Decembrovky 2005. Pridajte sa!

nici
10. jan 2007

Ahojte maminky,

tak som si dovolila otvorit tuto temu, kedze vidim, ze v sekcii "Spolocny termin" sa diskutuje jedna radost...ale co tak sa podelit o svoje uz narodene ratolesti, ktore sa narodila v rovnaky mesiac....
tak piste, piste, piste, nech tato tema ma co najviac stran 🙂

kitka123
28. nov 2007

Tak Mikulase vam zavidim, my tady v Madarsku asi smula 😝 Madarskeho mikulasa nechceeeem 😉 Ale pujdeme aspon do MC

Lefi a nepojdete s tatinem do Cech? Budes mi podavat zpravy, co je tam noveho 😀 Ja bych sla hned ☹

lefika
29. nov 2007

kitka, chystame sa tam na vylet. ale este nevieme ako to cele bude prebiehat. totiz on nebude chodit vzdy, mozno tak 2-3 tyzdne do mesiaca. uvidime, na buduci tyzden nastupuje 😉

kitka123
29. nov 2007

Lefika, tak koukam, ze si dopisujeme ve dvou temach 😀 No s tou dietou je to vzdycky sok, me pred par lety doporucili nejist nic z mlika a tehdy jsem si myslela, ze to nepreziju. Mivala jsem kazdy mesic chore prudusky (mliko zahlenuje) a atopicky ekzem a od te doby uz jsem bez potizi, takze se oplati 🙂
A kde budete v Cechach?

lefika
29. nov 2007

jaaaj kitka, ja si neviem spomenut, kde to vlastne je 😅 budem sa musiet spytat manzela 😀
kitka a dodrziavas tu dietu uplne, tj ani cez sviatky napr. si nic mliecne nezobnes? moja babka mala cukrovku a raz za cas si zmerala cukor a ked bol ok, tak urobila malu vynimku 😉
ja viem z e sa to oplati dodrziavat, ak by len vdaka diete mali zmiznut vsetky tie problemy, co mam teraz, bolo by to supeeer. aj ked prve tyzdne budu tazke. vcera si dal nas tato na veceru chlebik so vsetkym moznym a ja som dojedala polievku po saske ☹

kitka123
29. nov 2007

No jasne ze to nedodrzuju uplne. Treba mleko nepiju, syry nejim, ale cokoladu jim a treba na navsteve kdyz dostanu nejaky kolac kde je smetana nebo nejaky krem, tak si taky dam. Doma pouzivam do vareni jine mliko (ryzove, ovsene) a sladke moc nepecu, takze me to nelaka. Jo a maslo jim, bez nej si to neumim predstavit. Ale manzel miluje syry, dokonce mu je i kupuju, ale to uz me nelaka, fakt jsem odvykla

Ty si dobra, ty ani nevis, kam ti manzel odjede pracovat 😀 No ja taky kolikrat nevim, jestli ten muj je v Ziline nebo Kosicich ... nakonec je to jedno, podstatne je, ze neni doma 😒 Ted budou same firemni vanocni party, tak si ho moc neuzijem

lefika
29. nov 2007

kitka, ta firma ma pobocku v BA, tam bude manzel fakticky robit, akurat ze oni normalne sidlia niekde v cechach, takze ho tam budu dost casto posielat. a mas pravdu, pre mna je podstatne, ci je alebo nie je doma...
aj u vas tak frci hudba vsetkeho typu? ja som musela doteraz asi hodinu povinne so saskou tancovat. najlepsie je, ze mam spustu detskych pesniciek a ona ma najradsej metallicu a beatles 😕 neviem, po kom to ma 😅

lefika
30. nov 2007

kitka, tak som sa pytala manzela, kde to vlastne bude chodit. a on ze nebude mat s ceskou pobockou nic spolocne, bude tam chodit za zakaznikmi im spravovat PC a tak. takze kazdu chvilu inde 😕

kitka123
30. nov 2007

Lefi, pry se detem libi hudba, kterou si poslouchala v tehotenstvi, takze jestli si jela na Metallice, tak je to jasny 🙂

lefika
30. nov 2007

kitka, tak to by sedelo 😀 mala som vtedy strasne stavy, ked som bola nastvana na svokru a ukludnovala som sa pri metallice, nirvane a pod. 😀 😅
jaaaj, ta moja certica je od siedmej hore a nie a nie spat. ak odkvecne o piatej, bude potom do polnoci hore a dnes som na nu sama 😖 manzel ma rozluckovy vecierok v praci 😔

kitka123
30. nov 2007

To ja taky muzu tyhle hudebni zanry, ale ted uz si hudbu skoro nepoustim, to neni ono, kdyz si to nemuzu dat poradne nahlas 😉 Takze kukulienka, prsi prsi ....

Me nespala vcera vubec cez den, sla jsem ju o druhej kocikovat, pochodila celu dedinu, malem jsem umrzla a nic 😠 . No o piatej uz ji spat nedam, to ma smulu, musi vydrzet aspon do sedmej. Dneska nastesti spi

lefika
30. nov 2007

kitka, ani saska vcera cez den nespala, ale ked sme o siestej vecerali, zalomila vo vysokej stolicke 😀 tak sme ju potom preberali asi polhodinu, kym ju taospalost presla, a potom fungovala do deviatej 😎
sa bojim, ze to dnes bude podobne. len ked ona cez den nespi, ja som uz z nej vecer dost unavena, a neviem ci budem mat energiu ju stale niecim zabavat, aby vydrzala do tej siedmej hore. alebo ju ulozim o tej siestej a ked rano o stvrtej vstane, poslem za nou manzela a ja sa pekne vyspinkam 😀 😀
kitka, mne hudba tiez chyba, jaaaaj, tak poriadne vypeckovat repraky 😵 inak u nas sa dieta nema velmi od koho naucit pocuvat jemny popik 😝 manzel je zas na rammstein....este ze byvame na prizemi a v byte vedla nas zatial nikto nebyva 😉

kitka123
30. nov 2007

No to se mi jeste nestalo, ze by Adel zalomila ve stolicke nebo nekde mimo postel a auto 🙂 to bych chtela zazit. Kdysi davno, kdyz jsem delala aupairku, tak ta holcicka bezne zaspavala pri obede v stolicke, coz teraz absolutne nechapem s moji dcerou

U nas popik nehrozi, ja mam pomerne sirokej zaber, jsem schopna poslouchat Nohavicu, Edith Piaf, Nirvanu, Dana Bartu ..., manzel rock a jazz, takze mala bude mit celkem na vyber.

lefika
30. nov 2007

jeej, kitka, som rada, ze niekto ma podobny vkus ako ja 🙂 este som si spomenula, saska ma celkom rada aj karla kryla 😉 ja tiez, lebo na to nemusim tancovat 😅 pyta si ho, ze "kyl" 😀

kitka123
30. nov 2007

Kryla jsem kdysi znala skoro celyho nazpamet, no uz jsem si ho strasne daaaavno nepustila, vidis, si me inspirovala 🙂
No vidis, tak Saska si uz pyta konkretni cedecko, to je dobry 🙂 U nas stale jen vseobecne "tany tany". Akorat v aute chce Hajaja kukuku, porad dokola tu jednu pisnicku

Musime pak vymyslet to stretko az se ozve i Zdenka, ale asi az po novym roku bych to videla

lefika
30. nov 2007

kitka, ona si pyta aj konkretne knizky. mam jednu po mojej sestre este, vola sa to penive hlavy o tom, ako sa deticky kupu a saska nas tu s tym terorizuje. vykrikuje: peni, peni...no dnes som ju citala snad 20krat. sa cudujem, ze to este nerecitujem zo spanku 😀 no ale couz, vztah k literature treba u deti pestovat 😉
so stretkom to tiez vidim az po novom roku: ja teraz neviem co skor ☹
a kryla som kedysi tiez velmi rada pocuvala, teraz som ho vytiahla vlastne kvoli nej. snazim sa jej pustat pesnicky po cesky a po slovensky, v marnej nadeji, ze to snad bude mat pozitivny vplyv na jej rec. este som vyhrabala aj holky z nasi skolky 😀 na to mam nostalgicke spomienky zo svojich skolkarskych cias 😵

lefika
3. dec 2007

ahojte baby? kde ste?
my sme chceli ist v sobotu pozriet mikulasa, ale kym sme sa my dotrepali do centra, saska nam zaspala v kociku 😀 tak bude mat druhy pokus vo stvrtok v mc.

kitka123
5. dec 2007

Ahoj Lefik, taky jsme byli v sobotu na vanocnim trhu v BA a taky to Ada prospala. No zitra jdeme sice do MC, ale asi ji to jeste zajimat moc nebude. Mam pro ni mikulassky balicek nachystany a ted premyslim, kdy se to vlastne detem dava, kdyz domu k nam jeste letos Mikulas neprijde?

lefika
5. dec 2007

ahoj kitka 🙂 aj my zajtra ideme do mc, som zvedava, ako bude. dnes sme boli tiez a bolo supeer. boli sme tam same len s jednou kamoskou, ta tam mala tiez dcerku. takze my sme si fajn pokecali, dievcata sa zahrali, mali cele mc pre seba 🙂

kitka123
6. dec 2007

Ako bolo v MC? U nas v pohode, dokud nezacal Mikulas rozdavat balicky. Adelka se ho strasne bala a zacala plakat, balicek odhodila a nemohla jsem ju utisit. Tak nakonec chudak mela taky zly zazitok, az mi bylo lito, ze jsem ju tam brala ☹

lefika
6. dec 2007

ahoj kitka, to mi je luto ☹ no my sme dopadli lepsie: ked mikulas vosiel, saska vyvalila oci, rukami si od strachu zakryla usta a sedela tak az kym nedostala balicek 🤐 to uz potom natesena rozbalovala a vsetkym ukazovala, aky velky banan dostala 😀
ale tiez tam deticky plakali, najma tie, ktore chceli mamy silou-mocou posadit mikulasovi na kolena 😒 ja som sa ani nepokusala: vedela som, ze by to dopadlo rovnako.
inak ja som odtial prisla domov a hned som si dala ibalgin, ako ma z toho hluku rozbolela hlava: taku ucitelku v skolke by som urcite robit nemohla. dve hodky s 20 detmi a ja sa musim pol dna spametavat 😅

kitka123
6. dec 2007

V tom nasem MC byl taky hrozny chaos, chudaci ty mensi deti, ty z toho byly dost divoky. No uvidime o rok, to uz snad povieme aj basnicku 😉

lefika
6. dec 2007

kitka, my uz basnicku vieme 😀 😀 saska zredukovala hojda, hojda padla macka z pojda na :"hona hona miau" 😀 😀 😀 😎 ale dnes recitovat nechcela 😉

kitka123
6. dec 2007

ja se tady vzdycky tak nasmeju nad tvyma prispevkama 😀 😀 😀 hona hona miau fakt dobry 😀

lefika
6. dec 2007

kitka, ja na to velky vplyv nemam 😀 o humor sa stara takmer vylucne saska 😉

lajalu
17. dec 2007

Babulky ahojte dlho sme tu neboli, ani vy ani ja, cim to asi bude?? Zeby varenim pecenim a upratovanim 😀 blizia sa nam tie Vianoce a treba vsetko postihat...
Tak sa drzte a neprezente to moc nech ste neni moc unavene a znicene 😀 ja este stale nemam darceky a toho casu nie a nie najst 😅

lefika
18. dec 2007

ahoj lajalu, no to teraz budes mat pomaly adrenalinovy sport s kupovanim darcekov. ja vzdy zacinam uz v novembri, lebo neznasam tlacenice. ale zato som este nezacala piect 😅

kitka123
18. dec 2007

Ahojte, ja to taky docela stiham, zacala jsem s pripravami dost skoro a s pecenim velke ambice nemam. Totiz to ani neumim, vzdycky napekla mama nebo babicka. Vcera jsem delala svoje prve medovnicky a moc se mi nepovedly. Teda chutove jsou dobre ale nejsou moc pekne. Takove hrbolate, sisate, na jedne strane hrube na druhe tenke ... ach jo. Baby poradte jak nepokazit aspon tu polevu na zdobeni. Mate na to nejake zdobitko, nebo vystacim s propichnutym sackem, nebo mate nejaky jiny figl?
No totalne me to odradilo od dalsich pokusu, uz urobim akorat vanocku a budu doufam, ze mi neco mama nebo svokra napece.

kitka123
18. dec 2007

Jinak darky mam nakoupene, zabalene, i velky nakup na svatky uz jsme udelali o vikendu, protoze pristi vikend uz to bude nekde v Tescu asi dost narocne a taky uz budem slavit narozeniny atd
Holky taky vam deticky demoluji vanocni vyzdobu?

lefika
18. dec 2007

kitka, ahoj, no ja ti s pecenim ani moc neporadim. robim akurat grilazove rezy, lebo to milujeme vsetci a linecke kolaciky kvoli manzelovi. ostatne doda moja mama 🙂 ale u mna to je tiez piplacka, vecne nieco pokazim 😖
inak uz minuly tyzden to bolo v BA na obchodnej dost narvate, tak ja uz teraz radsej ani nikam nejdem.

kitka123
20. dec 2007

Saske prejeme vsechno nejlepsi k druhym narozeninkam!!! 🙂 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre