tak vymyslala.. to len u nich je asi taka poslusna 😖 😀
Eurokalkulacka tiez funguje, dosla doporucene priamo do ruk 😀
Aj ja sa tesim ze mi mala chodi spavat az medzi tou 20-21h lebo s tatinom sa pak cez tyz.takmer nevidi.

aktak
14. nov 2008

po narodeni druheho babetka ratajte s tym ze sa moze spanok uplne zmenit, k horsiemu aj lepsiemu, je to velka zmena a reagovat mozu vselijako, casom sa to upravi

nam obidvaj spia rovnako, od 21:30 do 8:00 s malymi odchylkami, cez den Adamko hodinku pobede a Adelka 2x po 3 hodky 😵

masinka
14. nov 2008

Akatka, prave s tym pocitam, ze po narodeni malej sa moze vsetko zmenit a preto zbytocne Nelku nedrezurujem a nepreucam ju na velku postel, ked aj tak zrejme v ramci ziarlenia bude chciet byt pri nas.

adaa
14. nov 2008

my sme zas spali 4hodky.. Esteze ju vecer strazi babka, ktovie kedy sa jej bude chciet 😅 Ja idem s drahym troska vyventilovat 😵

k.a.t.k.a.
14. nov 2008

ahojte 🙂
sme mali 2-ročnu prehliadku u lekárky samozrejme s revom akoby ju rezali 😝 😀

Miška chodí spať okolo 20,00 a vstáva o 8,00 a cez den spí až hodinu 😀

adaa aj chceeeem ist von, ale nema mi kto malu stražiť 😠 všetci sú rozlietaní, som bola naposledy v casíne vo Forume s kamoškou 😀 a vždy skončíme v Carteli či jak sa to volá ta diskoteka 😀 mam potrebu teraz povymetávať všetky nové diskoteky čo vznikli odkedy som otehotnela, nabudúce dam Trafo 😀

k.a.t.k.a.
14. nov 2008

dnes sme boli v materskom centre na Palisádoch 😵 parááááda, nikoho tam nebolo, nič nebezpečné sa tam nenachádza, takže dieťa netreba ani strážiť a aj kávičku tam uvaria 😀 tak sme s kamoškou kávičkovali a čítali časopisy kym sa deti hrali 😀

zuz11
15. nov 2008

este eriku mame nezvestnu 🤐 🤐 🤐

kati, Adelka je nadherna, uz aj ja chcem take babo 😀 😀 😀 aj ked moje by mohlo mat pre zmenu pipika 😀 😀 ale hlavne nech je zdrave a narodi sa s dobrym vienkom ( to jest v roku 2009 ) 😀 😀 😀

lucxy
15. nov 2008

aktak teda adelka je tiez riadna okana,,,,,samozrejme prekrasna,,,,
zuz neboj nic zachvilku sa narodi aj tebe,,,,,uz sa ti to krati,,,,
katka tak parada v takom centre ked aj kavicka a cely full service v pohode,,,,,
no moja tu moduluje z plasteliny cela je happy,,,,ale naschval hadze mini kusky na zem a chce stale aby som jej ich zdvihala a kebyze ste ju poculi akym tonom to hovori 😀 vonku je teda riadna zima ze 4stupne,,,,,a to chcem ist krmit kacky s malou,,,,,

lucxy
16. nov 2008

ahojte,,,kde ste vsetky zmizli? 🙂 🙂 🙂

aktak
16. nov 2008

krpec mi zacina pokasliavat a soplit, dufam ze to rychlo prejde 🤐

zuz vdaka, viem ze ti je dlho s tym bruchom, ale je to uz naozaj za dverami, a toho pipika vam zelam, vsetko treba skusit 😉

adaa
17. nov 2008

vcera sme vypratali nasu skladiskovu izbu a spravili sme Saske jej prvu decku izbicku, ale sak len taku provizornu. Nic speci, nie je to nas vlasny byt takze nekupujeme ziaden nabytok. To az raz do noveho .. dufam uz coskoro sa neco podari 😵

sveva
17. nov 2008

Ahojte. Dlho som tu nebola. Mala som teraz zhon a starosti. Šárka málo priberala a tak sme museli začať častejšie kojiť po týždni sme sa boli vážiť a pribrala 200 po ďalšom týždni sme sa boli zase zvážiť a schudla 100 g tak musíme dokrmovať UM. Teraz je už skoro stále na UM ale v noci je ešte stále kojená. Dúfam, že sa to upraví, ale pravdu povediac vyzerá to tak, že asi ťažko. Inak sa máme celkom dobre. Eliške sa tlačia posledné stoličky, ale kedy sa chcú prerezať to netuším, ale už by sa aj mohli. 😉

aktak
17. nov 2008

Adamko ma 37,2 a stale mi ukazuje neco v ustach, kasle a sopli, uz ma napadlo ci sa mu nemoze neco zle prerezavat, lebo ta posledna 5ka neni este cela vonku a ze by sa mu tam neco dialo, neviem, ale kaslat by preto nemal 🙄

kiwuska
17. nov 2008

ahojki akatka, a neboli ho hrdiellko? kubko si dava tiez prsty az dozadu do pusy a zuzle ich. tiez myslim ze ta patka. ale pozriet do pusy si neda. skoro sa vyzdravte

danii
17. nov 2008

ahooojte baby! 🙂 ako sa mate?
ja o nasom zaspavani - odkedy je vo velkoj posteli - mozem rozpravat 😖 kde su tie casy, ze som dieta ulozila, dala pusu na dobru noc a zavrela dvere....... ☹ teraz - hotove galeje 😖

danii
17. nov 2008

aktak, aj ja si myslim ci ti adamko neukazuje ze ho boli v hrdle. ked uz teda zubky ma. a kasel k tomu, snad to nebude nejaka pliaga, je jej tu teraz tolko ze az 😠

adaa
18. nov 2008

Aktak neviem, jedine ze by mu ten soplik stekal a preto kaslal. Moja mala to tak mala ked jej sli zubky ze aj kaslala.. ale teda z tych soplikov to ona mala.
Ja hlasim: Prva noc vo svojej izbe, vo svojej velkj posteli 😀 Perfektne!! Zaspala za 5min, ani raz nezamrncala nic. Privreli sme dvere a papa. A cez noc? NIC!! Spala uplne celu noc co sa u nas stalo tak 5krat za cele 2roky. Rano som ju nasla o 7h spat na zemi vedla posteli. Zrejme spadla, ale nejak to nevnimla. Mala tam deku 😀 Vstala o 7.15 co je tiez super. Normalne to este rozdychavam, najviac ma tesi to prespatie celu noc. 🙂

sveva
18. nov 2008

Ahojte tak my sme včera dali do detskej izby posteľ pre Elču a dali sme ju tam spať a spala iba pol hodiny. S uspávaním to máme všelijaké. Musí chodiť sapť s jedným z nás, lebo sama nezaspí. Ľahnem si k nej ona ma chytí okolo krku a do 5 pesničky (Podhradská - uspávanky) je tuhá.

aktak
18. nov 2008

adaa gratulujeme k takemu uspechu 😉

ano asi je to tym hrdielkom, dufam ze teplota nepojde vyssie, v sobotu ma Adelka krst 😒

to uspavanie je aj u nas s asistenciou, lebo sa chce tulit a drzat ma za ruku, ale trva to od 10-20 minut takze sa to da vydrzat, len moja mama mi vycita ze som na neho malo tvrda, ze mu mam dat pusu a ma spat sam aj ked bude vrieskat atd atd, nechapem na co by to bolo dobre 😠

rybecka
18. nov 2008

Ahojte,
jej adaa super my zaspavame podobne ako aktak chyti ma za ruku alebo okolo krku 10 minut a spinkame.
Inak dnes som bola na ultrazvuku a cakame chlapceka snad do tretice bude dievcatko 😀 len neviem ci s detmi uz nekoncim a budem mamina 2 chlapov 🙂

sveva
18. nov 2008

Rybecka blahoželám k chlapčekovi. Ja som chcela chlapčeka a mám aj druhé dievčatko a už som aj skončila. Teda aspoň dúfam. 😀 😅

aktak
18. nov 2008

rybecka gratulujeme ku chlapcekovi, nech je zdraviiiiiiiiiiiiii 😉

ja uz rozmyslam nad 3tim ale manzel ma chce uplatit dovolenkami a tak ak si to zatial rozmyslim 😀

lucxy
18. nov 2008

rybecka aj ja gratulujem k chlapcekovi 🙂 maly sa uz tesi?
aktak tak to si dobra, ze rozmyslas nad tretim ja teda nerozmyslam ani nad druhym 🙂 toto obdobie vzdoru je fakt blbe a to vypytovanie,,,,najnovsie vymysla ze nejde vonku,,,,reve a reve ze nejde,,,ked ju obliekam tak sa hadze do zadu, ja uz fakt neviem co mam spravit,,,,,a este aby toho nebolo malo tak sa mi naschval pocika a povie:maminka nepytam sa cikam a pocika sa 😠 chapete to?

adaa
18. nov 2008

rybecka gratulujeme, aspon bude mat Matejko partaka.. chalni bratia to je tez neco, to my zeny asi nebudeme nikdy poznnat 😀
Poobedny spanok uz nebol anjelsky. Hodinu zaspavala a ticho si tam potajme citala knizky, aj ked bez placu ale... Na 3krat ked uz som dosla ze nono a ted haji. Tak som ju zobrala a dala do postielky tam hned zaspala. Vecer pokracujeme. Wish us good luck
Rybecka, vydrz cochvila tu mame spasitela skolku 😅 Aktak dobraa, sak sa necudujem vyzera ze Adamko a Adelka su naozaj dobre deticky

adaa
18. nov 2008

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre