Decembrovky 2005. Pridajte sa!

nici
10. jan 2007

Ahojte maminky,

tak som si dovolila otvorit tuto temu, kedze vidim, ze v sekcii "Spolocny termin" sa diskutuje jedna radost...ale co tak sa podelit o svoje uz narodene ratolesti, ktore sa narodila v rovnaky mesiac....
tak piste, piste, piste, nech tato tema ma co najviac stran 🙂

zdenkaamarosko
9. máj 2007

no jo Kitka 🙂 tak si tu tak povídame sami.Dúfam, že sa niekto pridá. 😕
Včera som tu bola o takom čase ako ty. Ale vypli nám asi 3x elektrinu, tak som to už potom vzdala. 😒 Hladala som niečo o tvrdnutí bruška. Tak sa mi zdá, že mi od pondelka tvrdne. Mám ísť k lekárovi?

kitka123
9. máj 2007

A kdy mas pristi poradnu? Asi se moc namahas ne? Nebo si zvedala maleho? Asi by si se mela setrit, aby si pak nemusela prolezet konec tehotenstvi. Ja co si pamatuju, tak mi tvrdlo bricho pri vetsi namaze. Jine duvody me nenapadaj. Mozna by si se mela prihlasit mezi tehulky septembrovky, tam to urcite vsechno aktualne probiraji 🙂

zdenkaamarosko
9. máj 2007

o týždeň vo štvrtok, ale asi tam behnem zajtra. Ja si trochu myslím že som sa viac namáhala ako mi treba. Musím sa naozaj šetriť. Neviem si predstaviť ležať pri malom, to je priam nemožné. A keby som mala ísť do nemocnice?... vylúčené ...čo s malým?

nici
autor
9. máj 2007

ahojte babule,
tak ja sa poslusne hlasim. 🙂 ale pre zmenu ste tu asi neni vy.
zdeni urcite si aspon zavolaj, tvrdnutie brucha nie je az take prehliadnutelne. nech ti aspon povie, co mas robit. aby si sa zbytocne nestresovala do buduceho tyzdna a urcite daj vediet, ci si v poriadku.

kitka123
10. máj 2007

No ako brucho Zdenka?

zdenkaamarosko
11. máj 2007

ahoj, bábo je v poriadku. Doktor ma pozrel, trochu sa mu ten krčok nezdal, ale keď urobil ultrazvuk, zhodnotil, že je v poriadku. Našiel mi nejaký zápal v p... a predpísal mi nejaký antibiotický gel. A na to bruško aby sa ukludnilo predpísal Magne B6. O týždeň sa mám prísť ukázať. Len nech je všetko v poriadku.
Maroško už 5. deň vynašiel, že sa dá všade vyliezať. Baby pomóóóc 😲 ja ho mám všade.Kde príde, tam skúša, či sa tam nedá vyliezť.
a aby toho nebolo málo, tak doobeda nespí ale okolo jedenástej je celý otrandžený, zje obed a o dvanástej zalahne ako mimino 😀

zdenkaamarosko
11. máj 2007

kitka aj ostatné, niečo akutuálne o praní 😉 http://www.babetko.sk/user/view_page.php?page_i...

kitka123
11. máj 2007

No dobre zpravy Zdenka, hlavne ze mas ten krcok v poradku, keby si se otvirala bylo by hur. No ale asi to byla takova vystraha, aby si se vic setrila.
Jaj, tak vypada, ze Marosko uz bude tiez spavat jen jednou za den ne?
S tim lozenim te chapu, ze si z toho hotova, taky jsem byla kdyz to u nas zaclo, ted uz si toho ani moc nevsimam, Adelka si vzdy dotlaci stolicku kam potrebuje a za chvili je vsude. Ale my jsme ji naucili jeste nez vedela chodit aby umela slezt z postele nebo ze stolicky a je celkem sikovna, tak to moc neresim, to bych musela byt porad za ni

zdenkaamarosko
11. máj 2007

to zliezanie zvláda na jednotku tiež 😀. Horšie je, že musím dávať pozor kde mám čo položené. napr. tanier, pohár, nôž, ... však to poznáš.
Bábenko krásne kopká, už ho je cítiť aj na dotyk 🙂 😉

kitka123
11. máj 2007

pohare jsou u nas temer nedostatkove zbozi, holt clovek vsechno neuhlida. My mame ted obdobi urazu, sama modrina, odrenina. Zajimave je, ze ked se ucila chodit tak nic a teraz za posledny mesic ... hruza. Ted mela taky monokel okolo oka, ze sem se az hanbila s ni nekam jit mezi lidi, vypadala jak kdyby sme ji tyrali

zdenkaamarosko
11. máj 2007

malý mal tiež také padavé obdobie už dávnejšie. Teraz má na hanke pravej ruky odreninu už asi mesiac a vždy keď padne, tak si to nanovo oškre a tečie mu z toho krv. Pokúšala som sa mu to prelepiť, no mal to tam asi tak minútu 😀 😉

zdenkaamarosko
11. máj 2007

Maroško sa zobudil, dnes si to potiahol 2,5 hodinky 🙂 To byl klídek 😉

kitka123
14. máj 2007

Zdenka prosim te, ake mydlo si si kupila na ten sliz? Nechce se mi cist cela ta diskuze. Diky

kitka123
14. máj 2007

Baby, jeste jsem se vas chtela zeptat, jak je to u vas s telkou ... kolik detem dovolite pozerat? Nasu Adel to zacalo dost bavit a pozerala by stale. Zatim poustim akorat krtecka a teletubbies, co poustite vy detem? A kolko vydrzi pozerat? Ja jsem driv poustela Adelke jenom detske pisnicky a teraz ked pustim pisnicky tak je zklamana, ze chce aj "obrazky", no nechcem aby takto mala cucela tolik telku. Ono to svadi, protoze ma clovek chvilu klid, kdyz potrebujes neco urobit, no nechcem to prehanat.

zdenkaamarosko
14. máj 2007

kitka, ja som mala doma kokos palma. Baby tam písali napr. jadrové mydlo, Lanza, marseilské mydlo.Sódu som mala kryštalickú.
tak s telkou mi problém nemáme, lebo žiadnu nemáme 😎 Verím, že to zvádza, aj mňa by. Ale to čo píšeš je podľa mňa zdravý a rozumný výber.
U nás ide stále rádio a keď pustím detské pesničky, tak malý si to nejako ani nevšíma. Skôr keď vidí gitaru, hneď sa teší a hovorí na-na ( to si sám vymyslel) a vyťahuje mi noty z púzdra 🙂.Taký je podarený 😵

kitka123
14. máj 2007

No to je samozrejme nejlepsi, kdyz neni telka vubec, ja sem bez ni zila nekolik let a vubec mi nechybela. Ted si ji sama taky nepustim, ale nas tato ji ma jak kulisu, prijde domu a pusti zpravy a ja taham Adelku pryc, aby na ty hruzy nekoukala. No me se nelibi moc ani ten Teletubbies, nejak nemusim nic americke, no jen dostali jsme rovnou 5 cedecek. Ja radeji krtka, boba a bobka, proste ceske klasiky.
Nez jsme zacali s telkou, tak Adelka milovala ty svoje hudebni cedecka, Kukulienku atd, myslim, ze jsme pri tom mohli vydrzet dyl, ted chce porad telku a je jen otazka casu, kdy si to pusti sama. Tak diky za nazor

nici
autor
15. máj 2007

ahojte babule,
tak sa hlasim po dlhsej odmlke zase raz 😉
no citam si vasu diskusiu a hlasim sa do klubu "krkavcich matiek na oko" lebo aj my sme presne taki modrinati, co furt niekde lozi a mozem davat na neho pozor nonstop aj tak sa tomu nevyhneme. a tiez ani nevravim, ako je vzdorovity uz, som minule vravela muzovi, ze cakam, ze mi budu klopat susedia, co tu s nim preboha robim, ci ho tyram, tak krici a reve, ked nedostane, co chce. tak sa snazim ignorovat, odidem do kuchyne a pockam si kym ho to prejde. lenze ho to prechadza tak aj 10 minut. no hruza ☹

a inak je to neskutocny tanecnik, uz asi tak od 11 mesiacov, miluje, doslova MILUJE hudbu, tancuje na vsetko, aj na mixer, vysavac a minule sme sa smiali, ked som kefou cistila plech na pecenie, tak aj na to tancoval. 😀

zdeni ako sa ma miminko v brusku? a inak chces vediet pohlavie, ci nie? a 3D si uz podstupila, ci ani nechces?

lajalu
16. máj 2007

Ahoj babenky,
tak sa po dlhej dlhokanskej dobe pripajam. Jaksi popri tej skole a Lale nic nestiham. Stale sa musim prehovarat pisat bakalarku 😒 joj jak sa mi nechce 😝

Zdenka, pozeram, ze mas fotecku 🙂 Tebe aj babatkovi zelam vsetko zdravicko sveta, davaj si pozor. Aj mne v tehu tvrdlo brucho. A posledne mesiace som bola otvorena skoro na dva prsty 😅

Kitka, nasa Lala by stale pozerala telku, hlavne ked sa v nej tancuje ale mi jej ju zakazujeme. Este ma telku cas, ma hraciek kopu nech sa hra s nimi alebo sme radsej vonku.

Nici, zalozime tanecnu skupinu 😀 To by bolo duo a krasny parik tanecny 😀 Aj Lala by najradsej tancovala na vsetko vsetecko... Ale rozpravat to ani za svet 😠

nici
autor
17. máj 2007

ahojte,
ahoj lajalu, konecne, zijes ? 😉 ale chapem to, mas toho vela, a obdivujem ta, lebo mne by sa teraz nechcelo nic ani citat a nie este pisat a ucit sa do skoly. Neskutocne ma zamestnava tento moj maly nezbednik 🙂

inak tiez nic nerozprava a vsak cochvila bude mat rok a pol a furt len nejake tie jeho hebrejske hlasky a nic viac. tak neviem. 😖
vy ste na tom ako Zdeni, Kitka? tiez ako u nas s Lajalu?

zdenkaamarosko
17. máj 2007

no Nici, Lajalu, tak môj malý bude vašej tanečnej dvojici spievať na na na...
V poslednom čase ho stále počujem si spievať. Aspoň to víde na úžitok 😀 😉
my sme s rozprávaním ako vy. Ale už sa chystám zapísať mu tých pár zvukov? = slov? do knižky Naše dieťatko. 😅 Začal napodobňovať už aspoň zvieratká, hurááá. Svokrovci sú už z neho celý pif, prenášajú to už aj na muža a ja to už len odľahčujem, že keď to má prísť tak príde - to hovorenie. Však aj ja by som bola rada, keby už niečo hovoril, nie?
Posledné dni stále kriččííí áááááá a mne už uši odpadávajú. Je dosť mrzutý, no a ráno som zistila, že to mu už konečne vyšla prvá stolička, ano prvá.
Jeeej bábo v brušku má aerobik 🙂

kitka123
17. máj 2007

Ahojte vsecky?
to jsem se potesila ze jste se zase vsechny ozvaly!
Lajalu mas muj obdiv, ja si neumim predstavit pri malej neco studovat. Me staci, ze mi raz za tyden dojde ucitelka madarstiny a to se stale vyhovaram a rusim, lebo se nestiham nic naucit. Fakt nevim jak to delas, no urcite mas nekoho na hlidani?

Baby u nas rozpravani tiez nic moc, no napodobujeme cim dal vic slov, takze si myslim, ze to uz co skoro prijde. Zvieratka umime prasa, psa, kocku a zabu a slova, noooo ...tata, toto, tady, tam, kyti (akoze kyticky), hapalo, haji, ham, meme(akoze flaska s mlikem), koko, kaka, pá pá, mama nam nejako nejde ☹ , u nas je mama jidlo ☹ ☹ ☹ no a to je asi vsechno, potom uz jen hebrejstina. No len u nas to bude s tim mluvenim kdovi jak, ja ni cesky, tato slovensky a okolo vsade madarsky, ja poviem ze aha pejsek, tato ze havino ... mozna zacne neskor nez si to srovna v hlave.

Lajalu, asi tu telku taky zatrhnu, jenze ona pred ni stoji a ukazuje stale ze chce. Vcera jsem ji vecer pustila krtecka a dosel tato domov, ani se s nim nepozdravila a jeste se tvarila, ze ji zavazi pred telkou 😢

kitka123
17. máj 2007

tam nemal byt otaznik na zacatku, pardon

zdenkaamarosko
21. máj 2007

halóóó 😕 kde ste? 😨 😅 😉

kitka123
21. máj 2007

Jee ahoj Zdenka, ja jsem zrovna tu! Nevim jak jeste dlouho, Adelka uz spi hodinu, tak uvidim, kolik mi da jeste casu. Jak se mate? My jsme cely dopoledne byly venku na zahrade, a premyslim, ze mozna aj napustim bazenik. Potrebovala bych jet na nakupy a tak se mi nechce do Bratislavy kdyz je tak pekne ... vsak to znas, predpokladam, ze tam taky jezdis jen kdyz musis 🙂

zdenkaamarosko
21. máj 2007

Kitka, už si robila sliz na pranie? Aké máš referncie?

kitka123
21. máj 2007

Ale to vis ze nerobila, jeste jsem si ani ani suroviny nekupila

zdenkaamarosko
21. máj 2007

A ako sa má Adelka? 🙂

zdenkaamarosko
21. máj 2007

Teraz som si spomenula, že vy ste tuším kupovali malej tu trojkolku s tyčou. Už vie na tom šlapať sama, alebo ju stále tlačíš?
Môj muž malému zrekonštruoval staršiu trojkolku - klasickú, len musí do nej trochu dorásť. Ale myslím, že v lete bude na nej už frčať. 😀 😉

kitka123
21. máj 2007

Šlapat jeste ne, ono to na to ani neni moc delane, myslim, ze to bude chtit pak klasickou trojkolku. A neni jeste dost skoro na to aby vedeli s pedalama slapat?
Jinak my tu trojkolku vyuzivame fakt hodne, chodime s ni do obchodu, vsude po dedine aj ji vozime sebou misto kocaru

zdenkaamarosko
21. máj 2007

ja neviem, sama som zvedavá na leto, či už bude vedieť a zvládať dať do toho silu. Ja zasa všade vozím kočík, aj keď ideme niekam pešo, lebo viem že domov ho len tak lahko nedostanem. No keď mám kočík, či sa páči lebo nie, naložím ho a ideme.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre